Wady serca u dzieci objawy

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...przyczyny to wrodzone wady serca, podczas gdy u starczych dzieci i osób dorosłych przyczynami są raczej choroby nabyte ( gorączka reumatyczna, infekcyjne zapalenie wsierdzia czy zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...).Pełna nazwa mojej wady to: NAPADY CZĘSTOSKÓRCZU LEWEJ KOMORY SERCA. ZESPÓŁ WPW - czy to nazwa jednej wady czy jakiś dwóch objawów? Ja także ataki mam od dziecka - juz z przedszkola pamiętam to coś,czego nie umiałam mamie wytłumaczyć,w jakiś sposób okreslić.Mamy to od zawsze, być moze..

Echo serca - Str. 24

.. ...szybkości progresji wady( poriwannia z poprzednimi wynikami ) Witam Izo. Dzieki za odp. Rok temu w innej klinice badanie wykazalo AS max 62 mmHg AS usr 35 mmHg Izo zapomnialem. nie mam zadnych objawow - to wada wrodzona. Tzn nic sie mi nie dzieje, poza tym, ze mam od roku tabl na..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...i czy jakieś drobne wady powodujące szmery mogą nie mieć innych następstw?? Witaj!: ). Z tego,co piszesz,wynika,że jest to tzw. niedomykalnośc zastawki ( najpewniej zastawki mitralnej ). Przez to właśnie krew może sie cofać i powodować omdlenia, spadek ciśnienia, przejściowe oslabienie i..

Kołatania serca i niewielka niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...ma jakiejs fizycznej wady serca. Niewielka niedomykalnosc mitralna nie jest grozna, z tego co wiem. Bardzo mozliwe, ze te kolatania to w powodu tej niedomykalnosci, czytalam, ze ludzie z niedomykalnoscia miewaja takie objawy. Co do tej zylki - nie umiem sie wypowiedziec. Co do kolatan -..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...Aninie z powodu wrodoznej wady serca. MIałam tam dwie z trzech operacji. Lekarze też nie chcą mnie operować, bo zabieg będzie rozległy i bardzo ryzykowny. Mówią, że z tętniakiem można żyć normalnie, byli nie przemęczać się i nie dźwigać. Objawy daje pęknięcie tętniaka. Ponoć czuje się..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...trakcie badań. Nie mam wady serca a echo serca RVSP 42mmHg. Pozdrawiam Opiszę Ci krótko jak to było ze mną: Głównym i w zasadzie jedynym objawem było u mnie zmęczenie, początkowo męczyły mnie strasznie schody, pózniej to pare metrów po prostej było takim wezwaniem, że jak chodziłam do..

Co się dzieje? nerwica czy coś innego?

.. ...Podobno nie mam żadnej wady seca takiej która mogłaby wywołać te objawy. Od czerwca tułam się po szpitalach, przyjeżdżają po mnie karetki. Ostatnio doszły uerzenia ddatkowe serca... nieprzyjemne. Jedyna wartość jaka jest u mnie poniżej normy to potas, który ma bezpośredni wpływ a prace..

Migotanie serca, gorąco i problemy z łapaniem oddechu

.. ...bojazliwym czlowiekiem. Mam 2 wady i czasem troszke problemow,dlatego bardzo prosze wszystkich zeby o swoje serduszko dbali i badali kazdy nawet najmniejszy objaw choroby. Idz do lekarza i zbadaj sie. Zycze zdrowia. Wesolych Swiat: ) Witaj! Trudno w tej chwili powiedzieć co Ci dolega bo..

Straszny ból serca, brak oddechu i zawroty głowy

.. ...potwierdzi lub wykluczy wady serca.Objawy, które opisujesz miałam ale wieku nieco późniejszym.Wykryto u mnie tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej,na szczęście dość szybko bo nadal żyje i jestem po operacji.Pozdrawiam odpisz jak ci poszło u kardiologa. Witaj Marek. Podzielam zdanie..

Czy to może być nerwica serca?

.. ...ksiazkowe objawy tej wady ! wlasnie przy niej są kołatania z napadami lęku! wiec idz na echo serca bedzie wiedziala co sie dzieje i lekarz bedzie mógl jednoznacznie postawić diagnoze ! bo w tej chwili to bedziesz sobie wmawiala rózne choroby i lęki sie nasilą ,że z domu nie wyjdziesz ...