W szkole

Miododryna (Gutron)

.. ...nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze ( skurcz naczyń doprowadzi do wzrostu ciśnienia ), jaskra, przerost prostaty, niektóre choroby serca. Gutron to handlowa nazwa preparatu zawierającego miododrynę...

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...stosowanie ziołowych preparatów w czasie terapii innymi antydepresantami bez wiedzy lekarza prowadzącego. Deprim ( Deprim forte ) to handlowa nazwa ziołowego preparatu zwierającego wyciąg z dziurawca...

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...wrażliwość komórek na szkodliwe działanie wolnych rodników. Trimetazydyna jest przede wszystkim wykorzystywania w leczeniu choroby niedokrwiennej serca - zmniejsza częstość występowania bólów wieńcowych, zwiększa tolerancje wysiłku. Trimetazydyna stosowana jest także w chorobach..

Śluzak serca

.. ...zmiany, może dojść do szkodzenia jednej z zastawek lub układu bodźcoprzewodzącego serca. W takich wypadkach stosuje się odpowiednio wszczepienie sztucznej zastawki lub stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z..

Szmery serca u dzieci

.. ...szczególnie często u chłopców w wieku przedszkolnym. Szmer wyrzutu do tętnicy płucnej. Najczęściej obecny u dziewcząt w wieku szkolnym. Szmery niewinne nie wymagają żadnego leczenia. Zanikają z wiekiem...

Wady przewodozależne serca

.. ...tylko zbędne, ale też szkodliwe, przewód tętniczy ulega zamknięciu. Istnieją jednak wady serca, w których połączenie pnia płucnego z aortą jest jedyną możliwością zapewnienia względnie poprawnego przepływu krwi. Wady przewodozależne serca można podzielić na trzy grupy: przewodozależne..

Zespół wazowagalny

.. ...w kościele, na apelu szkolnym, podróż autobusem na stojąco itp. ). W takiej sytuacji mniej krwi dopływa z kończyn dolnych do serca, spada wiec rzut serca. Organizm, aby zapewnić odpowiednią objętość minutową aktywuje układ współczulny, który przyspiesza akcje serca. Ponieważ jednak nie..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...Z czasem dochodzi do szkodzenia śródbłonka ( nabłonek wyścielający naczynia od wewnątrz, zapewniający im szczelność )i wysięku krwi poza żyły. Przyczyny owrzodzenia podudzi. Istnieje kilka teorii tłumaczących powstawanie tzw. zmian troficznych skóry golenia. Ostatecznie jednak, skóra..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...kwestia ewentualnego szkodliwego wpływu leku na płód i jego rozwój. Jest to szczególnie istotne na początku pierwszego trymestru, gdy powstają tkanki i organy płodu. W tym okresie potencjalnie teratogenny lek może wyrządzić najwięcej szkody. W drugim i trzecim trymestrze, kiedy płód jest..

Leki antyarytmiczne w ciąży

Leki antyarytmiczne w ciąży

.. ...kategorii B według FDA. Leki z tej grupy bądź są szkodliwe dla płodów zwierzęcych, ale udowodniono, że nie mają wpływu na płód ludzki, bądź nie są szkodliwe dla zwierząt, a u ludzi badań nie przeprowadzano...

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...nadciśnienia, mogą być szkodliwe dla płodu. Modyfikacja leczenie dotyczy nie tylko zmiany preparatów, ale także indywidualnego ustalenia dawkowania leków. Problem nadciśnienia ciężarnych jest niezwykle istotny, ponieważ zwiększa ono ryzyko wystąpienia rzucawki. Rzucawka, dawniej zwana..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do potrzeb, to preparaty magnezu, labetalol oraz urapidyl. W drugiej kolejności sięga się bo leki z grupy betablokerów inne..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...nawet u dzieci w wieku szkolnym, są trudne do przeoczenie i dość szybko budzą niepokój. W tych grupach wiekowych stopień niewydolności określa przy pomocy skali NYHA. U noworodków i niemowlaków sytuacja jest jednak inna. Nie tylko z uwagi na przyczyny niewydolności serca. W tej grupie..

Wady serca

Wady serca

.. ...tym czasie działanie szkodliwych czynników takich jak zakażenia ( np: różyczka u matki ), leki i substancje teratogenne ( uszkadzające płód ) stwarzają zagrożenia powstania wad wrodzonych. Inna możliwość to wady, zespoły genetyczne dotyczące całego płodu w tym również serca ( np.: zespół..

Nadciśnienie wrotne

.. ...neutralizuje substancje szkodliwe. Nadciśnienie wrotne to sytuacja, w której patologie miąższu wątroby lub samej żyły wrotnej, uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi. Powoduje to rozwój krążenia obocznego, większa objętość krwi płynie między innymi przez żyły przełykowe i żołądkowe...

Rezonans magnetyczny (MR)

Rezonans magnetyczny (MR)

.. ...Badanie MR nie jest szkodliwe. Przeciwwskazaniem do wykonanie RM jest natomiast obecność metalowych implantów, klipsów chirurgicznych, rozrusznika serca i innych ciał obcych, które mogłyby ulec przemieszczeniu pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego. Rezonans magnetyczny jest..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...na temat ewentualnego szkodliwego wpływ clopidogrelu na płód ani na dowodów na przechodzenie leku do mleka karmiącej kobiety. Nie należy więc stosować clopidogrelu w wyżej wymienionych stanach. Preparaty zawierające clopidogrel dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Aprelex,..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...normalnych warunkach. Naturalnie, procesy te czynią większe szkody w sercu, którego naczynia są uszkodzone przez miażdżycę. Podstawową metodą leczenie ostrego zawału pooperacyjnego jest koronaroplastyka...

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...dawka lecznicza jest zbliżona do dawki szkodliwej. Przedawkowanie digoksyny może stanowić zagrożenia życia. Digoxin to handlowa nazwa preparatu zawierającego digoksynę ( w oparciu o Index leków MP 2007 )...

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...zawału bez większych uszkodzeń - wyjaśniał prof. Grajek. Jak przyznał, w idealnych warunkach najlepszym sposobem na zawał jest angioplastyka - wprowadzony do naczynia specjalny balonik pozwala pozbyć się zakrzepu i blaszek miażdżycowych. Niestety, takie leczenie wymaga drogiego sprzętu i..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...koordynacja działań w zakresie prewencji i edukacji w skali kraju oraz przygotowanie i wprowadzenie szkolnego programu nauczania na temat epidemiologii i prewencji chorób układu krążenia. Katarzyna Pawłowska..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...zapobiegania jego skutkom - podawanie w czasie ciąży witamin C i E oraz selenu i czerwonego barwnika roślinnego - likopenu - wydaje się mieć efekt ochronny. Mimo to nie zalecają na razie podawania ich ciężarnym...

Kibicowanie szkodzi sercu

.. Nie tylko czynne uprawianie sportu niesie ryzyko poważnych kontuzji - także samo kibicowanie może mieć zgubne konsekwencje zdrowotne - dowodzą niemieccy naukowcy. Ute Wilbert - Lampen wraz z zespołem z uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium porównała liczbę problemów kardiologicznych odnotowanych w..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przyznało grant. W amerykańskiej prasie trwa burzliwa dyskusja, która metoda leczenia jest lepsza. Nasz artykuł idealnie wpisuje się w tę dyskusję. To ważne, by kardiolog i kardiochirurg prowadzili takie wspólne badania, to wspólna..

Burzliwe związki szkodzą na serce

.. ...partnera może bardziej szkodzić zdrowiu niż samotne życie. Negatywne relacje w związku podnoszą ryzyko chorób serca o 34 proc. - donosi Archives of Internal Medicine . Badanie przeprowadzili naukowcy z University College London na przestrzeni 12 lat. Spośród 8,5 tys. osób, które na..

Oparzenia szkodzą sercu

.. Ciężkie poparzenia mogą powodować zagrażające życiu problemy z układem krążenia - informuje pismo Critical Care . Poważne poparzenia często prowadzą do śmierci. Badania przeprowadzone przez naukowców z teksańskiego Shriners Hospitals for Children na 189 dzieciach wykazały, że przy oparzeniu 80 proc...

Zanieczyszczone powietrze niszczy serce

.. ...naszym organizmie kaskadę szkodliwych procesów, czytamy w serwisie Eurekalert. Prowadzą one do uszkodzenia komórek i zapoczątkowują procesy zapalne. Nie musi nastąpić katastrofa ekologiczna, by zanieczyszczenia powietrza nam zaszkodziły - ostrzega dr Boris Simkhovich ze Szpitala Dobrego..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...bicie serca. Amiodaron szkodzi płucom i tarczycy, digoksyna może powodować arytmię, werapamil obniża kurczliwość mięśnia sercowego, leki o działaniu ośrodkowym nie są bezpieczne, a beta - adrenolityki nie wszyscy mogą przyjmować. Ostatnio pojawił się nowy lek - iwabradyna - pierwszy,..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...niemowlęcia możemy zaszkodzić jego zdrowiu w przyszłości. Nawyki prawidłowego żywienia wpojone w dzieciństwie mogą przedłużyć życie i poprawić jego jakość. Na szczęście podobnie jak przyzwyczajamy się do soli, możemy się i odzwyczaić - wystarczy powstrzymać się od solenia przez kilka..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...m.in. na niepowodzenia w szkole. CHIPSY SZKODZĄ SERCU Dotychczas badania nad toksycznością akrylamidu prowadzono z użyciem czystej chemicznej postaci tego związku. Analizowano też wpływ akrylamidu wdychanego wraz z dymem papierosowym czy wdychanego w miejscu pracy. Polscy naukowcy jako..

Słońce zmniejsza ryzyko chorób serca

.. ...umiarem ze względu na szkodliwe promieniowanie UV, które, jak powszechnie wiadomo zwiększa ryzyko raka skóry. By pobudzić wytwarzanie witaminy D wystarcza nawet niewielka dawka słońca. Jeżeli będziemy korzystać z niego rozsądnie i nie będziemy doprowadzać do zaczerwienienia skóry lub..

Pomidory pomogą w leczeniu chorób serca

.. ...miażdżycą utlenianie szkodliwych tłuszczów niemal do zera. Neurolog Peter Kirkpatrick zaryzykował twierdzenie, że likopen mógłby być skuteczniejszy niż stosowane dotąd powszechnie statyny. Inni eksperci są mniej entuzjastyczni i radzą poczekać na ostateczne wyniki, a póki co - zalecają..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...naczyń krwionośnych po uszkodzeniu. Są to tzw. komórki progenitorowe dla śródbłonka ( w skrócie EPC ). Choć ich rola nie została jeszcze dokładnie poznana, podejrzewa się, że odpowiadają one za utrzymanie układu krążenia w dobrym stanie. Zdaniem autorów pracy, niedobory komórek EPC mogą..

XIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

.. ...profilaktyka. Więcej mówi się o szkodliwości czynników ryzyka, które są łatwo modyfikowalne lub łatwo leczone, przynajmniej w pierwszej fazie. Społeczeństwo jednak nie zawsze korzysta z możliwości profilaktyki i oceny profilu ryzyka, który jest dostępny. Dlatego też cały czas spory..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. Wystarczy zapalić jednego papierosa, by tętnice stały się aż o 25 proc. sztywniejsze - ostrzegają naukowcy, których badania zostały zaprezentowane podczas tegorocznego kongresu zorganizowanego przez Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne i Heart and Stroke Foundation. O wnioskach badaczy informuje serwis..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...uważa, że stres nie jest szkodliwy dla organizmu człowieka. Jak wyjaśniali specjaliści, stres - podobnie jak brak ruchu i zła dieta - jest groźnym czynnikiem ryzyka chorób serca i naczyń. Powoduje wzrost poziomu adrenaliny, noradrenaliny, cholesterolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych w..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...tygodni temu zostali wyszkoleni w Wiedniu, za parę dni zostało dokonane szkolenie w Zabrzu, na trzeci dzień była pierwsza implantacja w Warszawie, dwa dni potem w Zabrzu. To tempo niespotykane, a to, co się stało - to coś fenomenalnego - mówi dr Sarna. Specjaliści FRK pracują też nad..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...dydaktyczny centrum szkoleniowego medycyny ratunkowej umożliwiający jednoczesne prowadzenie zajęć ze 120 ratownikami. Zabrzańscy specjaliści zakładają, że w utworzonym w nowym budynku oddziale chorób serca i naczyń będzie można leczyć ok. 3 tys. chorych rocznie, w oddziale..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...bierne palenie może szkodzić naczyniom krwionośnym u osób dorosłych, dotychczas nie było wiadomo, czy podobny wpływ wywiera na naczynia dzieci i nastolatków - komentuje główna autorka pracy dr Katariina Kallio z Uniwersytetu w Turku w Finlandii. Badania jej zespołu prowadzone wśród 494..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...komorowymi u chorych z uszkodzonym sercem - np. po zawale. Tu sprawa jest absolutnie poważna i wymagająca dokładnych badań w szpitalu. Jesli chodzi o zabieg ablacji - w większości ośrodków wykonuje sie ja w zmieczuleniu miescowym - zastrzyk znieczulający w pachwinach i ew. w szyji. Tamże..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...razem po odbyciu nauk w szkole rodzenia ), ze swistkiem - podejrzeniem i do lekarki ktora znala moj przypadek. Bardzo sie zdziwilam, poniewaz akurat wtedy mojej lekarki nie bylo, nie bylo tez miejsc na oddziale a lekarz, ktory mnie przyjal na izbie wzruszyl tylko ramionami wyraznie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...codziennie ( zazwyczaj w szkole.Nie towarzyszą im ( poza niepokojem ) inne objawy . Mam wielką prośbę - czy taki stan to wskazanie do zabiegu elektrofizjologicznego ??? czy MOŻNA czekać ??? i tylko trzymać kciuki że przejdzie?? Dodam że córka to takie żywe sreberko - wszędzie jej pełno i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 10

.. ...internetowe mogłyby okazać się szkodliwe. Proszę przestudiować odpowiedzi Pana Oskara i znaleźć w nich choć cień zagrożenia. Proszę zrozumieć, że to tylko początek i czy Pan chce czy nie pana wnuki będą się leczyć przez internet a nie w tych jak je pan nazwał szumnie - poradniach. Proszę..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 2

.. ...powiedziec, NIE CZEKAJCIE , SZKODA SIE TAK MECZYC. Pozdrawiam Witam wszystkich.Cześć Wiolu dziękuję za dodanie mi otuchy .Wiolu napisz gdzie miałaś robiony zabieg i jak się czujesz teraz , prawie po dwóch miesiącach zabiegu pozdrawiam i życzę duuuużo zdrowia.Mariola. Witam wszystkich!..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...zostały źle odebrane.Tylko szkoda,że niektórzy nie chcą wysłuchać opinii innych i rozważyć za i przeciw. Skoro widzicie wszytsko bardzo kolorowo i na różowo, to się cieszę.. Nie życzę wam żadnych komplikacji pozabiegowych. 3. Moje posty nie były prowokacją, ani nie miały służyć..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 5

.. ...zmeczony. nawet zaczałem w szkole średniej bic rekory szybkości o czym bym nawet nigdy nie mażył przed napadem, pozdrawiam Yoł wam, mam do was pytanie co to jest ta ABLACJA...bo szukam tego i nie moge znajsc...pozdr: ) http://www.rytmserca.ptkardio.pl/main/dla_pacjentow/article/29.html..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...czastoskurcze od czasu szkoły podstawowej, ale wtedy były krótkie i nie zwracałam na nie uwagi większej. jakoś dawałąm sobie radę. Pierwszy poważniejszy atak mialam 3 miesiące po porodzie. Był nie do wytrzymania więc pojechalam do szpitala. zwolnili tetno i bylo ok, ale miesiąc pozniej..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...unikać wysiłku i używek. Szkoda bo musiałem skończyć z tańcem i akrobatyką. Moje życie przewruciło się dogóry - nogami. Dzisiaj mam 36 lat, przywykłem do tego że tak naprawdę to nie mogę biec szybciej na autobus. Mieszkam w Zabrzy obok kliniki kardiologicznej. Gdy mnie złapał kiedyś atak..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...sie nie dzieje. Dzis w szkole znowu krecilo mi sie w glowie, pocily i marzly mi dlonie nan przemian,bylo mi duszno i czulam tak jakby dretwienie prawej dloni:/Mam takze chore zatoki i nie wiem moze tez od tego zle sie czuje. Nie jestem panikara ale boje sie co sie ze mna dzieje. I to ze..

Echo serca - Str. 13

.. ...niedomykalnośc mitralna - szkoda ,ze brak opisu morfologii zastawki oraz gradientów. Niewielka fala zwrotna trójdzielna Pani Izabelo a co z moim wcześmiejszym pytaniem bardzo bym chciał znać odpowiedz Rozpoznanie wypadania płatka jako zespolu Barlowa bywa obecnie mocno naduzywane , bo..

Echo serca - Str. 18

.. ...występują w wieku pzredszkolnym i szkolnym. Stosunkowo rzadko dochodzi do powikłania w postaci nadciśnienia płucnego. Często dzieci z tą wadą mają charakterystyczną, bardzo smukła budowe ciała, niedobór wagi ciala, skłonnośc do infekcji dróg odedechowych. W niektorych odmianach tej wady..

Echo serca - Str. 28

.. ...rzeczywiście jest to groźne, szkodliwe lub jak inaczej można zinterpretować te wyniki? Z góry dzięki za szybką dopowiedź. Z tego forum wyniosłam, iz niedomykalnośc śladowa jest bliska fizjologicznej. P. Olesiu - badanie w normie, jesli nic sie z sercem nie zdarzy nie ma wskazań do wykony..

Echo serca - Str. 38

.. ...razie bez wiekszych * szkod * nadcisnieniowych P. Szawel - ten wynik bez większych patologii, jeśli nie bedzie nasilenia objawow klinicznych czestsze wykonywanie echo jest niepotrzebne P. Pia - cytowane wartości bez wiekszych patologii P. Agat - umiarkowana stenoza aortalna , trzeba by..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...lat rozpocząłem naukę w szkole teatralnej, z tego co czytam to może być na tle nerwowym, a moja szkoła jest bardzo wymagająca pod względem psychicznym. W tym tygodniu umówię się z tym poleconym kardiologiem i zobaczę co dalej. Jeśli jest coś co radzicie jeszcze sprawdzić to bardzo proszę..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...nieraz wyrzadzają wiecej szkody niz pozytku.A ich odstawienie powoduje prawie zawsze pogorszenie stanu. Pewnie dlatego przy arytmii lekkiej jaka sa pojedyncze sporadyczne skurcze dodatkowe lekarze niechetnie siegają po farmaceutyki. Jak już to beta - bloker lub srodki uspokajajace.W..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...czestoskorcze najczesciej w szkole wiec zgłaszam sie do pielegniarki, nie ćwicze na WF bo raz dostałam czestoskurcze jak skakałam w dal i pani stwierdziła ze nie mam cwiczyc bo sie boi.. heh.. jak mnie to dopadnie gdziekolwiek to siadam uspakajam sie i głeboko oddycham. na to człowiek..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...z karetki na środku szkolnego holu.Wysłali mnie na ablacje... sama ablacja trwa 3 godziny i wychodzi sie po 3 dniach ale ja musialam sie meczyc 2 miesiace !! zle znioslam narkoze i kręgosłup mi nawalał bo tyle lezenia...nie moglam...psychcznie nie wytrzymywalam...a potem dowiedzialam sie..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...następnie rozpocząłem naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Pożarniczym. W tym roku mam się bronić. Startowałem do PSP zdałem egzaminy sprawnościowe, przechodziłem badania i na samym końcu gdy już byłem bliski założenia wymarzonego munduru dowiedziałem się że..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...wychodzę z domu, zaniedbuje szkołe. Prawie cały czas jest mi słabo, nie mogę przebywać w pomieszczeniach w których jest ciepło. Bardzo przeszkadza mi mocne światło, szczególnie jarzeniówki. Negatywnie na mnie wpływa stres i wysiłek fizyczny. Nie odczuwam specjalnie częstoskurczów,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...wszystko przeszło... szkola nowe srodowisko udało mi się to zwalczyć, po szkole średniej wpadłem w dośc ciekawe towarzystko, alkohol, imprezy byłem tak tym przesiaknięty, że musiałem powiedzieć stop, ułożyłem sobie życie ..rodzina teraz mam córeczkę ale od roku znowu zaczołem sie żle..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...afobam ) to załamka - szkoda klawiatury na opis. Kardiolodzy chcą zamienić propranolol na inne beta bloki kardioselektywne - pytam więc dlaczego ? - nie wiedzą ? kurczę, a ja wiem ! Czy mam takiego pecha i trafiam do konowałów ? mniejsza ! Kwestię lęków zostawiam: metro, place, skupiska..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...Najlepiej psychologiem. Może w szkole masz? Nie zgodze sie z tym, ze w nerwicy lekowej nie nalezy brac antydepresantow.Czasami same anksjolityki nie wystarcza...O tym musi zadecydowac lekarz... ja mam podobne objawy od 2 tygodni raz nawet zabrala mnie karetka bo mtslalem ze umieram ....

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...najmniejsze możliwe dawki. Szkoda tylko że dają one pewne skutki uboczne: Afobam senność zaś Cipramil - silne pocenie się, zwłaszcza dłoni, oraz uderzenia gorąca które trwają pomiędzy 1 - szą a 2 - gą godziną po połknięciu tabletki. Na szczęście objawy te po kilku tygodniach mijają i..