Wątroba a ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...upośledzenie funkcji wątroby i nerek. Zasady postępowania przy nadciśnieniu w ciąży. lekiem z wyboru w pierwszej kolejności jest metyldopa i/lub hydralazyna; w dalszej kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...występujące powiększenie wątroby spowodowane upośledzonym spływem krwi z łożyska żyły głównej dolnej; w badaniu przedmiotowym czasami stwierdza się tętno paradoksalne; ściszenie lub całkowity brak tonów serca w osłuchiwaniu; spadek ciśnienia tętnicza z bardzo niską amplitudą..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...krwi ), w marskości wątroby ( nadciśnienie wrotne ) czy w przypadku istnienia przetok tętniczo - żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez pośrednictwa naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze ). Obecne też są oczywiście objawy choroby podstawowej. Leczenie nadciśnienia płucnego. Leczenie nadciśnienia płucnego jest uzależnione od fazy choroby. Chorzy muszą unikać wysiłków nasilających objawy, często muszą..

Echo serca - Str. 33

.. ...wskazują na uszkodzenie wątroby , prosze pomysleć o ewentualnej diagnostyce wtym kierunku. owszem sercowo te markery moga rosnąć np. w ostrym niedokrwieniu, zaawansowanych wadach z nadciśnieniem płucnym i uszkodzeniem watroby Pani Izabelo! Widzę że znów się pani pojawiła, więc dlatego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 97

.. ...wmawiać, że mam raka wątroby ( jestem Hbs+ - ale tylko nosiciel ), przestałam normalnie funkcjonować, kołatania serca, wariujący puls, skoki ciśnienia, bóle żołądka i brzucha, zawroty głowy, czego tam jeszcze nie było... Przestałam jeść, spałam fatalnie, spocona budziłam się o 4 - tej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 177

.. ...było m.in. niewydolność wątroby,problemy narządów moczowo - płciowych,drgawki,podwójne widzenie,obniża ciśnienie ( a ja i tak mam niskie ) i wiele wiele innych objawów.Muszę chyba zmienić lekarza:/ Witam was. N o i tak wczoraj wspaniały dzien wieczór spedzony na basenie a dzis od rana do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 590

.. ...) - bóle w okolicach wątroby - bóle w okolicach nerek - nieprzespane noce z powodu niektórych powyższych objawów - wewnętrzny niepokój,że coś złego się stanie - koszmary senne - niechęć do seksu - skoki ciśnienia No to by było na tyle jeśli chodzi o moje życie codzienne na przestrzeni..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...mam.Mam powiększoną wątrobę i okresowo spadki ciśnienia,ale to chyba w związku ze stosowaniem jeszcze innych, maksymalnych dawek leków:Atram 2x25,tritace 10 ,ostatnio zmienione na enarenal 20,digoxin 1x100,Milurit x1,Kaldyjum x1,Cardin20x1,acenocumarol 1x.no i furosemid 3 x40.Jest tego..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...morfologia, OB, mocz, próby wątrobowe - wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej wizyty ciśnienie wciąż było wysokie zleci więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że podczas badania byłem..

Oporne nadciśnienie

.. ...aż siądzie żołądek, wątroba, nerki... No i zacznie zarabiać lekarz o specjalności żołądek, wątroba, nerki... Jedna ze znajomych mego szwagra od leków na nadcisnienie dostała owrzodzeń skóry i rozwałki żołądka - brała je garściami. Teraz jest OK - 1 tableteczka, zdrówko w normie. Ale to..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...tabletek , które wykańczają wątrobę pije piwo i wszystko olewam. Mam zajęcie hobby , tworze muzykę i komponuje i tylko to mi pomaga. Każdy musi znaleśc swój własny sposób na zapanowaniem nad swoją nerwicą.Aha jeszcze jedno najbardziej mi pomogło zmiana otoczenia, pobyłem sie wszystkich..

Nadużycie kawy i ból serca, podyższone ciśnienie i puls

.. ...miesiąca 3 kubki. Czasem wątroba mnie kłuje wię bede musiala odstawic znowu. heh ciekawe czy sie uda i czy juz nie mam zwalonej wątroby ^^ pozdrawiam Proponuje zakupic ASMAG ( magnez ) w aptece i zarzywac 2tab dziennie Pozdrawiam A ja proponuje zupełnie coś innego: KAWĘ, KTÓRĄ MOŻNA PIĆ..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...dodatkowo truciznę dla wątroby. Jeżeli ktoś może zaproponować jakiś specjalistów z okolic poznania to jestem chętny. Nie wiem może jakieś inne porady.. Ja mam 33lata i też borykam się z problemem nadciśnienia.W momencie kiedy osiągneło 160na110 zdecydowałem się na leczenie.Na szczęście..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...bolały bardzo łydki.I wątroba nawalała.Po odstawieniu leków ból przeszedł.Trójglicerydy obniża wyciąg z karczochów.Nalewka ziołowa venoforton poprawia krążenie.Ale skutek jest dobry,gdy stosuje się dietę obniżającą cholesterol.Należy jejściśle przestrzegać.No i co ważne nie palić i nie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...powiekszona śledzione i wątrobe ) często mam niestrawnośc wydaje mi sie że pali mnie cały przełyk pewnie to przeez nadciśnienie no ale i te nasze tabletki revatio , jeszcze jedno zauważyłam równiez że mam powiekszony brzuszek , ostatnio sie tym zainteresowałam i znalazłam artykuł o..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...zaczęłam mieć problemy z wątrobą( jakieś enzymy ) i żołądkiem. Co do przeszczepu to lekarze faktycznie wspominali o sercu i płucach ! Moje nadciśnienie jest różnie mierzone. W zależności od lekarza od 85 - 105. Miałam robione cewnikowanie serca ale nie potrafię go zinterpretować...

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. Kilak wizyt i jedynie co dostaje to prochy przeciwbólowe ( eferalgan - codeine 500+30 ) i Divascan, podejżewają bóle migrenowe głowy... jakby * olewając * to co do nich mówie, a może mają rację... ; ) Drugie to nadciśnieje, na tą okoliczność dostałem książeczkę i musze sobie mierzyć ciśnienie kilka razy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 894

.. ...przeciwciałami. Do tego problemy z wątrobą , astma . I ja mam 32 lata - WRAK . Moja mam też jakoś bardziej odemnie sprawna . Wróciłam z córą od logopedy , a ona powiedziała na zajęciach że jest zmęczona i nie chce się jej ćwiczyć . Ma mała taki charakterek że nic nie pomaga , prosba ,..

Życie w ciągłym strachu

.. ...cech przerostu. Płuca, wątroba, nerki - wszystko w porządku. Guza chromochłonnego nie znaleziono, więc to nie on jest sprawcą tych napadowych skoków. Kazano mi się wyciszyć i przepisano Noliprel, Captopril w razie potrzeby i Pramolan. Trochę pomogło, ale nie na długo. Któregoś razu..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 30

.. ...badania na tarczyce, próby wątrobowe, glukozę, holesterol, cała morfologie, elektrolity, jakies badania na serce z krwi, czy to nie zawał jak mnie tak w piersi bolało, Ekg wielokrotnie, Holtera miałam przez 24 godziny z pomiarem ciśnienia i Ekg24 godz, tylko u neurologa z Tą głową nie..

Micardis 80mg - czy ktoś zna? zażywa?

.. ...tabletki.Niewykluczone że uszkadza wątrobę. porażka - ciśnienie super zbija ale mam takie działania niepożądane po tym gó..ie że kosmos - jeszcze w tym tygodniu znowu smaruje do lekarza bo z tym lekiem to masakra!!!..

Leczenie nadciśnienia bez leków?

.. ...wewnetrzne między innymi wątrobę. W internecie poszukalm takie dziwne urządzenie do zbijania nadciśnienia Resperate http://przystanekzdrowia.com/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=28&zenid=17d5a66bb14e809a2d6a9c8d76cbc14a co o nim myslicie? pozdrawiam..

Przeczytaj warto o tym co zrobiłem po ciężkim zawale w 2002r

.. ...problemy z żołądkiem i wątrobą. Nie będę rozpisywał się więcej. Brałem 8 różnych leków i ilość zaczęli zwiększać Zainteresowanym pragnę przekazać że pozbyłem się problemów - ze skokami ciśnienia ,cholesterol miałem zawsze poniżej 180 - a nie jest on przyczyną zawałów!!! , arytmii , zgagi..

To nerwica czy co innego?

.. ...czy to nie idzie od wątroby. Naprawdę, nie wiem co mi jest, to jest takie niekomfortowe uczucie - nie wiem, może ma to coś wspólnego z niskim ciśnieniem?? Kolejny dzień z rzędu budzę się ciepły i mam 36 stopni, awięc osłabienie. Bardzo często chce mi się ziewać - z niczego, mimo iż nie..

Powracający ból mostek szyja

.. ...do legów livt jest na wątrobe która nie ukrywam na diecie 1200 kcl potrafi pobolewać ( za dużo ciał ketonowych ) a lovrall n anadciśnienie oraz objawy dławicowe ( zapobiega zatorom ) i w związku z tym zastanawiam sie czy go odstawić gdyż boję się ze moga to być objawy wieńcówki :( Dodam..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...bardzo szkodliwe na wątrobę i mięśnie.Mnie od diety już po 3 tygodniach spadł chol.z 300 na 230.Szczegóły tej diety wziełam z artykułu w internecie ,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Dwa razy w tyg. jedz na śniadanie duszone trzy duże cebule.Też pomagają pozbyć sie cholesterolu.Ja..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...wydaje się, że to od wątroby, lub żołądka - wg badań jestem okazem zdrowia. Codziennie dokucza mi żołądek, z gastroskopii wyszło, że mam przekrwioną błonę śluzową i obfite jeziorko żółci. Najgorzej jest w momencie gdy leżę na prawym boku, siedzę czy to przed komputerem czy co gorsza w..

To wątroba czy cos w tych okolicach.

.. ...mieszankę na odtruwanie wątroby.Kup w zielarskim składniki,wymieszaj i zużyj do końca.Na pracę całego układu pokarmowego,na regulację ciśnienia korzystnie wpływa picie zsiadłego mleka zrobionego na grzybku tybetańskim.Rewelacyjne i szybkie działanie na żołądek,trzustkę,wątrobę i..

Meridiany serca

.. ...serce.Serce jest dzieckiem wątroby a jego babcia są nerki.Watroba przekazuję energię otrzymaną od nerek do serca,nerki natomiast kontroluja serce.Jeśli dodam,że nerki mają za zadanie regulacją ciśnienia krwi,funkja kontroli staje sie oczywista.Wg tej medycyny są cztery kolejne etapy /..

Nagły skok ciśnienia

.. ...uszkodzenia nerek,serca czy wątroby?Trwało to ok 2 godzin. dziękuje i pozdrawiam, Marcin W tej chwili wiem już,że najprawdopodobniej był to mefedron,nie wiem w jakiej dawce,ale pewnie dużej.Jeśli ktos cos wie,proszę o informacje.. pozdrawiam, Marcin Marcin74 absolutnie nie ,przecież..

Uporczywe naddciśnienie u 20 latka

.. ...problem a nie mówiąc już o wątrobie i trzustce ,które ,,chłoną,, tę całą chemię w postaci tabletek. Piszę to ku przestrodze dla tych młodych ludzi ,którzy są zatruwani i to jeszcze przez lekarzy. Poczytaj o niefarmakologicznych metodach obniżania ciśnienia. mam nadziej ę,że nie pakujesz..

Nadciśnienie

.. ...Zacząłem pić olej z wątroby dorsza ( wiem, że szkodliwy retinol ale chyba nie on mi podwyższa ciśnienie, dostarczam wtedy również witaminy D i omega 3, zauważyłem lepsze wypróżnianie się ), zacząłem używać oliwy z oliwek i znacznie zmniejszyłem ilość mięsa. No i ostatnio u lekarza miałem..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...czczo łyżeczkę oleju z wątroby dorsza firmy Lysi ( tran islandzki ). Czy nie powinienem zwiększyć albo zmniejszyć dawki? Ponoć ciśnienie obniżają dopiero 3 g dziennie kwasów Omega 3, a w tranie spożywam tylko 0.9 g, ale gdybym zwiększył ilość tranu to łatwo o przedawkowanie witamin A i..

ECHO serca.

.. ...krwi ), w marskości wątroby ( nadciśnienie wrotne ) czy w przypadku istnienia przetok tętniczo - żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez pośrednictwa naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest..

Dolne ciśnienie 49 a puls 111

.. ...do tego powiększoną wątrobę /od sterydów/ i 2 tyg, temu robiłam wyniki i mam 8,5 % hemoglobiny, żelazo w normie. od pół roku ciężko mi chodzić - w trakcie chodzenia mam ucisk /obręcz/ wokół pasa i to powoduje duszności - jak się pochylę to trochę mi lżej oddychać ale tak chodzić jest..

Nie wiem co mi jest

.. ...Anulin i coś na ochronę wątroby. Powiedzmy że pomogło, do tego stopnia że obiektu już nie wyczuwałam, ale czułam opuchnięte gardło, było mi duszno, czasami moje ciśnienie wynosilo 110/40. Mam wrażenie jakbym była niedotleniona, czuję powietrze zalegające w okolicach mostka i powyżej..

Czy to faktycznie nerwica serca ?

.. ...trzy rodzaje ), próby wątrobowe, badania na pasożyty ). Objawy towarzyszące mi na co dzień : - kłucie / ściskanie za serce - niekiedy lęk / strach / niepokój - dziś w trakcie mierzenia sobie ciśnienia zrobiło mi się słąbo - pisząc tego posta poczułem jakiś blok / a może bardziej tak..

Nie wiem co mi jest, pomocy!

.. ...szczepiony na wirusa wątroby typu B lub C?Czy w czasie gorączki 38 i biegunki yłes u lekarza i własciwie się leczyłeś czy ,,przeczekałeś? Może to ,,echo * * tamtej choroby...kto to wie...A jeśli chodzi o ciśnienie,to przeczytaj: niefarmakologiczne sposoby obniżania cisnienia.Może..