Wartość tętna

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...podmiotowe Przybliżona wartość występowania ( % ) Czynniki Duszność 80 zaburzenia funkcji rozkurczowej Dławica 60 zmniejszona rezerwa wieńcowa, choroba drobnych naczyń Niepełna utrata przytomności 50 nawet w spoczynku Szybkie narastanie tętna na tętnicy szyjnej 90 - Ton lewego..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...maksymalną dla siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku, orientacyjną górną granicą jest wartość 220 ) lub gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...o 20% w stosunku do wartości tętna sprzed okresu ciąży. Na wykresie EKG obserwujemy natomiast lewogram. Jest to efekt uniesienia serca przez powiększającą się ciężarną macice. Przyspieszenie rytmu serca oraz występujące czasami uczucie kołatania serca można więc uznać za normę, pod..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...spowodowane brakiem potasu. Warto sobie zrobić badanie krwi na obecność potasu. Potas nie jest wytwarzany przez żaden gruczoł i przyjmuje się go tylko w pokarmie. Więc przy ubogiej diecie może dojść do obniżenia jego poziomu, a w konsekwencji właśnie do podwyższonego tętna, uczucia..

Obniżenie tętna z 90 na 50 - czy to niebezpieczne?

.. ...najniższych tolerowanych wartościach ( u pana poniżej 50 ) Najważniejsze jest to słowo tolerowanych - takich przy których czuje sie pan dobrze ( bez mdlenia, zawrotów głowy ) jeśli takowe wystąpią trzeba skorygować dawkę. A więc jeśli bierze pan B - blokery ( propranolol ,metoprolol ) to..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...ale jak próbowalam to wartości były sporo zawyżone. prosze o jakies wskazówki. dziekuje. Przy badaniu ciśnienia na nogach najlepiej jest to robić w pozycji leżącej na brzuchu ( oczywiście potrzebna jest druga osoba do mierzenia )wtedy nie powinno być takich różnic ponieważ nie bedzie sie..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...płynnie coraz to niższą wartośc i tam gdzie usłyszysz pierwsze uderzenia fali tętna - patrzysz na manometr, to to jest ciśneienie skurczowe, spuszczasz dalej do moemantu aż to tętnienie zaniknie - tam gdzie nastąpi cisza to to jest wartość rozkurczowa. Unikaj w trakcie badania ciągłego *..

Brak wyczuwalnego tętna, nieczucie kończyn u nastolatka

.. ...jest słabo wyczuwalne warto jest się skonsultować z kardiologiem dziecięcym. Lecz czasem po prostu zwykłemu człowiekowi trudno jest wyczuć puls, do tego dochodzą nerwy o dziecko... W każdym razie proponuje konsultacje u lekarza rodzinnego, który po dokładym przebadaniu pacjenta skieruje..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 50

.. ...160/80 i tętno 60 - 65. Wartość skurczowa stoi jak skała nie mogę jej zbić. Czy jest to objaw jakiejś innej choroby ? Moja lekarka tylko chce zmieniać leki, żadnych badań. Jak pisałam poprzednio jestem po ablacji 2,5 miesiąca i 10 dni po kardiowersji z powodu wyskokiego tętna 141 - 142 (..

Skoki ciśnienia

.. ...zdrowego człowieka to wartość ciśnienia tętna w granicach 40 - 60 mmHG. Normalne ciśnienie rozkurczowe ( „dolne” ) zawiera się w granicach 80 - 90 mmHG ( optimum ciśnienia rozkurczowego u zdrowego człowieka wynosi około 80 mmHG ). Normalne ciśnienie skurczowe (..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...obciążać organizm wdo wartości tętna pomiędzy 102 i 127 w zależności od stopnia wytrenowania. Zaczynaj ćwiczyć powoli. Przed każdym wysiłkiem stosuj 5 - 10 minutowa rozgrzewkę, a po nim odpoczywaj przez 10 minut np. powoli spaceruj głeboko oddychając w ciągu dnia wykonuj kilka serii..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...obciążać organizm wdo wartości tętna pomiędzy 102 i 127 w zależności od stopnia wytrenowania. Zaczynaj ćwiczyć powoli. Przed każdym wysiłkiem stosuj 5 - 10 minutowa rozgrzewkę, a po nim odpoczywaj przez 10 minut np. powoli spaceruj głeboko oddychając w ciągu dnia wykonuj kilka serii..

Superkomensacja w sporcie

.. ...okresów restytucyjnych wartość tętna spoczynkowego ( w dniach nietrenigowych ) powinna obniżać się? Załóżmy, że pomiar robiony jest na koniec mikrocyklu ( co niedzielę ) - czy bradykardia jest korzystnym efektem wytrenowania? który z przerostów serca jest niebezpieczny dla sportowca?..

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...badanie Holtera: śr. wartość tętna wyniosła 100 ( min. 68, max 158 ) Ektopia komorowa: razem 13105 20% wczesne/późne 0/13101 pary: 2 razem sekwencji: 0 pobudzeń w sekwencji: 0 Ektopia nadkomorowa: 30% razem: 1 pojedyncze:1 pary: 0 razem sekwencji: 0 pobudzeń w sekwencjach: 0 S - T..

Czy to tachykardia ortostatyczna?

.. ...formę wysiłku. jeżeli wartości tętna i RR nie są zbyt wysokie i nie masz przy tym jakiś poważnych dolegliwości to nie ma się czym martwić. może to być nadwrażliwy autonomiczny układ nerwowy. najlepiej powienienieś porozmawiać ze swoim kardiologiem. pozdrawiam abi nie wysilaj sie do..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...limitu tętna ( czyli 85% wartości tętna maksymalnego, obliczanego ze wzoru: Tętno maksymalne = 220 – wiek, lub w przypadku pozawałowego testu wysiłkowego do uzyskania 70% tętna maksymalnego ). Twoim obowiązkiem podczas badania jest zgłaszanie jakichkolwiek bólów klatki..