Wielkość serca

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...udrożnienie i utrzymanie przepływu w tętnicy unaczyniającej obszar martwicy mięśnia sercowego; obniżenie obciążenia serca w okresie wczesnym i odciążenie serca w okresie późniejszym ( terapia farmakologiczna )...

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej stronie klatki piersiowej. Następnie umieszczane są elektrody - 1 lub 2 w zależności od rodzaju stymulacji ( tzw. jednojamowa lub dwujamowa ). Kolejnym etapem jest połączenie elektrod ze stymulatorem..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...niedokrwienna oraz ocenę wielkości jam serca i funkcji mięśnia sercowego. W przypadku objawów niewydolności serca skojarzonych z prawidłową frakcją wyrzutową ( powyżej 50% i cechami upośledzonej funkcji rozkurczowej ( opróżniona relaksacja ), upośledzone - przedłużone napełnianie lewej..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...urządzeniu przypominającym wielkością i wyglądem walkmana. Urządzenie to zamocowane jest w specjalnej kaburze, z którą pacjent nie rozstaje się przez cały czas badania. Badanie holterowskie nie zastępuje spoczynkowego badania EKG. Badanie trwa całą dobę - pacjent nie powinien ograniczać..

Śluzak serca

.. ...serca są zależne od wielkości guza, jego usytuowania oraz ruchomości. Najczęstszym objawem jest duszność. Mogą również występować kołatania serca oraz omdlenia. Objawy mogą się nasilać, występować bądź ustępować w związku ze zmianą pozycji ciała. Wynika to z faktu, że większość śluzaków..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...czy w aptece. Urządzenie wielkości karty kredytowej podaje wyniki w ciągu 15 minut. Powszechne stosowanie metody pozwoliłoby w porę ostrzegać zagrożonych zawałem i leczyć tych, u których już wystąpił...

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...Jak dowiódł Program Wielkopolski, jeśli nie można natychmiast przewieźć chorego na angioplastykę, fibrynoliza znacznie poprawia rokowanie. W wielu wypadkach wskazane jest uzupełnienie leczenia angioplastyką, jednak gdyby nie fibrynoliza, szanse na przeżycie pacjenta byłyby znacznie..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...zatokowy, strukturę wielkości główki od szpilki, która decyduje o częstości akcji serca. W najnowszych badaniach nad iwabradyną - o nazwie BEAUTIFUL, udział wzięło niemal 11 tys. pacjentów z chorobą wieńcową z 33 krajów, w tym ok. 1000 chorych z Polski. Ich średnia wieku wynosiła 65 lat...

Przeszczep serca od tej samej płci jest lepszy

.. ...może odgrywać różnica wielkości przeszczepianego narządu. Wobec ciągłego niedoboru narządów do przeszczepów wszczepianie męskich narządów kobietom - i odwrotnie - zdarza się często ( w około 30 procentach przypadków ). Jak jednak wynika z nowych badań takie przeszczepy mogą nie być..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...Korpus defibrylatora - wielkością porównywalny do opakowania kremu - wszczepia się pacjentowi podskórnie w okolicę pod obojczykiem, a elektrody ( od 1 do 3 ) poprzez układ żylny wszczepia się do serca. Twórcą tego urządzenia był pochodzący z Polski Michael Mirowski. Zdaniem prof...

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...mieszkańców jednego sporej wielkości miasta. Dla 35 tys. pacjentów zawał kończy się zgonem. Można by temu zapobiec aż w 80 proc. poprzez zdrowy styl życia - alarmowali kardiolodzy na konferencji prasowej w Warszawie. Zainaugurowano na niej VII edycję ogólnopolskiej akcji profilaktyczno -..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...Warszawie. Pompa taka - wielkości zbliżonej do baterii R20 - jest całkowicie wszczepiana do klatki piersiowej, z której wychodzi tylko kabel łączący ją z ważącym ok. 1,3 kilograma przenośnym urządzeniem zasilającym i sterującym. Pompa ma wydajność od 6 - 10 litrów krwi na minutę, więc..

Echo serca - Str. 8

.. ...obecnie frakcja wyrzutowa, wielkości jam serca itd ,ale czynniki ryzyka wynikające z opisu nie są jakoś znamiennie większe. Powiklaniem takim mogloby byc np. infekcyjne zapalenie wsierdzia czy rozwarswienie aorty ,ael oba sa na tyle powazne ,ze nie mogą zostać niezauwazone Pozdrawiam..

Echo serca - Str. 11

.. ...Pozdrawiam Wartosci wielkości jam serca w normie, zaznaczony przerost mieśnia lewej komory( najpewniej przez wieloletnie nadciśnienie )Zaburzenia kurczliwości najpewniej związane z przebytym zawalem sciany dolnej Witam, bylam dzis na badaniu echa serca. Lekarz stwierdzil ze mam * MV -..

Echo serca - Str. 14

.. ...dobra. Powiększony LP, wielkość pozost. jam serca w normie.Mięsień lewej komory pogrubiały. Kurczliwość ogólna i segmentarna w normie.Zwapnienia płatków zastawki mitralnej, zwężenie ujścia ok. 1 - 1.5cm2, gradient max.40mmhg.Pozostałe zastawki w normie.Osierdzie bez patologii. Skrzeplin..

Echo serca - Str. 17

.. ...drobnej. Z kolie czasem wielkosci wydają siew granicach normy ,a są powiększone w stosunku do masy i wzrosstu. Pani Izabelo doktorka robiąc USG serca stwierdziła , że mam * małe serduszko * i oczywiście nie wiem czy się mam niepokoić ponieważ jestem dość dużą kobietą ( mam wzrost170 i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 563

.. ...klp wyszlo ze mam * wielkosc serca calkowicie powiekszona * - zatem w poniedzialem do kardiologa. Przyp. od 2 lat nerwica lekowa lat 25 ( m ) lekka dusznosc oczywiscie staram sie uspokoic Dla zainteresowanych przesylam link pod spodem o metodach relaksacji dla nas - ludzi nerwowych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 564

.. ...Na RTG klp napisano * wielkosc serca w calosci powiekszone * Jutro ide do kardiologa A nie uprawiam sportu wyczynowo - odkad zucilem palenie jezdze rowerem codziennie. Ja piernicze tak sie boje ze nie wiem co bo przeciez wiadomo jak ma sie nerwice to ma sie nerwice a nie teraz * tfu tfu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...czyli kurczliwosc serca wielkosc jam serca prawidlowa funkcja jakas tam i co najwazniejsze zastawki i jakies przeplywy tez ok nawet zalecil bym jezdzil rowerem ale jak tu jezdzic gdy czujesz jakies dodatkowe skurcze a nawet od czasu do czasu jakies zarywanie w okolicy serca i ogolnie zle..

Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka

.. Echo: Wielkośc jam serca, grubośc ścian lewej komory, kurczliwośc ogólna i odcinkowa prawidłowa. Płatki zastawek niepogrubiale. Przedni mitralny wydłużony, niestabilny, ale bez wyraźnego prolapsu do lewego przedsionka. Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka. Czy ktos mi moze powiedziec, co te wyniki tak na..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...PW - 9mm Jama serca wielkosci prawidlowej. Lewa komora o prawidlowej grubosci miesnia, prawidlowej kurczliwosci regionalnej i globalnej. Relaksacja prawidlowa. Zastawka mitralna - fala zwrotna 1 stopnia Zastawka aortalna - delikatne brzezne zwapnienia platkow, obecna fala zwrotna 2..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...- 41mm. pozdrawiam. Wielkośc lewej komory tak jak pisza nieco powiększona, gradient przezzastawkowy wyzszy ,ale dlatego ,zę jest niedomykalnaośc ( szkoda ,zę nie ma dokladnej oceny fali zwrotnej ), graniczny wymiar aorty wstepującej. Trudno cokolwiek wyrokowac ,na podstawie kilku..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...defilibratorem? - jeśli chodzi o wielkośc tego * Ustrojstwa * - są tej samej wielkości/to czy będzie widoczny - zależy także od tzw. postury.Ja jestem - zbyt szczupła - wiec widać to - niestety; - podobno u mężczyzn - lepiej to wygląda.Proponuję Ci - abyś wpisał haslo na forum -..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...od 5 dni. prawidłowa wielkosc jam serca /lewa komora 5,0cm/, nieznacznie zgrubialy miesien lewej komory 1,2cm. Nie stwierdzono zaburzen kurczliwosci EF - 68%. Malego stopnia wypadanie platkow zastawki mitralnej. Śladowa niedomykalnosc mitralna. Prawidlowa szerokosc aorty 3,4cm i pnia..

Tętniak serca

.. ...2,3 cm. Czy to jest wielkość, która wymaga operacji? Podobno werseniany na to mogą pomóc.Ja będę sprawdzał ich działanie.Właściwie to zacząłem ale niezbyt intensywnie. Witam serdecznie, w październiku echo serca wykazało, że mam tętniaka w przegrodzie międzyprzedsionkowej ( 1.9x0.6 cm -..

Interpretacja koronarografii

.. ...sercowego ujemne. W echo wielkość jam serca w normie, głęboka hipokinaza ściany dolnej i tylnej, kurczliwość pozostałych ścian prawidłowa. Niewielka fala zwrotna mitralna. Na podstawie wykonanej koronarografii ( GPZ - zwężona istotnie na długim odcinku przejścia seg. 6 w 7, w seg. 7..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...mojego echa: PRAWIDLOWA WIELKOSC JAM SERCA. GRUBOSC SCIAN MIESNIA LV PRAWIDLOWA. UOGOLNIONA SPOCZYNKOWA KURCZLIWOSC DOBRAFF=74, BEZ ODCINKOWYCH ZABURZEN KURCZLIWOSCI. PRZEDNI PLATEK ZASTAWKI MITRALNEJ LAGODNIE POGRUBIALY UGINA SIE W ECHOKARDIOGRAFICZNEGO ZESPOLU BARLOWA. TI II ST. BEZ..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...jest danych dotyczących wielkości niedomykalności jak również funkcji skurczowej lewej komory. W oparciu o dane które przetaczasz operacja to odległa przyszłośc. Konieczna jest modyfikacja stylu życia iotymalizacja farmakoterapii aby proces uszkodzenia serca maksymalnie spowolnic, a może..

Dodatkowe skurcze - Str. 287

.. ...ścian lewej komory,oraz wielkości jam serca. Jama lewej komory 49/26 mm.Płatki zastawki mitralne łagodnie się uginają do lewego przedsionka ,obraz nie spełnia pełnych kryteriów wypadania .Śladowa MI. Morfologia i funkcje pozostałych zastawek prawidłowe. Zastawka aortalna..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...ubytek jest średniej wielkości,i spowodował już zmiany hemodynamiczne,mam już nadciśnienie płucne,a to bardzo żle,dlatego trzeba ten ubytek zamknąć gdyż może dojść do wielu grożnych dla życia powikłań. Podam Ci mój GG 3136283 Witam Elzbieto, ja mam 27 lat i 11 lat temu mialam..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...operację, miałam ubytek wielkości 2 cm, operacja odbyła się 4 lata temu, teraz mam lat 15. Operacja była czymś najgorszym co w życiu mnie spotkało, teraz czuje się gorzej, odczuwam bóle serce, kłucie, jest to dokuczliwe. Boję sie że czeka mnie kolejna operacje choć rodzice mówią że mi..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...choroby jest zbyt duża wielkość płatka lub płatków zastawki mitralnej w porównaniu ze średnicą samej zastawki. Płatki zastawki nie mieszczą się w jej pierścieniu, co doprowadza do wybrzuszania się części płatka do lewego przedsionka serca podczas zamykania się zastawki mitralnej, w..

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...nadmuchany do odpowiedniej wielkości i porzesza się zwężona zastawka. Zabieg nazywa się fachowo cewnikowanie serca z balonoplastyką zastawki. Zabieg zostanie przeprowadzony prawdopodobnie u Ciebie w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci mali ( małe dzieci ) mają znieczulenie ogólne. Skutkiem..

Wada serca PFO i PDA u noworodka

.. ..., Leczenie zależy od wielkości otworu, Miłosz ma niewielki ubytek 1,5 - 2 mmm. Pzreważnie zamyka się to operacyjnie. Nie martw się na pewno wszystko będzie w porządku. To jest adres strony gdzie będziesz miała opis wad serca www.kardiochirurgiadziecieca.cm - uj.krakow.pl. Pozdrawiam Jola..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...jest sporu w stos.do wielkości serca to uważam, że nie należy ryzykować - mniejsze zło to operacja.Pozdrawiam i trzymam za was kciuki : ) pomimo że otwór jest mały jest niewielka szansa mna zrośniecie się go. ja miałem Ubytek przegrody miedzyKOMOROWEJ - na początku bmiał on około 3mm..

Skutki nieświadomego zawału serca

.. ...by skrzep sie rozpuścił.Niestety heparyna nie pomogła - trzeba operować.Jeśli jest ktoś kto znalazł sie w podobnej sytuacji i wie na czym polega na operacja proszę o kontakt:wodniczek26@poczta.onet.pl..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...oczywiście kardiolog: - wielkość jam serca prawidłowa - zastawki przedsionkowo - komorowe i naczyniowe bez istotnych zmian morfologicznych - przepływ przez zastawki prawidłowy - ciągłość przegród zachowana - grubość mięśnia w normie - kurczliwość mięśnia LK bez odcinkowych zaburzeń -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 58

.. ...spuchnelo do znacznej wielkosci I w koncu peknelo czy cos. Gdzies tam eksperci powiedzieli ze wystarczylo podawac aspiryne w wiekszych ilosciach I by tego sie zapobieglo, bo on atez dziala na serce. NO I terez jak te obajwy mi powrocily to kurcze szukam sobie jakies pomocy, w dodatku..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 115

.. ...słuszne.Mam znowu torbiel wielkości jajka.Dostałam antybiotyki i inne leki na rozpędzenie stanu zapalnego.Jeśli się nie uda,a nigdy wcześniej nie udawało się rozpędzić torbieli,czeka mnie 8 operacja.Boję się.Co ja mam robić?!Po tym badaniu brzuch boli jak diabli.Mam jeszcze wizytę u..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 125

.. ...w jego roli.Na pewno wielkorotnie byl swiadkiem tego ,ze lekarze Twoje objawy ignorowali , ze ataki okazywaly sie falszywym alarmem.Tyle razy * umieralas * ,ze juz przestal to traktowac powaznie.Wystraszylo go to za pierwszym , drugim, czy dziesiatym razem, ale teraz kiedy juz wie, ze i..

Echo serca, jaka interpretacja?

.. ...komora - 2,1 cm opis:Wielkość jam serca prawidłowa.Kurczliwość mięśnia lewej komory dobra.EF około 70%.Zastawki bez zmian strukturalnych o nieco wiotkich płatkach( zwłaszcza zastawka mitralna ).W rejestracji collor doppler stwierdzono obecność niewielkiej fali zwrotnej mitralnej( +/++..

Badania stwierdzające wadę serca

.. ...LV=49,Rv=24,IVS=10,PW=10,Ao=22,La=30 opis badania: Prawidłowa wielkość jam serca,kurczliwość m.sercowego.Prawidłowa morfologia i funkcja zastawek.Osierdzie bz. Badanie bez patologii tzn? sory ale sie nieznam: ) wszystko jest ok..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...odpr. III ECHO:Wnioski: Wielkość jam serca w normie. Grubość i kurczliwość ścian prawidłowa. Zwłóknienia w płatkach zastawki mitranlej, bez cech MVP. IMślad. IT ślad. Przepływy prawidłowe. Oczywiscie lekarz nic nie poradzil, dostalem tylko pigulki na artymie concor cor i na..

Wymiana zastawki serca (mitralnej) na sztuczka

.. ...zastanowić, rozważyć wielkość ryzyka,, gdyż lekarze nie zawsze są szczerzy... Polecam lekturę poradnika pacjenta po operacji serca opracowaną przez Romana w wersji elektronicznej. Zawiera wiele wskazówek i odpoiwedzi na pytania, które pacjenci sobie zadają :..

Dziura w sercu

.. ...międzyprzedsionkowa oraz wielkości. jezeli masz wade serca dziurke między przedsionkami i musisz być operowana to nie ma obaw wszystkie takie operacje sie udają jest to najłagodniejsza wada serca jaka moze byc pozdrawiam Seba ile masz lat ze jestes juz po dwoch zawalach? to przez ta wade..

Badanie USG serca płodu

.. ...nieznaczna asymetria pomiĘdzy wielkoŚciĄ prawego i lewego serca na korzyŚĆ serca prawego.Ściana prawej komory wydaje sie byĆ pogrubiaŁa.pogrubiaŁe pŁatki zastawki trÓjdzielnej?.akcja serca miarowa.140/min czy to moze byc cos zlego? nie wiem jak zniosę to niepewność do kolejnego badania...

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...więc:wynik echo serca: Wielkość jam serca: LP 32 mm, Lkr 49/s mm, PK 26 mm Grubość ścian: przegroda międzykomorowa: 9 mm, tylna ściana LK: 8,5 mm. Duże naczynia: szerokość aorty: na wysokości pierścienia:20 mm, część wstępująca: 26 mm. Zastawki: mitralna: płatek przedni nieco wydłużony,..

PDA u 2-latka - Str. 2

.. ...przypadku. Czyli zmiany w np. wielkości jam serca - komó przedsionków itp. Przeciek nie jest duży, a otwór nie jest bardzo szeroki. Nic złego poza tym w echu nie widzę. http://kardiologiadziecieca.pun.pl/viewtopic.php?id=42 moja córka ma 6 mcy i za dwa tygodnie zabieg zamknięcia ( *..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...następstwa tej wady zależą od wielkości otworu łączącego obie komory. Ubytki bardzo małe, z niewielkim przeciekiem krwi z lewej do prawej komory, nie zakłócaja pracy serca i nie wymagają zamknięcia. Przegroda międzykomorowa składa się z dwóch częśći : wysokiej - błoniastej i niskiej -..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...lewej komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz ruchomość w normie, bez płynu w..

Wyniki badań - proszę o komentarz osób które się na tym znają

.. ...lewej komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz ruchomość w normie, bez płynu w..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...jamy serca prawidłowej wielkości, co jest informacją pozytywną. Widoczna niedomykalnośc zastawki tętnicy płucnej pewnie chodzi o IP nie JP. Nie wiem kto wstawił znaki zapytania, ale I wh mnie chodzi o 1 stopien niedomykalności z 4, a więc mały. Bez cech ASD - ubytku..

Duszenie się - Str. 36

.. ...międzyprzedsionkowej o wielkości ok.1,7 cm. Podczas badania przezprzełykowego stwierdzono obecność drugiego - ok 4 mm. Do tego dochodzi powiększone prawe serce - to juz skutek wady serca oraz wiotką, tętniakowatą przegrodę serca,,, Tak więc czekam na zamknięcie ubytków metodą przezskórną..

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...na USG. Nie potrafił orzec czy nie mam czegoś poważnego z sercem, czy też jest ono zdrowe. Prosiłbym o opinię, chciałbym wiedzieć czy mam powód do zmartwienia czy też nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...echokardiograficznego Wielkość jam serca,ciągłość przegród zachowana,zastawka aortalna prawidłowa,zastawka mitralna:morfologia prawidłowa,ruch płatka przedniego do przedsionka * 2 cm,ze śladową falą zwrotną centralną,lewa komora bez zaburzeń ( tu nie wiem co za słowo )..

ECHO serca interpretacje

.. ...interpretacje Echo serca: Wielkość jam serca w normie. Kurczliwość mięśnia lewej komory dobra. LVEF 65%. Zastawka mitralna w normie. Zastawka aortalna 2 - płatkowa ( zrośnięte płatki prawy i lewy ) z niedużymi zmianami zwyrodnieniowymi, Vmax 226cm/s, bez cech istotnej stenozy ,..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. ...wypisany.Tak robią w Lesznie wielkopolska.Nie ma sie czego bać a wszystko bedzie dobrze.Bezboleśnie wykonane.Na chwilę usypiają człowieka w czasie zabiegu aby to urządzenie wyregulować.I jak mówią * po ptokach * .Wspaniali lekarze i pielęgniarki.Mam już grubo po 70 - tce i czuję się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 869

.. ...sunka 13 lat ,mieszkam w Wielkopolsce,,,na nrewiczke choruje od lipca ,ale nie mysle juz o niej tak jakby jej nie bylo hiii,staram sie zyc codziennoscia i pelnia zycia. Kiedy przeczytalam wasze posty,dotyczace mojej osoby i syna,dziekuje wam z calego serca za to,ze potraficie mnie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1225

.. ...zawsze,mniaaaaaammmmmmm...zapraszam do Wielkopolski..na kawke i ciacho...nocleg mile widziany w moich skromnych progach hiiiii..Dziewczyny dziekuje z calego serca za mile slowa to bardzo mnie podtrzymuje na duchu,,,, ,,,kRYSIU bedzie dobrze z wnusia.. ...Odezwie sie..

Wada serca u płodu

.. ...hyperechogeniczny o wielkości 12mm w prawej komorze serca płodu. Wiem, że to brzmi fatalnie... Proszę o wytłumaczenie mi, co to może oznaczać. Czy da się to leczyć, jakie są szanse dla mojego dziecka? Jeśli tak, to jakie sa następstwa takiej choroby i czy może to mieć wpływ na inne wady..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...badanie z 2008 roku wielkość jam serca: lewa komora 50mm, lewy przedsionek w M 38mm, prawa komora w M 21 mm. Przegroda międzykomorowa 10mm. Kurczliwość ścian serca bez ogniskowych zaburzeń. Frakcja wyrzutu lewej komory wg. Simsona 60%. Aorta wstępująca nieposzerzona 32mm. zastawka..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...rzuciła się w oczy była wielkość mojego serca - było ono małe. Teraz głównymi objawami złej tolerancji wysiłku są u mnie - uczucie zimna,słabe krążenie ( głównie twarzy,a po czasie i innych części ciała ),uczucie silnego zmęczenia,braku koncentracji. Jak sądzicie,przyczyną tego..

Czy to był zawał serca?

.. ...kardiologa. Pozdrawiam Dzięki Hela:P Zrobiłem rtg klatki, wszystko ok, ukrwienie płuc ok, wielkość serca ok itd ok. Ide do lekarza jutro, poprosze o skierowanie do kardiologa, jestem dobrej mysli:P Pozdrawiam..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...zdjęciu wyszło że mam wielkość lewej komory serca na górnej granicy norm i coś o ukrwieniu i bez stwierdzenia chyba zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i..

Po przeszczepie zastawki aortalnej, przeciek okołozastawkowy

.. ...serca. Oto wynik badania: Wielkośc jam serca w normie. Graniczna grubośc ścian lewej komory. Czynnośc skurczowa l. komory prawidłowa. Bez odcinkowych zaburzeń kyrczliwości. LVEF w ocenie wzrokowej 60%. W lewym ujściu tętniczym sztuczna proteza zastawkowa. Pierścień zastawki stabilny,..

Nerwica w ciąży - Str. 9

.. ...na 29 czerwiec bo po wielkosci dziecka wazy 1900g i martwie sie ze moze jakies za male bedzie.a tak bym juz chciala miec to z glowy,bo naprawde sie mecze.w nocy znow odezwaly sie kolatania serca a tu jak na zlosc nikogo w domu,musialam sama jakos poradzic a o malo pogotowia nie wezwalam..

Pytanie do palaczy - inny rytm serca

.. ...wiencowej * , 2 zas ze mam * wielkosc serca calkowicie powiekszona * - i umawiam sie z kariologiem. Oczywiscie strach jak nie wiem co. Mam dopiero 25 lat Ja pale rok i 5 miesięcy i już to rzucam pytałem sie innych kolegów że jak palili to serce im biło jak by mieli cegłe na klacie a inni..

Gdzie prywatnie przezprzełykowe echo serca?

.. ...Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu lub Łodzi. Ja chcialbym sie podpiac pod temat :( Tylko ze w gre wchodza okolice krakowa badz miasto poznan To moze inacze, czy jest mozliwość zrobiena samego badania, bez zostawania na kilka dni w szpitalu? Bo bardzo zalezy mi na czasie,..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...brzusznej pulsacyjny.Wielkosc jam serca prawidlowa.Ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej o srednicy okolo 2mm typu PFO/ASDII pokryty tetniakiem z przeplywem L - PZastawka trojdzelna z fala zwrotna do 1/2RA,podwyższone cisnieniew prawej komorze ok.38mmHg.Pien plucny poszerzony 13mm z..

Echo serca a wewnatrzprzełykowe echo

.. ...= 1.10cm Prawidlowa wielkosc jam serca i szerokosc duzych naczyn. Echograficzna i doplerowska ciaglosc przegrod serca. Prawidlowa grubosc, kurczliwosc i funkcja zastawek. Przeplywy srodkomorowe i przez ujscia prawidlowe. Cisnienie skurczowe w prawej komorze 37mmHg. Opor plucny..

Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe

.. ...stwierdził w diagnozie : * * Wielkość jam serca w normie. Grubość mięśnia lewej i prawej komory w normie. Kurczliwość ogólna lewej i prawej komory bardzo dobra, bez ewidentnych odcinkowych zaburzeń. Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe ze zmianami zwyrodnieniowymi również nici..

Stymulator serca i krwiak w miejscu wszczepienia

.. ...zrobił mi się krwiak wielkości dużego jaja, i oczywiście ogromne siniaki. Lekarz mówi, że to musi powinno się wchłonąć, ale nie jest pewny. Czyt ktoś miał podobną sytuację i może mi coś powiedzieć na ten temat? Mój Tata miał 19 sierpnia ( pomiędzy godz. 13:00 a 14:00 ) zabieg..

Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory

.. ...Jamy serca prawidłowej wielkości. Prawidłowa grubość i kurczliwość ścian. Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory - to juz pytanie do specjalisty. Masz stwierdzona niedomykalnośc zastawki serca - trójdzielna ( + ) , - znak + oznacza stopien I niedomykalności z 4 a więc mały..

ASD2 u noworodka

.. ...zależności od położenia i wielkości ubytku metodami małoinwazyjnymi. z poradnika nszego : ... ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej w tej wadzie stwierdza się brak fragmentu ściany oddzielającej przedsionki. ASD to jedna z najczęsciej wystepujących wad wrodzonych serca. Wada powstaje w..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...zależności od położenia i wielkości ubytku metodami małoinwazyjnymi. z poradnika nszego : ... ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej w tej wadzie stwierdza się brak fragmentu ściany oddzielającej przedsionki. ASD to jedna z najczęsciej wystepujących wad wrodzonych serca. Wada powstaje w..

Zabieg walwuloplastyki zastawki mitralnej

.. ...inaczej. Interesuje mnie wielkość wady jaka musi być wykryta aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu najlepiej z osobistych doświadczeń. Byłam właśnie w Zabrzu w Centrum chorób Serca i tam badanie UKG wykonywał mi dr Niklewski on również wspomniał o tej metodzie nieinwazyjnej. Zdaje sobie..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...opisie wszystkie grubosci wielkosci komor pisze ze sa prawidlowe ? A czemu Ci robili echo? To może mieć zanczene dla interpretacji wypowiedzi tej lekarki. Generlanie, to wydaje mi się, że należało by się raczej martwić jeśli serce było by duże. Mi też w wakacje robili RTG i lekarz..

Echo serca 2,5 latka

.. ...hemodynamicznego ). Wielkość jam serca i kurczliwośc lewej komory w normie względem masy ciała. Nieznacznie poszerzona prawa komora i pień t.płucnej. przepływem I - p ( wielkość największego ubytku ok 3mm ). Struna ścięgniasta poprzeczna w świetle LV. Bez widocznego płynu w worku..

Medycyna komórkowa a arytmia serca

.. ...państwowe studium na wielkopolskiej w Łodzi nie byle jakie płatne i ciekawe czy Pan Henryk dałby radę je ukończyć, natomiast materiał ze strony to nie mój wymysł tylko tak jak pisze źródło to badania przeprowadzone w stanach przez Dr Ratha i jego fundację, poza tym Pan Henryk pewnie woli..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...Echokardiogram HP Sonos 2000 Wielkość jam serca prawidłowa Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek..

Analiza echo serca młodego typ sportowca

.. ...powiekszona lewa komora, wielkosc pozostalych jam serca , grubosc i kurczliwosc scian w/n. nieznacznie pogrubiale platki zastawki mitralnej i aortalnej, poza tym morfologia i ruchomosc aparatu zastawkowego prawidlowe. w badaniu doplerowskim stwierdza sie niewielka niedomykalnosc zastawki..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...wyniki echokardiogramu: WIELKOŚĆ JAM SERCA LK: sk 3,20 cm rozk. 5,95 cm LP:3,98 cm PK: 2,32 cm GRUBOŚĆ ŚCIAN: Tylna ściana EF 77% Przegroda międzykomorowa: sk. 1,37cm rozk. 0,9 cm Zastawka mitralna: Ve 54 cm/s Va 73 cm/s Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach Vel aortalny: 164..

Kierowca z rozrusznikiem serca

.. ...defibrylator ale to jest wielkosciowo podobne, no i w tym samym miejscu umiejscowione. Też jestem kierowcą,i też mam stymulator.Kiedy jeszcze pracowałem otrzymałem takie zaświadczenie( udało mi się trafić na ludzkiego lekarza ),ale mogę nie zapinać pasów tylko kiedy prowadzę.Jazda w..

Proszę o poradę i zinterpretowanie moich wyników

.. ...robione i wynik jest taki: Wielkość jam serca: LK - 37 PK - 20 LP - 45 Ao - 47 Grubość ścian: PMK - 8 Tś - 8 mm ZASTAWKI - mitralna: norma - aortalna: norma trójdzielna: IT - I - Płucna:norma Kurczliwość: EF - 70% Funkcja rozkurczowa: Fala E * A, E * * A * Nie wiem co mam robić....Czy..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...robione i wynik jest taki: Wielkość jam serca: LK - 37 PK - 20 LP - 45 Ao - 47 Grubość ścian: PMK - 8 Tś - 8 mm ZASTAWKI - mitralna: norma - aortalna: norma trójdzielna: IT - I - Płucna:norma Kurczliwość: EF - 70% Funkcja rozkurczowa: Fala E * A, E * * A * Nie wiem co mam robić....Czy..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...wielokrotnością pewnej stałej wielkości, natomiast ich odstęp od pobudzeń zatokowych jest różny. teraz kolejny artykuł: Ekstrasystolia to inaczej dodatkowy skurcz, wynik przewiedzenia do komór dodatkowego impulsu elektrycznego. Prawidłowy rytm serca wynika z cykliczności powstawania..

Już mi ręce opadają.

.. ...tachykardi, Osierdzie wolne , wielkość jam serca w normie, Kardiolog powiedział wtedy że z sercem jest wszystko ok i że przyczyną tego może być tarczyca a wynik TSH mógł zostać z fałszowany gdy na tarczycy są guzki bądź jest zapalenie tarczycy, Udałam się wtedy do lekarza ogólnego..

Interpretacja holtera i echa

.. ...zastawka mitralna 0/+ Wielkość jam serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości lewej komory. Sciany niepogrubione. Niewielkie wypadanie przedniego płatka mitralnego ze śladową falą zwrotną, poza tym zastawki bez..

Echo serca

.. ...sprawdzeniu kształtu i wielkości jam serca i naczyń głowicą, wysyłającą ultradźwieki.Jest bezinwazyjne i bezbolesne. Najlepiej zrobic je po otrzymaniu skierowania od kardiologa, bo on napisze, co go niepokoi w sercu, co trzeba sprawdzić. To bardzo dokładne badanie, stosowane powszechnie...

Interpretacja ekg, ekg-Holter i Usk.

.. ...badania dobreopis badania; wielkość jam serca oraz grubość ścianlewej komory w normie. Czynność skurczowo - rozkurczowa prawidłowa. Zastawki morfologicznie i czynnościowo bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. bardzo mi proszę powiedzieć co to wszystko znaczy i czy kwalifikuję..

Przerost prawej komory serca

.. ...badania dobreopis badania; wielkość jam serca oraz grubość ścianlewej komory w normie. Czynność skurczowo - rozkurczowa prawidłowa. Zastawki morfologicznie i czynnościowo bez istotnych zmian. osierdzie bez cech płynu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to coś poważnego, co mam o tym..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...mitralna,trójdzielna i płucna Wielkośc jam serca i grubośc ścian prawidłowa, kurczliwośc hiperkinetyczana bez cech zawężania, frakcja wyrzutowa ok 65%, funkcja rozkurczowa prawidłowa do wieku. Zyła głowna dolna nieposzrzona, prawidłowo zapada sie we wdechu.Prawidłowe ciśnienie skurczowe..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...dobreopis badania * wielkość jam serca oraz grubość ścian lewej komory w normie. Czynność skurczowo - rozkurczowa prawidłowa. Zastawki morfologicznie i czynnościowo bez istotnych zmian, osierdzie bez cech płynu. niewiem czy mam się obawiać czy nie tej konsultacji czekam na nia z..

ECHO SERCA - różnice w wynikach badania w odstępie 2-ch lat

.. Czy różnice wielkości serca mają jakieś znaczenie? Zauważyłem np. zmianę: AORTA pierścień 1 bad. 2,9/ 2 bad. 3,6; czyli zwiekszyła się o 0.7cm. PRZEGRODA miedzykomorowa 1 bad 1,0/ 2 bad 1.1; czyli powiekszenie o 0.1cm. TYLNA ściana lewej komory 1.0/1.0 czyli bz. Są też inne zmiany ale wszystko mieści się w..