Uszkodzenie zastawek serca

Sztuczne zastawki serca

.. ...zaburzenia hemodynamiczne. Uszkodzenie zastawek może mieć miejsce w przypadku gorączki reumatycznej, wad wrodzonych serca lub infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Uszkodzenie zastawek może być również wynikiem uszkodzenia lub przeciążenia mięśnia sercowego. Pacjent poddawany operacji..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...zastawki trójdzielnej leżą uszkodzenia płatków zastawki. Uszkodzenia mogą powstawać na tle zwyrodnienia, mogą także być związane z chorobą reumatyczną, zapaleniem wsierdzie czy chorobą tkanki łącznej ( np. toczniem ). Niedomykalność jest czasem konsekwencją wrodzonych wad serca...

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...Występuje na skutek uszkodzenia płatków zastawki ( zrośnięcie się płatków brzegami ) w przebiegu choroby reumatycznej serca. Może być także spowodowana obecnością nieprawidłowej masy w prawym przedsionku ( śluzak, skrzeplina ). Atrezja ( zarośniecie ) zastawki trójdzielnej występuje..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...może być spowodowana uszkodzeniem płatków zastawek w przebiegu choroby reumatycznej serca, infekcyjnego zapalenia wsierdzia, na tle chorób tkanki łącznej ( np. RZS, ZSSK ) czy na tle zmian zwyrodnieniowych związanych z wiekiem. Często niedomykalność ma charakter czynnościowy, to znaczy,..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...Mogą powodować trwałe uszkodzenia aparatu zastawkowego i są przez to przyczyną nabytych wad serca w postaci niedomykalności lub stenozy ( zapalna zlepienie się płatków ) zastawek. Jeśli wegetacje są duże i ruchowe, stwarzają dodatkowo ryzyko wystąpienia epizodów zatorowych. Zaburzenia..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...przebiegu RZS może dojść do uszkodzenia zastawek serca, zapalenie wsierdzia oraz rozwoju kardiomiopatii ( guzki reumatoidalne w mięśniu serca ). Rozpoznanie reumatoidalnego zapalenia stawów opiera się przede wszystkim na konstelacji objawów, badaniach immunologicznych i radiologicznych...

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...chorób polegających na uszkodzeniu zastawek serca w postaci ich zwężenia lub nieszczelności. Zastawka może jednocześnie być zwężona i nieszczelna, także choroba może dotyczyć kilku zastawek jednocześnie ( w sercu są cztery zastawki ). Wady zastawek serca mogą być wrodzone, lub powodowane..

Echo serca - Str. 7

.. ...2. Czy mogło dojść do uszkodzenia zastawki aortalnej np. z fali zwrotnej nb. do III/IV ( nie widziałam jednak wyniku )? Mama przez te pół roku nie chorowała, a bierze poważne leki m.in. Cordarone, Plavix. Czy tak szybko moze postępować degradacja serca i zastawek ( pierwszy raz wadę..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...stopień. Podejrzenie uszkodzenia mitralnej. Czek ago operacja - plastyka zastawki własnej bądż wymiana zastawki. Bardzo się boję. proszę o informacje na temat takiej operacji. witam. ciesze sie z e wkońcu znalazłam kogos kto ma ten sam problem co ja. mój synek tez był operowany przez..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...farmakoterapii aby proces uszkodzenia serca maksymalnie spowolnic, a może wrecz wyeliminowac Glowa do góry! Dziękuję Radku za słowa otuchy.Może uda mi się pogodzic z chorobą. Niejednokrotnie pytałem Panią doktor czy mogę coś zrobić aby opóźnić operację.Jednak jednoznacznie odpowiadano mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...mnie zadnej wady ani uszkodzenia serca jedynie niznaczne ugięcie zastawki mitralne ale to nie ma wpływu na praę serca Kardiolog orzekł że to na tle nerwowym dodatkowe skurcze przyplątały się po porodzie ,który był dla mnie ogromnym stresem a później lęk przed skurczami wywołał silną..

Dodatkowe skurcze - Str. 131

.. ...tym radzi i nie mam uszkodzenia serca tylko niewielką niedomykalność zastawek. spoko ale czasami mam takie inne bicie serca nieragularne - to jest koszmar - słabo lęk itp - zresztą to dobrze znacie. an jedym holterze wyszły pojedyńcze pobudzenie nadkomorowe - czyli nie mam ich dużo itp..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...Perforacja to rodzaj uszkodzenia płatka zastawki , powstanie dziurki np. na skutek stanu zapalanego. Także wrodzona a prolapsowanie platka??? wypadanie tak??? czy to cos zmienia w wadzie serca... sprawia jakies wieksze problemy przy leczeniu czy operacji? jesli ktos wie cos wiecej o..

Zrośnięte dwa płatki w zastawce

.. ...parametry świadczące o uszkodzeniu serca to pewnie trzeba ją rozważać. Zabieg jest oczywiście w znieczuleniu ogolnym , musi byc przecięty mostek pośrodkowo,żeby się do serca dostać, najczęsciej wymienia się zastawkę na sztuczną ( choć w przypadkach zastawki aortalnej są alternatywy..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...nadcisnienia plucnego , uszkodzenie lub nie lewej komory( czyli frakcja wyrzutowa ) , etiologia niedomykaności i oczywiście objawy kliniczne. Jakie są różnice, kiedy można robić plastyke a kiedy wymianę zastawki, czy po plastyce konieczne w przyszłości będą kolejne operacje, czy są..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...leków na serce powoduja uszkodzenie plodu a nawet jego smierć. Dlatego zanim zdecydujesz sie na dzicko idz po poradę do lekarza. to dla twojego bezpieczeństwa i dla przyszłego dziecka Witam! Jestem po operacjach serca. Mam wszczepiony homograf i mam zwężenie zastawki miterlnej. Kardiolog..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...koniecznego co nie powoduje uszkodzenia mięśnia sercowego. Jak mi odpowiedziano z uwagi na możliwośc uszkodzenia zastosowanej zastawki biologicznej stosuje sie ją u starszych osób. Jesli Conka tu by w najbliższym czasie nie zajrzała podaję link do strony jej forum. Tyle, ze trzeba..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 46

.. ...spowodowana? Zastawka uległą uszkodzeniu, czy jest jakiś przeciek co się stało? Ja jestem 3 lata po wszczepieniu zastawki mitralnej biologicznej i trójdzielnej sztucznej mam złozoną wade serca CCTgA i i zamknęli mi ubytek VSD co w moim wieku przy nadciśnieniu płucnym jest prawie..

Powrót do treningu po operacji wszczepienia zastawki

.. ...i zależy od stopnia uszkodzenia serca sopwodowanego złą pracą uszkodzonej zastawki. Proszę być dobrej myśli i jeżeli do tej pory był pan człowiekiem bardzo aktywnym to uszkodzenia te nie powinny być bardzo duże. Ja w chwili obecnej jeżdżę 1 - 3razy w tyg ok 40 do 60km na rowerze, zima -..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...dopuścic do poważnych uszkodzen ciała uważaj na sygnały ostrzegawcze, zakończćwiczenie i skontaktuj sie z lekarzem jesli pojawią sie następujące symptomy : nagłe zawroty głowy, zimny pot, bladośc, omdlenie, ból lub ucisk w górnej części ciała. Mocne bicie serca i przyspieszony odeech..

Zastawka dwu płatkowa u dziecka

.. ...synek jest narazony na uszkodzenie serduszka jeśli doszloby do zakażenia. Potem jak mnie mój syn nie odpędzi od komputera wkleję ci nieco informacji. Jeste też forum, na ktorym rodzice dzieci z wadami serca wzajemnie sie wspierają i pomagają. wymaga jednak rejestracji. Pozytywne..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...dopuścic do poważnych uszkodzen ciała uważaj na sygnały ostrzegawcze, zakończćwiczenie i skontaktuj sie z lekarzem jesli pojawią sie następujące symptomy : nagłe zawroty głowy, zimny pot, bladośc, omdlenie, ból lub ucisk w górnej części ciała. Mocne bicie serca i przyspieszony odeech..

Zapalenie wsierdzia - objawy i przebieg

.. ...większą szansę na małe uszkodzenia serca. Ja niestety od tamtej pory mam pogłębiającą się niedomykalność aortalną i niedługo czeka mnie wymiana zastawki. Badanie które jest najlepsze do stwierdzenia zapalenia wsierdzia to tzw. * Posiew krwi * . Jeżeli lekarze znajdą w niej bakterie to..