VLDL

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...Wzrost stężenia frakcji VLDL i LDL powoduje wzrost ryzyka miażdżycy naczyń. Prawidłowe wartości stężenia cholesterolu i triglicerydów. - według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Cholesterol całkowity ( TCholesterol ) : poniżej 200 mg/dl ( poniżej 5, 2 mmol/l ) LDL - cholesterol :..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...do wzmożonej syntezy VLDL ( very low density lipoprotein - cholesterolu o bardzo niskiej gęstości ). VLDL jest bezpośrednim prekursorem LDL. Pacjenci z nadwagą wykazują oporność na insulinę i tendencję do rozwoju miażdżycy. Najważniejszymi elementami leczenia dietetycznego..

Lipemia

Lipemia

.. ...głównie chylomikrony i VLDL - lipoproteiny o bardzo niskiej gęstości. Chylomikrony powstają w jelitach, zawierają głównie triglicerydy, mniej cholesterolu. Ich zadaniem jest transport tłuszczy zawartych w pokarmie do wątroby. Tam powstają VLDL, które z kolei transportują tłuszcze z..

Terazosyna (Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis)

.. ...metabolizmu lipidów: spadek VLDL i LDL oraz wzrost stężenie HDL. Terazosyna jest stosowana w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. W przypadku nadciśnienia tętniczego terazosyną można łączyć z innymi lekami, na przykład beta blokerami..