Wątroba w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...upośledzenie funkcji wątroby i nerek. Zasady postępowania przy nadciśnieniu w ciąży. lekiem z wyboru w pierwszej kolejności jest metyldopa i/lub hydralazyna; w dalszej kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...szybciej metabolizowane w wątrobie. Krążenie hiperkinetyczne związane jest z większym przepływem przez nerki, a więc większą filtracją i większą ilością wydalanego moczu, a z nim, części metabolitów leku. Jednocześnie, im większa dawka, tym większe ryzyko wystąpienia działań..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 28

.. ...dobrze,ale przytyłam 14 kilo wątroba mi wysiadła.Trzeba było odstawić i zająć się wątrobą.Teraz przyjmuję cxanax,który jak się dowiedziałam jest słabszy,ale w połączeniu z innym lekiem działa ok.Tylko,teraz wiem,że co jakiś czas trzeba kontrolować wątrobę. AQguniu,z tego co piszesz jest..

Zespół hipoplazji lewego serca

.. ...stan jest coraz lepszy, wątroba, śledziona i nerki wróciły do normy a leukocytoza spada. Jest ok. Pozdrawiam Czarek Witam! Mam na imię Monika,mam 20 lat,jestem na końcu 8 miesiąca ciąży,23.10.2008 roku dowiedziałam się że u mojego maluszka wykryto wadę HLHS.Bardzo się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek, pierwszy trymestr ciąży. Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 16 lat. Ostrożnie stosować w złośliwym zespole neuroleptycznym, leukopenii, padaczce, chorobie Parkinsona, raku piersi, zwężeniu..

Nerwica w ciąży - Str. 17

.. ...się że tata ma raka wątrob y w stadium zaawansowanym nieoperacyjnym. dawali mu rok życia. Przeżył dwa lata i cztery miesiące. trzy tygodnie temu pochowaliśmy Go. Jego choroba jeszcze gorzej wpłynęłam na mnie, a śmierć uwolniła. Niewiele osób to rozumie, ale naprawdę czuję się teraz..

Nerwica w ciąży - Str. 32

.. ...taty stwierdzili raka wątroby. Po roku przeżuty na łopatki, kręgosłup. Zmarł trzy m - ce temu. Ale nerwicy nabawiłam się właśnie przeżywając wszystko to co się wydarzyło. Po śmierci mamy bardzo baję się zawału i wylewu. I psycholog i psychiatra stwierdzili, że właśnie silny związek z..

Nerwica w ciąży - Str. 35

.. ...pieniędzy na leki,obciążanie wątroby i dalej jesteśmy chorzy.Wiem coś o tym,bo moja mama więcej ma dni tych złych niż tych dobrych.W Stanach ludzie zdrowi mają swoich psychologów tak jak my rodzinnych,a tutaj w Polsce?co drugi to złodziej bo biorą kasę i gówno co pomagają,bo im się nie..

Nerwica w ciąży - Str. 62

.. ...mówi że to ucisk na wątrobę,bo boli mnie tylko z prawej strony.Mój mały jest ułozony dosyć nisko i nie kopie mnie tak wysoko,trochę mnie to niepokoi ale widocznie mam taką budowę.A w ciagu dnia dużo Twój maluszek śpi?bo mój raczej tak.Nie mam porównania,bo to moja pierwsza ciąża,ale..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...ciężka niewydolność wątroby lub nerek; * III trymestr ciąży i okres karmienia piersią; * wiek poniżej 15 lat; * ciężka niewydolność serca; * czynne krwawienie, np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu. W informacji szczegółowej leku jest wspomniane, że lek ten powinien być ostrożnie..