USG

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. Echo serca ( USG serca, echokardiografia, UKG, ultrasonokardiografia ) jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania ECHO oceniane są zastawki ( ich budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian,..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...należy wykonać badanie USG brzucha. Pozwala ono ocenić nie tylko narządy jamy brzusznej, ale także naczynia krwionośne - w tym przypadku aortę. Ocenia się jej przebieg, odgałęzienia, poszerzenie średnicy lub ewentualne zwężenia oraz oboczność blaszek miażdżycowych i charakter przypływu..

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa ( ICUS - ang. itracoronary ultrasaund ) jest nowoczesnym badaniem obrazowym. Przeprowadzenie tego typu diagnostyki odbywa się w warunkach pracowni hemodynamicznej. Cewnik zakończony miniaturową głowicą ultrasonograficzną wprowadza się do naczyń wieńcowych podobnie jak cewniki..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. Badanie metodą Dopplera ( badanie dopplerowskie ) jest nieinwazyjną metodą wykorzystywaną w ultrasonografii do oceny przepływu krwi przed dane naczynie czy strukturę oraz do oszacowania takich parametrów przepływu jak jego kierunek i prędkość. Technika została opracowana na podstawie na podstawie zjawisk..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...ultrasonograficzne ( USG ) mogą pomóc w zidentyfikowaniu osób szczególnie zagrożonych zawałem serca i innymi chorobami układu sercowo - naczyniowego - informuje pismo Radiology . W porównaniu z pozostałymi metodami obrazowania stosowanymi w medycynie, USG jest metodą tanią i dostępną -..