Valsalvy

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...tzw. zatokach aorty ( Valsalvy ). Główne tętnice wieńcowe to lewa i prawa tętnica wieńcowa. Tętnice wieńcowe zaopatrują wyłącznie ścianę serca ( dodatkowo oddają drobne gałązki do aorty i pnia płucnego ). W przypadku gdy światło jednego z naczyń wieńcowych zostanie zamknięte ( np. w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...sprobowaliśmy przerwać go metodą Valsalvy i się udało córka już nie chce słyszeć o szpitalu dziękuję z góry i pozdrawiam Do Kariny - dzięki bardzo za wiadomość,trochę się uspokoiłam.Proszę jeszcze o nazwisko lekarza wykonującego ten zabieg i adres szpitala - klinika na Długiej czy w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 48

.. ...temu zaradzić metodą Valsalvy i się udało . Martwi mnie fakt że na ulotce leku pisze aby nie podawać go dzieciom i młodzieży ze względu na małe doświadczenie w tej grupie wiekowej a moja córka jest akurat w wieku dojrzewania więc czy może je brać? I jeszcze jedna prozba czy mógłby mi..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...OJOM - ie.Pomogło;próba Valsalva/parcie/,isoptin.Póżniejsze leczenie to propanolol.Ze wzgledu na ciążę zamienił doktor na metoprolol.Po jakimś czasie zdałam się na Betaloc ale po nim miałam jakieś dziwne nocne * trzepotania * trwające ułamki sekund ale skutecznie wybijające ze snu * :(..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...do was 1. Czy próba Valsalvy jest skuteczna do powstrzymania napadów częstoskurczu ?? 2. Od ilu uderzeń na minute zaczyna się częstoskurcz ?? Hej jestem Marcin, mam 23 lata, u mnie częstoskurcze, czy jak to nieraz lekarze nazywali migotanie ( trzepotanie ) przedsionków występują od ok 7..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...mogą pomóc to próba Valsalvy ( szczególnie gdy zastosuję się ją w pierwszych minutach napadu częstoskurczu ), obmywanie twarzy zimną wodą, picie zimnej wody, prowokowanie odruchów wymiotnych. Pozdrawiam i życzę sukcesu w walce z arytmią. I oczwyiście cudownego ślubu. bardzo dziekuje za..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...180/min, gdzie po próbie valsalvy i połknięciu dokładnie 5 tabletek( w tym propranolol, hydroxyzyna )i po 3 zastrzykach, które mi nic nie pomogły, w koncu podano mi adenozyn 6mg( bardzo nieprzyjemne uczucie podczas podawania Zastrzyku ), po którym atak ustał. Po powrocie do domu udałam..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...mogą być m.in proba Valsalvy,czyli wlaśnie proba parcia,obmywanie twarzy zimną wodą, glębokie i dość wolne oddechy,lub też przyjęcie leku,jeśli oczywiście mamy jakiś przyjmowac: ). Jeśli częstoskurcz bardzo daje sie we znaki i uniemożliwia normalne funkcjonowanie,zaleca się np...

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...wypróbowania to: - próbę Valsalvy, - picie zimnej wody, - obmywanie twarzy zimną wodą, a nawet zanurzanie twarzy w chłodnej wodzie, - prowokowanie odruchów wymiotnych. Od innych słyszałam jeszcze o masowaniu zatoki tętnicy szyjnej. Ale tego nie sprawdzałam. Beatko najgorsze jest to ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...następstwie tak zwanej próby Valsalvy. Częstoskurcz długotrwały ustępuje nierzadko po wstrzyknięciu leku antyarytmicznego. Jednak częstoskurcz przedsionkowo - komorowy w czasie wstrzykiwania leków ( np. werapamilu, adenozyny, a nawet amiodaronu ) może się przekształcić w migotanie..

Dodatkowe skurcze - Str. 172

.. ...parcie na nos to próba Valsalvy, ile ja się naparłam przy bigeminii, ale ta wariatka i tak swoje: ) ZNACZY SIĘ BIGEMINIA. a teraz jadę do Mamuni... * beczy * * beczy * * beczy * a na te wszytskie badania i wizyty u laryngologa to da mi skierowanie internista ??? wszystko to piekne i..

Supraventricular Tachycardia

.. ...tego zatrzymac np przez valsalva maneuver to laduje w szpitalu i tylko adenocard adenosine( dorzylnie ) dziala, teraz mam pytanie czy ja moge leciec tak do polski? ja wiem ze jak mi sie to dzieje to po 45 min mnie to strasznie meczy i musze jechac na pogotowie co robic?prosze o pomoc i..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...częstoskurczu jest tzw próba Valsalvy. Sama o tym sposobie doczytałam z pół roku temu na forum i zastosowałam i pomaga. Ja już od jakiegoś czasu nie biorę żadnych leków ze względu na to iż staramy się o dziecko. w tym czasie wystąpiły u mnie kilkanaście a moze z 20 - 30 razy te ataki ale..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. Agnieszko,proba Valsalvy polega na tym ze zatykasz skrzydelka nosa palcami,zamykasz usta i mocno przesz ( wydychasz powietrze ),mozna sprobowac pare razy,mi pomaga na samym poczatku,jak zrobie to za pozno to mam wrazenie ze jeszcze nasila czestoskurcz.Gdy mnie zlapie i to nie pomoze to lykam 50 betalocu i po..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 3

.. ...i przerywam go próba Valsalvy jest to dmuchanie na siłę przez zatkany dwoma palcami nos. Po czym częstoskurcz przechodzi. Mogą również zatkać Ci się uszy po jakimś czasie same się odetkają wiec nie masz co się martwić. Jestem przygotowywana do ablacji, choć mój lekarz prowadzący zwleka z..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...- P podczas manewru Valsalvy,tętniak bez ubytku.Oprócz tego doszło migotanie przedsionków miałam 2 razy ,3 tygodnie temu leżałam w szpitalu wymiarowywano rytm narazie jest dobrze.Ale martwi mnie poprzedni problem, wybieram się do prof. Walczaka w Aninie i jakie mam szanse co do..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...Ja ma tetniaka zatoki valsalvy i jestem juz po operacji.Niestety pojawily sie komplikacje zwiazane z przeciekim.Najpierw pojawił się jeden, a nastepnie po ok. 2 tyg. drugi. Teraz mam dwa strumienie no i czekam na badania.Najprawdopodobniej bede badal sie co jakis okres o ile sytuacja sie..

Szpital na Kasprzaka - opinie (otwór międzyprzedsionkowy)

.. ...kontrastu oraz proby Valsalwy obserwowano przechodzenie licznych pecherzykow kontrakstu na strone lewa ( kontrastowanie ok 1/2 wilekosci lewego przedsionka. Nadal proszę o opinie nt zespolu kardiologicznego ze szpitala na Kasprzaka. Łukasz minelo juz sporo czasu, ale uzupelniam watek...

Silny atak nadkomorowy serca - Str. 2

.. ...ataku próbowałaś próby Valsalvy - gdy ją zrobisz w pierwszych minutach napadu czestoskurczu - moze pomóc przerwać napad. Ja czasami próbowałam jeszcze zamaczać twarz w zimnej wodzie i picie zimnej wody. To takie domowe sposoby - z ich skutecznościa jest róznie - ale zawsze warto..

Czy to może być częstoskurcz?

.. ...czestoskurczu metoda valsalvy lub popiciem wody nie znaczy ze u kazdego czlowieka takie podejscie odniesie sukces.Powiem na swoim przykladzie.Czestoskurcze mialam od dzicinstwa.Raz mniejsze raz wieksze,teraz mam 27 lat i od 3 lat bardzo mi sie nasilily.Wygladalo to tak ze z..

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...- P podczas manewru Valsalvy. Mam również Tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej bez ubytku z przeciekiem. Mając te dwa problemy,czy uważacie, że kwalifikują sie one do zabiegu ? Znacie może jakiś dobrych fachowców z tej dziedziny? Gdzie znajdują sie kliniki zajmujące sie tym problemem?..