VSD

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...przegrodzie międzykomorowej ( VSD ). Badania wykonywane w celu rozpoznania zwężenia: ECHO serca z Dopplerem; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej; test wysiłkowy; cewnikowanie serca; Pacjenci objęci są profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po..

Tetralogia Fallota

.. ...przegrodzie międzykomorowej ( VSD, ventricular septum defect ), w większości przypadków ubytek jest duży i wysoko położony; zwężenie pnia płucnego ( najczęściej zwężenie występuje pod zastawką pnia płucnego ); aorta umiejscowiona nad otworem w przegrodzie międzykomorowej ( tzw. aorta..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...zabiegu zaszycia ASD , VSD, po plastyce mitralnej bez wszczepienia pierścienia - zalecany poziom INR - 2,5 - 3,0 , najczęściej przez 3 m - ce Po operacji tętnic szyjnych , pomostów aortalno - udowych , tętniaków aorty brzusznej –zalecany poziom - 2,5 - 3,0 Wszczepienie zastawki..

Operacja na otwartym sercu

.. ...czeka na operacje ( VSD,FoA,nieprawidłowość zastawki trójdzielnej ).Chciałabym zasięgnąć opini o tym szpitalu, lekarzach i samym zabiegu. http://www.sercedziecka.org.pl/ jestes tam jak nie to polecam jestem z Poznania szukam osob operowanych w lublinie w szpitalu psk4 na ul jaczewskiego..

Podaortalny VSD u niemowlaka

.. ...miedzyprzedsionkowej i podaortalny VSD,ok 4 - 5mm,przymykany płatkiem zastawki trójdzielnej z lewo - prawym przeciekiem w badaniu dopplerowskim,z gradientem ok.60mmHg.Bez gradientu przez zastawkę tętnicy płucnej i bez paradoksalnego ruchu IVS.cO TO OZNACZA BO NIC Z TEGO NIE WIEM??????..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...jest tez z angielska VSD. Jeżeli się nie zarośnie, a ubytek bedzie mały to jego zamknięcie można wykonac podczas zabiegu, który nazywa się cewnikowaniem serca. Dziecko usypia się, a następnie przez tętnicę udową lub tętnicę szyjną ( zależy od lekarzy przeprowadzających zabieg ) wprowadza..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...długą zadyszkę. Odnośnie VSD wklejam bo może komus sie przyda : Przegroda międzykomorowa składa się z dwóch częśći : wysokiej - błoniastej i niskiej - mięśniowej. Otwór znajdujący się w grubej mięśniowej częśći przegrody międzykomorowej, jeśli nie jest duży, może poza szmerem nie dawać..

VSD+PS u 2,5 miesięcznego niemowlęcia

.. Czy ktoś ma podobne doświadczenia, w tej chwili nasz synek ma 11 miesięcy, jest pod stałą kontrolą, gradient się utrzymał na poziomie 30 - 40 ( było ok. 100 ). Wojtku, Sprobuj na forum strony www.sercedziecka.vmed.pl. Pozdrawiam Gosia - mama Marty ( HLHS..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 46

.. ...i zamknęli mi ubytek VSD co w moim wieku przy nadciśnieniu płucnym jest prawie awykonalne. Polecam Anin lekarzy tam pracujacych w szczególności kardiochirurha prof. J. Rózańskiego. Konsultacje sprubój na oddziale kardiochirurgiiw Aninie Jak prof. będzie wolny to cię przyjmie. do MR ja..

Choroby serca a poród

.. ...operacje serca. mam vsd. jaki porod bedzie najlepszym rozwiazaniem ciazy?jestem ze starachowic gdzie jest tylko jedna aparatura do echa serca. czekam juz od marca na to badanie zeby ustalic czy wszystko jest w porzadku ale niestety jest strajk i lekarze odmowili wykonania badania. tym..

Dziura w sercu

.. ...międzyprzedsionkowej VSD - ubytek w przegordzie międzykomorowej: - ) Miałam już echo przezprzełykowe. Nie było takie złe. Film mi sie urwał, a potem miałam bardzo dobry humor. Pewnie po lidokainie, którą mi znieczulili jamę ustną i przełyk. Do seby: A jak Ci zatkją ten ubytek? Sa dwie..

Ablacja - gdzie robią najlepiej?

.. ...piątek arytmii mam także VSD. Czy to prawda, że abkacja u prof. Walczaka w CK kosztuje aż 18000? Witajcie kochani!Dorotka, Ewa - to był strzał w 10. Po stokroć dzięki! Zadzwoniłam pod podany przez Ciebie Dorotko numer a potem poszło jak po maśle, nawet przez chwilę rozmawiałam z..

Metoda Rossa a ciąza

.. ...2 operacjach serca. VSD w wieku 11 lat i reoperacja metoda Rossa w wieku 23 lat. Obecnie mam 30 lat i bardzo chcialabym byc w ciazy. Poszukuje kobiet, ktore bedac po zabiegach kardiochirurgicznych urodzily dzieci. Interesuja mnie wszelkie informacje, jak czuly sie w czasie ciazy, czy..

VSD, metoda Rossa a ciąża

.. ...Witam, jestem po operacji VSD ( w wieku 11lat ) oraz operacji przeprowadzonej metoda Rossa w Lodzi ( w wieku 23 lat ). Teraz mam 30 lat i bardzo chcialabym rozpoczac starania o dziecko. Niestety nasluchalam sie wielu stresujacych informacji na temat potencjalnego zagrozenia w czasie ciazy..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 4

.. ...nadcisnienie plucne i vsd.. mam sine usta, bardzo szybko sie mecze. czesto mam krwioplucia ktore ostatnio bardzo ciezko znosze. nie mam sil oddychac kiedy zbiera mi sie krew w plucach. moj stan fizyczny jest juz tak kiepski ze prawie nie wychodze z domu. najmniejszy wysilek fizyczny..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...w innych wątkach nt VSD : VSD : Normalnie nie ma połaczenia między komorami serca. Otwór w przegrodzie dzielącej obie komory jest wadą wrodzoną, spotykaną dość często u dzieci. Podobnie jak w ubytku przegrody przedsionkowej, następstwa tej wady zależą od wielkości otworu łączącego obie..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...prawidłowe. nie widać VSD.rejestruje się szczelinowaty FO z przeciekiem z LA do RA. W PA widoczny wąski napływ do PA powyżej odejścia gałęzi PA ( PDA?, przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA. wymiary i kurczliwość serca prawidłowe. worek osierdziowy wolny * . niewiele z tego..

Niepokojący obraz USG serca płodu - Str. 2

.. ...hlhs a teraz tylko AVSD . pomylilem sie ... podejrzewano HLHS i ASD . A teraz wiemy ze mamy doczynienia z HLHS i AVSD. Pozowliłam sobie załozyć wątek z Państwa wątkiem na stronie : http://forumsercedziecka.org.pl/viewtopic.php?t=976 jest logowana. Zapraszam na portrety dzieciaków z..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Poza tym brak cech HSD VSD i COH ( ? ). Nie uwidocznione PDA. Skierowanie na badanie RTG klatki pierśiowej. * Z ust lekarza dowiedzieliśmy się, że powiększona jest tętnica plucna, ale PDA nie został odnaleziony. Z tego powodu skierowani zostaliśmy na RTG klatki piersiowej i mamy się..

Niescalenie mięśnia lewej komory serca

.. ...trenuje hokej na lodzie wizyte u kardiologa ma za miesiac na opisie echa sa wyniki ivsd 1.01 lad 3.02 aoroot2.88 lvpwd0.88 EF64.95 zapraszam www.sercedziecka.org tam są rodzice dzieci które maja /miały VSD..

Wybór zastawki serca

.. ...lata i przy lataniu VSD uszkodzono mi zastawke aortalna.Bylam dzis u kardiologa i do konca miesiaca musze podjac decyzje o wyborze zastawki,Mam 3opcje: 1 )zastawka mechaniczna przy ktorej do konca zycia musze byc na lekach przeciwzakrzepowych.niesie to za soba wiele komplikacji podczas..

Wymiana zastawki w UK

.. ...Dziecka podczas operacji VSD,Jak narazie jestem pod duzym wrazeniem tutejszego systemu - sama ustalalam termin operacji( jako ze jestem studenka,chcialam aby operacja odbyla sie w wakacje )...operacja odbedzie sie w 1,5miesiaca od podjecia mojej decyzji...,opieka jest bardzo..

Wada serca (przeciek między komorami) a bolące gardło!

.. ...wystąpienia IZW w przypadku VSD ale zaznaczam po korekcji. Takie sparwy powinien wyjaśnić ci specjalista pod opieka ktorego pzoostajesz. Generalnie przy wadach z ryzykiem IZW stosuje sie przelicznik 50 mg / kg ciała odpowiednio dobranego leku przed zabiegiem ect. Rozmawiałam z lekarzem..

Echo serca 2,5 latka

.. ...poczytasz troche na temamt VSD to sie uspokoisz albo chociaz pogodzisz z ta sytuacja.3mm to barzdo malutki ubytek a jest tez mozliwosc ze sam sie zasklepi i dlatego lekarze kaza obserwowac.Ja u mojego synka jak poloze palce na szyji na tetnicy to czuje jak mu wszystko szumi i lekarze..

ASDII + VSD, PS

.. ...- 25,3 mm - norma. IVSd - 3,9 mm, PWLVd - 4,4 mm. Kurczliwosc prawidlowa SF=49 %. Przeplyw w drodze odplywu prawej komory 1,56 m/s, slabiej otwierajace sie platki zastawki plucnej, przeplyw w w MPA przyspieszony do 2 m/s. Niedomykalnosc zastawki plucnej I st. luk aorty lewostronny,..

Wojsko a TGA i VSD

.. ...serca? Chodzi mi o TGA i VSD. Prosze odpiszcie. Nie biorą nie martw się ja bez operacji nie poszedłem a już jestem po. Hej! Oczywiście, że nie biorą osób z wadami serca, nawet po ich korekcji. A poza tym teraz jest wojsko zawodowe, więc nie ma się czym martwić: - ) Zapraszam Was obu na..

Nie zamknieta tetnica u dziecka 3 tygodniowego

.. ...podobne do obserwowanych w VSD. U wcześniaków przewód tętniczy zamykany jest farmakologicznie przez podanie inhibitora prostaglandyn – indometacyny Po trzecim miesiącu życia takie samoistne zamknięcia należą do rzadkości. http://forum.kardiolo.pl/temat1788.htm Pod opieka..

Operacja serca

.. ...stwierdzoną wadę serca VSD przeciek międzykomorowy. Pojawiły się różne dolegliwości osłabnięcia, duszności ..... W styczniu 2010 roku mam mieć operację serca i szukam kogoś kto miał podobny problem. Witam serdecznie.Mam tez wade ASD( przeciek miedzy przedsionkowy )mam 36lat.Obiawy mam..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...nie wiem czy ASD czy VSD. Dziecko pozostaje pod opieką kardiologa i to on powinien Wam wszytsko wyjaśnić. Czy było hospitalizowane, miało robione badanai pod kątem przerostu lewej komory ? Jak wygląda teraz gradient ? Pod opeiką jakiego ośrodka dziecko pzoostaje ? Ja osobiście radziłabym..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...pomiędzy komorami ( VSD ). Może więc stąd szmery w dzieciństwie. Tylko dlaczegó by wówczas nie wykryto podczas ukg ubytku ( potocznie nazywanego dziurką w sercu ). Nie wiem czy nie jest to ubytek okołobloniasty zwany też podaortalnym. Ale mam nadzieję, ze sie mylę. Wiesz przypilnuj sobie..

Czy tabletki diane-35 przeszkadzają przy wadzie VSD?

.. Mam powazny problem lecze sie na policyctyczne jajniki ginekolog przepisal mi te tabletki ale nie ejst pewein czy moge je brac aby mi nie zaszdily.pomozcie mi.prosze. Najlepiej spytać kardiologa. Na pewno przy wadach serca nie wolno brac pigułek antykoncepcyjnych ( zresztą zdrowym kobietom tez nie polecam,..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej z bardzo dużym przeciekiem

.. ...bo sama miałam takie VSD, ale z innymi jeszcze nieprawidłowościami, więc musiałam przejść 3 operacje, z czego dwie w Aninie. Dodam, że obecnie mam 28,5 lat, a w chwili operacji miałam 8 i 17. Miałam też 7 lat temu robiony jeden zabieg przeskórny, ale w innym celu, też w Aninie. Znam doc...

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...lub międzykomorowej - VSD ). To najczęstsza wrodzona wada serca, wykrywana nierzadko u ludzi dorosłych. Ubytek się zamyka operacyjnie, albo przeskórnie. Póki co radzę zrezygnować z wysiłków fizycznych. Sport to nie zawsze zdrowie. Zapraszam tez na froum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są..

Złożona wada serca

.. ...miedzyprzedsionkowej, VSD - ubytek przegrody międzykomorowej. Poszukuję: - dziecka z taką samą wadą; - szczegółowych informacji o chorobach ( szczególnie DORV ); - wszelkich informacji o szansach, możliwościach leczenia, itp.; - informacji od rodziców takich dzieci - jak wygląda życie z..

AMNIOPUNKCJA

.. ...Boję się tego badania. Czy oznaczenie w ten sposób kariotypu płodu może w tej chwili w czymś pomóc czy lepiej czekać do porodu i nie ryzykować poronieniem? Może ktoś miał taki dylemat lub robił badanie?..

6 wad serca

.. ...zastawki dwudzielnej multi vsd+asdii, pda+patologia zastawki dwudzielnej. Czytlaismy duzo o tym w internecie ale, nie ma sprecyzowanej odpowiedzi czy mala ma jakiekolwiek szanse na przezycie i wyleczenie tych schorzen.gdzie sie z tym skierowac i do kogo zwrocic o pomoc.lekarz do ktorego..

Dziury w sercu

.. ...ubytek międzykomorowy VSD. Zrobiono mi tam operację zaszyto VSD wszczepiono mi dwie zastawki biologiczną i mitralna. Mam teraz 32 lata czuje się dobrze ale mimo złozonej wady serca moja prawa komora systemowa nie jest tak wydolna EF40% ale poruszam się swobodnie. A po operacji no to..

VSD i CCTgA

.. ...Witam mam 34 lata.Mam CCTgA i 3 lata temu miałem zaszyty ubytek VSD i wszczepione dwie zastawki biologiczną i sztuczna. Szukam osób z podobną wadą serca. Hej! Napisałam Ci wiadomość na gg : - ) Pozdrawiam!..

Ubytek miedzyprzedsionkowy ASD2

.. ...ubytek międzykomorowy ( VSD ), jestem po 3 tradycyjnych operacjach i nie narzekam zbytnio: - ) Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, w której są też osoby dorosłe, wtym te z ASD: www.forum.sercedziecka.org.pl Witam Cię. Chętnie odpowiem na Twoje pytania - pathaj@interia.pl. Jestem..