Wieńcówka

Transplantacja serca (przeszczep serca)

Transplantacja serca (przeszczep serca)

.. ...niedokrwienna ( potocznie wieńcówka ), wady zastawkowe. Słowo skrajna może być jednak różnie interpretowane, dlatego przy kwalifikacji do przeszczepu serca bierze się pod uwagę kilka parametrów. Oznacza się minutowe zużycie tlenu. Rozpatruje się, jak często chory musi być hospitalizowany..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...pacjentom mającym kłopoty z wieńcówką, by nosili przy sobie aspirynę i nitroglicerynę, a jeśli mogą - klopidogrel. Ich wczesne podanie może polepszyć szanse pacjenta. Na pewno nie warto czekać z dzwonieniem po karetkę, gdy pojawi się charakterystyczny, promieniujący do łopatek i ramion..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...chroniona hormonalnie przed wieńcówką * . Dodatnia próba wysiłkowa jest tłumaczona, że u kobiet tak czasem wychodzi ( zwłaszcza jeśli dotyczy to ściany dolnej ), scyntygrafia jest dla lekarzy tez wątpliwa, echo serca w normie ( ślad fali zwrotnej pod zastawka mitralną ). Jeśli chodzi o..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...moim sercem - czy to wieńcówka jest przyczyną zaburzeń rytmu ( wtedy chyba ablacja nie jest metodą leczenia ), czy tez inne świństwo. Poza tym niezależnie od arytmii dokuczają mi bóle w klatce piersiowej i inne dolegliwości typowe w chorobie wieńcowej. Zastanawiam się więc czy nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...jednoznacznie odczytać czy to od wieńcówki czy od płatka? Czy w moim wieku mogłabym mieć np chorobę wieńcową lub zawał? W czasie wysiłku nie odczuwałam bólu w mostku, ale generalnie czesto mnie boli za mostkiem i to tak moco ze mam trudnosci w oddychaniu. Pozatym często czuję jakbym..

Echo serca - Str. 58

.. ...niewydolność serca - wieńcówke, chrobe niedokrwienna serca i ogólnie w rodzinie wystepowaly choroby serca. Na ekg mam arytmie - bigeminie komorową. Czasem się * duszę * . Nie moge złapać powietrza anie wykonywac najprostszych czynnosci łacznie z ubraniem się. 2 miesiące temu miałam tak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...podejrzewaja nerwicę, inni wieńcówkę ( choć twierdza, że za wcześnie - mam 40 lat, ale dolegliwosci od ponad 10 ), jeszcze inni twierdzą, że to może być spowodowane wypadaniem płatka - które stwierdzono w echo. Kiedyś przez krótki czas tez mi dawali amiodaron, ale w porę trafił sie ktoś..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...nadciśnienie spowodowało wieńcówkę. Po operacji zaczęto mi serwować między innymi leki na obniżenie cholesterolu. Brałem te leki do lutego 2008r. Ostatnim lekiem był Cardin 40mg. Po przeczytaniu książki prof. Hartenbacha * Mity o Cholesterolu * . Od lutego zeszłego roku jem normalnie...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...podejrzewają przewlekłą wieńcówkę. Do Żuber. Witaj! Ablacja nie jest niestety w pełni skuteczna przy migotaniu przedsionków, leczy skutecznie klasyczne, rytmiczne trzepotanie przedsionków, a przy trzepoto - migotaniu i migotaniu już nie jest tak dobrze. Jak na razie szczęśliwie nie mam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...który miał wykluczyć wieńcówkę i wykluczył. Nie wiem co teraz mam zrobić,gdzie się udać po poradę kardiologiczną. Mój lekarz prowadzący niewiele mi mówi raczej straszy. Syn bierze FUROSEMIDiENAP brał jeszcze BEMECORD ale odstawili mu bo za bardzo spowalniał akcję serca.Jesteśmy z..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...żeby właśnie wykluczyć wieńcówkę.Pozdrawiam. Myniu dziekuje ci bardzo za odpowiedz...u mojego meza nie wiadomo skad to sie wzielo pewnie nie leczone infekcje bo najwazniejsza byla praca a zdrowie na drugim miejscu.Dusznosci mial od ok 3 lat ale lekarz zwalal wine na papierosy przez te..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 204

.. ...może naprawdę jakaś wieńcówka...od niedawna tak mam...muszę jeszcze podkreślić, że nie prowadzę siedzącego trybu życia ( praca raczej * chodzona * , około godzinki szybkiego marszu, a czasem więcej )...no, ale ze sportem zawsze bylem na bakier..tzn trójka z WFu i tym podobne, zero..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...dla mnie. a czy mam wieńcówkę, nie wiem, rozażam rózne mozliwosci, nikt na to nie zwrócił uwagi, na biezni przy tętnie 158 wszystkie skurczy zwiały, pojawiają się raczej przy wolnym tętnie. ale mam 33 lata i dobrze by było się przebadać także pod kątem przpływu wieńcowego, szczególnie..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...przebadac pod kątem ew. * wieńcówki * i ew. zmian w sercu.zobaczymy co będzie.narazie nie mogę się pozbierać Kochani, ja wczoraj opuściłam szpital. Leżałam na hipertensjologii dwa tygodnie. Mam skoki ciśnienia do 250/140. Na oddziale porobili mi chyba wszystkie możliwe badania. Po..

Brachyterapia, czuję się kiepsko

.. ...wykonany zabieg brachyterapii. Od tego czasu mniej boli wieńcówka lecz są spadki ciśnienia i arytmia nieco wieksza niż przed zabiegiem. Czuję się kiepsko. CZy ktoś miał podobny zabieg, proszę o opinię.Pozdr...

Choroba Prinzmetala

.. ...serca ) nic mam na myśli wieńcówkę. pozdrawiam s Witam Stracatello u mnie stwierdzono Prinzmetala, gdy juz bylam * na stole * celem zalozenia balona. Przez pachwine wprowadzono mi kontrast i na ekranie widzialam jak zwezone naczynie krwionosne sie otworzylo, ale niestety skurczylo sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...moich podejrzeniach wieńcówki a on uśmiechnął się i powiedział, że jestem na to za młody ale wykluczyć się nie da.Miałem zrobione EKG, Echo serca, próbę wysiłkową, holtera ciśnieniowego i nic złego nie wykazało. Tak więc myślę, że to nerwy. Kasiu myślę, że CI to przejdzie. Ja miałem tak..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 14

.. ...czy mama nie ma czasem wieńcówki. Podobno badanie nieprzyjemne przez pachwine wprowadzają jakąś rurke do tętnic wieńcowych czy coś takiego. A do Katowic na operacje wymiany zastawki aorty prawdopodobnie mama zostanie wysłana w sierpniu, lekarz teraz na urlopie i przyjęć nie ma, 1..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...tam ani śladu zwężeń, wieńcówka ok. Na CT też wszystko ok, a serce jak migało tak migało. Jeśli czytałeś moje wcześniejsze wpisy to jestem po drugiej ablacji i czekam na jej efekt, ale sądzę że dopóki nie zostanie znaleziona przyczyna skaczącego ciśnienia to z migotaniem też się nie..

Co robić podczas ataku arytmi serca?

.. ...chorób, w tym miażdżycy, wieńcówki i wszelkich nieprawidłowości w pracy serca i innych organów.Od 4 lat nie stosuję żadnych chemicznych leków, mąż od 2. Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje bardzo prostych składników. tel.0501 232 804 Zdarzylo mi sie kilkakrotnie..

Rentgen w oczach lekarzy?

.. ...tysiące pacjentów z wieńcówką i widzi na pierwszy rzut oka, że ja na nią nie cierpię. Jak powiedział, tak zrobił. Badań mi nie wykonano. Był to 2002 rok. W 2004, po kolejnym pogorszeniu, udałem się do renomowanego profesora nefrologii z Wrocławia. Dlaczego? Skoro lekarz w Lubinie..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...szkodliwy, na drugim miejscu alkohol i dopiero na trzecim genetyczna wieńcówka i inne. To oczywiście w dużym skrócie z uwzględnieniem innych chorób wrodzonych i nabytych, oraz czynników stresogennych...

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...wysiłkowe dobre ( 13 ). * Wieńcówką * byłem obciążony dziedzicznie oraz powiedziałem lekarzowi, zgodnie z prawdą że około trzech razy w ostatnim roku miałem chwilowe * ukłucia * w klatce piersiowej po wbiegnięciu po schodach na drugie piętro. Wbiegałem często ale trzy razy był chwilowy..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...wskazuje na początek wieńcówki lub zespół Barlowa wskazana próba wysiłkowa Witam Ja mam chorego tatę. Początkowo miał słabo wyczuwalne tętno i wolną akcję serca, zaczęło dochodzić do zawrotów głowy cząstych upadków utraty świadomości.Rok temu miał wsczepiony rozrusznik i od tego czasu..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...zus - moja mama miała wieńcówkę, sześć zawałów, trzy operacje serca ( w tym jedne baybassy przy których zarazili ją gronkowcem złocistym, i dwie po ponieważ klatka jej się rozłaziła, a druty były obcym ciałem i * psuło się * ), cukrzycę, miała 40 operacji piersi - guzki ropne ( niestety..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...takiego, A jeśli to wieńcówka to co robić???/ Tydzień temu postanowiłem biegać, ale jak przebiegłem ze 150 - 250 metrów to brak tchu, brak głębokiego oddechu musiałem się zatrzymać. i przejść do chodu, po 3 dniach trochę było lepiej. Może to brak ruchu, krążenie gorsze czy jak?..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...jak człowiek młody to wieńcówka mało prawdopodobna a pozatym skoro dotąd było ok to dlaczego miał przesadnie uważać - doprowadzanie bicia serca do 160 uderzeń na minutę nie jest żadną przesadą. Idź chłopie do kardiologa - zupełnie spokojnie i zadaj mu to pytanie. Bez badań nie ma jak ot..

Bypassy i udar mózgu

.. ...kilku lat choruje na wieńcówkę, przeszedł dwa zawały w zeszłym roku.Teraz zgodził się na bypassy.Przeszedł operację 10.04.2008 ( czwartek ), 14.04.2008( poniedziałek ) miał udar mózgu.Czy udar był spowodowany operacją?Jakie następstwa mogą przynieść powiązane ze sobą te dwie ciężkie..

Wahania nastrojów po operacji by-passów

.. ...słabe serce i rozsianą wieńcówkę, ale że operacja się udała i jest ok. Natomiast martwi nas jedna kwestia. Mianowicie dziadzio jest jakis * inny * , taki obojętny. Bardzo się denerwuje, próbuje sobie wyrywać * rurki * , zapomina ( np. pół godziny po obiedzie mówi,że nic nie jadł ), nie..

125/100 ciśnienie

.. ...czasie, ( w kierunku wieńcówki )ale podobno to badanie nie ma nic wspólnego z ytmi objawami :( pozdrawiam s stracatella i ten betabloker moze Ci obnizac puls a tym cisnieniem nie ma co sie martwic ja w czasie czestoskurczu miewam np; 178/162 a zazwyczaj 150/100 i tez po betablokerze mam..

Serce przyspiesza mocno - Str. 2

.. ...takiego. Soso. Wyluzuj z tą wieńcówką nie szukaj sobie chorób. jakas godzine temu chwilke polezalem na na podlodze i czuje sie lepiej , serce bije slabiej Jak leżysz to serce bije wolniej więc musi być lepiej. Też tak miałem, ale to minie jak zaczniesz mniej na to zwracać uwagi. co minie..

Zarastanie zastawki

.. ...co może być efektem wieńcówki, bo wówczas, niejako przy okazji, wszczepiono mi jeden by - pas. Prawdziwym jednak moim zmartwieniem jest rosnący gradient na zastawce. Co robić, by uniknąć reoperacji, która zawsze jest ryzykowna? Na szczęście kardiochirurdzy nie palą się do tego. Czyżby..

Reumatyzm, bok i nogi niesamowicie rwą i nie może chodzić

.. ...badań wykazały, że ma wieńcówkę. W związku z tym należałoby zgłosić się do kardiologa. A więc chciałam spytać czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś sprawdzonego kardiologa z Puław lub Lublina?? Sprawdzony to zawsze lepiej niż na ryzyk fizyk. Byłabym wdzięczna za pomoc. NIe moge polecić.Ale..

Ból przy wieńcówce i nadciśnieniu

.. Witam . Cierpię na wieńcówke,nadciśnienie. Jestem po świeżej koronografii i angioplastyce.Biorę dużo leków/Bisocard,tritace,areplex,amaryl,Atoris,Polocard/. Mam niezłe wyniki /triglicerydy - 170, cukier 120, cholesterol - 148. Od niedawna mam ból, ucisk cholera wie jak to nazwać,w okolicy mostka pod żebrami..

Powracający ból mostek szyja

.. ...kręgosłupa czy może początek wieńcówki Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam przede wszystkim musisz schudnąć .Przestań słodzić ,pij mineralną niegazowaną,żadnych słodyczy i podjadania.Zastosuj dietę obniżającą cholesterol jeśli masz podwyższony.Zero kawy,alkohol symbolicznie,zero..

Dziwne zachowanie po by-passach.

.. ...słabe serce i rozsianą wieńcówkę, ale że operacja się udała i jest ok. Natomiast martwi nas jedna kwestia. Mianowicie dziadzio jest jakis * inny * , taki obojętny. Bardzo się denerwuje, próbuje sobie wyrywać * rurki * , zapomina ( np. pół godziny po obiedzie mówi,że nic nie jadł ), nie..

Rehabilitacja pacjentów po ostrym zespole wieńcowym

.. Liczba ostrych zespołów wieńcowych w Polsce jest bardzo wysoka. Nowe sposoby leczenia znacznie zmniejszyły śmiertelność z tego powodu, ale jednocześnie zwiększyły liczbę pacjentów wymagających rehabilitacji kardiologicznej. Wszyscy chorzy po ostrych zespołach wieńcowych wymagają indywidualnego postępowania..

Rehabilitacja pacjentów po przezskórnych interwencjach wieńcowych

.. Przezskórne interwencje na naczyniach wieńcowych są obecnie podstawowym leczeniem ostrych zespołów wieńcowych. Szybkie udrożnienie naczynia ogranicza obszar niedokrwienia mięśnia sercowego, zmniejsza obszar martwicy i znacznie polepsza rokowania. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest angioplastyka balonowa,..

Większe ryzyko przewlekłej niewydolności serca u osób mniej wykształconych

Większe ryzyko przewlekłej niewydolności serca u osób mniej wykształconych

.. ...niewydolnością serca. Wieńcówka a przewlekła niewydolność serca. Chociaż oba schorzenia mają podobne czynniki ryzyka, szacuje się, że mniej niż połowa przypadków przewlekłej niewydolności serca została spowodowana chorobą wieńcową. W dodatku, przewlekła niewydolność serca staje się coraz..

Stenty metalowe

Stenty metalowe

.. Zwężenie naczyń wieńcowych, powodowane najczęściej przez blaszkę miażdżycową, prowadzi do wystąpienia dławicy piersiowej albo do ostrego zespołu wieńcowego - zawału serca. Dlatego też celem leczenia jest przywrócenie prawidłowego przepływu krwi przez zajęte naczynia, a w przypadku nieistotnych zwężeń -..

Stenty powlekane lekami lepsze od metalowych w zapobieganiu restenozie

Stenty powlekane lekami lepsze od metalowych w zapobieganiu restenozie

.. Badania potwierdziły, że stenty powlekane lekami ( DES ) dają lepsze wyniki w porównaniu do stentów metalowych ( BMS ), jeśli chodzi o rewaskularyzację przy przewlekłej niedrożności naczyń wieńcowych. Stenty pokrywane lekami redukują restenozę przywracając drożność naczyń. Dzięki temu ich użycie jest..