Uszkodzenie mózgu

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...ośrodki nerwowe. Ich uszkodzenie objawia się zwykle porażeniem połowiczym po stornie przeciwległej do krwiaka ( uszkodzenie torebki wewnętrznej ) i zaburzeniami czucia ( wzgórze ). Chory szybko traci przytomność, możliwe są także napady drgawek. Oczy chorego ustawiają się natomiast w..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...ulega nieodwracalnym uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Objawy niedotlenienia mózgu mogą wystąpić nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...może być także objawem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego ( udar mózgu, uraz ). Dość często ruchy dystoniczne są spowodowane działaniami niepożądanymi niektórych leków neurologicznych. Zaburzenia tego typu obserwuje się czasem w trakcie przyjmowania leków na chorobę Parkinsona oraz..

Drżenia

.. ...nerwowego ich przyczyną jest uszkodzenie ośrodków pozapiramidowych mózgu ( odpowiedzialnych miedzy inni za funkcje ruchowe wykonywane automatycznie, bez udziału naszej świadomej woli ). Drżenia samoistne nasilają się w spoczynku, pod wpływem stresu i emocji. Czynne ruchy wykonywane..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...naczyniopochodnego jest miażdżyca. Uszkodzenia naczyń krwionośnych ( angiopatie ) są także często konsekwencją nieleczonego nadciśnienia tętniczego lub cukrzycy. Prawidłowa kontrola tych chorób, walka z modyfikowalnymi czynnikami ryzyka miażdżycy ( przede wszystkim z otyłością ), mogą..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder podstanych i wzgórza z uszkodzeniem struktury nazywanej torebką wewnętrzną. W jej obrębie przebiegają między innymi drogi nerwowe odpowiedzialne za czynne ruchy kończyn. Konsekwencją..

Leczenie nadciśnienia zapobiega otępieniu

.. ...nadciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów - zarówno serca i układu krążenia, jak i nerek. Rośnie także zagrożenie demencją - prawdopodobnie na skutek niedokrwienia mózgu. Naukowcy z londyńskiego Imperial College badając grupę starszych pacjentów wykazali, że leki na..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...operacje płuc, przełyku, uszkodzenie mózgu, czynniki genetyczne. Dwa zasadnicze rodzaje leczenia to leczenie farmakologiczne ( mała ilość leków o udowodnionej skuteczności i silnych, niepożądanych działaniach ubocznych, trudności z ustaleniem jednoznacznych przyczyn choroby ) i..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...krążenia sprawia, że uszkodzeniu ulegają naczynia tętnicze, a serce zmuszone jest do nadmiernej pracy. Nieleczone nadciśnienie szybko prowadzi do rozwoju miażdżycy, a w konsekwencji wystąpienia choroby wieńcowej, zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek i demencji starczej...

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...które potrafią wyczuwać uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych. Staja się wówczas nagle bardzo lepkie i zaklejają uszkodzone miejsce. Niestety, taki mechanizm może się włączyć także w miażdżycowo zmienionych naczyniach serca czy mózgu Stosowane obecnie leki zmniejszające krzepliwość - jak..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...mogą ulec gwałtownemu uszkodzeniu, na co organizm odpowiada zwiększeniem krzepnięcia krwi przepływającej w tej okolicy. Prowadzi to do powstania skrzepliny, która zwęża lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...nadciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów - zarówno serca i układu krążenia, jak i nerek. Rośnie także zagrożenie demencją - prawdopodobnie na skutek niedokrwienia mózgu. Geny wpływają na różnice w ciśnieniu krwi Małe różnice genetyczne między poszczególnymi osobami leżą..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...polega na kontrolowanym uszkodzeniu nerwu odpowiadającego za podwyższanie ciśnienia krwi za pomocą cienkiego drutu wprowadzonego do naczynia krwionośnego. Koszt operacji jest stosunkowo niski ( w Wielkiej Brytanii - około 4000 funtów ), a pozwala ona zmniejszyć ryzyko udaru mózgu czy..

CK-MB - Str. 2

.. ...Reanimacja ok 1 godz!! Uszkodzenie mózgu!! I jak wierzyc badaniom?? Dorotko ja bym tego tak nie popuściła musiałabym dość co jest przyczyną tego wszystkiego - przecież serce to nasz najważniejszy organ . A tak a propos ile masz lat? Może niewydolnośc rozkurczowa ( co powinno byc widoczne..

Puls ponad 150

.. ...a Ty trzymaj sie : * Dzisiaj puls mojego Taty jest jeszcze wyższy 150 - 176.jest nieprzytomny.Lekarze mówią,że to od uszkodzenia mózgu,czy ktoś mi może odpowiedzieć,jak Mu można pomóc i czy nas słyszy..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...wiem ) ale tak czy siak uszkodzenia mózgu można dostać na ( przynajmniej ) dwa sposoby opisane powyżej... Martaa: echo to faktycznie usg i wcale nie musi trwać 30 min. To zależy od sprzętu i sprawnośći badającego. Wykrywa większość wad serca, ale nie wszystkie. Ja musiałam mieć np echo..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...autyzm ( ! ), minimalne uszkodzenie mózgu, nadpobudliwość, niepokój, depresję i inne zaburzenia umysłowe, choroby psychiczne, astmę i inne schorzenia układu oddechowego – oraz wiele innych. Co więcej, następstwem uszkodzenia przez toksyny Candidy mogą być i takie choroby jak..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ..., i że może wystąpić uszkodzenie mózgu poprzez w/w 3 - kwadransową reanimacje . PYTANIE : czy jest to reguła że takie uszkodzenia wystąpią skoro zapewne podczas reanimacji miała podawany tlen ... i jeżeli tak to jakie mogą być tego pozniejsze komplikacje zdrowotne ... Proszę o Odpowiedzi..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...pęknięcie może powodować uszkodzenia takie jak paraliż ciała lub inne dysfunkcje mózgu - zależy na której półkuli nastąpi wylew. Nie jest to fachowa wypowiedź, ale mam nadzieję, że wiele wyjaśnia. Trochę wiem na ten temat, ponieważ dwa tygodnie temu zmarł mój ojciec, u którego doszło do..

Ciągłe zawroty głowy

.. ...zbyt wiele, ale owszem uszkodzenie kręgosłupa szyjnego ( a właściwie rdzenia ) może dawać objawy dotyczące kończyn dolnych. W zasadzie to chyba nie ma innej drogi do mózgu dla nerwów obwodowych?..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...wenflony itd ) to wynik uszkodzenia układu nerwowego - nerwy zawiadują mięśniami i powodują czasem nieprawidłowe ruchy kończyn. odpowiednio prowadzona, czasem długotrwała, ale cierpliwa i spokojna rehabilitacja może odwrócić czasem nawet całkowicie paraliż. do tego konieczne leki..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...wrócic do zdrowia.Też ma uszkodzenia w mózgu,bo ma problemy z mową i porozumiewaniem się,ale poznaje nas i sama je nawet.Rób wszystko żeby ratować tatę,póki żyje powinien dostać opiekę medyczną. Trzymaj się i informuj co postanowiliście.Pozdrawiam. Cześć Wszystkim! Agunia jak Babcia,..

Lęk o uszkodzenie mózgu

.. Witam, możecie pomóc. Ostatnio dopadł mnie lęk, że pogorszy mi się inteligencja, a tak poprostu zgłupieje. Jestem na antybiotykach Novomox 1000 i eurespal i przebywałem nachwile w pomieszczeniu gdzie kolega palił marihuane ( ja nie paliłem ). I mój lęk wzioł się z tego, że boje sie, że poprostu marihuana..

Suma dziwnych objawów

.. ...się to jakaś sprawa uszkodzenia mózgu, ale traf chciał, że byłem niedawno ( niecałe dwa miesiące temu ) badany przez neurologa i stwierdził, że nic niepokojącego nie dostrzega i zapisał mi coś na zmęczenie, które już wtedy mnie dręczyło. Rok temu miałem badaną tarczycę ( usg i badanie..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 7

.. ...tzw.choroby genetyczne, uszkodzenia mózgu itd.z czym moze nie za wiele mozna zrobic, ale generalnie ZDROWEGO PODEJŚCIA DO ŻYCIA W KAZDYCH WARUNKACH MOZNA SIĘ NAUCZYC, o czym przekonałam sie sama pracujac przez pół roku w Zakładzie Aktywności Zawodowej , wśród osób niepełnosprawnych,..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...po dłuższym czasie do uszkodzenia wielu narządów - oczy ( uszkodzenie naczyń odżywiających ), nerki ( stwardnienie kłębuszków i spadek wydolności ), mikrokrążenie ( serce, mózg ), udary mózgu, pobrubienie ściany naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, uszkodzenie aorty (..

Błagam pomóżcie mi!!!! zatrzymanie akcji serca + powikłania

.. ...wykluczyć zator, udar, inne uszkodzenie mózgu. Czy Tata miał robione takie badania? Czy coś one wykazały? Proszę się jak najszybciej skontaktować z neurologiem, jeżeli Tata nie jest w tym momencie pod stałą opieką lekarską. czy tata bierze jakieś leki poprawiające krążenie w mózgu?..

Zabuzenia wzroku ciongle zmenczenie lub nad pobudliwozc

.. ...jest pytam depresia uszkodzenia mózgu czy czos innego jak schzofrenia. Z cisnieniem wszysko wporzondku z krwiom równiez. czensto mam lenki a puzniej mi przechodzi bez powodu. moja porada idz do okulisty i i to jaknajszybciej przynajmniej problem mroczków omówicie a co do leków to chyba..

Pomocy

.. ...powiedział mi że nie widzi uszkodzenia mózgu i dął mi jakies przeciwbólowe, które nie pomagają. Strasznie się boję ze to może być tętniak. Moze sobie to wmawiam bo jestem taki ze potrafie to zrobić. jutro ide walczyc o skierowanie na badania mózgu. Jak sądzicie co to jest? Pozdrawiam..