W górnej części

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...uchodzą do żyły głównej górnej. W typie śródsercowym żyły płucne uchodzą bezpośrednio do prawego przedsionka. W typie podsercowym żyły płucne łączą się w jedno naczynie i uchodzą do systemu żyły głównej dolnej. Objawy pojawiają się około trzeciego tygodnia życia. Najczęściej występuje..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...tkanki; ubytki przednio - górne, nawet z małym rąbkiem przy aorcie lub bez niego, pozostałe brzegi ubytku powinny mieć co najmniej 5 mm; ubytki z towarzyszącym tętniakowatym uwypukleniem części przegrody międzyprzedsionkowej; mnogie ubytki międzyprzedsionkowe, o ile są zlokalizowane na..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...dotyczyć jedynie jej górnej, środkowej lub koniuszkowej części. Przerost sięga ku wolnej ścianie lewej komory. Objawy kardiomiopatii przerostowej. Objawy przedmiotowe i podmiotowe Przybliżona wartość występowania ( % ) Czynniki Duszność 80 zaburzenia funkcji rozkurczowej Dławica 60..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...powodować ból zlokalizowany w górnej części brzucha lub w klatce piersiowej. Typowy problem diagnostyczny polega na różnicowaniu dolegliwości spowodowanych zaburzeniami czynnościowymi z zaburzeniami wynikającymi z patologicznej struktury. Schorzenia przełyku dają często jeden z trzech..

Aorta

Aorta

.. ...krew głowę i kończyny górne. Od części zstępującej odchodzą miedzy innymi tętnice międzyżebrowe. W odcinku brzusznym najważniejsze odgałęzienia aorty to pień trzewny, tętnice nerkowe, tętnice krezkowe. Naczynia te doprowadzają krew do wszystkich narządów jamy brzusznej ( żołądek,..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...32 do 36 g/dl krwi ( górne i dolne granice normy mogą różnić w badaniach pochodzących z różnych laboratoriów analitycznych, jest to kwestia tak zwanych norm referencyjnych ). Wartość parametru MCHC wzrasta w pewnych dziedzicznych defektach budowy erytrocytu ( np. w sferocytozie )..

Ból trzustki

.. ...narządem położonym w lewym, górnym kwadrancie jamy brzusznej, do tyłu do żołądka i pomiędzy śledzioną a dwunastnicą ( dwunastnica obejmuje głowę trzustki ). Bóle wywołane patologią tego narządu, najczęściej ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, są odczuwalne głównie w lewym..

Rak gardła

.. ...piętra lub części. Piętru górnemu odpowiada część nosowa gardła, piętru środkowemu część ustana natomiast gardło dolne nosi także nazwę części krtaniowej. Procesy rozrostowe toczące się w obrębie gardła są podstępne, nieraz przez wiele lat nie powodują żadnych dolegliwości. Jak w..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...stabilizującej, nałożeniu górnej części w postaci podkładki uciskającej oraz zapięciu rąk pacjenta pasami mocującymi. Konstrukcja urządzenia pozwala na prowadzenie defibrylacji pacjenta bez konieczności zdejmowania aparatu. Jego główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do ratownika..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...takie drżenia. Ja mam w górnej jego części, tam gdzie było grilowanie... Może to częstoskurcz chce, a nie może się wyzwolić? Ściskam wszystkich i życzę zdrówka w 2009 roku : ) Iwonko, leżała ze mną na sali pani 77 letnia, która miała zespół WPW i jedną ablację. Zabieg się nie udał...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 650

.. ...że plecy bolą mnie głownie w górnej części, a od paru dni tylko w jednym miejscu ( poprzednio bóle * wędrowały * po górnej części pleców ). Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Dodam jeszcze, że jestem osobą niepalącą. PS dziś zaczęło mnie lekko * pobolewać * w klatce piersiowej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 938

.. ...umię tylko oddycham górną częścią ciała, moja koleżanka jest vspecjalistką od emisji głosu i oddechu i dała mi takie zadanie abym czyała dziecią kiążki , szczególnie wiersze i robiłą to bardzo powoli i na głos. trzeba spóbować wszystkiego, ale uważam ze trzeba chodzić na terapię. A ty..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...( jak rano wstaję ) górna część brzucha tj. na talią i w ogóle nie mogę się pochylać ( jestem za gruba ???? ) Ale musi to ustąpić, za dużo się nacierpiałam, żeby nie było dobrego skutku. Pozdrawiam serdecznie. Witaj Dana! Głowa do góry. Musi być dobrze. U mnie jest bz. Miewam bóle w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...jamy brzusznej. Raczej w jej górnej części. Wykryto jakieś drobne kamyczki w nerkach przy tej okazji : ) Wykonałem badania Alat Aspat bilirubina, antyHCV - żeby wykluczyć wirusowe zapalenie wątroby. Wszystkie wyniki w normie. Nerwica daje bardzo podobne objawy do HCV stąd wszystkim..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 171

.. ...drętwienie kończyn dolnych i górnych lub tylko palców - ból stawów - ból rąk w okolicach ramienia , nóg również tak ogólnie jakieś punkty - pogorsznie wzroku - mam czasem takie białe obłoczki ale zaraz to znika po 4 - 5 sekundach - ból głowy ( najczęściej z tyłu lub od góry jakby coś..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 179

.. ...połykaniem śliny to tak jakby górna część gardła odmawiała posłuszeństwa. To zdarza się głownie w nocy... przez ostatnie dwie noce miałam to bardzo silne... Moge w sumie powiedzieć ze czułam sie jak bym miała umrzec... ;/ Tak poza tym w dzień chodze cały czas jakby zmęczona, szybko się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 192

.. ...ucisk z lewej strony górnej części klatki piersiowej?Tak jakby tuż nad piersią? Dodaję, że leczę się na astmę( w miarę łagodna postać ) i w sumie jej objawy mam raczej zaleczone. Prawie codziennie mam jednak taki atak ucisku we wspomnianym przeze mnie miejscu. Kardiolog wykluczył kłopoty..

Dziwne ciepło w głowie

.. ...głowy lub tuż pod jej górną częścią( pod czubkiem ) przeważnie z lewej strony coś tak jakby strzeliło, tylko że odczuwam to jako nagły impuls ( jakby elektryczny np. coś podobnego odczuwa się przy kopnięciu przez iskrę z zapalniczki na ciele ) i po chwili w miejscu owego strzału robi się..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek - Str. 2

.. ...a w szczególności w górnej i dolnej jego części. ból trwał niemalże cały dzień. w niedziele też przez cały dzień bolał mnie kręgosłup i mostek. co wam na to powiedzieli lekarze? jakieś leczenie? Witam; ) mam podobne objawy; ) duszności, problemy z oddychaniem,ból w klatce piersiowej...

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...jest bardzo silny ból w górnej części brzucha, porównywalny do ukłucia nożem, zaś cały brzuch jest twardy jak deska. Leczenie jest wyłącznie chirurgiczne i polega na otwarciu jamy brzusznej i zeszyciu przedziurawienia. Groźnym powikłaniem jest krwawienie z wrzodu trawiennego, najczęściej..

Dodatkowe skurcze - Str. 235

.. ...ręce plus pieczenie w górnej prawej części serca. po wizycie na pogotowiu cały dzień spędziłam w domu ale musiałam jeść x tablet ziołowych na uspokojenie żeby zmniejszyć panikę i taki lęk że nawet bałam się gadać przez telefon. wczoraj wyszłam na badanie krwi ( zrobiłam zowu tsh plus ft3..

Tętniak IAS z ubytkiem i istotnym przeciekiem

.. ...IAS z ubytkiem w przednio - górnej części 1,2 - 1,5 cm i istotnym przeciekiem - czy ktoś z WAS to miał prosze o jakiekolwiek informacje mój syn 16 lat będzie miał to zamykane przez tetnicę udową w ANINIE..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...czy cos tylko coś odczuwam w górnej części głowy, schodzi to na czoło i na oczy ( brwi ).Miałem kiedys zatoki i dostawałem zastrzyki,myślicie że to znów mogąbyć zatoki??( Pracuje w takim zakładzie gdzie czasami wchodzę do chłodni gdzie jest - 20 stopni temeratury ).prosZę o odpowiedź jak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 218

.. ...powiedzieć że szumi w całej górnej części ciała i nagle przestaje wogóle bić. Niewiem jak długo to się dzieje ale czasami wydaje mi się że całe wieki. Zrywam się na równe nogi i bardzo się boje. Po kilku chwilach wszystko przechodzi ale czasami znowu jak się kłade to znowu przy usynaniu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...czuję * pyknięcie * w górnej części mostka. Mostek jest stabilny i raczej zrośnięty, nic nie boli ale czasem te * pyk * mnie denerwuje. Też tak macie - mieliście?? Nie przypominam sobie,,,bo ja juz jestem 5 lat po operacji,,,dlatego zapytałam czy miewacie takie nerwobóle w żebrach???..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...dziwnie mi drętwieje górna część gardła.( właściwie to chyba drętwienie,bo sama nie wiem jak to opisać.Tak ciągnie,nie wiem )Jestem za granicą,konkretnie w usa.Leczenie jest tu strasznie drogie.Ale byłam u lekarza.Zrobiłam wyniki na tarczyce - wyniki super.Wiem że mam nerwice.Wszystkim..

Ablacja - czy można w znieczuleniu ogólnym?

.. ...tylko coś jakby ucisk na górną częśc uda : ) Naprawdę: ) A poza tym medycyna serio jest bardzo zaawansowana i ablacje nie trwają parę godzin : )No chyba, że będziesz super trudnym przypadkiem czego nie życzę. Moja trwała tylko godzinę: ) Potem gorsze jest leżenie bez ruchu kilka godzin,..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...115, potem ciśnienie górne spada do 130 a dolne rośnie do 96 puls do 125 i zaczynają się dreszcze, które trwają ok. 4 godzin. Teraz doszły jeszcze bóle w tylnej części głowy i klatce piersiowej, duży spadek masy ciała 6 kg w miesiąc. Pierwsza diagnoza zwyrodnienie odcinka szyjnego..

Bóle klatki piersiowej, drętwienie rąk, osłabienie

.. ...osłabienie, dziwny ból w górnej części klatki piersiowej, do tego osłabienie rąk, nieraz drętwienie, mrowienie. Dość często nie jestem w stanie zaczerpnąć powietrza do końca, wrażenie jakby coś wewnątrz mi to uniemożliwiało. Często mam uczucie jakbym miał za chwilę zemdleć. Pracuje,..

Mrowienie w okolicy żebra i drętwienie lewej strony ciała

.. ...częsci twarzy,a także lewej górnej części stopy.Czy to może być problem wieńcowy?Mam 33 lata.Czytałem też że możliwe jest iz to problem natury nerwicowej Witam, mam 25 lat i to samo co Ty. Identyczne objawy jak Ty. Nie wiem co to moze być... Lekarz przepisał mi Aurin, Amizepin poza tym..

Ostium secondum u niemowlaka

.. ...( ostium secundum ), w górnej części przegrody należy do najczęstszych wrodzonych wad serca ... witaj mój syn 16 lat miał zamykany ubytek w Zabrzu w 08/2007 co prawda nie operacyjnie ale parasolką jeśli chcesz pogadać podaj swój adres priv ,podam Ci mój nr tel , albo ja zadzwonię mam..

Działanie uboczne clexane

.. ...potworny ból w okolicy górnej częśi żaładka ( chyba wątroba nie wytrzymała tego eksperymentu! ) 9 zastrzyku już nie zrobiłam, wszystko powoli wraca do normy, ale ja wciaż nie wiem czy to jest reakcja alergiczna i co mam dalej robić? jedno jest pewne, więcej tego świństwa sobie nie..

Drętwienie lewego policzka i lewej nogi

.. ...częsci twarzy,a także lewej górnej części stopy.Czy to może być problem wieńcowy?Mam 33 lata.Czytałem też że możliwe jest iz to problem natury nerwicowej. Jeśli ktoś wie coś na podobny temat proszę o pomoc. Witaj, miałam podobny problem, tylko u mnie dręwiała ręka. Do tego przyspieszonu..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...omdlenie, ból lub ucisk w górnej części ciała. Mocne bicie serca i przyspieszony odeech podczas wykonywanych ćwiczen nie są powodem do niepokju. To zupełnie naturalne. Nie wykonuj popularnych pompek nie rób głebokich skłonów w przód nie ćwicz zwisów na drabinkach z podnoszeniem nóg do..

Ból pleców i w klatce piersiowej

.. ...piersiowej oraz ból głowy w górnej części jedynie co moge powiedziec dokładniej to choruje na Astme,nerwice i arytmie serca boje sie ze to cos powaznego :( chyba wiem co ci moze dolegac ale nie ma powodu do wiekszej obawy,.jestes poprostu chory:p Mam dokuczliwy problem z bolem w klatce..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...narządów położonych w górnej części jamy brzusznej: pęcherzyka żółciowego, żołądka oraz trzustki. W napadzie kolki żółciowej na tle kamicy pęcherzyka żółciowego bóle promieniują do pleców, zwłaszcza do prawej łopatki. Wrzód żołądka drążący do trzustki również wywołuje bóle promieniujące..

Czy to może być nerwica?

.. ...ból w klatce piersiowej, w górnej części. Jak głęboko oddycham lub jak wstaję i w czasie innych czynności. Ale ból jest bardzo niewielki. I żeby było dziwniej boli mnie szyja. Też malutko, tak jakby ciągnienie, drapanie? Ale nie w środku tylko tak jakby skóra? Czy to może być nerwica?..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...omdlenie, ból lub ucisk w górnej części ciała. Mocne bicie serca i przyspieszony odeech podczas wykonywanych ćwiczen nie są powodem do niepokju. To zupełnie naturalne. Nie wykonuj popularnych pompek nie rób głebokich skłonów w przód nie ćwicz zwisów na drabinkach z podnoszeniem nóg do..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...drętwienie, mrowienie kończyn górnych to uwazam ze może być to spowodowane albo zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego ( okolice 5 kręgu szyjnego ) , albo ucisk na splot ramienny np poprzez pierwsze żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu ), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...poczułem tak mniej więcej w górnej części serca taki bulgotanie ( coś jakby pęcherzyki powietrza uciekały z dziurawej dętki włożonej do wody ) - tak to odczułem.W piątek poproszę go aby mnie skierował na badanie wysiłkowe. Mam dokładnie takie same objawy co ty i wiele innych. Mam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...jakby przepełnienia w górnej części nosa. Jeżeli tak to są pewnie zatoki. U mnie właśnie po Citalu zatokisię rozłożyły i miałam dokładnie to samo, najgorzej po nocy. W dzień jak coś zjadłam i wypiłam to się polepszałam. Ciągle tylko latałam do kibla odkaszlnąć to ochydstwo no i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1254

.. ...pleców, ogólnie całej górnej części ciała, ale biegłem dalej. No i stało się... zemdlałem. Obudziłem się w lesie bardzo zdezorientowany i sparaliżowany strachem. Nie wiem co już mam robić. Chciałbym umieć tak wrzucić na luz, jak to było 2 lata temu. Znów chciałbym z kumplami zapalić..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 5

.. ...), Ból w pachwinach, w górnej części brzucha, kłopoty z koncentracją i pamięcią, obniżona temperatura ( pomiędzy 35,9 i 36,5 ), szum w głowie, szybko się męczę ( właściwie to cały czas jestem zmęczony ), budzę się w nocy zlany potem - choć temperatura jak pisałem czyli poniżej normy i..

Uderzenie a bóle głowy

.. ...ucha taka linia biegnie górną częścią głowy tak jak by ktoś założył mi słuchawki i uciskał, miewałam wcześniej bóle głowy ale takie normalne które po godzinie dwóch ustępowały a te nawracają niemal codziennie.Nie wiem czy po tym upadku mogło się coś stać czy to tylko stres wywołany obawą..

Ból serca i drętwienie lewej reki - 13 lat

.. ...głowy i dobrze wyszło a na tym forum nicie się o ym nie pisze chciałabym żeby ktoś mi doradził pozdrawiam mam dokladnie to samo idz do kręgarza na nastawianie kręgowslupa, pomaga na jakies pol roku rok : )..

Dziwny ucisk w górze klatki piersiowej

.. ...u mnie dziwny ucisk w górnej części klatki piersiowej ( tuż poniżej początku mostka ). Dodatkowo pojawiają się ( czasami ) serie krótkich ukłuć wzdłuż linii mostka oraz nieznaczny ucisk przy głębszym oddechu. Wykonane trzykrotnie EKG nie wykazuje żadnych odchyleń od stanu normalnego...

Ból (kłucie) pod lewym obojczykiem aż do górnej części mostka

.. ...lewym obojczykiem aż do górnej części mostka. Odczuwam go w momencie gdy siedzę i zmieniam położenie barków albo wypinam delikatni klatkę. Gdy naciskam na napięty mięsień piersiowy to nie odczuwam w tym miejscu bólu. Przy schylaniu do wiązania butów również odczuwam ten ból spotkał sie..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. Mam 36 lat. Dolegliwosci bólowe pojawily sie dosyc wczesnie bo juz w okresie szkoly sredniej. Pamietam jak obudzilem sie ktorejs nocy i brakowalo mi powietrza do tego stopnia ze musialem wystawiac glowe za okno. Dusznosci towarzyszyly mi rownierz w czasie lekcji i po powrocie do domu. Pojawiemie sie..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...duszności i boli mnie w górnej części mostka po prawej stronie jest to ból ,który pojawia się falowo tzn. zaczyna się nasila i kończy i tak stale się powtarza czuję jakieś pieczenie już sam nie wiem jak sobie poradzić. proszę o pomoc o poradę Natychmiast pomoc lekarska jest niezbędna i..

Zabieg walwuloplastyki zastawki mitralnej

.. ...część, następnie drugą, górną fiksując balon w ujściu mitralnym. Na końcu wypełnia się trzecią, środkową część powodując rozerwanie komisur i w konsekwencji zwiększenie pola powierzchnie zastawki mitralnej. * Przepraszam, ale to jakaś bzdura. Ja zabieg ten miałam przeprowadzony już w..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 42

.. ...takie dziwne kłucie w górnej części brzucha.. wszystkim sie strasznie przejmuje, nawet głupi ból ręki powoduje strach, a przecież to już totalna głupota :/ Często czytam w internecie na temat różnych chorób, dolegliwości... gdy moj lekarz o tym uslyszal powiedział mi że każdą chorobe..

Zimno, słabo i podatno na wirusy

.. ...jak pisałem 3 na 3 na górnej części ciała. Mogę sobie nawet nieraz uciąć krótki spacer. Ale jestem bardzo podatny na wszelkie wirusy i zwyczajne przeziębienia - od tametej pory złapałem 2 i każde wtrąciło mnie do łózka na prawie tydzień. Na początku stycznia leżałem w warszawskim..

Jak złącza się mostek po operacji serca?

.. ...żyłki wychodzi drut - głównie w górnej części. W tedy jest konieczna interwencja chirurgiczna. A żyłką mam się zupełnie nie przejmować. Po powrocie do domu i paru niekontrolowanych skłonach wylazł mi kawałek żyłki - znowu się przebił przez skórę. No i jak tu się nie przejmować, że coś..

Chore serce i operacja płuca

.. ...zdiagnozowano jej rakowiaka w górnej części płuca tuż za sercem. Dzisiaj terakochirurg powiedział jej że operacja jest możliwa, pomimo że guz umiejscowiony jest tak blisko serca. Obawiam się, że moja mama może nie przeżyć operacji. Ma nadciśnienie od wielu lat, arytmię, wysoką akcję..

Palenie w gardle i plecach, połączone z depresją i osłabieniem

.. ...w tylnej cześci pleców, w górnej części podniebienia, czubku języka i w gardle, a czasami i w tyle głowy. Są to raczej dolegliwości okresowe i bywa że przez parę tygodni mogą wogóle nie wystąpic. Zaczynają się na ogół ok 10:00 i trwają do wieczora. Kilka razy zdarzyło się, że..

Badania MR kręgosłupaL/4 L/5

.. ...w części pośladka prawego w górnej części ból nie do zniesienia kłucia, szczypania ,kręcenia ,kłopoty z chodzeniem,siedzeniem nawet spaniem .Bez środków przeciwbólowych i zapalnych nie da się funkcjonować. Jak się leczyć i gdzie ....................................... to..

Ból górnej części pleców

.. Od kilku miesiecy mam ból pleców . Jest to dla mnie dziwne gdyz mam 17 lat , trenuje piłke nożna od lat 7 , i prowadze aktywny tryb zycia .Bol odziwo pojawia sie rano , i trwa dotad dopoki nie wyjde sie poruszac ( spacer , szkoła ) itp. natomiast gdy zostaje w domu to bol cały czas trwa , jest to grona czesc..

Lordoza i skolioza

.. ...zwłaszcza jeśli chodzi o górną część kręgosłupa i kręgi szyjne. . Po prostu nie myśl o tym. Podobno niewielu jest ludzi idealnie * prostych * i prawie każdy ma coś krzywego, a to lordozę a to kifozę czy platfusa.. te wady postawy jakoś ujawniać się muszą.. : - ) Ja mam skolioze w odcinku..

Ciągły przewlekły ból głowy

.. ...przedniej czesci glowy górna a przede wszystkim sródkowa część czoła czasami ‘pulsowanie’ w glowie tak jakby duze cisnienie gdy stoję bądź sie poruszam, glowa boli mnie troche mniej. gdy uprawiam sport, boli mnie duzo mniej, czasami wcale jej nie czuje, ale gdy..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...cześci szyi i lewej górnej cześci zębów. Często mdleję. Ból i kołatanie serca wzrasta wraz ze zwiększaniem sie wysiłku. Jestem bardzo blada i mam bardzo podkrązone oczy, choć nigdy nie miałam. Mam niskie ciśnienie. Przy dużych bólach dostaje gorączki. Za wszelkie wskazówki i porady z..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...ciśnienia w zatokach - górna część nosa, przy oczodołach. No i teraz moje pytanie. Otóż zdaniem kardiologa takie samopoczucie może być spowodowane tym, że mój organizm przyzwyczajony był przez te kilka lat do wyższego ciśnienia i teraz, kiedy biorę bisocard, mniejsze ciśnienie powoduje,..

Guz w górnej części mostka na łączeniu żeber

.. Guz jest w górnej części na łączeniu żeber z mostkiem. guz jest pod skórą ziwązany z kościa nie przesuwa się nie boli jest twardy odczuwam go tylko przy dotyku a także go widać z profilu. żadnych zmian skórnych. co to moze byc? do chirurga lub..

Uczucie ciężaru w mostku

.. ...lekki ból w okolicy lewej górnej części klatki … Można zwariować ;/ mam 22 lata i takie problemy … kiedy ćwiczyłem na siłowni i biegałem ból się nie nasilał ani nie opadał. Poradzicie ? Z wdzięcznością za wszelką pomoc Mateusz weż jakies ziółka na uspokojenie - melisę..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...; rożne najczęściej górne części klatki piersiowej, czasem szyja,bark - bule te minęły ( po kilku dniach ),ale duszność pozostała. Ulgę na chwilę przynosi mi wypchniecie klatki do przodu lub max wydech. Co ciekawe leząc kiedy miałem owe bolę mostka położyłem się na boku i nagle przeszło...

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...często tez mnie boli w jej górnej części klatki, bóle w plecach, duszności, podwyższone tetno, i najgorsze kołatania serca towarzyszące mi non stop. Biore concor 2.5mg i maglek B6. Przeżywa ktos cos podobnego? Co mi własciwie dolega? Przez co mogło mi sie to wszystko zrobić? Co jest tego..

...oddam nerwicę i jeszcze dopłacę...

.. ...lęku i napięcia umiejscowione w górnej części jamy brzusznej. Ciągłę zmęczenie i szybkie męcznie się nawet przy najmniejszym wysiłku fizycznym. Po około tygodniu od pierwszego zajścia przestałem definitywnie palić marihuanę, a picie alkoholu ograniczyłem do max. dwóch piw raz w tygodniu...

Coś na czubku głowy

.. ...ciemię.Określa sie tym mianem górna część czaszki.Kość skroniowa,ciemieniowa,potyliczna nazwa lokalizuje je na czaszce.Jeśli chcesz ujrzec jak wyglądają płytki czaszki i gdzie się zrastają zajrzyj do * Dotyk dla zdrowia * John F.Thie lub do atlasu anatomii.Widok nie szczególny.Myślę,że..

Ból pleców w górnej części

.. Witam, dzisiaj w nocy obudził mnie straszny ból...poczatkowo myślałam ze to zawał serca, tylko ze ból znajduje sie po prawej stronie. Poza tym mam 27 lat, zdrowy tryb zycia, cwicze codzien po 15 min dziennie, zdrowo sie odzywiam. Nie mogłam zidentyfikowac bólu od razu, ból zaczynal sie jakby od prawej piersi..

Problemy z mięśniami i nie tylko... Czy ktoś mi wreszcie pomoże?

.. ...także okolice barków i górna część rąk. Te drgania występowały w różnych miejscach, nie było żadnej reguły ani gdzie ani kiedy to coś się pojawiało. Do tego doszło ciągłe zmęczenie, senność, spałem nawet w ciągu dnia co dawniej mi się w ogóle nie zdarzało. Po pewnym okresie doszło..

Niedomykalność zastawek

.. ...dniach kolejne echo: W górnej połowie przegrody międzyprzedsionkowej przeciek o typie PFO. Ze względu na cechy przeciążenia prawej komory możliwość drobnego przecieku w części błoniastej. HOLTER: Podczas testu średnia częstość akcji serca wynosiła 92, minimalna częstość – 92,..

Szerokość aorty

.. ...ktoś może mi powiedzieć czy szerokość aorty 3.2 to norma bo ja slyszałem że 3.0 to górna prawidłowa granica Z tego, co wiem, to 4, 5 cm, ale może chodzi o część wstępującą, a łuk aorty to chyba 3, 5 cm...

Czy to nerwica?

.. ...za drugim razem ból w górnej częśći pleców też bylam w zasadzie sparaliżowana nie mogłam w stać z łóżka przez 3 dni, a następny atak w dolnej częśći pleców i ta sama sytuacja, doktor stwierdził, że tak może być gdyż miałam cesarskie cięcie, jednak żadna z moich koleżanek nie miała takich..

Co się ze mną dzieje???

.. ...pleców, ogólnie całej górnej części ciała, ale biegłem dalej. No i stało się... zemdlałem. Obudziłem się w lesie bardzo zdezorientowany i sparaliżowany strachem. Nie wiem co już mam robić. Chciałbym umieć tak wrzucić na luz, jak to było 2 lata temu. Znów chciałbym z kumplami zapalić..

ZABURZENIA RÓWNOWAGI

.. ...Ciśnienie mam niskie, górna część żadko przekracza 100 , latem mam ciśnienie ok 85/43 coś takiego powiedzmy , a przy tym puls 93 / . Leżałam w szpitalu na oddziale kardiologicznym z tym wysokim pulsem , ale wszystkie badania wyszły ok , do neurologa Witam Cie Kingo. Moze powinnas..

Dziury w sercu

.. ...1 czy 2 ) W tylno - górnej części przegrody międzyprzedsionkowej ubytek 19 mm z istotnym przeciekiem L - P no a reszta jest o tętniaku ale to chyba nie ma znaczenia.. Mysle ze jednak ten tetniak ma znaczenie bo moze on zamykac ta dziure.Mimo tego on sam moze przeciekac.Tętniak polega na..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...dużo krwi zderzyło się w górnej części mojej głowy i wtedy taki gwałtowny odruch,złapałem mojego kolegę a on wystraszony pyta co mi jest,ja już myślałem,że zaraz wykorkuję,że dostanę zawału albo wylewu...powoli doszliśmy na ten pociąg i cały czas trzymałem go za ramię,bo było mi wtedy..