Uszkodzenie wątroby

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...od mostka, dostęp obecnie coraz rzadziej stosowany. Powikłania nakłucia worka osierdziowego. uszkodzenie naczynia nasierdziowego, zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia, odma opłucnowa, uszkodzenie wątroby...

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...może też być objawem uszkodzenia wątroby, niektórych wrodzonych chorób układu krzepnięcia, jak również efektem działania leków przeciwkrzepliwych ( acenokumarol, heparyna ). Kontrola INR jest obligatoryjna w czasie terapii doustnymi antykoagulantami ( np. acenokumarolem ). APTT..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. ...niepożądanymi jest możliwość uszkodzenia wątroby lub mięśni. W czasie terapii statynami należy raz na jakiś czas kontrolnie oznaczać poziom enzymów wątrobowych ( ASPT, ALT ). Każde nasilone bóle mięśniowe lub uczucie męczenia się mięśni należy zgłosić do lekarza. Ryzyko uszkodzenia..

Nadciśnienie wrotne

.. ...ośrodkowego układu nerwowego. Najczęstszą przyczyną nadciśnienia wrotnego jest marskość wątroby na tle zapalnym ( wirusowe zapalenia wątroby ), alkoholowym lub związanym z innymi chorobami ogólnoustrojowymi...

Torbiel osierdzia

.. ...pasożytów po organizmie po uszkodzeniu torbieli znajdującej się w wątrobie. W tym przypadku, zanim usunie się zawartość torbieli, należy unicestwić wszystkie pasożyty. Stosuje się w tym celu albendazol. Po nakłuciu i opróżnieniu torbieli, zarówno pasożytniczych, jak i wrodzonych czy..

Alat (aminotransferaza alaninowa, ALT)

.. ...gdy hepatocyty ulegają uszkodzeniu a ich zawartość, w tym cytoplazma, wylewa się do otoczenia. Poziom Alat wzrasta w chorobach takich jak ostre zapalenie wątroby, stłuszczenie, marskość, także w chorobach autoimmunologicznych dotyczące wątroby, w alkoholizmie, jako efekt uszkodzenia..

Lindan (Jacutin)

.. ...uszkodzenie wątroby i szpiku, nawet śmierć. Szczególną ostrożność należy zachować przy stosowaniu leku u dzieci. Jacutin to handlowa nazwa preparatu zwierającego lindan ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Echo serca - Str. 33

.. ...bardziej wskazują na uszkodzenie wątroby , prosze pomysleć o ewentualnej diagnostyce wtym kierunku. owszem sercowo te markery moga rosnąć np. w ostrym niedokrwieniu, zaawansowanych wadach z nadciśnieniem płucnym i uszkodzeniem watroby Pani Izabelo! Widzę że znów się pani pojawiła, więc..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...niestety w rezultacie uszkodzenia wątroby wystąpiło równiez zapalenie mieśnia sercowego - jest ono przewlekłe.Skierowano go do kliniki kardiologicznej w Katowicach Ochojcu - leżał tam 2 tygodnie.Ustabilizowano go i zrobiono biopsję serca, dn./2.06.2006 wypisano go - jest w domu roku..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 202

.. ...kamienicę żółciową czy też uszkodzenie wątroby tak też pocieszył mnie lekarz i zapodał mi BELERGOT jest to lek uspokajający dla kobiet podobno w okresie manopauzy przydatny. I moja Pani dr. powiedziała że wszystko się okarze po USG co to jest ale teraz mam nic nie zażywac i brać rano i..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...martwica wątroby, toksyczne uszkodzenie wątroby, infekcje związane z uszkodzeniem wątroby, a poza tym stan głodzenia, posocznica, nadczynność tarczycy, niedokrwistości. Frakcje cholesterolu HDL ( * dobry * cholesterol ) u mężczyzn 35 - 70 mg/dl ( 0,9 - 1,8 mmol/l ), u kobiet 40 - 80..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro - Str. 2

.. ...w moim przypadku to uszkodzenie toksyczne wątroby :( tyle że ja już wiem że to nie żebro przeskakuje tylko wątroba się porusza bo jest powiększona ... Czesc wszystkim czytam wlasnie troszke stare posty Michala i Iluni. Mam identyczne objawy od kilku dni. Wczoraj bylam u lekarki swojej...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...układu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, zaburzenia endokrynologiczno - metaboliczne, zaburzenia układu krwiotwórczego ( leukopenia, agranulocytoza ). Interakcje Wzmaga działanie leków wpływających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy ( barbiturany, inne leki nasenne, narkotyki, leki..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...serca, płyn w płucach, uszkodzenie organów wewnętrznych jak żołądek, wątroba i nerki Kazał mi wypoczywać narazie i zmniejszyć aktywnośc fizyczna. Co do serca trzeba zrobić głębsze badania gdyż mam dziwne zaburzenia. Raz mam ekg w normie innym razem to a jeszcze innym tamto . PARANOJA jak..

Stany lękowe co oznaczają?

.. ...wysoki Alat świadczy o uszkodzeniu wątroby - zrób Usg jamy brzusznej[wątroba,pęcherzyk żółciowy],szczegółowe badania krwi w kier.wątroby.Moze jakiegos wirusa wątroby złapałeś ,warto to sprawdzić.W USG wyjdzie ,co jest z wątroba - np.stłuszczenie czy kamica w woreczku czy,,cóś * *..

*CIEMNIEJ* widzę....

.. ...herbapolu jest dobry pzry uszkodzeniu wątroby przez substancje toksyczne i leki syntetyczne.Są tez ziołowe mieszanki w książce ks.Klimuszki ,,leki z bożej apteki * * .Musisz zrobić badanie krwi w kier. uszkodzenia wątroby i Usg jamy brzusznej.Jeśli chodzi o oczy ,to myślę ,że musisz udać..

Drętwienie

.. ...się tak odżywia,ale uszkodzenie wątroby zostało.Nogi wróciły do normy po odstawieniu.Powinienes natychmiast iśc do lekarza,by zmienił lub odstawił lek.Rekonwalescencja po zawale nie polega wyłącznie na łykaniu tabletek - - - to również odpowiednie odżywianie ,odpowiednia aktywność..

Nagły skok ciśnienia

.. ...mógł spowodować jakies uszkodzenia nerek,serca czy wątroby?Trwało to ok 2 godzin. dziękuje i pozdrawiam, Marcin W tej chwili wiem już,że najprawdopodobniej był to mefedron,nie wiem w jakiej dawce,ale pewnie dużej.Jeśli ktos cos wie,proszę o informacje.. pozdrawiam, Marcin Marcin74..

Zespół HELLP

Zespół HELLP

.. ...czasie może dojść do uszkodzenia wątroby, a to w konsekwencji doprowadzić do śmierci. Nie są znane żadne sposoby, by zapobiec wystąpieniu tego zaburzenia, jednak zaleca się ciężarnym wykonywanie badań prenatalnych oraz kontrolowanie stanu zdrowia swojego i dziecka przez cały okres ciąży...