Widoczna

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...dwudzielnej: ECHO serca ( widoczna jest fala niedomykalności w kolorowym dopplerze i tzw. efekt hamaka ); EKG - najczęściej prawidłowy, ale mogą być widoczne zaburzenia repolaryzacji; osłuchując pacjenta lekarz stwierdza klik mezosystoliczny. Leczenie zespołu Barlowa. Leczeniem zespołu..

Niewydolność serca

.. ...II. umiarkowane dolegliwości przy zwykłych czynnościach, upośledzenie wydolności fizycznej; III. znaczne upośledzenie wydolności fizycznej widoczne przy zwykłych czynnościach; IV. duszność spoczynkowa...

Dorzut zawału serca

.. ...w klatce piersiowej, widoczne są także zmiany charakterystyczne dla martwicy miokardium w badaniu elektrokardiograficznym serca ( EKG ). W badaniach laboratoryjnych obserwuje się wzrost enzymów będących markerami zawału. Częstość występowania dorzutu u pacjentów z zawałem serca określa..

Migotanie przedsionków

.. ...badania EKG. W EKG nie ma widocznych załamków P, a linia izoelektryczna składa się z wychyleń o małej amplitudzie ( migotania lub fal f ). Częstotliwość pobudzeń docierających do węzła AV waha się między 350 - 600/min., dzięki hamującemu działaniu tego węzła tylko 110 - 180 spośród nich..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...): A - w badaniu EKG widoczna jest fala delta ( załamanie na ramieniu zespołu QRS - w tym typie pęczek Kenta obecny jest po lewej stronie ); B - w badaniu EKG nie stwierdza się fali delta - w tym typie pęczek Kenta znajduje się po prawej stronie. Zespół WPW może objawiać się napadami..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...któremu tętnice wieńcowe widoczne są w promieniach RTG i robione są zdjęcia rentgenowskie tętnic wieńcowych, które później zostaną zgrane na płytę CD lub kasetę VHS. Następnie kardiolog ocenia zmiany miażdżycowe w naczyniach i kwalifikuje pacjenta do leczenia zachowawczego lub zabiegu..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...serca ( ECHO serca ) widoczny jest płyn w jamie osierdziowej powodujący ucisk okresie rozkurczu na prawy przedsionek i prawą komorę, obraz kołyszącego serca . Leczenie tamponady. zwiększenie objętości płynów w naczyniach ( Dekstran 40 000, 0, 9 NaCl ); nakłucie worka osierdziowego z..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...we krwi. Działanie to widoczne jest szczególnie u pacjentów ze znacznie podwyższonym poziomem LDL. Dieta bogata w białko sojowe zmniejsza także stężenie całkowitego cholesterolu ( Tchol ) i triglicerydów. Dobroczynny wpływ białka sojowego widoczny jest głównie u pacjentów z wyraźnie..

Fala zwrotna

.. ...serca, bardzo dobrze widoczna w opcji color dopller. Jeśli niedomykalność dotyczy jednej z zastawek odgraniczających przedsionki od komór ( zastawka trójdzielna pomiędzy prawym przedsionkiem i komorą oraz dwudzielna pomiędzy lewym przedsionkiem a lewą komorą ) zjawisko fali zwrotnej..

Angina paciorkowcowa

.. ...czerwone, w kryptach widoczna treść ropna. W leczeniu anginy paciorkowcowej skuteczne są preparaty zawierające amoksycyklinę z dodatkiem inhibitora beta - laktamazy. Antybiotyk należy przyjmować przez minimum siedem dni. Powikłaniem ogólnoustrojowym nieleczonej anginy paciorkowcowej może..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...Tętnica jest wyraźnie widoczna przez skórę, która często jest zaczerwieniona. Możliwe są także inne objawy ogólne, jak podwyższenie temperatury, bóle mięśni, osłabienie. Badaniem rozstrzygającym o rozpoznaniu jest biopsja fragmentu zmienionej tętnicy. Inne badania obrazowe, jak USG, są..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...krwionośnych, zwykle widoczne w obrębie twarzy i błon śluzowych. W tej postaci twardziny układowej zmiany dotyczą głównie twarzy oraz odsiebnych części kończyn, czyli od kolan w dół i od łokci w dół. Jest to choroba ciężka, rokowanie przy zajęciu narządów wewnętrznych jest niepomyślne. W..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...- 4 godzinach i był widoczny jeszcze po upływie doby. Według autorów badań składnikiem obniżającym ciśnienie są azotany, obecne także w zielonych warzywach liściowych. Azotany pod wpływem bakterii zawartych w ślinie przekształcają się w azotyny. Azotyny ze śliną trafiają do żołądka,..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...zmiany w tętnicach będą widoczne podczas odpoczynku - wyjaśnia dr Daskalopoulou. Z danych Heart and Stroke Foundation wynika, że w Kanadzie palenie papierosów jest przyczyną ponad 47 tys. przedwczesnych zgonów rocznie. Ponad 90 proc. nastolatków palących 3 - 4 papierosy dziennie może w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...Aorta w luku slabo widoczna Koronarografia niewiwlkie zmiany miazdzycowe Pozdrawiam Pana dr i prosze o ocene czy powinnam poddac sie ponownej ablacji w moim wieku P. Danka: proszę się nie obrazić, ale nie mogę przez internet decydować o konieczności zabiegu lub nie. Po pierwwsze nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...lewej komorze serca widoczne pojedyncze struny rzekome , hormony tarczycy w normie , morfologia b.z., rtg kl.piersiowej o sylwetce serca prawidł., Raz EKG z zapisem częstoskurczu nadkomorowego . Częstoskurcz ustępuje po dmuchaniu w woreczek albo samoistnie . Poza magnezem nie są..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...wypadanie płatka jest widoczne na zapisze EKG?? albo czy podczas badania echo serca mozna to wykryc czy nie zawsze jest to widoczne na echo??? z góry dziekuję za odpowiedź Bardzo dziekuję Panie Doktorze za odpowiedż! Przepraszam za to że mnie trochę * poniosło * ANIU! - nie jestem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...szlak nie jest taki widoczny.Niestety nie posiadam EKG z częstoskurczem. Tylko dwa razy trafiłam do szpitala z atakiem - EKG z pierwszego niestety zaginęło ( 8lat temu ), z drugiego mi nie wydali, choć mieli całe mnóstwo. Przy okazji pytanie - czy szpital przechowuje takie ekg z kartą..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...mjejscu wkłuć?I czy bede musiała mieć zakładany cewnik do pęcherza moczowago? badanie elektrofizjologiczne Nie ma sprawy!!!!A gdzie masz mieć wykonywany zabieg?W jakim mieście? badanie elektrofizjologiczne..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...zawsze objawy WPW są widoczne : )Niestety zawsze są zagrożeniem dla życia : ) Brałam leki antyarytmiczne od ponad 12 lat, ale i tak nie zapewniały one całkowitej ochrony przed atakami : ) Trzymam kciuki 21 maja !!!! To jest szansa olbrzymia na wyleczenie całkowite dla Ciebie : ) A jesteś..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 34

.. ...dokonczyli nawe jednego Po miesiacu robi sie badania holtera i wyniki widocznie nie wyszly zbyt dobrze. zreszta ja mam bigeminie komorowa i to mnie przesladuje od kilku lat. gdzie mialas zabieg robiony ?..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 60

.. ...doszla do wniosku ze widocznie tak milo byc moze jeszcze raz pojade do prof Walczaka ciekawa jestem co teraz by mi powiedzial jak bylam ostatnio zakfalifikowal mnie do zabiegu niemoglam tam tego sie podjac ze wzgledu na odleglosc zaufalam lekarza w Poznaniuale zabieg sie nie udal mialam..

Echo serca - Str. 3

.. ...oznacza ze u nasady platka widoczne dodatkowe echo ok 1,5 zerwana nic, wegetacje? To znaczy ,ze w sercu na zastawce jest dodatkowa , nieprawidlowa struktura , balotująca, mozliwe ,ze jedna z nici jest zerwana i platek zastawki wypada albo rozwija sie na zastawce stan zapalny. mam 26..

Echo serca - Str. 6

.. ...komorze. cień aorty słabo widoczny * powiedzcie co to oznacza!!!!!!!!! Naprawdę trudno coś kolwiek powiedzieć , nie widząc zdjecia, nie badajac dziecka. Byc moze to nadinterpretacja i wszystko jest w porzadku ,a być mozę to sugestia istnienia wady przeciekowej... Konieczna konsultacja u..

Echo serca - Str. 9

.. ...Zastawka trójdzielna - widoczna fala zwrotna I stopnia Bez cech zaburzonej relaksacji mięśnia lewej komory Bez cech nadciśnienia płucnego. Płynu w osierdziu, skrzeplin nie stwierdza się. Bardzo dziękuje za odpowiedz Niewielkie , nieistotne hemodynamicznie niedomykalności. Generalnie ok...

Echo serca - Str. 18

.. ...morfologii prawidłowej, widoczna umiarkowana fala zwrotna ( +++ ) Zastawka aortalna ( AV ) - niewielkie brzeżne zwłóknienia płatków z dobrą ruchomością, graniczne prędkości przepływu krwi, widoczna umiarkowana fala zwrotna ( +/+++ ) Zastawka trójdzielna ( TV ) o morfologii prawidłowej,..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...serca.....a on na to...ze widocznie silene stresy itd..; )Wiem co przezywales odczuwajac te potkniecia serca..bo czuje to sxamo z lekiem..strachem...panika...i mimo wmawiania sobie ze to nic..nie umre tak szybko niepokoj dalej jest...wiec interesuje mnie ...wszystko na ten temat moze..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...dzieki stracatella Np. widoczną preekscytacją w zapisie EKG - widać tam tzw. falę delta i b.krótki odstęp PQ, oczywiście może się też zdarzyć że szlak dodatkowy czyli WPW może być utajone co wtedy daje się zidentyfikować podczas badania elektrofizjologicznego ( EPS ) pzdr! slavko chodzi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...wspólną płaszczyznę. Widocznie osoby o takim * profilu psychologicznym * ( zwróćcie uwagę na nasze podobne wspomnienia z dzieciństwa, a nawet walkę z kilogramami: ) ) są bardziej podatne na nerwicę. Skoro docieramy do źródeł naszych wewnętrznych konfliktów, to wierzę gorąco, że dzięki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...nasze * żalenie się * . Widocznie mamy taką potrzebę i uwierz mi, gdybym nie czuła się od tego lepiej, to bym przestała. Wiem jak się czułam, gdy dusiłam wszystko w sobie w takich momentach, jak dziś. Kochany, a ja Cię źle zinterpretowałam ,kiedy pisałeś tu po raz pierwszy. Ty nie masz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...istniejących już. Zapomniałam widocznie, że jeszcze w czerwcu czekałam na wyniki z badań wyciętych znamion, a lekarz sam się bał, czy będą dobre. No ale ja już tak mam. Szybko zapominam o szczęściu, a nieszczęścia przywołuję. W dodatku, skoro już wspomniałyście wczoraj o sprawach *..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...schorzeń nie miałam, ale widocznie powstaje to na tle nerwowym. Tylko nie wiem - jak nasz stres łączy się z tym wypadaniem? Czy działa to na zasadzie spadku lub podwyższenia ciśnienia, zwężenia/rozszerzania naczyń krwionośnych? Tak, czy tak, te informacje mnie uspokoiły, tymbardziej, że..

Blok przedsionkowy-komorowy II

.. ...wypisie ze szpitala to widocznie moze to współistniec. Miałam dwa zabiegi pierwszy 15 mieiecy temu tez sie nie powiód czułam sie po nim gorzej niz przed mialm pełno skurczów dodatkowych, czestoskurcz a na dodatek mdlałam.Drugi zabieg miałam 9 miesiecy temu i ponim poczułam sie lepiej...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...to przede wszystkim widoczne na ekg.Moja corka wezwała pogotowie.Zabrali mnie na oddział ratunkowy,ale atak ustąpil w przeciągu godziny ja mam napadowe migotanie.Przeszlo mi samo ale podali mi jeszcze magnez a za parę godzin wypuścili do domu.Tak to wyglada mam przeważnie raz do roku coś..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...az mnie zabierze ale widocznie to nie byl moj czas. Poszedlem rano do lekarza ktory zrobil mi ekg po czym stwierdzil ze nic mi nie jest.Pomyslalem ze to jednorazowy przypadek ale od tego wieczoru zaczely sie moje problemy. Ciagle kolatanie serca no i do tego ten lek przed smiercia. Po..

Chelatacja - Str. 5

.. ...otrzymalem odpowiedz ze widocznei oragnizm moj tak reaguje nie podekmujac zadnej reakcji na moje objawy.Gdy zazadalem rachunku za niby tak swietny lek - nie otrzymalm niczego zarowno od neigo jak i jego syna ktoryjest przedstawicielem tej * firmy * Jest to zwykle naciaganie ludzi chorych..

Chelatacja - Str. 16

.. ...wlasnej satysfakcji innych widocznych korzysci ) Moj wniosek: Pierwsza i trzecia grupa na czele z p.Jurek_lubl jest na dzien dzisiejszy trudna do podwazenia i brak w wypowiedziach wiarygodnych kontrargumentow w ich strone. Zauwazylem ze zachwalajacy sa oprocz nazw bezosobowi. Mysle ze..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...powoduje że w ekg jest widoczna tak zwana fala delta czyli preekscytacja. droga może też nie być do zauważenia w ekg gdy przewodzi tylko wstecznie to jest od komór do przedsionków. Mozliwe są wtedy częstoskurcze ale gdy ich nie ma to nie ma żadnych oznak choroby. Potwierdzić istnienie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...ktorym nadal pozostaje widoczny zespol wpw ze strona lewostronna, holter niestety tez zarejestrowal duzo pobudzen dodatkowych, ktore nie zawsze sa dla nas slyszalne, kilka ekstrasystolii i kilka zmian rytmow z wolniejszego na szybszy i odwrotnie - normalka przy wpw. Mam nadzieje, ze tym..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 20

.. ...sily to mnie zameczy widocznie taki moj los pozdrawiam i niewidze wyjscia z tej sytulacji poznalam osobiscie prof Walczaka jest bardzo mily moze kiedys sie zaryzykuje i pojade jeszcze raz i poprosze by mi zabral to paskuctwo i mnie naprawil moze zdaze zanim mnie ta arytmia zameczy na..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 22

.. ...sie robiło, i na ekg widoczne ). obecnie jestem po ablacji ( 28.01. 2008 ) w CK Anin wykonywaną przez dr Szumowskiego. Zaraz po zabiegu jeszcze zdarzało mi sie że serducho troszkę przyspieszało ale tak od marca do końca maja był praktycznie spokój... I dopiero w ten poniedziałek zaczeło..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...bez cierpienia i bólu widocznie moja mama na taka zasłuzyła zawsze wszystkim chciała pomóc.KOCHAM JA TAK BARDZO A ONA CHCE MI ODEJSC:( ( ale wierze ze twojemu bratu sie uda wygrac z choroba. Pozdrawiam Beata Witaj Beatko. Przykro mi, że zamiast lepszych wieści dostałaś właśnie takie...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...dzień. Obecnie w echo widoczne zmiany od tej istotnej poprawy w roku 2001. Frakcja wyrzutowa spadła średnio ale ma wahania dość nieprzewidywalne lecz nie spada poniżej 50%. 63, 70, 55, ostatnia była 67%. Przedsionki też uległy powiększeniu ale nie takiemu jak opisywałem wcześniej. Około..

Po ablacji - Str. 13

.. ...Ci dodawałam otuchy. Widocznie ja byłam typowym przypadkiem, a Ty nietypowym. Jesteś więc niepowtarzalna i potraktuj to jak komplement i się nie poddawaj! Powodów arytmii jest wiele i nie każda z tej samej przyczyny. Nie jesteśmy robotami u których wystarczy wymienić elementy..

Po ablacji - Str. 21

.. ...testy, lekarz. Także widocznie tak bywa ja też o tym nie wiedziałam a nawet nie pomyślałam o ewentualnym związku.Serducho trochę daje znać o sobie, nawe5t przed chwilą tak dziwnie mi pulsowało i trochę poleżałam.jestem na zwolnieniu 2 tydzień ale ide o przedłużenie gdyż nie czuje się na..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...nie daly. U taty jest widoczna poprawa. To daje nam wiare i sile. Nie moge zniesc swiadomosci, ze tylu ludzi mogloby sie wyleczyc, a nie wiedza o tej metodzie. marta.tsch@interia.pl Znam dwóch Panów którzy mi pomogli, usuneli mi blizne pozawałową z przedniej ściany serca , dzieki temu..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...jedną aplikację prądu,a widocznie potrzebnych było kilka.Od pierwszej ablacji,która miałam 2 marca miałam 3 razy napad częstoskurczu i przechodził po lekach.Ale tak jak pisze Kika,mnie również bardzo ogranicza świadomość,że może mnie to dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. Dziś od..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...Monika trafila dobrze, Ty widocznie mialas pecha :( Artur, daj znac co tam na froncie : ) Co obecnie porabiasz ( poza zbijaniem bakow ) - robia Ci jakies badanka itp? Podaja jakies leki? EkG czasem robia? 3maj sie tam dzielnie. I wszyscy inni tez sie 3majcie : ) Tak...tylko nie..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...bije co jest doskonale widoczne i odczuwalne ... bardzo mnie to niepokoi ... dodam jeszcze ze wydaje mi się ze nastąpiły jakieś zmiany w klatce piesiowej ponieważ serce przedostało się w okolice srodka mostka i bliżej brzucha ... przy drobnym wysiłku serce zachowuje się tak jakby miało..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...nieprawidlowosci, natomiast w ekg widoczne bylo zawsze wzmozone napiecie nerwu blednego czy cos w tym stylu. po pewnym czasie i kilku wizytach u roznych kardiologow dalem sie przekonac ze nic mi nie jest. kolejne kilka miesiecy czulem sie zupelnie normalnie. ale pol roku po ataku..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...wrazenie ze jezeli zyly sa widoczne i wypukle to jest ok ). Praktycznie nie wychodze z akademika( !!! ) * mam 21 lat. Zaczalem prowadzic spokojniejszy tryb zycia. Rzucam palenie ( 3Tyg ), praktycznie nie pije ( rzadko jedno piwko ), biore magnez. I niby jest ok ale to caly czas trzyma..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...mdli mnie, mam dreszcze widoczne gołym okiem, boję się że umrę, drętwieje mi szyja, zuchwa, język, trzęsą się ręce nawet długo po ataku, ostatni okres był dla mnie bardzo trduny ze względu właśnie na tę * tachykardię * , bałam się że w pracy, na ulicy, w sklepie znowu mnie dopadnie....

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...trzeba poczekać na jakies widoczne efekty i zobaczymy co się będzie działo.Dzięki za trzumanie kciuków - nawet byłam spokojna ale to chyba dobrze!odezwę się jeszcze!!!!!!!!! Witam!Niedawno okazało się,że mam niedoczynność tarczycy.Moje TSH 28,4.Mam skieroiwanie do endokrynologa.Szczerze..

Niedoczynność tarczycy - Str. 11

.. ...jest to tak strasznie widoczne.Kazdy odbiera to na szczescie jako zmeczenie ;p Biore pod uwage tez w najblizszym czasie lifting okolic oczu.Oczywiscie jesli nie znajde jakiegos srodka,ktory mi pomoze w tym * problemie * Lifting - maskowanie problemu, a problem i tak pozostaje... Witam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 22

.. ...i to wszystko , wiec widocznie jednak to jest nerwica:( Czarnulka, nie daj się zbyć! Masz typowe objawy choroby tarczycy, w dodatku jesteś obciążona genetycznie. To bzdura, że tarczyca nie daje takich objawów. Niestety, żeby trafić na dobrego endokrynologa, to trzeba mieć dużo szczęścia...

Ablacja

.. ...Moją zmorą, ale z tych widocznych - nie odczuwalnych - były raczej sińce po kroplówkach, badaniach i pompie heparynowej. W aptece kupiłam maść Heparin i wszystko zeszło bardzo ładnie. Najlepszym podsumowaniem samopoczucia po zabiegu jest to: zabieg w poniedziałak, w środę plecak z..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...się otwiera. Na ranie widoczne są pojedyncze ropnie. Po wykonaniu testów alergicznych okazało się, że jest uczulony na metale: kadm, ołów, chrom i nikiel. tak więc niklowane druty w mostku musiały być wymienione ( kolejna operacja ), nie może również jeść normalnymi sztućcami, a także..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 72

.. ...sobie ze to przejdzie,że widocznie tak musi być.Ale sami wiecie jak to niełatwo sobie samemu przetłumaczyć. Maju,przepraszam że Cię nie zauważylam ja gdy wyjde z domu to dobrze się czuje a gdy wroce to od razu mnie wszystko boli, nerwica wlasnie tak w kosc daje. Dokladnie ,tak jak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 79

.. widocznie Aguś Bozia jeszcze CIę nie chce u gory ,pewnie masz jeszcze cos tutaj do zrobienia.gleboko wierzę że jeszcze będziesz szczęsliwa. Moze juz drogi raz mnie tam nie chciala,a wogole juz piaty.Co za pech.A mi sie tu juz nie chce byc.Mam dosyc.Narazie odpuszcze ale nie wiem na ile bo to wraca,caly..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 88

.. ...mi nie bedzie bo to widocznie objaw choroby i tylko mi sie wydaje ze umieram. Czy to sa nawroty choroby? Czy Waszym zdaniem powinnam znowu zaczac leczenie? Czy to kiedys sie skonczy? Juz wiem jak zyc z ta choroba, bo z ta choroba da sie zyc, duzo zalezy od otoczenia w jakim sie znajduje,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 93

.. ...cóż taka karma jest widocznie. Pozdrawiam wszystkich, co u was? U mnie dobrze.Byłam dzisiaj u psychiatry ,aby wypisala mi receptę na leki.Pytałam się jej czy moglabym zwiększyć dawkę ,ale ona stwierdzila że jeśli chodzi się na psychoterapie to nie ma sensu brać większej dawki.Wskazane..

Jestem już po ablacji

.. ...biegu. Moje WPW jest widoczne na EKG i ponoć jeszcze mam widoczne jakieś przerywania czy coś takiego. też tak miałam... lekarz wmawiał mi że to przez okres dojrzewania więc poszłam do innego... ten zaś przypisał mi nerwice i powiedział że to nerwobóle! przepisał jakiś syrop na..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...Pozdrawiam wszystkich z kardiomiopatią i nie tylko ; ) Możecie mi ew powiedzieć czy Wam również wada się powiększa i czy kardiowerter jest bardzo widoczny, np u szczupłego mężczyzny lekko wysportowanego....

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...wielkości/to czy będzie widoczny - zależy także od tzw. postury.Ja jestem - zbyt szczupła - wiec widać to - niestety; - podobno u mężczyzn - lepiej to wygląda.Proponuję Ci - abyś wpisał haslo na forum - stymulator - znajdziesz trochę informacji.Poza tym istnieje strona ,założona przez..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...sie boja nie wiedza widocznie dokładnie jak defik działa osoby majonce wszczepione defiki maja szanse na lepsze zycie bez obaw ze w kazdej chwili moze stac sie cos złego zawsze mamy pewnosc ze defik udzieli nam pierwszej pomocy a my mamy chcile by wołac pomocy dalej: ) jesli ma ktos..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...zawirowanie będzie od razu widoczne i lekarze od razu podejmą odpowiednie działania. Proszę się uzbroić w cierpliwość. Lekarze wiedzą co robią. Z boku nic nie pomożemy. To są trudne przypadki. Trzymam kciuki. Dziękuje za wsparcie i słowa otuchy. To czekanie jest wiecznością. Pozdrawiam...

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...obawiamy. W moim przypadku widocznie obawiam się najbardziej zawałów - wobec czego serce mi czasem żyć spokojnie nie daje. Co ciekawe - objawy przy moim rzekomo chorym sercu powinny się nasilać w czasie wysiłku. Ja mam odwrotnie - wszystko to dopada mnie w spoczynku - zwłaszcza w..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...itp, które nadal są widoczne. Piany faktycznie można dostać, na takie argumenty, jak twoje. Dlatego zastanów się, czy swoją agitacją do materaca nie bierzesz sobie na swoje sumienie kogoś naprawdę cierpiącego. Myślę * Jawko * że to Ty właśnie jestes przedstawicielką świata medycznego z..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...badanie przy ograniczonej widoczniosci z powodu sylwetki skrecenia serca, niespecyficzne dolegliwosci w charakterze dyskomfortu w klatce piersiowej. diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o..

Amfetamina i wysoki puls

.. ...tego brać zwłaszcza jak ktoś ma problemy z sercem i w spoczynku ma już podwyższone tętno. poza tym amfa podwyższa ciśnienie. to niestety narkotyk. widocznie jesteś ćpunem skoro twierdzisz że jest super...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. ...badanie przy ograniczonej widoczniosci z powodu sylwetki skrecenia serca, niespecyficzne dolegliwosci w charakterze dyskomfortu w klatce piersiowej. diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...oczywiście na EKG też widoczny był charakterystyczny dla tej wady blok serca. Nie lecze tego , bo tego się nie leczy. Kardiolog powiedział mi tylko cos takiego: Urodziła się pani z tym i żyła przez 27 lat nic otym nie wiedząc . I gdyby pani nie zrobiła usg serca być może nigdy by sie..

CK-MB - Str. 2

.. ...rozkurczowa ( co powinno byc widoczne w echo - przynajmniej w części parametrów ). A moze trzeba poszukac innej przyczyny duszności - pulmonologicznej , laryngologicznej itd. Dusznośc w niewydolności serca najczesciej ( choc oczywiście nie zawsze sa przypadki ksiązkowe! ) jest dusznościa..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...holterach...objawy o dziwo są mniej widoczne niż wczesniej, rzadko kiedy boli serce, czasem jeszcze czuje zmęczenie i ból głowy,jednak wg lekarzy wada się powiększa i jestem w tej chwili miedzy 3 a 4 stopniem,co mnie niepokoi.Ostatnio sporo czytałam na ten temat.Podobno wada ta występuje..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...rano,twarz jest w sposób widoczny zniekształcona,biorę prestarium i diuresin,poza tym potworne bóle głowy,...ostrzegam też kobiety pragnące zajść w ciążę...trzeba długo przed odstawić leki i przejść na dopegyt,lekarka poinformowała mnie że prestarium jest lekiem teratogennym,uszkadza..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...przez brzuch, jakby ruchy dziecka, tylko, ąle wysoko ( pod żebrami aż do wysokości pępka ). I co w tym jest dziwnego? Otóż to, że mi NIE PULSUJE W RYTM UDERZEŃ SERCA, ale swoim własnym rytmem. Cha,cha...

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...ruchy są znakomicie widoczne nawet przez ubranie! Aaaa... nie wspomniałam, że niedoczynność tarczycy mam od 8 lat, otłuszczenie wątroby od 5, a te dziwne ruchy zaledwie od miesiąca. Ja niedługo idę na badania[lekarz skierował mnie na morfologię,glukozę i TSH]wiec pewnie podejrzewa coś z..

Operacja bajpasy

.. ...pierśiowej mam ledwo widoczną bliznę bez charakterystycznej drabinkijak po szyciu. Drogi Edwardzie. Moja teściowa miała 2 miesiące temu operację. Zabieg wykonywany był w Szczecinie. Opieka wzorowa. Wszystko udało się bez problemów. Obecnie teściowa jest w domu, ale chodzenie traktuje..

Interpretacja koronarografii

.. ...przyscienne LAD - w s.6 widoczny stent bez cech istotnej restenozy, dalej zmiany przyscienne D1 - zmiany przyscienne wspolne odejscia LCx i IM LCx - ostialnie zmiana do 40%, medialnie tetniakowate poszerzenie, dalej zmiany przyscienne IM - osteialnie zmiana 60 - 70,dalej zmiany..

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. ...przewodnictwa srodkomorowego i widoczna znaczna zmiennosc oddechowa,ponadto wyniki z echa serca tez mi niz nie mowia,np.EF 67%,SF 37,3%,SV 87 i aorta 3,1.Czy ktos ma wieksze pojecie o czym pisze?Jezeli tak,prosze o odpowiedz,to bardzo dla mnie wazne!Z gory dziekuje. Aniu Nie wiem jak u..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...i powiedz mu o tym. Widocznie leki ktore masz sa nieodpowiednie. Lekarz w tym przypadku jest jedyna dobra rada. Pozdrawiam Witam! Nadciśnienie iV stopnia u 21 letniego pacjenta to niezbyt częsty przypadek a jeżeli leczysz się od czterech lat i ciśnienia nie udało się ustabilizować to..

Analiza biopsji serca

.. ...kardiomiopatyczną w części widoczne wyraźne zubożenie sarkoplazmy. Śladowe włóknienie. brak jakiegokolwiek nacieku zapalnego. Wskazane rozważenie uszkodzenia toksycznego lub metabolicznego. A więc proszę o opinie osób które miały już biopsje lub znaja się na tym. Pozdrawiam serdecznie i..

Zespół preekscytacji

.. ...czy dalej sie badać bo widocznie coś ten lekarz na komisji lekarskiej musił zobaczyc, że stwierdził zespół preekscytacji czy dać sobie spokój. Z góry dzięki za odpowiedź!! A tak z rozpędu przeczytałem... przed wojskiem miałem kłopty z płucami... Rada jest prosta: robi sie USG serca do..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...dziękuję za informacje. Widoczne są cechy lekkiego przeciążenia lewej komory, ale operacja to odległa przyszłość. W echo brak jest danych dotyczących wielkości niedomykalności jak również funkcji skurczowej lewej komory. W oparciu o dane które przetaczasz operacja to odległa przyszłośc...

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...USG trzustka jest nie widoczna z powodu gazów.Poza tym często boli mnie pod prawym żebrem i w nadbrzuszu. Stwierdzono u mnie : 1. nerwicę jelit 2. helikobakter Jednak pomaga mi cynarex. Odkąd go zażywam poprawiła się prestylaktyka jelit, zmniejszyły wzdęcia, ustąpiły bóle w nadbrzuszu i..

Dodatkowe skurcze

.. ...skrocenia,platki w sercu ( widoczne na usg )poprostu nierownomiernie sie zamykaja,jeden sie wygina,zle pompuja krew i moga rowniez dawac niemile odczucia.Moja doktor twierdzi,ze to moze dawac takie objawy jak zawal lecz przyczyna moze byc rowniez na tle nerwowym,i to bardziej..

Dodatkowe skurcze - Str. 25

.. ...!Całe noce kasłała , widocznie coś na nią żle działało w mieszkaniu gdzie spaliśmy . W dzień było wszystko ok, tylko noce meczące . Musiałam podać jej dodatkowe leki wziewne - ale to już nie był wypoczynek ! A teraz jeszcze ta nerwówka !Wrócę bardzo zmęczona do pracy Widze ,że *..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...to nie kolegi sprawa widocznie takie skurcze to dla kolegi pryszcz gratuluje tak silnej psychiki ale widocznie nie dopikly koledze te skurcze może sie myle ale lekarze dzisiaj sie nie pszejmują pacjentem jeden mniej żaden problem pozdrawiam Krycha, krycha... A ile Tobie wyszło na *..

Dodatkowe skurcze - Str. 32

.. ...jeszcze gorzej.I taka widocznie jest natura tych dodatkowych. Do tomka. I racja bo mi tez moj doktor tak powiedzial. Pisalam juz o tym tutaj wielokrotnie ale co niektorzy powiedzieli ze sie wymadrzam hehe... pozdrawiam. Tomek i Marta macie racje ja dodatkowe skorcze mialam okolo 20 lat..

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...zagoi i będzie mniej widoczna. Co to stymulatora to ja pokochałam go od „ pierwszego spojrzenia : ) bądź co bądź ratuje życia każdego dnia. ( no może, uratuje w chwili kiedy serduszko samo sobie nie poradzi : ) ). Pozdrawiam i spokojnie z dnia na dzień będzie lepiej. mo mżąż 40..

Co poradzić na arytmię?

.. ...straszyc udarem, ta pani widocznie oprocz arytmi miala nadcisnienie... witam, od około miesiąca raz na około 3 dni odczuwam dodatkowy skurcz ( prawdopodobnie ) chociaż mam odczucie,że jest to uderzenie z opóźnieniem i wtedy BUM. Przed chwilą aż mi się duszno zrobiło, moje serducho..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...bylas pacjentka CZD, to widocznie stosowali procedury stosowane wobec pacjentow tego szpitala ( czyli dzieci ). PS. Ja tez slyszalam od osob, ktore znaja profesora Walczaka, ze on tak serdecznie podchodzi do pacjentow. Cos w tym na pewno jest. Nastawienie lekarza do pacjenta ma ogromne..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da - Str. 2

.. ...normie ( z maja ) wiec widocznie 5 dni wystarczy. Chyba juz o tym pisalam, ale powtorze sie jeszcze raz - boje sie odstawienia betablockera w dniu, w ktorym bede miala jechac do szpitala : ) A jestem nerwus, i jak nie wezme procha, to bede sie ciagle bala, ze dostane ataku. I go sobie..

Bóle w klatce, brzucha, pleców

.. ...Ty...leki tylko przytlumia widoczne objawy...ale one i ta wroca...tez sie strasznie szybko irytuje...nie robilam mnostwa badan,ale te najwazniejsze i tez sa ok...czesto mysle,ze wykituje...a normalnie juz szkoda gadac...musisz byc szczesliwy...hormon szczescia bardzo pomaga...napewno sa..

Nadmierna potliwość po udarze mózgu

.. ...wyleczenia czynność tę należy powtarzać regularnie przez dłuższy czas. Cena nowego zestawu w Europie to prawie 1000EURO w stanach kosztowało to 800$. W razie pytań podaje mój e - mail: lafar19@yahoo.com..

Napady szybkiego bicia serca

.. ...wyleczenia jej i nie miewam częstoskurczów ... A może to napady paniki? Warto sprawdzić. Przyśpieszenie akcji serca, bez * widocznych * powodu, to jeden z charakterystycznych objawów tej właśnie przypadłości...

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...gałęziemarginalne.W odcinku dalszym widoczne drożne ujście by - pass. Prawa tętnica wieńcowa:Dominująca,oddaje tętnicę międzykomorową tylną i lewokomorową. Liczne zmiany przyścienne na przebiegu naczynia z zawężaniem światła do 40 - 50%. Aortografia:BYPASSGRAFIA:Aorta wstępująca..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...gałęziemarginalne.W odcinku dalszym widoczne drożne ujście by - pass. Prawa tętnica wieńcowa:Dominująca,oddaje tętnicę międzykomorową tylną i lewokomorową. Liczne zmiany przyścienne na przebiegu naczynia z zawężaniem światła do 40 - 50%. Aortografia:BYPASSGRAFIA:Aorta wstępująca..