USG na

Tamponada worka osierdziowego

.. ...worka osierdziowego w USG serca ( ECHO serca ) widoczny jest płyn w jamie osierdziowej powodujący ucisk okresie rozkurczu na prawy przedsionek i prawą komorę, obraz kołyszącego serca . Leczenie tamponady. zwiększenie objętości płynów w naczyniach ( Dekstran 40 000, 0, 9 NaCl ); nakłucie..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. Echo serca ( USG serca, echokardiografia, UKG, ultrasonokardiografia ) jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania ECHO oceniane są zastawki ( ich budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian,..

Kamica pęcherzyka żółciowego

.. ...się kamicę w badaniu USG jamy brzusznej, nie ma wskazań do operacji. Wyjątek stanowią chorzy na cukrzycę. W przebiegu cukrzycy dochodzi do uszkodzenia nerwów i obniżenia się progu bólowego, dodatkowo istnieje tendencja do wszelkiego rodzaju zakażeń. U takich chorych często chirurdzy..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...należy wykonać badanie USG brzucha. Pozwala ono ocenić nie tylko narządy jamy brzusznej, ale także naczynia krwionośne - w tym przypadku aortę. Ocenia się jej przebieg, odgałęzienia, poszerzenie średnicy lub ewentualne zwężenia oraz oboczność blaszek miażdżycowych i charakter przypływu..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...wykluczenia ewentualnych powikłań choroby. Do najniebezpieczniejszych należy tętniak rozwarstwiający aorty. Choroba Hartona dobrze reaguje na leczenie sterydami. Terapia łagodzi objawy i powoduje remisję...

Torbiel (cysta)

.. ...na podstawie badanie USG. W niektórych sytuacjach można także, pod kontrolą ultrasonografii, nakłuć i opróżnić taką torbiel. Często kluczową kwestią jest różnicowanie podejrzanej struktury pomiędzy torbielą a zmianą litą ( guzem ). Pomocna jest w tej kwestii tomografia komputerowa...

Torbiel osierdzia

.. ...najczęściej w trakcie badanie USG ( ECHO ), wykonywanego z innych wskazań. Torbiel może uwidocznić także badanie tomograficzne lub rezonans magnetyczny. Torbiel może być zmianą wrodzoną, nie jest to jednak częste zjawisko. Zwykle jest to pozostałość procesu zapalnego toczącego się w..

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...). Pod kontrolą sondy USG lekarz nakłuwa kilkakrotnie podejrzaną okolicę gruczołu tarczowego. Aspirat zawiera komórki, nie jest to wycinek tkanki. Badanie BAC przeprowadzone na podstawie pobranego w ten sposób materiału nazywamy badaniem cytologicznym. Pobrany materiał jest odpowiednio..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...pewne objawy ciąży uważa się możliwość wysłuchania tętna płodu przez powłoki brzuszne matki ( około 18 tyg. ciąży ), wyczuwanie ruchów płody przez lekarza ginekologa oraz uwidocznienie płodu w badaniu USG...

Stłuszczenie wątroby

.. ...przyczyn przewlekłego zapalenia wątroby, przede wszystkim etiologii wirusowej. Leczenie stłuszczenia wątroby. Podstawą leczenia stłuszczenia wątroby jest walka z otyłością i zaburzeniami metabolicznymi...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...lekarza na aparacie USG. Następnie przez igłę przepuszczany jest ciekły azot o bardzo niskiej temperaturze, który wybiórczo zamraża i niszczy komórki odpowiedzialne za arytmię, nie naruszając zdrowych. Efektem krioablacji jest miejscowe, jednorodne i w pełni kontrolowane uszkodzenie..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...ultrasonograficzne ( USG ) mogą pomóc w zidentyfikowaniu osób szczególnie zagrożonych zawałem serca i innymi chorobami układu sercowo - naczyniowego - informuje pismo Radiology . W porównaniu z pozostałymi metodami obrazowania stosowanymi w medycynie, USG jest metodą tanią i dostępną -..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...tętnicy szyjnej ( badanie usg ) oraz częstość rytmu serca ( badanie pulsu ) - wskazał kardiolog. Jak podkreślił, ten ostatni wskaźnik jest najłatwiejszy do badania. Jest on o tyle ważny, że chorzy na choroby wieńcowe ze stałą zwiększoną częstością akcji serca ( przewlekłą tachykardią )..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...większości uczestników badania pomiarów takich dokonywano 6 razy w roku. Do oceny grubości ścian tętnic oraz rozszerzalności tętnicy ramiennej zastosowano USG o dużej rozdzielczości. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...holtera ( 5 razy ) i usg serca na tescie wysilkowym ( 2 rrazy ) konczac. test wysilkowy zakonczyl sie wynikiem ujemnym raz 19 potem 20 met * s. usg za kazdym razem w granicach normy.wnioski z usg:miesien sercowy w calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...byłem i głupi : ) ). USG wykazało niedomykalność zastawki mitralnej 0/1 st. Przez 10 lat był spokój, ale ostatnio po imprezie z kolegą, który wrócił z Anglii miałem na kacu częstoskurcz - ok. 150 na minutę, byłem na pogotowiu i dostałem propranolol. Później poszedłem do kardiologa, ale..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...dziś idę na kolejne USG, a w piątek zakładają mi Holtera. Mam nadzieję, że po tych badaniach w końcu dowiem się dokładnie co mi jest : ) Mam jeszcze jedno pytanie: w mojej rodzinie choroby serca są normą i choruje każdy ( nadciśnienie, choroby wieńcowe, arytmie ) czy w związku z tym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...2,6 sek. ( artefakt? ) USG: lewa komora 48 mm, lewy przedsionek 40 mm, aorta 27, mięsień IVS 10 mm, ściana tylna 9 mm, masa mięśnia lewej komory 184 g., frakcja wyrzutowa 70%, wypadanie płatka zastawki mitralnej i trójdzielnej I stopnia + fala zwrotna I stopnia Skierowano mnie na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...klatki piersiowej, EKG, USG. Jesli nie masz niepanstwowej opieki medycznej wykupionej z pracy to polecalbym zapisac sie do jakiejs placowki typu Medicover lub Centrum Damiana. W ciagu miesiaca zrobia Ci wszystkie badania a koszt abonamentu nie jest zdaje sie wysoki. Wyniki dosylasz do CK..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 58

.. ...minute, badanie EKG i USG mam dobre oczywiście nie podczas trwania napadu. U mnie zawsze częstoskurcz kończy się szpitalem i wystepuje jak się schyle albo wysilę. Czy w zwiazku z takim moim przypadkiem zalecilibyscie mi ablację, czy sami byscie się jej poddali? Witam .Jestem po ablacji w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 68

.. ...był monitorowany przez USG. Tu z ręką na sercu powiem, że nic nie bolało. Jednakże przez ten nieszczęsny tętniak musiałam leżeć po zabiegu ok. 48 godzin. Teraz za to mam prawe udo w modnym fiolecie przechodzącym już częściowo w inne kolory. Z perspektywy czasu ( we wtorek minie 2 tyg od..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...razu skierowanie na USG tarczycy - na szczescie wymiary prawidlowe bez guzków i innych takich, jednak to TSH nie jest normale tak wiec następe skierowanie na badanie krwi tym razem ft4, teraz czekam na wyniki, poki co na uspokojenie pracy serca dostałam propranolol 10mg i Thyrozol 10 na..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...Zrobiłem badania krwi moczu usg j.brzusznej wszystko w normie, potas dolna norma, wynik tsh 4.12. Dodam, że lekarka stwierdziła, iż to wystarczy w zakresie badań. Żadnego powtórzenia, czy badań ft3,ft4 i innych. Miałem robione kiedyś dawno ekg było wszystko ok a teraz nagle takie..

Echo serca - Str. 5

.. ...skierował mnie na badanie USG serca ( ECHO ). W wyniku tego badania stwierdzono śladową niedomykalność aortalną lu przedniemu płatkowi zastawki mitralnej poszerzoną aortę ( aorta - 40 mm ) i lewy przedsionek ( lewy przedsionek - 46 mm ). Pozostałe parametry prawidłowe. Profil lipidowy w..

Echo serca - Str. 12

.. ...temat wyników badania USG serca ? Lewa komora: 48 mm. Lewy przedsionek: 40 mm. Aorta: 27 m. Mięsień IVS ( r ): 10 mm. Ściana tylna ( r ): 9 mm. Masa mięśnia lewej komory: 184 g. Lekarka, która oglądała wyniki mówiła coś o * rozstrzeni * . Natychmiast po powrocie do domu wrzuciłem to..

Echo serca - Str. 17

.. ...Izabelo doktorka robiąc USG serca stwierdziła , że mam * małe serduszko * i oczywiście nie wiem czy się mam niepokoić ponieważ jestem dość dużą kobietą ( mam wzrost170 i ważę 80 kg )i czy moje serce * wyrobi * , czy na USG z dopplerem widać zmiany miażdzycowe . Serce * wyrobi * spokojnie..

Echo serca - Str. 20

.. ...groźnego?? miałam robione usg serca i ekg i wszystko w porządku. Czy to może być na tle nerwowym, albo od zbyt szybkiego wstawania i gwałtownych ruchów??? Będę wdziedza za odpowiedź. Dzięjuję z góry. Pani Izo, przeczytałem wczoraj większość z odpowiedzi udzielanych przez Panią na tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...specjalistow robilam usg tarczycy,echo serca itd.neurolog po wizycie nie widzial absolutnie nic...a ja sie czuje coraz gorzej,nie daje sobie rady ze soba.nie wiem gdzie mam szukac pomocy ,boje sie.caly czas mi sie wydaje ze to jakas grozna choroba a lekarze nie traktuja mnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...napięcia które miałam przed usg( miałam toxoplazmoze na początku ciąży więć bała się tego usg strasznie ).Dzisiaj jadę na kolejną sesję terapi grupowej, mam nadzieję że pomoże. Pomóżcie mi proszę może ktoś miał podobny problem w ciąży. Do Emi!Ja w ciąży też miałam te przeboję.Nerwicę mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...roku byłam z nim na USG brzucha, bo bolało go w boku. Też w porządku. Jakoś od tego czasu jest dobrze. Każde jego przeziębienie, a nie daj Boże gorączka, to dla mnie koszmar, choć naprawdę staram się nie panikować. Myślę, że to się wzięło od naszego wspólnego pobytu w szpitalu, gdy miał..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...hormonów( były w normie )i usg tarczycy.I dopiero po usg sie okazało ze mam guzki,potem biopsja tych guzków( narazie ok )i zalecenie pani endokrynolog * leczenie nie ma sensu, trzeba powycinać operacyjnie * i chyba miała racje bo poszłam jeszcze do dwóch endokrynologów, oczywiście nic..

Tachykardia i metacord 50

.. ...EKG. można też wykonać USG serca w celu weryfikacji jego budowy. Proponuję Ci zapytać swojego lekarze o te badania, jak będzie kręcił to idź do innego ( ztymi lekarzami to różnie bywa - nie każdy był prymusem na studiach!!!! ). pozdrowienia czesc Paulina,ja mialam tez historie niemalze..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...potwierdzona badaniem USG, kardiolog przepisał mi ampułko - strzykawki Fraxodi 0,6ml 1 raz dziennie. Fraxodi wkuwane jest w brzuch. Po pierwszym trymestrze znowu powróciłam do Acenocumarolu, bo z tego co dowiedział się kardiolog, lek ten działa teratogennie tylko przez okres pierwszych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...następnie po zrobionym USG. Zlekcewazyłam to bo lekarz stwierdził że to taka natura. Wszystko było w porządku do chwili obecnej gdzie złapały mnie dwa mocne skurcze i znowu poszłam do lekarza. Dostałam leki na obniżenie ciśnienia które miałam brać ok. 2 tyg. i to wszystko. ten okres..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...wykryto klik zastawki. Usg Doplerem wykazalo wypadanie platka zastawki, jego zgrubienie. Kardiolog powiedzial ze to nie od papierosow i ze prawdopodobnie mam to od zawsze. Moze nikt dokladnie mnie nie sluchal ze nie slyszal tego kliku wczesniej. Co do wysilku nie mam ograniczen. Moge..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...kardiologiczne,łącznie z USG serca i wszystko jest ok,po za wypadaniem płatka :/ u mnie zaczeło sie z tym wszystkim właśnie po tym jak zaczełam brać pigułki antykonpepcyjne..dopiero teraz wiem ze to niewskazane..!!!!! Czesc...równiez mam tę wade..wykryto ja u mnie ponad miesiąc temu..i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...byl to EKG wysilkowe i USG serca. EKG nic nie wykazalo. natomiast pani ktora robila mi USG stwerdzila ze mam wypadajacy platek, spytalam sie czy kiedys on wypadnie, zasmiala sie i stwerdzila ze niektorzy ludzie tak maja. Opwoedzialam jej moja przypadlosc, co mnie martwi i co mi..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...do kardiologa zrobił usg serca, ekg, wszelkie badania krwi i powiedział że mam zdrowe serce a to co czuję to naturalny rytm serca, tylko jedni go czuja inni nie, i powiedział że serce nigdy nie pracuje równo, jestem znerwicowana i powinnam się uspokajać. Uwierzyłam mu i jakos przeszło,..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...wrodzona żaden z lekarzy na usg jak byłam w ciąży ani pani profesor ginekolog - położnik podczas wizyt co miesiąc nie usłyszała na ktg żadnych szmerów. Ponoć są bardzo głośne. Trafiłyśmy do ICZMP w Łodzi. Wiozła nas erka na sygnale z Sieradza. To był koszmar. Akcja serca Gabi to 240..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...skonsultować :/ Szybkie USG brzucha wskazane. Być może są to początki powstawania tętniaka aorty. Jeżeli do tych bóli dochodzą bóle w lędżwiach to pewne że powstaje tętniak. No cześć ja mam te objawy od paru lat na początku mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...Bisocard, kilka razy robiłem USG ( u róznych lekarzy ), badania na tarczyce, ekg i wszystkie inne, niby wszystko ok, wszystko w normie, ale jak to jedna bardzo miła, starsza pani doktor stwierdziła, ze mam dodatkową droge przepływu i krew krazy miedzy przedsionkami, i to jest powodem..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...badanie, podobne do USG. Badający was doktor przesuwa sondę w okolicach serca i na monitorze sprawdza je. Dzień przed ablacja, wieczorem, bądź w dniu ablacji rano należy dokładnie wygolić okolice pachwin na nogach, oraz w przypadku płci brzydszej klatkę piersiowa. Najlepiej jednak spytać..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...klinice kardiologii,mialam usg,lekarz poinformowal mnie o mozliwosci wykonania ablacji,ale za jakis czas,bo mialam dopiero 19 lat i ze byc moze czestoskurcze same sie uspokoja. W pazdzierniku zaczelam studia,caly czas myslalam zeby tylko nie dostac czestoskurczu i nie miec nieobecnosci..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 23

.. ...także głowice aparatu usg. Nie martw się brzmi to grożnie - głowica. Ale tak naprawdę nie poczujesz, ze przez koszulkę wprowadzają Ci dodatkowy element. Piszesz, ze miałas juz ablację, to wiesz jak to wygląda. Jest parę plusów. Oprócz dokladniejszej diagnostyki - bo nie wszystko widac na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...kardiologa z kontrolnym USG. Będę wdzięczna za odpowiedż.Pozdrawiam wszystkich. Myniu! moj numer gg 9631420, jesli chcesz pogadac , zapraszam : ) Ja w 2005 roku miałem EF 20% lewą komorę 7,9 zapalenie płuc, zapalenie wątroby i nie wiedziałem gdzie jestem i co się ze mną dzieje. Po..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...bez przerwy ). Badanie USG nie stwierdziło żadnych wad serca. Natomiast po 3 tygodniach na Ligocie przewieziono mnie do Ochojca na zabieg ablacji i tam stwierdzono kardiomiopatię rozstrzeniową z frakcją 30%. Ablacja się powiodła i od tamtego czasu nie ma żadnych śladów arytmii. 3 Dni..

Po ablacji - Str. 12

.. ...naczyniowego , zrobił mi USG z przepływem i jet dobrze. Nie ma powikłań. to tylko zastoje krwi w tkance tłuszczowej, przepisał maść i w razie niepokoju kazał zgłosić się ponownie, ale mówił, ze będzie dobrze no troszkę mnie uspokoił. No jeszcze ten okropny wylew na udzie zniknie i będzie..

Po ablacji - Str. 20

.. ...po podobnej ablacji. Mnie echo serca, usg wyszły ok, biore leki na nadciśnienie i od wtorku acard , . zabiegu bałam się bardzo, trochę bolały wkłucia ale podali mi leki uspokajające i poszło. pozdrawiam..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...mam w normie ale na USG tarczycy wykryto guza. Teraz biorę leki, tętno wróciło do normy a ja czuję się świetnie. Przed chwilą dzwonili z Ochojca i jadę jutro na kosnultację.I jak dobrze pójdzie,to może jeszcze w tym tygodniu albo w przyszłym będę mieć drugą ablację.( dlatego w miarę..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...normie no i jeszcze USG jamy brzusznej ale tez jest wszystko oki...No i mijaja dwa tygodnie a ja znowu dostaje atak ale tym razem troszeczke slabszy bo 127 na min tylko ze juz za wczasu wzielam leki( PROPANOLOL )bo niewiadomo co by dzialo sie dalej...Jesli ktos moze mi pomodz prosze o..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...ponoc ok ide jeszcze na usg tej tarczycy. Juz nie wiem co to moze być, nerwy choroba??? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek rade. Zaznacze ze teraz ze strach nic nie robie tylko mierze teto i jak szybciej bije to zaraz wpadam w panike ze cos mi sie stanie. Całe 24 lata tego nie robiłam i..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...Później skierowano mnie na USG jamy brzusznej. Kobieta badała mnie tam chyba przez półtorej godziny. Jeździła mi po brzuchu tym czymś w prawo i w lewo, wcześniej mi starannie brzuch osłuchała, podusiła go, robiła tam jakieś czary mary. Stwierdziła, że mam mocno utwardzoną jamę brzuszną i..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...przebadanie. ( np. holter i ekg usg i TSH ) ja też mam rozpoznany syndrom barlowa oatatnio żle się czuje serce zaczeło nie kolatać tylko szybciej bic robi mi się duszno naj gorsze że trwa dłogo włsnie to mnie niepokoi wziełam propranolol 10mg nawet pomaga słszałam o techykardi czy to..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...mialam robione ekg, usg serca i usg jamy brzusznej i kardiolog stwierdzil ze......nic mi nie jest, ze nie znalazl przyczyny moich dolegliwosci. zapisal mi magnez, skasowal stowe i zaprosil mnie za trzy miesiace. wytrzymalam tydzien, w pracy tak mocno mnie serce bolalo ze musialam cos..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...czegos goracego.W badaniu USG serca wyszlo mi wypadanie platka,to tez moze byc poniekad przyczyna.Dowiadywalam sie we wlasnym zakresie,szperajac w Internecie i co ciekawe takie objawy daja chore jelita,po spozyciu jedzenia pojawia sie arytmia.Poczytajcie.Zas co do lekarzy to niestety na..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...Miałam robione Ekg i Usg kiedyś ale nic nie wyszło, lekarze podejrzewają wypadanie płatka ale to podobno tylko kosmetyczna nawet nie wada..Teraz idę zrobić jeszcze raz badania ale tez podejrzewam że to ostra nerwica tym bardziej że mam stresujący tryb życia. Głupio tak pisać ale po..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...pojechałam na badania. USG tarczycy niczego nie wykazało, EKG serca też nie. Jutro jadę na badanie moczu i krwi. Jeżeli to niczego nie wykarze to albo jestem w ciąży albo choruję na nerwicę. Wydaje mi się, iż to drugie jest bardziej prawdopodobne. Jeszcze godzinę temu nie chciałam się do..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...Lekarz po zrobieniu ekg i usg serca stwierdził nerwice, ale powiedział żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie tachykardie, częstoskurcze nadkomorowe i pobudzenia komorowe. Wtedy..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...wynikami 0,7zrobił mi usg i stwierdził ze mam przerośniętą tarczyce, bez zastanowienia przepisał letrox 25. Dziś byłam u innego endo ( porównać diagnoze ), który poinformował mnie ze wszysko jest ok i nie wymagam opieki endo. Niewiem co robić prosze o rade. Do Eli przeczytaj mój wpis -..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...studiuję, skierowali mnie na USG szyi. Dziś, pani nie oglądała moich węzłów chłonnych, a tarczycę. Okazało się, że jest sporo powiększona. Nikt nigdy nie zastanawiał się nad moim tyciem, i mimo dbania o cerę trądzik, a także o suchość skóry - mimo używania najlepszych balsamów i łykania..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...tarczycy... czekam na usg jeszcze i potem mi maja podac leki... czy to cos pomoze//?bo moej zycie jest okropneeeeeeeee nie mam na nic sił , jestem wiecznie przybita..zmeczona..mam duza nadwage...otyłość wlasciwie...tsh 6..cos... cyt. jolausa: ,,Moj lekarz sam potwierdzil ze choroby..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...10,6 a dzisiaj zrobiłem USG i tutaj mam pytanko. Radiolog w rozpoznaniu napisał Thyreoiditis ad explorationem. Może ktoś z was oświeci mnie, co znaczy ta łacina? witajcie ;dziewczyny leczcie tarczyce bo to poważny organ i jak nie chcecie znaleść się na stole operacyjnym wiem coś o tym bo..

Propranolol - Str. 2

.. ...miałam robione ekg i usg serca wszystko okej jest do kasia_20 Jesli czujesz klucia w sercu sprobuj moze tabletek do ssania walidol czy jakos tak lub kropelek na serce mentowal. Mi osobiscie pomogaja kropelki mentowal + dawka magnezu ( na rozne * stany sercowe * ) pozdrawiam : ) magnez..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...przedsionkami. Kardiolog robił USG serduszka Oleńki i powiedział nam tylko o tym otworku - żadnej innej wady albo nie wypatrzył, albo nam o niej nie powiedział. Dlatego też mamy nadzieje, ze chodzi tu tylko i wylacznie o ten otworek. Czy to mozliwe, zeby przez ten otwor w serduszku nasze..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...normalnie. Potem zrób sobie USG serca - a dopiero z tymi wynikami idź do kardiologa. Moim zdaniem z opisów wyglada mi to na skurcze dodatkowe serca.To taki rodzaj arytmii. Na to w zasadzie lekarze nie wiele pomogą, ale trzeba wiedzieć czy masz arytmię. Ja biorę codziennie na to Aspargin..

Ablacja - Str. 9

.. ...). Dzisiaj będę miała USG serca i założony HOLTER i zobaczymy co dalej. Trzymaj się wszystko będzie dobrze. Życzę dobrego zdrówka i pozytywnego myślenia. Dziś już wiem. Czeka mnie trzecia ablacja - niedomykalność zastawki mitralnej ( termin bliżej jeszcze nieznany, bo trzeba wykonać..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...uslyszal szmery, po usg serca, stwierdzil ze na 2 zastawkach mam minimalne nieszczelnosci, nie kazal sie przejmowac, nie podal lekow itp. mam jedynie dbac o siebie i nie dopuszczac do nie wyleczonych chorob typu grypa, zapalenie ploc... Szmery mogą być przyczyną pewnej patologi ale także..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 3

.. ...sercu i kazał jechać na usg i ekg. Na usg lekarz stwierdził niedomknięcie zastawek, ale powiedział, że nie ma się czym przejmować, bo to jest tylko częste zaburzenie okresu dorastania i że to minie Mam 19 lat. Jak byłam mała wykryto u mnie szmery serca. W wieku 14 lat stwierdzono, że one..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...wskazały przyczyny bulu. Z USG wynikło, że nadal utzymuje się niewielka ilość płynu w opłucnej. Utzrymuje się suchy kaszel. Przypisano mu tableki przeciwkaszlowe na noc. Czy można te bule przypisać procesowi gojenia się ran po bypasach ??? Możliwe jest zinfekowanie górnych dróg..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...miałam robione EKG, raz USG serca, czasami szczególnie moje objawy nasilają sie w nocy myślę,że umieram, mam wiec lęki przed położeniem się do łóżka, trafiłam w końcu do irydologa który potwierdził diagnozę stawianą przez w/w lekarzy, silna nerwica serca i nerwica wegetatywna. Też stale..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...że to nie sm.Zrobiłam USG tętnic szyjnych wyszło ok. RTG kręgosłupa szyjnego pokazało ,że mam zniesioną krzywiznę . Czasem w nocy budziłam się z uczuciem kołatania serca , myślałam że ze mnie wyskoczy mam wrażenie że było to w fazie płytkiego snu . Od neurologa dostałam Cital ale go nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 16

.. ...Dlaczego nie zrobisz sobie USG,lub innych badań,żeby rozwiązać ten problem. Witam, trafiłem na tą stronę po wpisaniu na google frazy * poroblemy ze snem * . Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu kiedy prubóję iść spać czuje walenie serca i kiedy prubóję zmrurzyć oczy czuję..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...ponownie zrobić cytologię,USG.Tak więc Iwonko nie zwlekaj - idż porobić badania,żeby uspokoić się i zacznii toczyć batalię z nerwicą,ona naprawde daje przeróżne objawy.Życzę Ci zdrówka i ODWAGI.dora. dora ma 100% racji. nerwica nas raczy niestworzonymi objawami. jak mnie juz udalo sie..

Ablacja i ciąża

.. ...aortalny. Lekarz robiąc mi usg powiedział, że zwiększona ilość krwi tak wypełnia serce, że nie widać żadnej wady. Zwężenie mitralne również zniknęło. Bądz dobrej myśli. Poinformuj o swoich planach Kardiologa. Ustawi Ci leki. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze: ) Jesli masz jakies..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...wysłał mnie wówczas na USG I EKG serca po czym założyli mi holter na serce i z wyniku wychodzi, że mam arytmie komorową ( ponad 6 tyś pobudzeń na dobę ) Dopiero jutro idę z tym wynikiem do lekarza. Dziś mam jeszcze wizytę u endokrynologa. Trochę mnie to wszystko martwi. Powiedzcie czego..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...rewelacyjne . Badania USG nie wykazuja juz żadnej niedomykalności zastawki , zniknęło zwapnienie na płatkach zastawek , zmniejszył sie lewy przedsionek serca , zniknęło kołatanie serca , jestem bardzo szczęsliwa , jedyną wadą całego przedsięwzięcia jest niestety cena , cena pobytu oraz..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...atak, zrobiłem ekg ,usg serca + wiele innych wszystko ok , dostałem pramolan i myślałem ze to koniec , ale ten lek był chyba zasłaby najpierw były 2 tabletki dziennie potem to juz brałem nawet 7 - 8 dziennie oczywiscie bez wiedzy lekarza bo oni mnie chyba olewali. Po miesiącu poszedłem..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...wraca do normy. EKG, USG - ok. Ciekawe czy to nerwica : ) mam 21 lat i mam to samo, od lutego praktycznie cały czas sie to powtarza, nie raz pogodzilem sie ze smiercia, wraz w lutym miale mjechac na egzamin i mnie to dopadło, wzielem taksówke i jechalem na pogotowie, myslałem ze w niej..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...zrobiono inne badania USG,EKG okazalo się że ma pdwyszony potas i puls ktory dochodził do160 na min.zostały podane leki na uregulowanie po tym zostało zrobione USG serca i okazało się że ma zapalenie mięśnia sercowego w tej chwili są podawane leki na to schorzenie,prawdopodobnie sa to..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...wszystko ok. potem zrobił USG i powiedział że mam śladowe zmiany zwyrodnieniowe zastawki aortalnej i niedomykalność i jedyne co mi zalecił to ten lek na ciśnienie w minimalnej dawce i koniec. Powiem szczerze że jak od niego wyszełem to nawet lepiej się poczułem i jakby mi przeszło. teraz..

Kiedy lekarz postawi diagnozę? mam arytmie, napady częstoskurczu, nerwice

.. ...badania( kilka razy Holter, USG, Ekg, badania podstawowe )lezałam w szpitalu z napadowym czestoskurczem nadkomorowym.I nic, wypis i kontrola w przychodni.mOze ktoś mi odpowie na pytanie: dLaczego dopiero po tylu latach kardiolog podejrzewa u mnie WPW? poprzednicy nie domyslali się?mamy..

Kardiolog w Łodzi

.. ...miałam robionych ekg i usg nic nie wykazało a co ciekawe karetka zawiozła mnie do szpitala i nic.Dali kroplówe,zostawili sama na sali z czestoskurczem i nie mogłam doczekac sie piguły.dOpiero po godz.raczyła przyjść.Poczułam ulge kiedy odblokowało sie serducho. Nie wiem na dzien..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...osierdzie bez zmian. USG miałam wykonane 3 lata temu( to jedno badanie z wielu )OPrócz tego ze podczas badania zarejestrowano zaburzenia rytmu tak i niedomykalnośc zastawki trójdzielnej jak Tobie. Zapytałam czy to jest grozne a lekarz - kardiolog odpowiedział, ze nie a te skurcze..

Arytmia serca?

.. ...szybki puls. Po ekg i usg serca wykryto mi również tylko wypadanie płatka ale zdaniem kardiologa jest to niegroźne. Prawdopodobnie moje dolegliwości związane są z nerwicą ale czekam jeszcze na badanie metodą Holtera. Po kilku wizytach kardiolog polecił mi zupełnie nie przejmować się tym..

Bardzo płytki oddech i płatek zastawkowy

.. ...usne. mialam robione usg serca wyszlo ze platek zastawkowy jest lekko odchylony i lakarz mowi ze moze to byc powodem moich dolegliwosci. wogole ja wciaz uwazam ze cos mam z sercem nie tak. boli mnie w mostku caly czas i w plecach tez. lekarz nie moze mi juz pomoc. ale moze jest ktos to..

Dziwne ataki serca

.. ...ale po badaniach ekg, usg, hormonów tarczycy i kilku innych wizytach u lekarzy wykluczono wadę serca i inne poważne choroby poza wykrytym niewielkim wypadaniem płatka zastawki. Kardiolog stwierdził, że to odchylenie na pewno nie jest groźne i nie warto się nim przejmować. Kołatania serca..

Zbyt szybki puls

.. ...serca czyli badanie usg inaczej mowiac. morfologie jak najbardziej prosze zrobic.dusznosc ktora wystepuje jest czesto sygnalem ze serce zbyt szybko sie meczy, zalezy teraz jaka to dusznosc wysilkowa czy w spoczynku bo to jest rowniez wazne i kazdy lekarz kardiolog o to sie bedzie pytal...

Od zawrotów głowy do kołatania serca

.. ...całodobowe EKG/ok.100zł/ i USG serca - to wykluczy wady serca, albo cos tam się zarysuje, dopiero po takich badaniach mozna być spokojnym, że to np. na tle nerwicy albo na jakims innym.Ja mam to samo - arytmia, dodatkowe skurcze od roku - leczę się u kardiologa i psychiatry równoczesnie,..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...morfologia krwi, tsh, usg serca i żadnej poważnej choroby lekarze nie zdiagnozowali. Wyniki w normie. Skonsultowawszy się z kardiologiem ( który uznał, że mój problem jest niegroźny i nie ma powodu do niepokoju ) stosuję się do jego wskazań odnośnie regularnego zażywania magnezu i..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem tych dziwnych dolegliwości. Chociaż byłem nerwowym dzieckiem : ) Potem chyba to była 1 klasa liceum zdarzył się pierwszy przypadek częstoskurczu napadowego. Jak tu już parę osób pisało uczucie to jest..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...ekg ukg ekg wysiklowe usg jamy brzusznej kilka zdjec rtg - nic nie wykryto niepokojacego. dostalem zalecenia :wiecej ruchu, basen, swieze powietrze i mniej siedzenia. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia! Jeszcze raz ja. Pamietaj musi zbadac Cie lekarz! nigdy nie ma pewnosci..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...na EKG , a później na USG serca. Kardiolog powiedział mu tylko tyle: proszę zgłosić się na kolejne badanie USG za rok...chyba, że w tym czasie wystąpią jakieś komplikacje, np. omdlenia, silne zawroty głowy..itp. Wtedy konieczna jet wcześniejsza wizyta. Wygląda wiec na to , że z tą *..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 4

.. ...Przy badaniach sportowych wykryto u mnie * niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa * czy to coś groźnego. Lekarz powiedział ze po USG serca powie co dalej ale rownież ze po wiekszym wysiłku moge umrzeć..

CK-MB - Str. 3

.. ...szereg badań z krwi oraz Usg !! Raczej wyklucza pulmonologa!! A ma dobrą opinię a nawet bardzo dobrą!! Zobaczymy co wykazą badania!! dziekuje za informacje Asiu !! pozdrawiam Prosze bardzo: ). Cieszę się,że masz chociaż jednego dobrego lekarza. Mam nadzieję,że te badania potwierdzą co..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...Echo serca ( rodzaj USG, które pokazuje budowę serca i przepływ krwi ) oraz EKG wysiłkowe. Jeśli te 3 badania wyjdą ci dobrze to znaczy, że to tylko nerwica. Dzięki za odpowiedź. Tłumaczę sobie, że skoro lekarz nie zdecydował się na te wszystkie badania to dolegliwość nie może być..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...witaj!! Zrob sobie jeszcze usg serca, badania mrfologiczne i na poziom ekreolitow i magnezu oraz przeswietlenie pluc, kregoslupa i kregow szyjnych( byc moze masz jakies skrzywienia kregoslupa o ktorych nie wiesz a one daja sie we znaki pod postacia roznych boli w klatce ), ja zazywam..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...wyczuwam tym bardziej że usg nic nie wykazało. w końcu po pół roku poszłam do lekarza i nie wydawało misie!!!! lekarz potwierdził dostała skierowania na badani i potem zabieg. wszystko się dobrze skończyło i blizna jest niewielka - właściwie nie widać że miałam zabieg. lekarz który mnie..