Utrwalone migotanie przedsionków

Migotanie przedsionków

.. ...farmakologicznego lub samoistnie ) i utrwalone ( trwające przewlekle, umiarawiane kardiowersją elektryczną lub oporne na leczenia farmakologiczne ). Napadowe migotanie przedsionków trwa z reguły do 48 godzin. Utrwalone dłużej niż 48 godzin. Nowo rozpoznane migotanie przedsionków może być..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd. Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek lekarza, przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta. Dawkowanie ustala się indywidualnie dla każdego chorego. Terapia..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...napadowe, przetrwałe i utrwalone. Napadowe oznacza arytmię spontaniczną, samoistnie ustępującą, trwającą do 48 godzin. Migotanie przetrwałe trwa do 2 lat, zawsze wymaga interwencji medycznej. Migotanie utrwalone natomiast nie poddaje się klasycznym sposobom leczenia, a po przywróceniu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...serca i napadowym, a nie utrwalonym migotaniem, jest ona wyzsza. Choc z drugiej strony, z tego co wiem, ablacje migotania przedsionkow robi sie od 2002 roku, wiec okres do obserwacji i oceny skutecznosci leczenia ta metoda jest dosc krotki... To przed tobą Adam jeszcze sporo „..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...rodzice ( 80lat ) mają utrwalone migotanie przedsionków i nikt nigdy nie proponował im leków niż Acard lub Polocard. Bardzo proszę o odpowiedź. Elżbieta od niedawna jestem na tym forum ale jedno co mi siĘ nie podoba - to to ,Że niektÓrzy prÓbujĄ dyktowaĆ innym o co moŻna pytaĆ a o co..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...poprawy. Ponieważ mam utrwalone migotanie przedsionków, częstoskurcz i migotanie jestem kierowana na zabieg ablacji i jak to doktor stwierdził trzeba najpierw załatwić trzepotanie przedsionków. Czy mój przypadek i stan mojego serca oraz wiek( 53 l. ) pozwala na wykonanie takiego zabiegu..

Echo serca - Str. 18

.. ...przyjmujące często postać utrwalonego migotania przedsionków. Dojrzewanie jest często opóźnione, a miesiączki - nieregularne. Ryzyko operacji zwiększa sie u osób starszych. Leczenie zachowawcze polega jedynie na zapobieganiu gorączce reumatycznej, na ktora dzieci z ubytkiem są..

Echo serca - Str. 33

.. ...częściowo zdekomp.( ? ) 148 utrwalone migotanie przedsionków przewlekłe zapalenie oskrzeli zaostrzone E 11.9 cukrzyca t.2 de novo nefropatia miażdżycowa zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego stwierdzono:zastój wąrobowy,płucny,szybką niemiarową akcje serca,cechy niedotlenienia m.lewej..

Migotanie przedsionków

.. ...obecnej chwili jestem utrwalony. Przestałem brać leki antyarytmiczne i....w dalszym ciągu 1 - 2 razy w tygodniu migoczę ( po 40 - 60 godz. ). Przeszedłem wszystkie badania z koronarografią włącznie. Zostałem skierowany na ablację. Dają mi 60 - 80% szansy. Nawet mi ulżyło może ten..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...się Kardiowersji poniewarz niewiem czy to jest groźne? i na jak długo działa taki zabieg i jakie są jeszcze inne metody leczenia? Na czym polega Ablacja? mam moigotanie utrwalone pozdrawiam wszystkich..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...ustąpiło bardzo już utrwalone trzepotanie przedsionków, z towarzyszącą niewydolnością serca III klasy, z dusznością, puchnięciem kostek, bardzo niskimi stanami ciśnienia, grożącymi utratą przytomności. Napady trzepotania miałem od roku 1997, stosunkowo rzadko, natomiast od września ub...

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...przyzwyczaić. zostało mi utrwalone migotanie przedsionków. Cały czas jestem skazana na łykanie tabletek, badania wskaźnika... Po rocznej nieobecności wróciłam do pracy, wiadomo są różne dni,ale ludzie nie mając żadnych problemów ze zrowiem też mają różne dni. A my powinniśmy się..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...tej chwili nadal ma utrwalone migotanie przedsionków, gdyż kardiowersja i ablacja nie udały się. Od chwili wyjścia do domu codziennie godzinę jeździ na rowerze stacjonarnym. Stara się utrzymywać wagę ( schudł kilkanaście kilo ). Czuje się bardzo dobrze, nawet dźwiga i prawie wszystko..

Operacja bajpasy

.. ...arytmią ... aktualnie ma utrwalone już migotanie przedsionków .. lekarze mówią o kardiowersacji elektrycznej ; - / Nie wiecie może jak ten zabieg ma się do by - passów i coby nie mówić * serca po przejściach * ... ??? Pozdr Pam Hej mam 14 lat i mój tata miał operacje w środe 26,05,2010..

Powiększenie serca po zawale

.. ...Sama nie wiem, czy z tego wyjdzie. czy niedokrwieie lewej komory to t,to samo co niewydolność,ociec ma kardiomopatie niedokrwienną z utrwalonym migotaniem przedsionków,jakie jest rokowanie w tej chorobie?..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...serca 2 wg NYCHA oraz utrwalone migotanie przedsionków po kardiowersji niestety 04.04.2010 nastąpił nawrót. W marcu 2010 wszczepiono mi kardiowerter defibrylator. Aktualnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym 3 miesięcznym które kończy się14.06.2010. Jestem świeżo po sanatorium..

Ablacja w CK Anin - Str. 6

.. ...od dwudziestu lat mam utrwalone migotanie przedsionków czuje sie coraz gorzej .dzięki wizycie u doktora Zalewskiego usłyszałam że mam szanse na normalne życie dzięki ablacji.Mam przerośnięty lewy przedsionek o 4mm. już wiem że to może uniemożliwić skuteczność zabiegu, ale w - kie inne..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...przyjmujące często postać utrwalonego migotania przedsionków. Dojrzewanie jest często opóźnione, a miesiączki - nieregularne. Ryzyko operacji zwiększa sie u osób starszych. Leczenie zachowawcze polega jedynie na zapobieganiu gorączce reumatycznej, na ktora dzieci z ubytkiem są..

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...zaryzykować ablację, bo utrwalone migotanie to też nie jest życie. Dana dziękuję Ci za odpowiedź.Ciekawa jestem gdzie miałaś robioną ablację i czy Ci proponują drugi zabieg.Ja zaraz jadę do lekarza jak się coś dowiem konkretnego to napiszę. Mario! Mam 50 lat i przeszedłem ablację z..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 5

.. ...migotanie przejdzie w utrwalone, a to już jest kiepska sprawa. Lekarze z góry uprzedzają, że po ablacji może być nawet gorzej, ale człowiek stara się być optymistą i wierzy, że jemu się uda. Ja w każdym razie nie rezygnuję i jeśli tylko mi zaproponują pójdę na następną ablację. Jak się..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...jest ustawienie mnie na utrwalone migotanie lub rozrusznik. Jeżeli moje serce zdecyduje się na jakąś jedną arytmię, to niewykluczona kolejna ablacja. Ale ja mam nadzieję, że wszystko się unormuje, uspokoi i dołączę do grona szczęśliwców takich jak Markobe. Wierzę w to! Ty też masz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...możliwa jest ablacja przy utrwalonym migotaniu przedsionków o szybką odpowiedź, sprawa jest dla mnie pilna, bo dotyczy mojego brata. Do Eluzyny. Witam - też już miałem zapytać czy wszyscy zdrowi. Na Twoje pytania odpowiem tak: już wcześniej pisałem, że każdy lekarz ma ulubioną chorobę i..

Duszenie się - Str. 36

.. ...Witam!mój ojciec choruje na utrwalone migotanie przedsionków,ma również kardiomiopatie niedokrwienną,leczy się od pół roku,ale nie ma poprawy,najgorzej jest rano,czy w jego przypadku wskazana byłaby tlenoterapia?W jaki sposób można byłoby ulżyć mojemu ojcu by się tak nie męczył,i jeszcze..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 2

.. ...w dalszym ciągu mam utrwalone migotanie przedsionków.biorę na to leki i nie narzekam.obecnie wróciłam do pracy,czuję się dobrze ( inne chwile też się zdarzają ).jestem zadowolona,że teraz medycyna tak idzie do przodu,że nawet takie sprawy sercowe mogą zrobić innym sposobem.kiedys było to..

Utrwalone migotanie przedsionków serca

.. ...polecana. Czy ktoś ma utrwalone migotanie przedsionków ? Jestem po ablacji w grudniu, migotania mam nadal i dzisiaj mój kardiolog stwierdził, że trzeba zrobić z tego migotanie utrwalone. Co to oznacza i co to zmienia w życiu? Pomóżcie, bo nie wiem co o tym myśleć. Tyle osób ma robione..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...malutki. mój tato ma utrwalone migotanie przedsionków od 8 lat, wszczepiony rozrusznik, który wymieniał kilka tygodni temu ( mając utrwalone migotanie ). Stąd wiem, że teraz to zabieg, a aparacik jest mały. Pozdrawiam serdecznie i proszę sie nie wahać.Każda noc przy bradykardii to..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...chorobą niedokrwienną. Utrwalone migotanie przedsionków. Niedomykalność zastawki mitralnej i aoralnej. Stan po zawale serca ( 1994 ). Nadciśnienie tętnicze II. Miał wykonane USG serca : LK : 8,3 - 7,2 Ao : 2,9 LP : 9,9 !!! PK : 3,4 PMK/TS : 0,9 - 1,3 Wybitne powiększenie wszystkich jam..

Inspra - Str. 2

.. ..., od dwóch lat mam * utrwalone migotanie przedsionków * . Moje obserwacje - od czasu zażywania tego leku: - nastąpiła znaczna poprawa samopoczucia; znaczna poprawa tolerancji na wysiłek; bywają bardzo długie okresy 2 - 3 miesiące. że zapominam, że mam serce. Poprzednio ataki arytmii i..

Rytmonorm, kardiowersja i ablacja

.. ...podobny problem, ma utrwalone migotanie przedsionków /nie wiadomo od kiedy, prawdopodobnie na podłożu stresowym/, miesiąc temu miał 2 kardiowersje /dzień po dniu/, po drugiej umiarowili mu przedsionki na kilka godzin, aktualnie leży w szpitalu, jest po kardiowersji / umiarowili, tylko..

Sortis lub Atorvox

.. ...by - passach, ma też utrwalone migotanie przedsionków i bierze Sortis. Brał różne. Po operacji zmienili mu na Sortis. Nie jest, aż tak drogi, jak się kupi Sortis 40 i podzieli ma dwie części. Wystarcza na dwa miesiące, a cena 46 zł. dzielona oczywiście na dwa. Do Justynki sortis 40 mg -..

Praca kierowcy a kardiowerter

.. ...czuje się dobrze,mam utrwalone migotanie przedsionków serca i czeka mnie operacja zastawek serca na którą czekam z utęsknieniem bo to poprawi mi jeszcze bardziej komfort życia,ja mam zawsze bardzo pogodne podejście do życia bo to najlepsze lekarstwo na świecie a pozatym ma ciebie i sądze..

Wskaźnik INR

.. ...zaburzenia rytmu pod postacią utrwalonego migotania przedsionków i licznych dodatkowych pobudzeń przedsionkowych wielokształtnych.. Jestem po 3 ablacjach czekam na kolejna . Przyjmuje następujące leki Betaloc Zok100mg,Cordarone 200mg, Polprazol 20mg, i oczywiście Acenocumarol wg.INR. (..

Straszne objawy: szybkie tętno, rosnące ciśnienie

.. ...klinice okazało sie ze mam utrwalone migotania przedsionków i liczne pobudzenia wielokształtne . Teraz mam 20 lat jestem po 3 ablacjach prawdopodobnie czekam mnie kolejna . Teraz jest znaczna poprawa . A jeżeli chodzi o badania to krew i ekg nie wystarczy . Miałem Rezonans magnetyczny..

Migotanie przedsionków po ablacji

.. ...stwierdziła,że w moim przypadku ( utrwalone migotanie przedsionków ) raczej nie widzi sensu.poprostu łykam tabletki.oprócz migotania mam sztuczną zastawkę mitralną. W rodzinie mam osobę,która miała już więcej niż 5 razy ablacje ( bo to jak dobrze rozumiem jest prosto mówiąc przy..

Nadciścienie i drętwienie dużego palca u nogi

.. ...tykająca zastawka i utrwalone migotanie przedsionków.Ale czasami drętwieje mi palec u ręki. Zachęcam Cię do porady u lekarza. Życzę powodzenia przyczynę nadciśnienia nawet lekarzom rzadko udaje się ustalić.ale skoro mówisz że drętwieje ci duży palec u nogi i teraz stopa to przyczyną jest..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...napadowe migotanie czy utrwalone Witam. Do Majki.Jak długo brałaś Opacorden i w jakich dawkach.Moja tarczyca /TSH/ jest na razie w normie,od kilku lat mam 3 guzki na tarczycy,ale na razie się nie powiększają.Pozdrawiam. Do Ziutka! Jak chcesz się więcej dowiedzie o stosowaniu i efektach..

Migotanie przedsionków, czy lekarze postepują właściwie

.. ...czeka ją już migotanie utrwalone??? Ponadto martwi mnie jedna sprawa, ( może to tylko paranoja ), ale mamy nie wzieli na odział kardiologiczny, tylko na odział chorób wewnętrznych, gdzie są sami starsi ludzie ( Odział chorób wewnętrznych i ednokrynologii w Szpitalu im. Kardynała..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 22

.. ...81 lat i choruje na utrwalone migotanie przedsionków , każdy telefon od mamy wywołuje u mnie atak lęku , to jest takie smutne..... Lucyno, przyjmuję przeprosiny i polecam na przyszłość czytać wpisy dokładniej. Sabciu,musisz się uzbroić w cierpliwość , bo te leki zaczynają działać po 3 -..