Wchłanianie

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

.. ...afterload ). Zahamowanie wchłaniania sodu korzystnie działa na na układ sercowo - naczyniowy. Badania naukowe wykazały, że ACE - inhibitory korzystnie działają u pacjentów z mikroalbuminurią w przebiegu nefropatii cukrzycowej ( zmniejszają ilość białka, które przesącza się przez..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...mineralokortykoidowym powodującym wzrost wchłaniania jonów sodowych i wody w nerkach. Efektem działania antagonistów receptora angiotensyny II jest rozkurcz mięśniówki gładkiej, obniżenie oporu naczyniowego a co za tym idzie obniżenie obciążenia serca. Badania naukowe dowodzą o..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...pokarmach roślinnych hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. Działanie takie wywołuje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi i dodatnią ekspresję ( zwiększenie liczby receptorów dla LDL w wątrobie. Modyfikacje dietetyczne Wpływ na lipidy Zmniejszenie podaży tłuszczów..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...wybiórczych inhibitorów wchłaniania zwrotnego serotoniny, neuroprzekaźnika, w zaburzeniach stężenie którego upatruje się przyczyny występowania obniżenia nastroju i depresji. Tianeptyna dodatkowo ma działanie anksolityczne, to znaczy tłumi napady lękowe. Może też działać uspokajająco,..

Hipokaliemia

.. ...elektrolitowych - w postaci doustnej, w ciężkich lub przy współistniejących zaburzeniach wchłaniania - w postaci wlewu dożylnego. Istotna jest profilaktyka hipokaliemii u ludzi przyjmujących leki diuretyczne...

Sole potasu (Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit)

.. ...współistnieją zaburzenia wchłaniania, potas podaje się w postaci dożylnej ) oraz profilaktycznie, w celu zapobiegania wystąpienia hipokaliemii. Jony potasu są wypłukiwane z organizmu przez większość leków moczopędnych. Spadek stężenia jonów potasu we krwi wiąże się z ryzykiem wystąpienia..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...). Torasemid hamuje wchłanianie zwrotne sodu, chlorków i wody. Mechanizm działania jest wspólny dla całej grupy ( diuretyki ), poszczególne preparaty różnią się siła działania i częstością występowania efektów niepożądanych. Najważniejszym efektem niepożądanym jest możliwość hipokaliemii..

Lipemia

Lipemia

.. ...Zaburzenia we wchłanianiu VLDL i chylomikronów mogą także towarzyszyć cukrzycy, chorobie alkoholowej, przewlekłym chorobom nerek, trzustki i wątroby, niedoczynności tarczycy, szpiczakowi i toczniowy układowemu...

Niedowaga

Niedowaga

.. ...pasożytniczych, zaburzeń wchłaniania produktów pokarmowych, zaburzeń endokrynologicznych ( np. nadczynności tarczycy ) i chorób metabolicznych ( cukrzyca typu 1 wiąże się między innymi z nagła i znaczną utratą masy ciała - przed włączeniem leczenia insuliną ). Niedowaga często pojawia..

Przytarczyce

.. ...są jeszcze jelita ( wchłanianie wapnia ), nerki ( jeden z etapów syntezy aktywnej postaci witaminy D ), oraz kości ( resorpcja wapnia ). Do prawidłowego funkcjonowania przytarczyc jest konieczne odpowiednie stężenie magnezu we krwi. Jedną z patologi przytarczyc jest ich nadczynność,..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...krwi, lecz trawieniu i wchłanianiu substancji odżywczych. Efekt niedokrwienia jest jednak ten sam - gniotący ból, z tym że w przypadku miażdżycy naczyń trzewnych ból lokalizuje się nie za mostkiem, a w śródbrzuszu. Z uwagi na tak liczne podobieństwa, jednostka ta w języku łacińskim..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...mechanizmie hamowania wchłaniania lipidów w jelitach. Nie wpływa na aktywności hydroksy - metylo - glutarylo koenzymu A ( HMG - coA ), kluczowego enzymu dla działania najpopularniejszych leków zmniejszających poziom lipidów - statyn. Ezetymib może więc być stosowany razem ze statynami..

Leki stosowane w cukrzycy typu 2

.. ...zmniejszenie ilości cukrów wchłanianych w jelitach. Stosuje się następujące grupy leków: pochodne sulfonylomocznika, np. glimepiryd lub gliklalzyd; metformina ( pochodna biguanidu ); inhibitor alfa glukozydazy jelitowej - akarboza; glinidy, np. repaglinid. Rzadziej stosowane grupy leków..

Sterole mogą zwężać zastawki serca

.. ...jednak - mimo że sa słabo wchłanianie - same przedostają się do krwioobiegu. Steroli roślinnych może dostarczać dieta bogata w pokarmy roślinne, dostępne są też w postaci suplementów i jako dodatek do produktów spożywczych, na przykład jogurtów i margaryn. Zespół doktora Satu Helske z..

Pomidory pomogą w leczeniu chorób serca

.. ...naturalnej postaci jest słabo wchłaniany. Zanim suplement trafi do sprzedaży, potrzebne są jeszcze dodatkowe badania. Na razie przeprowadzono wstępne eksperymenty z udziałem 150 osób chorych na serce - Ateronon w ciągu ośmiu miesięcy zmniejszył u nich związane z miażdżycą utlenianie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 705

.. ...witamina odpowiada za wchłanianie magnezu, niszczy ją zaś wszystko : leki, kwasotwórcze jedzenie ( słodycze, kawa, alkohol, nadmiar białka, biała mąka ), unieczynnia ją nabiał. Zjedzony magnez ( z preparatu czy z produktów spożywczych ) pozostaje we krwi nie mogąc się wchłonąć bez B6,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...względu na zaburzenia wchłaniania wapnia u chorych na celiakię jest osteoporoza. Ponadto u chorych, u których nie wykryto choroby, albo którzy nie przestrzegają diety, wzrasta ryzyko rozwoju nowotworów układu pokarmowego, w tym najczęściej występującego chłoniaka jelita cienkiego ( 40..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1036

.. ...utratę lub utrudnianie wchłaniania tych słkładników wiec baaaardzo często wystarczy poprostu uzupełnić daną witaminę minerał ,najczęściej wit z grupy b magnez potas pomagają Dzis nic mnie jakos nie cieszy ; - / dlaczego lęki musza byc /wydawac sie nam takie realne? gubie sie juz w tym,..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...na skutek zmienności wchłaniania leku, wpływu różnych pokarmów i innych leków oraz zmian w czynności wątroby. Pokarmy spożywane przez pacjentów mogą w istotny sposób wpływać na wartość INR, jako że większość produktów zawiera różne ilości witaminy K. Im większe jest jej dobowe spożycie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...Witamina B 6 zwiększa wchłanianie i magazynowanie magnezu, a on jest jednym z podstawowych makroelementów niezbędnych do życia. Istotą jest nie przemęczanie serca,chociaż i tego tak bardzo nie przestrzegałam. Witam! Tak się cieszę, że znalazłam to forum! Mam 24 lata. Od miesięcy mam..

Chelatacja - Str. 8

.. ...będą trudności z jego wchłanianiem, a jeszcze połowę zabierze EDTA. Nie są dobrze dobrane proporcje Ca z Mg( którego sporo też zabierze EDTA ), a cała mizerna reszta w zbyt małych ilościach. Za to jest sporo homeopatii - tej nie znam, więc wypowiadać się nie będę, ale nie jestem też..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...na skutek zmienności wchłaniania leku, wpływu różnych pokarmów i innych leków oraz zmian w czynności wątroby. Pokarmy spożywane przez pacjentów mogą w istotny sposób wpływać na wartość INR, jako że większość produktów zawiera różne ilości witaminy K. Im większe jest jej dobowe spożycie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...zrobić! Smaruję maścią na wchłanianie krwiaków, ale to niewiele pomaga. Zresztą jej działanie polega głównie na rozpuszczaniu tej zalegającej krwi ( heparyna ), a odnośnie rozrzedzania to mam wrażenie, że moja krew jest zdecydowanie za bardzo rozrzedzona!!! Nawet po zastrzykach w brzuch..

Propranolol

.. ...związki glinu, utrudniają wchłanianie propranololu,przez co jest on mniej skuteczny. Radziłabym Ci więc powstrzymać się od picia alkoholu. Działaniami niepoządanymi propranololu są m.in. łagodna bradykardi, hipotonia, blok serca, oszołomienie, senność, zaburzeni orientacji, nudności,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...- jeśli chodzi o ich wchłanianie. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej serca, co podobno też powoduje zwiększoną utratę MG. Jeśli chodzi o Potas, Sód, Wapń to wszystko jest w normie. Tak czy siak, alkohol powoduje u mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...problem leży w słabym wchłanianiu Mg z pokarmu przez śluzówkę, co może oznaczać, że będę musiał mieć podawany Mg dożylnie ( kroplówa )np raz w miesiącu - takie coś sugewoał również lekarz, w przypadku, gdyby wyniki wqyszły mi takie. Cóż, prawdziwą analizę wyników - nie na właśną rękę za..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...B6 w związku z czym wchłanianie się magnezu jest znikome, jeśli ktoś będzie próbował zażywać w/w specyfik aby ograniczyć arytmię to się przekona o jego niskiej skuteczności po porównaniu z innymi lekami. Chciałbym jednak zaznaczyć, że wierzę przedmówczyni w 100%, bo każdy może zareagować..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...może wskazywać na złe wchłanianie z jelita a co za tym idzie jednocześnie małe wchłanianie magnezu ( badania na mikroelementy dopiero planuję ). Jeśli mam na codzień zbyt mało magnezu ( jak zresztą wielu z was; ) to po alkoholu będzie go jeszcze mniej. Jeśli dołączyć do tego duszności to..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...do płuc i utrudniają wchłanianie powietrza! Przez co może także doprowadzić do niedokrwistości serca i obumieranie mięśnia sercowego a nawet zawału z czasem!!! Trzeba uważać najlepiej nie pracować w takim zakresie robót. Górnictwo wapienne w Szczególności!!!! Osoby z astmą także mogą się..

Niedobór potasu - Str. 3

.. ...to nie jest problem z wchłanianiem.Jeżeli tak jest to trzeba zlikwidować przyczynę a w tym czasie być może będą potrzebne zastrzyki. moj tata mial niski poziom potasu ale obiegal od normy zaledwie o 1 % zaslab na ulicy i dzieki szybkiej pomocy lekarzy wszystko sie skonczylo ok *..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...które w całości jest wchłaniane, a przy tym korzysta się z nowej techniki polegającej nie na wszywaniu, jak dotąd, lecz na zanurzaniu go w tkance – opowiada prof. Michał Wojtalik. Z czasem po wszczepionej obrączce zostaje tylko blizna przypominająca ją kształtem, która stanowi..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...mam jakieś zaburzenia wchłaniania tych pierwiastków.Dodam że jestem trochę nerwowy. Jeśli Macie jakieś rady dla mnie to bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam! Witam!Przypadkiem natrafiłam na to forum.Jestem mamą 13 - letniej dziewczynki.Niecałe dwa lata temu nasza pediatra * wysłuchała *..

Dodatkowe skurcze - Str. 206

.. ...jak np.wapń utrudnia wchłanianie żelaza.Lepiej czerpać je z produktów czasem tak jest że te tabletki nie mają ani potasu ani magnezu jak to skomentował mój kardiolog.Ja wciąż zmieniam pożeram ilościowo a magnezu w organizmie o tyle o ile : )życzę dużo zdrówka witam wszystkich, Duńczyk -..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...może macie zaburzenia wchłaniania składników pokarmowych, wypróbujcie neo - pancreatinum, to są enzymy trawienne ułatwiające przyswajanie skłaników odżywczych ( u mnie ten lek okazał się strzałem w dziesiątkę ). Lek dostępny w aptece bez recepty. Kosztuje ok. 13 zł. 4 ) należy jeść na..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...nie miałem ).mniejsze wchłanianie składników przez to chudnięcie jest efektem wyściełania kosmków jelitowych przez tłuszcze przez to spada masa ciała .mój znajomy lekarz dr. Kopiec( ginekolog z Gdyni )zmarł na zawał stosując tą dietę.ta dieta nie jest dla wszystkich!trzeba przestrzegać..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...język, świąd odbytu, złe wchłanianie składników pokarmowych. Wszystkie możliwe alergie z nietolerancją substancji chemicznych i dymu tytoniowego włącznie. Z chorób kobiecych: zapalenie i świąd pochwy, zakłócenia miesiączkowania, PMS, bezpłodność. Poza tym zawroty i bóle głowy, sztywność..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 35

.. ...cukrzyca i zaburzenia wchłaniania. w moim przypadku akurat wapnia zjonizowanego. powiedzcie mi czy ktoś z was brał clonzepamum i jak sie po ty czuliscie czy uczucie drżenia ciała w środku ,na skórze głowy i pleców to też może być objaw nerwicy?pomóżcie bo oszaleję.... Kasiu, Twój lekarz..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...postaci żelu preparat jest wchłaniany niemal natychmiast do organizmu przez błony śluzowe. Przyswajalność preparatu jest bliska 100%, niezależnie od stanu przewodu pokarmowego. • Zapewnia doskonałe samopoczucie i zdrowie na długie lata. • Jest w 100% naturalny, a więc..

Ramipril

.. ...kapsułkach, jak się ma wchłanianie leku w postaci kapsułek ( poparte badaniami ) a w postaci tabletek - zgoła odmiennie się wchłania. Nie ukrywam iż jestem pracownikiem firmy farmaceutycznej i mamy w swoim portfolio Ramipril ( jaki nie napisze aby nie robic rekalmy badz antyreklamy )...

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 9

.. ...następuje zaburzenia wchłaniania.... spróbuj . Tylko nie poprzestaj na jednym badaniu wiem że lekarz zlecił kilkakrotne badania bo uparcie wierzył że to właśnie to Arku ja mialam to samo.Paskudne to jak diabli.Pamiętam pierwszy raz zdażyło mi się to jak miałam 17 - 18 lat.Wylądowałam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 148

.. ...tym.. nic mi nie mów o wchłanianiu braci bliźniaków, ostatnio czytałem książkę Kinga * Mroczna połowa * i tam ten motyw się pojawił, tylko w wersji bardziej drastycznej. Aż musiałem odłożyć ją na półkę. ja mam tak postatnio ze jem ogorki kiszone i rodzynki...z chrzanem... nigdy nie mów..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 713

.. ...tyle że ma dłuższy czas wchłaniania ) zobaczymy czy tym razem mi się uda. Dorotko mnie śmieszy ta Wasza gwara ale jak tam dłużej jestem to przyłapuje się na tym że zaczynam tak samo mówić:P Za to mojej cioci wydaje się że my zaciągamy i śmiesznie akcentujemy:P Iwonko to niezłe przygody..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 986

.. ...środki zapobiegające wchłaniania wilgoci.Ja osobiście też część książek przechowuję u siebie w w piwnicy w pokoju gospodarczym i także trzymam je w kartonach.Aby je chronić, kupiłam preparat przeciw wilgoci firmy ORO w sklepie internetowy i dodatkowy proszki z tej firmy bez plastikowych..

Fruktozemia nabyta

.. ...enzym odpowiadający za wchłanianie fruktozemii do organizmu, czy też nie. Zapytaj pediatrę o te badania czy można zrobić. Dziś się dowiedziałam jak sama gadałam z mamą. Zastanawiam się czy moje dziecko przejmie po mnie chorobę czy też nie i właśnie mama mi podpowiedziała, że są takie..

Ataki paniki z depersonalizacją - Str. 2

.. ...odpowiedzialnej za jego wchłanianie. Niszczy ją wszystko - leki, kwasotwórcze jedzenie ( słodycze, kawa, alkohol, biała mąka, nadmiar białka ), unieczynnia nabiał, więc coraz więcej ludzi ma z tym problem, to taka cywilizacyjna plaga. Proponuję kurację witaminą B6 ( z jabłkiem między..

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...tabletkach jest słabo wchłaniana przez organizm. Jeżeli niedobór jest duży, to efekty przychodzą po długim stosowaniu. W takich sytuacjach zazwyczaj stosuje się witaminę w zastrzykach. Może dobrze byłoby zrobić badanie krwi, aby się upewnić czy masz niedobór, ale to już zależy od Ciebie...

Powłuczenie nogami

.. ...wyrównanie poziomu tej witaminy są zastrzyki, tabletki są słabo wchłaniane przez organizm. Powinieneś dostać skierowanie od lekarza na takie zastrzyki. Dobrze, że robisz prześwietlenie głowy. Pozdrawiam...

Leki w nadciśnieniu

.. ...ew biodostępność lub wchłanianie ale to w tym wypadku nie ma znaczenia. Lekarz wypisał ci Bisokard to bierz Bisokard. Jeżeli jesteś względnie młodym męrzczyzną ( trochę nerwowym, stresująca praca, szybki rytm serca ) to to jest dobra propozycja na poczatek... Pewnie to nadcisnie nie (..

Życie w ciągłym strachu

.. ...która odpowiada za jego wchłanianie, a która jest najbardziej nieodporną na cywilizacyjne wynalazki witaminą. Niszczą ją słodycze, kawa, alkohol, nadmiar białka, biała mąka, cukier, nabiał. Branie B6 z jabłkiem między posiłkami, a potem stopniowa zmiana diety na * witaminową * ( warzywa,..

Tężyczka, co robić? - Str. 2

.. ...która odpowiada za jego wchłanianie. Należy brać witaminę B6, najlepiej z jabłkiem między posiłkami i problem bardzo szybko się cofnie, przerobiłam. Nie należy brać wapnia, bo wapń przyswaja się tylko z magnezem, jego kosztem. Potem, jak objawy ustąpią, należy jeść chociaż jeden posiłek..

Uczucie w klatce piersiowej jakby mnie roznosiło, czy to groźne?

.. ...która odpowiada za jego wchłanianie, a o jej niedobór bardzo łatwo. Spróbuj ograniczyć słodycze, kawę, alkohol i jeść B6 dwa razy dziennie z jabłkiem pomiędzy posiłkami. Powinno pomóc, a wtedy przejdź stopniowo na bardziej zieloną i zasadotwórczą dietę. Powodzenia! Jem magnez z witamina..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...także utrudniających wchłanianie witaminy PP , np.wit.K., organiczna krzemionka itp. Pozdrawiam. to dobnra informacja ale czy mogla bys mi powiedziec co jesc czego nie jesc? jak Ty z tego wyszlas? bo to jest okropne i BARDZO utrudnia normalkne kontakty z ludzmi.. dodam ze np przy..

Co o tym myślicie?

.. ...substancje osłabiają wchłanianie innych. Przyczyn niedomagań serducha może być naprawdę wiele, niektóre są dziedziczne ( ktoś w rodzinie choruje? ) a na inne zapracowujemy sobie sami, prowadząc niewłaściwy tryb życia. Winowajcami są m.in.: używki, niewłaściwa dieta, długotrwałe..

Coś, ale nie wiem co (może nerwica?)

.. ...że lamblie utrudniają wchłanianie tłuszczy. Może dlatego zawsze byłem chudy, niektórzy myśleli nawet że to anoreksja ( co mnie osobiśćie denerwowało ), jem normalnie a waga przybywa w ślimaczym tempie, więc może to jest powód. moze byłes wyleczony w dzieciństwie,ale może ktoś z..

Może ktoś podpowie co mi jest?

.. ...pokarmy są nieprawidłowo wchłaniane i wtedy trzeba niestety nadciśnienie leczyć tabletkami. Stres może też być przyczyną złego samopoczucia ale kto go nie ma.Jak ten stres wywołuje złe samopoczucie to te osoby maja na ogół nerwicę. Twoje objawy są niestety plagą xxI wieku. Czytając to..

Przewlekla niedokrwistosc malego stopnia

.. ...być jakieś problemy z wchłanianiem żelaza, które powoduje np zapalenie błony śluzowej żołądka. zrób sobie badanie na helicobacter pylori, chociaż niektórzy uważają, że tylko gastroskopia jest wiarygodnym badaniem. Wiarygodny jest również test wyziewowy. dzieki za odpowiedzi, ja wiem ze..