Warfarin

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...acenokumarolu. W Polsce używa się głównie różnych preparatów acenokumarolu ( Acenocumarol, Sintrom, Sincumar ), na zachodzie również preparatów warfaryny ( także inhibitor syntezy aktywnej witaminy K )...

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...leki przeciwkrzepliwe ( warfaryna lub acenokumarol ), które blokują powstawanie czynników krzepnięcia zależnych od witaminy K. Trzecią metodą, wykorzystywaną w stanach nagłych, jak zawał serca czy udar mózgu, jest tromboliza. Metoda polega na dożylnym lub dotętniczym podawaniu preparatów..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...jak hemofilie czy choroba von Willenbranda. Pod uwagę należy również brać zespół antyfosfolipidowy, zaburzenia w stężeniu firbynogenu, zespół DIC i inne. Skrócenie APTT świadczy o nadkrzepliwości krwi...

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...zastanawiam się nad warfaryną - dotąd brałem 4 mg aceno i miałem 2,8, a wyjazd za granicę i zmiana diety sprawiły, że muszę brać 8 mg, żeby mieć 2,6. witam, ja tez mam problem z tym INR :/ a biore go 3 rok. w marcu mialam ablację. dzis mam wynik krwi i mam inr na poziomie 1,45 a bralam..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...zmieniono mi lek na warfarin...czuje sie fatalnie jak narazie bo objawów ubocznych mam tysiace...ale podobno to minie...szczegolnie nerki i uklad moczowy ...stawy i glowa mi peka do tego zimno jak nie wiem co pomimo ze jestem goraca jak wegiel w piecu..ale da sie zyc : ) pozdrawiam..

Sintrom

.. ...polecenia lekarza lek Warfarin ( also known under the brand names of Coumadin. czy zna ktos lub posiada informacje na temat tego amerykanskiego leku. pozdrawiam serdecznie Kasiu ja tez biore Coumadin i jestem w USA, a ty gdzie mieszkasz? przesle ci na e - maila info Tak czytam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 45

.. ...anno, ja również zażywam warfarin i moja dawka to w dni parzyste 10 a nieparzyste 9. Przy takiej dawce mój INR to około 3 ( zalecenia 2,5 - 3,5 ). Przy czym nie sugeruj się dawkami innych ludzi. Każdy organizm indywidualnie reaguje na leki. Niektórzy potrzebują większych dawek inni..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek - Str. 2

.. ...Obecnie ( przyjmuje Warfaryne ) wykonuje testy raz na tydzien. Szczerze wszystkim polecam. Pozdrawiam wszystkich i zycze DUZO ZDROWIA i stabilnych INR : ) ZDECYDOWANIE nie poleca sie uzywania go na wlasna reke, tzn. bez sprawdzenia jego dokladnosci itp. Mam taki sam aparat. Zaciekawiło..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...2x60mg i standardowo Warfarin sodium na rozrzedzenie krwi. W czerwcu miałam kolejne cewnikowanie i wyszło już tylko 32mmHg - ja tak sobie myślę choc nie jestem lekarzem, że to ogromny postęp i strasznie się z tego cieszę. a bierzesz w dalszym ciagu revatio czy to bylo jednorazowe ? pytam..

Dziwna sprawa, ciśnienie, ból nóg i osłabienie

.. ...Jestem juz 8 miesiecy na warfarynie i ciagle mam nawroty. Konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Badania krwi na krzepliwosc np.d - dimer. To jest bardzo grozne wiec prosze tego nie lekcewazyc. Ja nabawilam sie zatoru plucnego przez to ze na poczatku lekarze postawili zla diagnoze..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...2006r - jednak sama warfaryna była stosowana wcześniej - ja nie mogę brać tego leku, biorę Acenocumarol i jest różnie. Ale mam zdolności wyczuwania czy mój organizm ma jakieś * humory * i dziś już wiem, kiedy mam dobry lub zły wskaźnik. Jednak z rozsądku badam bardzo reguralnie INR...

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...oparte są i wyłącznie na warfarynie a nie na acenokumarolu! ( jeśli ktoś z Państwa znalazłby badania oparte na acenokumarolu bylibyśmy wdzięczni za informacje ). Ponadto, Warfin rekomenduje nawet PTK i nie tylko. Dostarczamy także Książeczki Kontroli Terapii Warfin dla lekarzy..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...10% ) podczas leczenia warfaryną polegają na powikłaniach związanych z krwawieniem. Ogólny odsetek krwawień wynosi około 8% na rok dla wszystkich krwawień, składających się z mniej poważnych krwawień ( 6% rocznie ), poważnych krwawień ( 1% rocznie ) oraz krwawień śmiertelnych ( 0,25%..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...szybkie przejście na warfaryne ( Warfin ) zamiast Acenocumarolu. Moim zdaniem jest dużo stabilniejszy przez 2 lata INR mi nie skakał a z acenocumarolem różnie bywało. Oczywiście to zależy też od osoby bo słyszałem że niektórzy nie bardzo mogą ustabilizować INR z Warfinem. W tak młodym..

Zator płucny

.. ...szybko sie męczę. Biorę warfarin 5. Jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć co dalej, do jakie lekarza mam iść to będę wdzięczna. Pozdr. a ilke Ty mas zlat ze przeszłaś już zator płucny?? musisz kochana leczyć się u naczyniowca i absolutnie ie przetswać brać leków nie potrafie ci nic..

INR a omega3

.. ...możliwej interakcji z warfaryną. Zobacz proszę przykład na dole strony, na czerwono: http://www.health4youonline.com/health_supplements_biocare_cla_glyceride_506.htm Ja mam zamiar też wspomóc się omega 6 i trochę mnie to niepokoi. W polskich ulotkach przeparatów omega 3 i omega 6 też..

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...przeciwzakrzepowymi ( Acenokumarol lub warfaryna ) łącznie z filmem edukacyjnym jak takie leczenie powinno przebiegać znajdziesz na www.jaimojeserce.eu Wolno jeść wszystko. Pod warunkiem że dieta będzie stabilna, tj, mniej wiecej tyle samo witaminy K w diecie codziennej. Do tego..