Wiotka przegroda serca

Echo serca - Str. 7

.. ...Opis dodatkowy: Nieco wiotka przegroda m/przedsionkowa bez przecieku Kurczliwość prawidłowa Frakcja wyrzutowa 63% Masa mięśnia lewej komory 116,8 g Wnioski: IM - ślad, IT ślad pozostałe zastawki i przepływy w normie. Proszę o wyjaśnienie skrótów IM i IT co one oznaczają? Nie mam..

Echo serca - Str. 13

.. ...upypuklenie scieńczałej i wiotkiej przegrody w stronę w tym wypadku PP. Jesli nie ma przecieku to poniekąd taka uroda. Z rzeczy istotnych - nie wiem czy to błąd w przepisaniu ,ale EF jest trochę za niskie( z drugiej strony taką samą wartość na frakcja skracaia , wiec to zapewne literówka..

Echo serca - Str. 35

.. ...prawidlowe. Zaznaczona wiotkosc dystalnej czesci przedniego platka mitralnego bez prolapsu. Jamy serca nieposzerzone: Ao - 33,2mm LP - 35,3mm LK - 57,0mm /37,5mm PK - wn. /RVDd - 22,4mm/. Miesien lewej komory serca bez przerostu, przegroda komorowa IVSd - 11,5mm. Kurczliwosc prawidlowa,..

Echo serca - Str. 44

.. ...wykonywane echo stwierdzono wiotkę przegrodę międzyprzedsionkową ( bardzo ) inne parametry w normie, pytanie czy jest sens wybierania się do kardiologa z takim wynikiem?czy ta wada może sie pogłębic czyli np czy ta przegroda może pęknąć?czy należy to kontrolować? z góry dziękuje za odp..

Echo serca, jaka interpretacja?

.. ...strukturalnych o nieco wiotkich płatkach( zwłaszcza zastawka mitralna ).W rejestracji collor doppler stwierdzono obecność niewielkiej fali zwrotnej mitralnej( +/++ ).Zastawka aortalna niezmieniona.V max.aortalny 150 cm/s.Niedomykalność trójdzielna( ++ ).Tacc 130 ms.Scienczenie przegrody..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...międzyprzedsionkowa wiotka, duży ( 16 mm - wychylenie ) tetniak przegrody międzyprzedsionkowej. Naczytałam się już o tym wiele. W artykułach podają wiele mozliwych komp[likacji. Jakie jest niebezpieczeństwo ich wystapienia? Im bliżej do zabiegu tym bardziej się niepokoję...:( gosiu,..

Duszenie się - Str. 36

.. ...dwa ubytki na sercu, wiotka i tętniakowata przegroda serca ale MUSZĘ wierzyć,że lekarze będą w stanie się z tym uporać. Do tego wszystkiego dochodzi nerwica, która potęguje wszystkie objawy i czujemy się jak w powolnym umieraniu. Ile razy bałam się wstać rano z łóżka, ponieważ..

Ciągły stres, strach przed zatrzymaniem serca

.. ...moje serce jest za male wiotki przedni platek zastawki mitralnej ze sladowa niedomykalnoscia falujaca srodkowa czesc przegrody miedzy przedsiakowej bez cech przecieku niewielkie nawarstianie kostne na krawedziach trzonow kregowych C5 C6 C7 z z uciskiem na worek oponowy dziekuje wiki ze..

Wyniki badania Echo serca

.. ...prawidlowe. Zaznaczona wiotkosc dystalnej czesci przedniego platka mitralnego bez prolapsu. Jamy serca nieposzerzone: Ao - 33,2mm LP - 35,3mm LK - 57,0mm /37,5mm PK - wn. /RVDd - 22,4mm/. Miesien lewej komory serca bez przerostu, przegroda komorowa IVSd - 11,5mm. Kurczliwosc prawidlowa,..

Wiotka przegroda międzyprzedsionkowa

.. ...w ekg mam taki opis: wiotka przegroda międzyprzedsionkowa. Czy ktoś już spotkał się z czymś takim? Czy to może być przyczyną zaburzeń rytmu serca ? jateż to mam i chetnie sie dowiem co to jest Witajcie : ) Mam podobnie. Wynika to z faktu, że jestem bardzo szczupłą osobą z natury i Moje..