Wenlafaksyna

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. Wenlafaksyna jest przedstawicielem antydepresantów nowej generacji. Z chemicznego punktu widzenia, jest to racemiczna mieszanina dwóch enancjomerów. Mechanizm działania polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Powoduje to wzrost stężenia serotoniny w szczelinie synaptycznej, deficyt tego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...75 1 tabl. rano. Tj wenlafaksyna - antydepresant z grupy SNRI. Z reguły lekarze polecają ją tym chorym, którzy źle tolerują leki z grupy SSRI. Z selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny ( właśnie SSRI ) brałam Seroxat ( paroksetynę ). Osobiście uważam , że Seroxat na ataki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...się przystosować do wenlafaksyny i już jest ok. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych działania leku. Nie jestem senna, nie przytyłam itp. Wrecz przeciwnie, ten lek pobudzał mnie do działania , a jem to na co mam ochotę i nie tyję. A zawsze miałam tendencję do tycia. Ale mam taki jeden..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 127

.. ...lub bierze Efectin ( wenlafaksyna )? A może słyszeliście coś o tym leku? Ja go aktualnie zażywam . I mam wrażenie jakby powodował u mnie przyspieszone bicie serca. I to tak na codzień , bez nerwów i lęków. A co dopiero gdy dołączą sie do tego nerwy - to o mało mi serce nie wyskoczy. Dość..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...velaxin zawierający wenlafaksynę, tylko pogorszyły sprawę i nasiliły jakieś dziwne schizy. Jeśli czujecie to samo, to zróbcie to co ja czyli wywalcie je do kosza. Trop nerwicowy natomiast pasuje wtedy, gdy dopada Was to w momencie stresu i szybko przechodzi. Wtedy rzeczywiście psycholog..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...z objawów stosowania wenlafaksyny też jest własnie zatrzymanie moczu. Byłem na symfaxinie( to ta sama substancja aktywna ) i juz po dwóch dniach brania wenlafaksyny nie mogłem wydusić z siebie kropli moczu. A do tych powyżej powiem tylko jedno: żyjcie i dajcie żyć innym. Nie wasza..

Odstawianie Wenlafaksyny

.. ...szczescie mam Axyven( tez wenlafaksyna ). Wlasnie przechodze kolejna probę odstawienia...Najpierw przez tydzien dzielilam 37,5 na pol, teraz biore cwiartkę, inaczej chyba się nie da. Nastroj jest fatalny, kilka razy dziennie placze, trzesę się, wszystko wyolbrzymiam, identycznie jak..

Nerwica lekowa

.. ...tym myślę, tym bardziej się nakręcam, hiperwentyluję i totalnie się duszę. Może podpowiesz coś ciekawego? Dodam, że brałam leki z grupy wenlafaksyny, ale tylko pogorszyły sprawę. Pozdrawiam ciepło. Aga..