Wartości prawidłowe

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa częstość występowania nadciśnienia występuje w grupie wiekowej pomiędzy 35 a 60 rokiem życia. W większości przypadków..

Kwasica

.. ...pH krwi spada poniżej wartości 7,35. Odpowiednie pH krwi jest absolutnie konieczne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, stąd jest ono zabezpieczone specjalnymi buforami. Możliwa jest sytuacja, w której o nadmiernym zakwaszeniu organizmu świadczą odchylenie od normy..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...maksymalną dla siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku, orientacyjną górną granicą jest wartość 220 ) lub gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis..

BMI u dzieci

BMI u dzieci

.. ...tablica zawierająca wartości body mass index charakterystyczne dla ogólnej populacji dzieci. Wartość prawidłowa zawiera się w odpowiednich kanałach centylowych. Zwykle przyjmuje się, że jest to przedział pomiędzy 10 a 90 centylem. W podobny sposób ocenia się u dzieci ciśnienie tętnicze,..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...wcześniej uzyskiwanych wartości. Natomiast osoby zagrożone nadciśnieniem, m.in. cierpiące na cukrzycę, chorobę nerek, z prawidłowym wysokim ciśnieniem tętniczym, rodzinnym ryzykiem chorób układu krążenia - jeszcze częściej. Pozwoliłoby to wcześnie wykrywać nadciśnienie i szybciej wdrażać..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...nadciśnienia. Czy teraz wartości ciśnienia są prawidłowe? Jak wygląda poziom hormonów tarczycy? Oczywiście w takiej sytuacji nie wypada mi pytać o Pani wiek. Bardzo intensywnie sugeruję szczerą rozmowę z lekarzami w ośrodku w którym czeka Pani na ablację. Tam kompetentnie koledzy mogą..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...minutę w stosunku do wartości podanych powyżej jest już zauważalna jako znaczący dyskomfort, choć oczywiście gdy się pulsu nie mierzy to człowiek nie kojarzy tego dyskomfortu z poziomem wlasnego pulsu. Dlatego ja polecalbym gdy ktoś ma przykładowo regularnie puls w okolicy 85 w pozycji..

Prawidłowa EF serca

.. ...dowiedzieć jaka jest prawidłowa ef serca lekarz robiący mi badanie echo stwierdził iż moje wartość to norma[ok:65%]wiem iż książkowa jest wyższa.tak więc gdzie leży prawda? Prawidlowy wynik to 60 - 65%..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...który osiąga najniższą wartość podczas snu a najwyższą podczas wysiłku. Pojedyncza a nawet kilkadziesiąt dodatkowych uderzeń serca na dobę mają prawie wszyscy ludzie, może to co najwyżej świadczyć o nerwicy. Ważne że te odcinki są w normie, to wyklucza np. niedokrwienie. Jest to..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...ciśnienie rozkurczowe( wartość druga ),zaś skurczowe masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią ).Jeynie to drżenie rąk,druga wartośc..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...( II p ) – wartości prawidłowe 2. Ocena funkcji węzła przedsionkowo - komorowego: a ) Punkt Wenckebacha ( WP ) – wyjściowo: 187/min. b ) Nie stwierdzono skoku krzywej przewodzenia 3. Efektywna refrakcja przedsionka ( RS+1 ):190 ms, 130/8+1:230 ms, 150/8+1:240 ms 4...

Pojemność minutowa serca - CO - met. termodylucji

.. ...chodzi mi o przedziały wartości, które mają odzwierciedlenie w praktyce klinicznej, szczególnie czas trwania krzywej tzw. termodylucji, jak również prawidłowe ( mieszczące się w normie - te wartości w sumie są mi znane - ale dla pewności ) wartości samego CO i/lub wartości CO dla stanów..

Oporne nadciśnienie

.. ...utrzymuje w prawidłowych wartościach.Wielkim błędem jest odstawienie leku bo mam prawidłowe wartości.Leki te najpierw działają obniżająco a póżniej podtrzymujaco prawidłowe wartści ciśnienia.A jeżeli odstawimy bo uwazamy że jest dobrze to po jakimś czasie ciśnienie wróci do wartości..

Prawidłowe ciśnienie

.. ...właśnie rośnie ta pierwsza wartość, a po za tym skoro zaraz spada do całkowicie normalnych wartości to wszystko ok. Problem pojawia się wtedy jak rzeczywiście występuja dość wysokie skoki ciśnienia do dużych wartości przy np. nie wielkich czynnościach. Z twojego opisu wynika ze wszystko..

Nerwica w ciąży - Str. 93

.. ...przeciwciała i inne wartości od pakarmu dziennego, więc zdecydowanie powinno dostarczac sie go maluchowi. Później wszystko zależy od masy dziecka - jeżeli przybiera na wadze dobrze i rozwija się prawidłowo, to karmić można rzadziej i zrobic nocna przerwę np 6 godzin ( oczywiście jeżeli..

Ciśnienie 120/43

.. ...rozkurczowe jest to najniższa wartość ciśnienia stwierdzana podczas jego pomiaru, która pojawia się w momencie rozkurczu serca. Ciśnienie skurczowe masz bardzo dobre, oznacza to, że twoje serce ma prawidłowe ciśnienie w czasie pompowania krwi do tętnic. Ciśnienie rozkurczowe masz..

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. ...wystarczy, że jedna z wartości jest powyżej ) - nadciśnienie. Oczywiście diagnozy nadciśnienia nie stawia się na podstawie pojedyńczego pomiaru, lecz całej serii wiarygodnych pomiarów. Twoje wyniki z pewnością uzasadniają konsultację u internisty/kardiologa, który może np. zalecić..

Bicie serca przy wdechu

.. ...odstępy RR mają różne wartości. W takich przypadkach najczęściej piszemy: „rytm zatokowy niemiarowy” lub „rytm zatokowy, niemiarowość oddechowa”. Niemiarowość oddechowa rytmu zatokowego jest zjawiskiem prawidłowym, brak zmienności odstępów RR (..

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. ...jeśli chodzi o druga wartość 49 - 57 występuje nawet u dzieci i osób trenujących wyczynowo sport. Podobno z wiekiem ciśnienie rośnie,ale w przypadku twojej babci nie można tak powiedzieć. Czy aparat do mierzenia jest sprawny( najlepiej zawsze sprawdzić w gabinecie lekarskim z takim..

Wdech/wydecha tętno

.. ...odstępy RR mają różne wartości. W takich przypadkach najczęściej piszemy: „rytm zatokowy niemiarowy” lub „rytm zatokowy, niemiarowość oddechowa”. Niemiarowość oddechowa rytmu zatokowego jest zjawiskiem prawidłowym, brak zmienności odstępów RR (..

Wynik Holter ciśnieniowy 24 h

.. ...opinie na ten temat. Czy wartości sa prawidłowe ? Jaka średnia wychodzi z cisnienia ? czy tętno jest ok Niestety wizytę u kadiologa mam dopiero za 3 , 5 miesiąca :( dziękuje ! na moje oko wynik jest bardzo dobry. Średnie ciśnienie z całego pomiaru to 126/71 czyli praktycznie..

Interpretacja wyników Biochemia

.. ...Cholesterol całkowity: wartości prawidłowe: 150 - 200 mg/dl Cholesterol LDL ( zły cholesterol ): wartości prawidłowe: * 135 mg/dl Cholesterol HDL ( dobry cholesterol ): wartości prawidłowe: Mężczyźni: 35 - 70 mg/dl Trójglicerydy ( triglicerydy ) Wartości referencyjne: 50 - 200 mg/dl..