Wady trójdzielna

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...typów anatomicznych tej wady, zagrożenie życia dziecka zależy od współistnienia ubytku w przegrodzie międzykomorowej oraz od wzajemnego ułożenia pozostałych wielkich naczyń wychodzących lub wchodzących do serca ( najistotniejsza jest budowa pnia płucnego ). Atrezja zastawki trójdzielnej..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów (..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...nie współistnieją inne wady serca, nadciśnienie płucne ani inne poważne choroby, wystarczy wykonywać raz na jakiś czas kontrolne ECHO serca. Objawy niedomykalności trójdzielnej są mało swoiste. Chory skarży się na obniżoną tolerancję wysiłku, czasem ból w prawym podżebrzu. Z czasem..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...zwana wada złożona ) i wady zastawki mitralnej. Dolegliwości w przebiegu stenozy zastawki przedsionkowo - komorowej prawej wynikają z przepełnienia układu żylnego krwią. Fizjologicznie, krew wraca do serca właśnie przez prawy przedsionek. W sytuacji, gdy zastawka trójdzielna jest..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...przykładem wrodzonej wady serca z przewodozależnym przepływem płucnym jest wrodzona atrezja ( zarośnięcie ) zastawki trójdzielnej. Zastawka ta w prawidłowo zbudowanym sercu łączy prawy przedsionek prawą komorą. Jej zarośnięcie uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi za prawego przedsionka..

Echo serca - Str. 57

.. ...ruchomosci bez cech wady.śladowa fala zwrotna trójdzielna nie okonturowano spektrum fali zwrotnej.bez płynu w worku osierdziowym.wnioski ; lewa komora z zaburzeniami kurczliwości regionalnej o grancznej globalnej funkcji skurczowej i upośledzonej rozkurczowej zaburzenia relaksacji .mała..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...domaga? Teraz takie wady wykrywa sie u małych dzieci nawet u płodu - ja nie miałam takiego szczęścia, ale i tak dużo go miałam bo mam tylko małą niedomykalność trójdzielnej i przebyłam TIA - nie udar. Żyję : ) ) ) ) pozdrawiam Witam serdecznie! Jestem po udarze niedokrwiennym móżdżku (..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...nasze forum Wrodzone wady serca u dzieci: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Z tego co znalazła to : rzadko obserwuje się zmiany anatomiczne zastawki trójdzielnej ( jedna z czterech zastawek serca; leży między prawym przedsionkiem a prawą komorą ). Jje niedomykalnośc jest..

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...swojej objawów swojej wady,żebym mógł ci coś więcej powiedzieć.Przez 13 lat świadomości,że mój stan zdrowia sie stale pogarsza,człowiek bardzo sie zmienia i ciężko znależc w sobie chęć do dalszego normalnego życia.Ale da się!U ciebie bardzo szybko pogłębia sie wada,więc musisz zacząć..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się u mnie zmniejszyc to ciśnienie czy też może postępowac? Mam niedomykalność trójdzielna II stopnia i mitralną I stopnia oraz wypadający płatek..

Czy wady zastawek serca się dziedziczy?

.. ...wieku 30 lat z powodu wady zastawki serca.Mąż zrobił badania Echo I EKG serca i wyszlło, ze w zastawce trójdzielnej występuje fala zwrotna I stopnia a w pozostałych trzech fala zwrotna śladowa.Prosze o dpowiedź - czy mąż mógł odziedziczyć tę wadę po dziadku,czy coś mu zagraża i co mam..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. ...czy to jest wynk tej wady.Dodam że kardiolog powiedział że nie mam żadnego przyrostu prawej komory i wszystko oprucz tej wady jest idealne. W podobnym wieku jak Twoj w podobnych okolicznosciach stwierdzono u mnie podobne dolegliwosci/chorobe. Kulturystyka przyniosla troche korzysci ale..

Skolioza po operacji serca - wada zastawki trójdzielnej

.. ...po operacji serca - wady zastawki trójdzielnej Po operacji zrobila mi się skolioza kręgosłupa, aktualnie wynosi ona okolo 50 stopni. Czy przy po przebytej operacji serca jest możliwa operacja skolioza [wlozenie implantow prostujacych kregoslup]. Chodzi mi o to czy jest jakies zagrozenie..

Zastawka trójdzielna

.. ...stąd niby te wszystkie wady mojego serca.A co do tego mają płuca?wiem tylko że główna żyła tętnicza w płucu jest większego * kalibru * niż reszta,ale co to oznacza...dlatego też chciałabym udać się do innego kardiologa który wytłumaczyłby mi wszystko co i jak.A Ty jak do tego..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...zstępującej ok. 1m/s. Bez wady anatomicznej serca. Przegroda m/przedsionkowa szczelna. Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia. Zastawka mitralna domykalna. Zastawka aortalna trzypłatkowa, domykalna. Odejście naczyń wieńcowych prawidłowe. Wypływ z lewej komory bez zaburzeń. LAA..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...ruchomosci bez cech wady.Śladowa fala zwrotna trójdzielna nie okonturowano spektrum fali zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA KOMORA Z ZABURZENIAMI KURCZLIWOŚCI REGIONALNEJ O GRANCZNEJ GLOBALNEJ FUNKCJI SKURCZOWEJ I UPOŚLEDZONEJ ROZKURCZOWEJ ZABURZENIA RELAKSACJI .Mała..

Zastawka trójdzielna

.. ...wpływ na pogorszenie wady? 4. Czego mogę się spodziewać w przyszłości? 5. Jak średnio postępuje niedomykalność ( z waszego doświadczenia )? 6. Jakie są powikłania niedomykalności dla zastawki prawej? 7. Czy należy się szczepić na grypę i obawiać infekcji w ogóle? ... a może w ogóle nie..