USG tętnice

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...wykluczenia ewentualnych powikłań choroby. Do najniebezpieczniejszych należy tętniak rozwarstwiający aorty. Choroba Hartona dobrze reaguje na leczenie sterydami. Terapia łagodzi objawy i powoduje remisję...

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...większości uczestników badania pomiarów takich dokonywano 6 razy w roku. Do oceny grubości ścian tętnic oraz rozszerzalności tętnicy ramiennej zastosowano USG o dużej rozdzielczości. Nauka w Polsce PAP..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 68

.. ...był monitorowany przez USG. Tu z ręką na sercu powiem, że nic nie bolało. Jednakże przez ten nieszczęsny tętniak musiałam leżeć po zabiegu ok. 48 godzin. Teraz za to mam prawe udo w modnym fiolecie przechodzącym już częściowo w inne kolory. Z perspektywy czasu ( we wtorek minie 2 tyg od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1048

.. ...zrobiono mi także badanie USG węzłów chłonnych, tarczycy oraz dopler tętnic szyjnych. Badanie wykazało guza na prawym płacie tarczycy o dość sporej średnicy 2x2cm. Po takiej diagnozie trafiłem do najlepszego endokrynologa w moim mieście. Endokrynolog przeprowadził biopsję i wysłał..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...skonsultować :/ Szybkie USG brzucha wskazane. Być może są to początki powstawania tętniaka aorty. Jeżeli do tych bóli dochodzą bóle w lędżwiach to pewne że powstaje tętniak. No cześć ja mam te objawy od paru lat na początku mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...że to nie sm.Zrobiłam USG tętnic szyjnych wyszło ok. RTG kręgosłupa szyjnego pokazało ,że mam zniesioną krzywiznę . Czasem w nocy budziłam się z uczuciem kołatania serca , myślałam że ze mnie wyskoczy mam wrażenie że było to w fazie płytkiego snu . Od neurologa dostałam Cital ale go nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...piątek zapisałem się na usg szyi, żeby zbadać wszystkie tętnice idące do mózgu. Nie wiem, co w następnej kolejności jeśli tu wyjdzie OK? Boję się, że jestem już trochę śmieszny z tym lataniem po lekarzach każdego tygodnia, ale z drugiej strony czuję się czasem tak, jakbym stał nad grobem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...Prześwietlenia, badania krwi, usg przepływów tętnic szyjnych, rezonansy kręgosłupa, głowy. Dla lekarzy jestem zdrowa !!! A ja nie mam już sił...... Czy to wszystko to jest nerwica? Czy ktoś przez coś takiego przeszedł i żyje ? Potrzebuje cienia nadzieji że nie tylko ja i że dam radę z..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...wykazał ciąze i za dwa dni USG to potwierdziło, więc jeśli w twoim przypadku i test i USG nie wykazało ciąży to możesz oddalić ten wariant bez obaw. puls w brzuchu to albo ciąża albo tętniak aorty brzusznej albo pieron wie co. Mam podobne odczucia. Pół roku po urodzeniu dziecka zaczęłam..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...zamiast na leki objawowe i USG, wydajcie na niegazowaną wodę, docieplenie stroju, kurs masaży u DOśWIADCZONEGO masażysty i saunę. Pozdrawiam, Paweł cześć Jolu ja miałam taki silny ból głowy miesiąc temu okazło się miałam tętniaka mózgu.od miesiąca dziękuję Bogu ze Żyje byłam operowana..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...rok powinno się zrobić usg i jak potrzeba to usg przełykowe. To nic strasznego Pozdrawiam Właśnie wróciłam dziś ze szpitala. 40 lat, zastawki nieprawidłowe: mitralna - wąska fala zwrotna I stopnia, trójdzielna - fala zwrotna, śladowa. Ponadto tętniak przegrody międzyprzedsionkowej...

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...sił Chorobę wykrywa usg pnia trzewnego. Pień to tętnica brzuszna, która dostarcza krew do żoładka i innych narządów wewn. Jeżeli pień trzewny jest zwężony, wtedy narządy te są źle ukrwione, co wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Pozdrawiam! witam wszystkich tez to mam od dwoch lat..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...spirometrie, laryngologia, usg serca, badania krwi, badania tętnic górnej połowy ciała , elektroencefalogram itp. Leżałem w szpitalu lekarze nie wiedzą co mi jest biore biosotal, betaserc, cardiostabil szukam już pomocy u lekarzy prywatnych nikt nie umie mi pomóc nie długo mam mieć..

Nieudany zabieg ablacji z powodu WPW

.. ...lekarz zlecił wykonanie USG/dzisiaj 9,01,2003 jakieś maści na to miejsce, ale do godziny 16 jeszcze nie miał USG zrobionego, Moje pytanie do Pana doktora kardiologa brzmi: Czy w tym miejscu nie doszło do powikłań zakrzepowo - zatorowych, czy może powstał tam jakiś krwiak lub tętniak, Co..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. ...wzrosło. Raz na kwartał usg sprawdzające ile urósł. Jak osiągnie 7 cm można operować. Kasiu mój tato rok temu miał robione usg ma tetniaka aorty brzusznej 37mm teraz robiliśmy usg i urusł 42mm ale lekarz zalecił tomografię która jest dokladniejsza i miał rację wynik po tomografi to 50mm..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...nadnerczowego miałam wykonane USG jamy brzusznej z oceną dopplerowsą przepływu krwi w naczyniach nerkowych Zalecono stosowanie preparatów na obniżenie ciśnienia Było OK Ponad rok temu zaczęłam stosować dietę optymalną Kwaśniewskiego ( wysokotłuszczowa ) leki odstawiłam ciśnienie jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 216

.. ...tarczycy, echo serca, usg tętnic nerkowych, usg jamy brzusznej, holesterol, klirens kreatyniny i badania ogólne krwi i moczu. Wszystko jest ok. Kolejne leki jakie mi przepisywano w zestawieniach: Enarenal + Bataloc Zok Lotensin + Isoptin Diovan + Amlozek+ Tertensif SR. Aspargin ( magnez..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...mieć robione powtórne USG potwierdzające i wówczas zostanie podjęta jakakolwiek decyzja co będą robić. Bardzo się tym martwię, ale wierzę,że wszystko się ułoży.Podczas pierwszego USG stwierdzono, że tętniak ma 4 cm. Czy konieczność operacji zależy od wielkości tętniaka?Gdzie są najlepsi..

Zawroty głowy

.. ...zatokow Radzę zrobić USG tętnic szyjnych Mysle ze to na tle nerwicowym ale muszę się wybrac do lekarza. Tydzień temu miałam problemy w pracy ogólnie od 3 lat na mojej osobie stosowany jest mobbing. Kręci mi się w głowie. Tak o 15.00 narasta to uczucie dzis miałam koszmarną noc. Opiszę to..

Nadciśnienie

.. ...spadek 3/echo serca ok 4/ usg przepływu w tętnicach szyjnych - ok 5/usg - przeplywow w nerkach - ok 6/ tsh ok Witam. podobne objawy mąż miał po zażyciu prestarium, męczył sie miesiąc bo nikt nie zorientował się że to po lekach, sytuacja opisana w tagach leki. życzę zdrowia i..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...problem i czekam na usg, ktore mam miec za pare dni.mieszkam w anglii tak dla wiadomosci..doktor stwierdzil wyraznie pulsujaca brzuszna aorte i zabronil pracy do czasu usg ale ja wciaz zle sie czuje: boli mnie brzuch z lewej strony, czasem z prawej, piecze mnie w srodku mostka od..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...ale badanie kontrolne USG serca co pół roku, żeby zdązyć przed tętniakiem który może powstać w wyniku poszerzenia aorty.A jednak czasami zycie potrafi mile zaskoczyć.Wszystki dużo zdrowia. cześć Ja miałem identyczną wadę jak Ty . 29/10/2007 miałem operację , która trwała ok. 5 godzin ...

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...mnie, po czym zrobił mi usg serca i dwóch tętnic. Aorty oraz szyjnej. Stwierdził, że wszystko jest w porządku. Zadnej wady serca nie stwierdził. Mam skierowanie na 7 stycznia na badanie ekg metoda holtera. Teraz mam pytanie, czy jeśli usg serca i tych dwóch tętnic jest dobre to znaczy,..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej może pęknąć?

.. ...kontrolowac tetniak badaniami usg. Tetniak bez przecieku nie jest grozny ! Jak peknie nastepuje przeciek, a przez to obciazenie jednej z komor serca. Na dluzsza mete to na pewno niebezpieczne, ale maly przeciek nie jest grozny. Duzy przeciek zamyka sie ( czy cos ) operacyjnie, chyba..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...badanie osadu, UDP ( USG naczyń szyi ), Ultrasonografia doplerowska przezczaszkowa, rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu, EEG, EKG itp. Wszystkie badania okey. Jedynie w UDP wynaleziono hipoplazję lewej tętnicy kręgowej z zaburzeniami przepływu. a rozpoczęło się tak: Mama miała..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...repolaryzacji komór w normie. USG j. brzusznej; Nerki, watroba,Trzustka, Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 530

.. ...rentgen i badanie krwi i usg jamy brzusznej i wszystko ok.A mam tzw drgania albo raczej tętnienie w klatce piersiowej..anyway...witam się z Wami bo szukam tutaj pomocy i myślę że ją znajdę. Witam Dzień dobry Oj nasza Dorotka nic się wczoraj już nie odezwala ani na g g jej nie ma Dorotko..

Ból potylicy i mrowienie w rekach

.. ...badanie Doplerowskie ( USG tętnic domózgowych ), a w ostateczności Rezonans albo Tomografię ( nie martw się - to tylko groźnie brzmi ). Niestety rezonans jest troszkę kosztowny... Ale po tym badaniu będziesz miał pewność * na czym stoisz * . Acha, zapomniałbym - nie zapomnij wspomnieć..

Legi na nadciśnienie tętnicze

.. ...chorobę nadnerczy ( USG )? najczęściej przyczyny nadciśnienia są niewyjaśnione. jeżeli po 3 tygodniach leczenia, ciśnienie się nie wyregulowało, prawdopodobnie powinieneś mieć dobrane inne leki. ja miałem zmieniane kilkakrotnie zanim mi dopasowały. życzę zdrowia Dzięki za dobre rady i..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...przezprzełykowe, MR głowy, usg jamy przusznej i serca, Ekg kilka razy - nawet po dwa dziennie... doppler tętnic szyjnych i badanie u flebologa na zakrzepowe zapalenie żył, EEG i RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, oraz spirometrie : ) ) ) ) no i Calcium Score... byłam też na nefrologi -..

Problemy ze wzrokiem i drętwienie lewej ręki

.. ...głowy z rezonansem i USG tętnic szyjnych.Wyniki wyszły pozytywnie.Lekarz stwierdził że te wszystkie dolegliwości są spowodowane stresem.Trudno mi w to uwierzyc.Zażywam tabletki uspokajające ,a dolegliwości nadal odczuwam.Pozdrawiam Droga Natalio! Nie do końca sprecyzowałaś o co chodzi z..

Doppler - na czym polega badanie?

.. ...tetnice ,nerki,to jest usg dopler,pozdrawiam Witaj Monika! Może tu chodzi o sprawdzenie przepływów przez tętnice szyjne czyli usg tętnic szyjnych skoro masz zawroty głowy. Pozdrawiam no tak to nie chodzi na pewno o sprawdzenie nerek: ) chodzi o moje dolegliwosci zwiazane z zawrotami..

W okolicy pępka czuję tętnicę

.. ...to wykryje ??? raczej usg nie ekg - ale idž do kardiologa. Bartek to jest aorta brzuszna u osób szczupłych lub z słabo rozwiniętą tkanką podskórną jak leżą na plecach widać jak aorta skacze czy pulsuje. czasem nawet widać jak bluzka od tego chodzi. to nie jest nic strasznego to normalne...

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...Najpierw przeprowadzono mi Usg jamy brzusznej, okazało się że nerki są prawidłowego kształtu i wielkości, inne narządy jamy brzusznej również w normie. Wykonano scyntygrafię nerek z testem kaptoprilowym, w obu badaniach nerki o prawidłowym kształcie i rozmieszczeniu znacznika w miąższu...

Przełożenie wielkich naczyń tętniczych u niemowląt

.. ...ośrodku było wykonane usg ? Pozdrawiam i prosze mysleć pozytywnie Ola Witam!!! mieszkamy w olsztynie a usg było wykonane u lekarza prowadzacego ciąże... Mam takie pytanie do osób ktore miały stycznosc z takim przełozeniem . Co po takiej operacji sie dzieje z dzieckiem,czy jak juz są..

Śmierć Ukochanej (tętniak rozwarstwiający aorty po przeszczepie nerki)

.. ...to wykryc na zwyklym usg,nie mowiac juz o tomografii i rezonansie. Tętniaki i żylaki zwykle sa związane ze słabą wytrzymałością żył i tętnic oraz zakrzepami we krwi np. miażdżycą albo chorobami zakrzepowymi.A co do wykrywania - czy masz jej dane z badań?Najpierw upewnij się czy te..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...tętnicy udowej przez usg.o 14 podejrzewają rozwarstwianie aorty,o 17 podejmują decyzje o badaniu tomografem ,cztery godziny szukają po wrocławiu sprawnego sprzętu.o 21.30 stwierdzono tętniaka aorty.nagle o 22.oo umiera na moich oczach,to było straszne.uważam że się nie postarano nie..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...Biocardine i Chela - Mag B6 - usg dolnej partii brzucha wraz z przepływami tętnic: żadnych zmian nie stwierdzono wszystko jest prawidłowe - dno oka: nie zauważono żadnych zmian Z badań byłem zadowolony ponieważ myślałem, że to brak witamin jak mi kardiolog zalecił. Niestety... zażywam..

Uczucie ciążkich nóg i bóle mięśni

.. ..., ze nie ma zadnego skrzepu czy zwężenia i czy wystarczy zrobic USG tętnic , czy USG żył czy tego i tego ? czy wystarczy tylko przy pachwinie i kolanach czy wszystko pokolei ? z gory dzieki pozdrawiam..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...badania krwi i moczu, usg tętnic nerkowych, echo serca jednak wyniki były dobre. Obecnie biore leki 2 razy dziennie - rano: Bisocard 5mg, Vivace 10 mg i Hydrochlorothiazidum 12mg; wieczorem Amlozek 10 mg i Bisocard 2,5 mg. Przy tych proporcjach leków ciśnienie w miare się unormowało -..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...z woreczka i podczas usg okazalo sie ze ma tetniaka 8cm,o czym nie mial zielonego pojecia. lekarze wrecz zdecydowanie namawiali go na zabieg ,bo jak to okreslili,,nosi w sobie bombe z opoznionym zaplonem * * ,lekarze mowili ze wieksze ryzyko u niego moze byc jezeli go nie usunie,poniewaz..

Problemy z krążeniem... co robić??

.. ...badania: tomograf glowy, usg jamy brzusznej, przeplyw tętnic, przeswietlenie klatki piersiowej, ekg, badanie przekrojowe oka, pobrany do analizy płyn z redzenia kręgowego i lekarze twierdza, ze wszystko jest ok po czym kiruja mnie do psychologa... Ostatnio zaobserwowałem, ze cos dziwnego..

Niedomykalność tętnicy płucnej

.. ...holtera, zrobili mi EKG, USG tarczycy powiedzieli ze wszystko jest wporzadku. Powiedzieli ze mam niedomykalnosc tetnicy plucnej serca nie wiem co to jest powiedzieli ze nic mi nei bedzie. Nie dali mi zadnych zalecen i zadnych lekarstw. Moje najnizsze tetno wynosilo 40 a najwyzsze 151...

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...temu robiłam badanie USG przepływowe żył i tętnic wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również badania z krwi czy to nie reumatyzm ale wyszło wszystko dobrze wysyłali mnie tylko do lekarza do lekarza jeden mówił że to..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...ukg to nic innego jak usg serca - widzisz na ekranie budowę swojego serca a jak jest z dopllerem to i również przepływy krwi w tętnicach i zastawkach serca .Jagódko czy arytmie masz na tle nerwicowym? No i ...EU /// nas dzisiaj * olała * ?: ): ) albo tańczy , cały czas : ): ) Gosiu - o..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...nie ma hyperglikemii USG tętnic szyjnych u chorych z chorobami neurlogicznymi w wywiadzie, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę USG tętnic biodrowych u chorych z wywiadem chromania przestankowego, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę. * Barbara chetnie..

Prawidłowe tsh a objawy tarczycy

.. ...ekg, morfologia, mocz, usg tętnic nóg i szyjnych, ciśnienie mierzę i też w normie średnio 130/85 ( rano wieczorem i czasami w dzień po odpoczynku 120/75, podczas zdenerwowania 140/90 więc jest w normie ) - wszystko w normie i ciągle chodzi mi po głowie czy ft3 i ft4 mogę mieć poza normą..

Napady drgawkowe, bóle głowy, drętwienie karku

.. ...ischemiczna: ujemna Badanie USG Doppler tętnic szyjnych: prawidłowe EKG: prawidłowe. Lekarz w trakcie leczenia przepisał mi hydroxyzinum, Wapń i B6. Dodatkowo na bóle głowy dostałam ketanol forte. Niestety objawy nie minęły. Zauważyłam ostatnio, że w trakcie sztywnienia karku dochodzi do..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...echokardiograficzne - USG serca - które jest bezbolesne, wymaga jednak spokojnego zachowania się chorego dziecka. Możliwa jest ocena tą metodą średnicy i położenia zmian w obrębie tętnic wieńcowych. Tętniaki tworzą się u 15 - 25% chorych dzieci. Podejrzenie choroby Kawasaki u dziecka..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...łatwo można wykonać to USG nerek i ocena tętnic nerkowych. Jest dziedzina kardiologii - hipertensjologia - zajmująca się nadciśnieniem tętniczym. W diagnostyce nadcisnienia bardziej może Ci pomóc dobry internista ( lekarz chorób wewnętrznych ). Pytasz * po jakim czasie biegania * a ja..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...ramię, szczęka ) Byłam na usg brzucha, które nic nie wykazało Dodatkowo jak położę rękę na brzuchu to czuc jak okolice gdzie jest trzustka, aż podskakują Również widac to gołym okiem Jednak usg niczego nie wykazało A robiłam je w pazdzierniku 2009 i lutym 2010 ( już miałam te..

Drętwienie nóg, rąk, czasami kłocie w głowie...

.. ...połamanej - zrób sobie USG jamy brzusznej i robiącemu badanie lekarzowi powiedz o drętwieniu nogi.Nie musi byc to coś neurologicznego.Tata mojej kol. miał drętwienie nogi,a na USG okazało się ,że na pewnym odcinku aorty brzusznej miał rozszerzenie - tworzący się tętniak.Założyli mu stent..