Wkłucia

Ablacja

.. ...wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...powstaniem w miejscu wkłucia niewielkiego siniaka ( krwiaka ), jeżeli opatrunek uciskowy uległ przesunięciu. W trakcie badania jest podawany środek kontrastowy, który może wywoływać objawy uczuleniowe. Inne poważne powikłania zależą od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...wprowadza się przez wkłucia do tętnicy i żyły udowej. Z dostępu dotętniczego wykonuje się cewnikowanie lewej połowy serca. Po wprowadzeniu do lewej komory cewnika, podaje się przez niego środek cieniujący. Umożliwia to obejrzenie anatomii serca i dużych naczyń, ocenić zaawansowanie..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...odprowadzenie ). Przed wkłuciem igły skóra pacjenta jest znieczulana roztworem lignokainy. Dostępy przy nakłuciu worka osierdziowego. Stosowane są dwa rodzaje dostępu przy punkcji worka osierdziowego: nakłucie z dostępu podmostkowego - igłę wkłuwa się w okolicę między wyrostkiem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...jeśli musimy używać wkłucia do tętnicy - oczywiście ma to miejsce u części pacjentów. Po usunięciu wkłucia do tętnicy w pachwinie zakłada się opatrunek uciskowy - czyli owija się pacjenta bandażem elestycznym tak żeby był ucisk w miejscu nakłucia w pachwinie i zaleca leżenie od 12 do 24..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 28

.. ...właściwie nie boli. Tylko wkłucia przy znieczuleniu troszkę, ale to pikuś! Przypalanie może zaboleć, ale natychmiast podają środki znieczulające. NIC STRASZNEGO. Co do leżenia po zabiegu, to faktycznie mało przyjemne, bo kręgosłup wysiada ( przynajmniej mnie; ) ) ). Raczej nie cewnikują...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...należą krwiaki w miejscu wkłucia cewników - prawie zawsze wchłaniają się one bez śladu, po fazie przechodzenia przez wszystkie kolory tęczy.Częstość poważnych powikłań ablacji ocenia się na * 1%. To mało i dużo ( zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów a u takich też wykonujemy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...badania. Ja do momentu wkłucia zastanawiałam się, czy jeszcze nie uciec : ). Skoro lekarze proponują ablację, to może dobrze jest ich posłuchać. Widocznie to dający największe szanse na dobre samopoczucie zabieg, lepszy w ich odczuciu od innych metod, które mogą zaproponować. Perypetie z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...wcale taki straszny i wkłucia wcale nie bolą, jednak samo wypalanie nie jest przyjemne ale da sie przeżyć. Trzymam kciuki Adamie, trzymam kciuki za powodzenie zabiegu. Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami po. Ja mam zaplanowany na grudzień. Mam wpw stwierdzone od 3 lat. Mam 35 lat,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...Oczywiście w miejscu wkłucia znieczulenie miejscowe. U mnie udało się dostać przez żyłe udową ( a nie przez tętnicę ), dlatego po zabiegu musiałam leżeć tylko przez 5 godz. a tym drugim przypadku byłoby 15 godz. Podczas zabiegu cały czas lekarz omawiał co będą w danym momencie robić...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...ponad 2godz. Miałem dwa wkłucia w lewej i prawej pachwinie, nie odczuwałem żadnego bólu, chociaż lekarz zawsze uprzedzał, kiedy może zaboleć i mówił, co będzie robił w danym momencie. Tylko w czasie „przypalania”, kiedy poczuje się ból mówimy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...najgorsze w zabiegu były wkłucia. Miałam 3 wkłucia w pachwinie i jedno w szyji. Potem już szło gładko. Jeszcze nie komfortowym odczuciem było doprowadzanie do serca tych kabelków, czułam jak mi tam w środku idzie do serca oraz wywoływanie częstoskurczu. Długo miałam wywoływany ten..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...okres gojenia się miejsc wkłucia. Pozdrawiam U mnie WPW odkryto 15 lat temu. Czasem mam częstoskurcze i brałam przez 10 lat propranolol. Ale w kwietniu 2005 mój atak trwał nieprzerwanie przez tydzień, dopiero neo - gilurytmal wyrównał mi pracę serca. Tylko, że ten lek jest wycofany, a..

Chelatacja - Str. 12

.. ...to stwierdzić przed wkłuciem? Np czy jest wyjmowany ze strylnego opakowania w obecności pacjenta? Czy preparat jest w rowniez otwierany w obecnosci pacjenta a na opakowaniu jest nr seryjny etc. Tak jest w niektorych gabinetach wykonujacych szczepienia, a lekarz notuje te dane. I pytanie..

Chelatacja - Str. 19

.. ...narkomana. Po poprawnym wkłuciu najcienszym wenflonem ( 0,8mm ) dwa dni później trudno znaleźć jakiś ślad. Z tym ogrzewaniem proszku to sredni pomysł, EDTA topi się przy 110 st.C. Lepiej sterylizowac po rozpuszczeniu. Kroplówki przygotowuję sam. Wszystko można kupić w aptekach. Potrzebne..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...zależności od rodzaju wkłucia lekarz może zalecić dłuższe leżenie ). Mogą podłączyć wam tzw. telemetrie. Jest to urządzenie wielkości walkmana, które za pomocą przyklejonych do klatki piersiowej elektrod stale was monitoruje. Dane przekazywane są droga radiowa na OIOM. Tam trwa ciągła..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...bolesny. Najbardziej bolą wkłucia igły w okolice pachwiny własnie podczas wkłucia spadło mi cisnienie 40/60 ale od razu podano kroplowke i wszystko OK.Spadek cisnienia to rzecz normalna zwłaszcza u młodych ludzi. Pożniej nastapiło nie przyjemna chwila całego zabiegu kiedy od pachwiny do..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...dwóch stron miejsce wkłucia. Bolało, ale nie aż tak bardzo. Najgorsze było w nocy - kiedy mimo tabletki nasennej nie mogłam spać!!! Pielęgniarki mają jednak ścisłe wytyczne - jedna tabletka i koniec! Ta noc była koszmarem!!! Proszę mi wierzyć - nie ruszałam się! choć ledwo dotrwałam do..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...właściwy. Miałem trzy wkłucia, dwa w żyłe ( elektrody diagnostyczne ) i jedno w tętnice ( elektroda ablacyjna ). Wprowadzenie elektrod do serca trwało około 30min. Lekarz się nie spieszył. Znieczulenie tylko miejscowe. Uczucie w pachwinie jak u dentysty ( odrętwienie ). W czasie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń..

Po ablacji - Str. 13

.. ...krwiakach występujących po wkłuciu do żył pachwinowych.Jestem po drugiej już ablacji i jedynym moim problemem w tej chwili jest taki właśnie olbrzymi powiększający się krwawy wylew.Jeśli ktoś z was miał podobne przejście to proszę powiedzieć : czy sam się wchłonie czy trzeba interwencji..

Po ablacji - Str. 20

.. ...po podobnej ablacji. Mnie echo serca, usg wyszły ok, biore leki na nadciśnienie i od wtorku acard , . zabiegu bałam się bardzo, trochę bolały wkłucia ale podali mi leki uspokajające i poszło. pozdrawiam..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...dokładniej o miejscu wkłucia tzn gdzieś w okolicy pachwiny ? Zapeszyłam piszęc, że mam atak raz na tydzień :( teraz dopada mnie codziennie Taaa.... mnie tez mowili, ze mozna z tym zyc, ale ja nie uwazam za stosowne brac do konca zycia tabletek i rujnowac sobie zoladek i watrobe, nie..

Ablacja

.. ...znieczulenia miejsc wkłucia,nie czekaj aż zacznie boleć,możesz też poprosić o lek uspokajający( pomoże wytrzymać leżenie bez ruchu ).Ja miałem 3 wkłucia,1 - sze w szyję i 2 w pachwiny,samo wprowadzanie koszulek i elektrod prawie nie boli a samą ablacje odczuwałem jako ciepło w klatce..

Ablacja - Str. 5

.. ...usunięciem. Miałam dwa wkłucia, ale dlatego, że przy pierwszym żyła się * zwinęła * : ). Zabieg trwał około godziny. Po zabiegu musiałam leżeć tylko 5 godz. Pisałam już o samym zabiegu na stronie * Kołatania, ablacje,okiem... * chyba w lutym. Jestem zadowolna z opieki prof Kułakowskiego..

Ablacja - Str. 7

.. ...przy pobieraniu krwi, wkłucie lekko bolało, traktowanie serduszka elektrodą też lekki ból, leżenie plackiem po zabiegu do wytrzymania , chyba największym dyskomfortem było dla mnie zrobienie siusiu do basenu, pozycja na leżąco niezgodna z naturą - ale i to jakoś się udało...

Ablacja - Str. 11

.. ...ciężko odnaleźć miejsce wkłucia. Przeczytałam dość uważnie forum i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - czy ból w klatce piersiowej, który odczuwam jest normalny?? Boli mnie, pali, piecze klatka piersiowa między piersiami i tuz nad nimi, praktycznie cały czas od zabiegu,..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane ) do żyły lub tętnicy udowej.Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka.Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda – odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski..

Interpretacja koronarografii

.. ...z tętnicy w miejscu wkłucia niż zawałem... Bardzo rązsądnym posunięciem bedzie wykonanie KORO bo zwlekanie wcale nie bedzie dobre. a zawałem grozi nie wykonanie KORO!!!! Sereczne podziekowania dla wh za odpowiedz. Tata mial zrobiona kornografie ,wynik wykazal zwezenie tetnicy 70..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...zabieg koronarografii - wkłucie przez prawą tętnicę promieniową - w obrazie nazczyń więcowych nie stwierdzono przewężeń /uff/ . Mam 35 lat i przez ok. 1 miesiąc przed badaniem strasznie wszystko przeżywałem , martwiłem się wynikiem a dodatkowo bałem się samego badania - na szczęście..

Ablacja żył płucnych i krwiak w miejscu wkłucia

.. tydzin temu mialam wykonana ablacje zyl plucnych w miejscu wklucia utworzyl sie krwiak czy jest to niebezpieczneprosze o odpowiec To tylko dolegliwość estetyczna rzadziej sa to jakieś powikłania . Spokojnie niedługo zejdzie. Mam dodatkowe pytanie dotyczace twojej ablacji ,gdzie i kto ja wykonywał i jak sie..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...badania ) nie udało sie wkłucie do żyły .. wiec zabieg sie nie udał ale chłopak żył... ja mam arytmie komorowe od 10 lat jestem po 2 ablacjach systemem cato. Po pierwszej ablacji czułam sie jeszcze gorzej niż przed ablacją, wywołało to dodatkowe arytmie tzn częstoskurcz komorowy...

Szybkie tetno II

.. ...ruszać,byleby nogę z wkłuciem mieć wyprostowaną. Ja już prawie nie mam śladu na nodze po wkłuciu. Kika,trzymam kciuki,żeby się wszystko udało. Pozdrawiam gorąco... Hejka Kika i wszyscy, potwierdzam. Po zabiegu lezy sie nago. Cialo wystawione jest na widok publiczny od poniedzialku do..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...kroplówka i co pewien czas wkłucia do badania, na golasa i sikanie do basenu, elektrody do monitorów itp. Bałam się krwotoku i krwiaków, więc leżałam jak kłoda zginając tylko jedną nogę w kolanie. Ale to sie szybko zapomina : ) Agnieszka, nie zartuj, nie kurcz sie juz! Kiedy mialas ten..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...prowadzącym i wykonującym wkłucia był dr. Nowak. Pielęgniarki są bardzo sympatyczne i na moje obiekcje pokazywania tyłka nad basenem i wołania o każdej porze dnia i nocy odpowiedziały, że to jest ich praca więc mam nie szukać problemów tam gdzie ich nie ma. Zawsze uśmiechnięte i naprawdę..

Płyn w osierdziu

.. ...płynu odbywa się przez wkłucie jeśli jest to możliwe.Jeżeli nie ma takiej możliwości niestety serce jest odbarczane chirurgicznie czyli ponowne otwarcie klatki piersiowej. Nie napisałaś jak długo tata jest po operacji?? tak czy siak ma już prawie 2cm a to sporo i pomimo, że w chwili..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 5

.. ...wszystko : znieczulenie, wkłucie, kontrast, manewry w tętnicach, ale było warto.Zabieg się udał podobno jestem zdrowa i za trzy miesiące mam nabrać pewności.Miałam szczęście bo w dniu mojego zabiegu sprowadzono nowy sprzęt , więc podczas mojej operacji byli wszyscy najmądrzejsi i bardzo..

Ablacja w CK Anin

.. ...zasadzie czułam tylko samo wkłucie, ale to żaden ból : ) Niefajne było oczywiście samo wywoływanie częstoskurczu, zdążyłam już zapomniec jak to się odczuwa, no ale niestety jest to konieczne, za to * wyłączano * go w sekundę. Poza tym cały zespół reagował na moje najlżejsze westchnienie..

Ablacja na Spartańskiej - ktoś miał?

.. ...szpitala, po miejsce wkłucia musibyć czyste. Póżniej może zostać Ci krwiak na udach ale nie musi - ja miałam wylew do kolan, który goił się miesiąc - ale większość NIE MA. Kasiu, ja również miałąm ablację na spartańskiej, w pażdzierniku 2006, to prawda, że dr Pytkowski jest dobrym..

Samopoczucie po ablacji

.. ...wszystkim profesjonalny, a wkłucia robił mi doktor Wnuk jeszcze sympatyczniejszy. Zabieg podobno się powiódł, na razie tak jak pisałam wcześniej jest nie najgorzej i oby tak zostało Rybka mam nadzieję, że już tak Ci zostanie ... żadnych więcej ataków: ) Ja już pracuję całkiem normalnie,..

Krwiak po ablacji

.. ...ablacji i w miejscu wkłucia powstał krwiak...Krwiak nie jest duzy. To cos powaznego? bo niewiem co robic... ja tez mialam krwiaka po ablacji ale byl bardzo duzy tak ze znalazlam sie na chirurgi bo bylo podejzenie ze to tetniak takze skonsultuj to z lekazem To raczej nic poważnego. Ja..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 2

.. ...skaleczenie. ślad po wkłuciach już się tak nie goją. Minęło już 3,5 m - ca od ablacji a ja jeszcze mam ślady po nieudanych wkłuciach do żyły obojczykowej. WNIOSEK - NIEZDECYDOWANI DECYDUJCIE SIĘ NA ABLACJĘ BO ISTNIEJE SZANSA NA ODSTĄPIENIA OD FARMAKOLOGII. POZDRAWIAM i jeszcze dodam. że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 34

.. ...wkłucia przed samym zabiegiem. Jak nie wierzysz to weź ze sobą maszynkę, a może w tym szpitalu gdzie masz być robi to personel ? Piszę o tym, bo ja musiałam iść do poprawki. Może to śmieszne, ale prawdziwe...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 36

.. ...poza widocznym miejscem wkłucia do żyły w pachwinie. Zielak weź coś na sen czas szybciej minie no i nie będziesz się aż tak denerwował. A ja miałem ablację w Aninie, ale piękny duży krwiak mi się zrobił - co prawda dopiero po kilku dniach. Myślę, że przyczyn powstania lub nie krwiaka..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...wydzieliny z płuc, cewnik, wkłucie centralne, nie wspomnę o tych wszystkich czujnikach potrzebnych do monitoringu pracy serca i pulsu ). Niestety mama wazy ponad 120 kg, jest bezwładna, tak że 4 pielęgniarki ledwo radzą przy zmianie pozycji leżenia mamy. Sama nie mogę zdziałać wiele, to..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...ciała obce a w miejscu wkłucia robi się u mnie bolesny rumień. Dlatego też często zmieniam wkłucia. Pompę mam podłączoną non stop czyli przez całą dobę. Jest to kłopotliwe , gdyż muszę nosić ze sobą zapas leku i zapasowe baterie. Żartuję ,że poza bólem chodzę na krótkiej smyczy. Nawet..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...dziurami w miejscach wkłucia. Opiszcie proszę więcej szczegółów technicznych związanych z ablacją.Jeśli to możliwe krok po kroku. Jak długo to trwa, w trakcie i po. Czy cały czas leży się na goło? Po jakim czasie wychodzi się do domu? Co z jedzeniem? poczytaj opis dr Oskara Kowalskiego..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 2

.. ...które mam trudne do wkłucia :( Pozdrawiam i powowdzenia w praktyce. Też tak myśle ale to jest irytujące jak badanie się nie uda a pasek troszke kosztuje ale z czasem dojde do wprawy. Perspektywa uwolnienia od laboratorium jednak jest najwazniejsza wreszcie bede mogł poczuc że nie jestem..

Ablacja - polecam dr. Steca z Rzeszowa

.. ...prawidłowo. Żadnych powikłań, wkłucie do żyły zagoiło się błyskawicznie, żadnych wylewów, bólów - po prostu super. Do Ucha Możesz być spokojna. To najlepszy lekarz jakiego w życiu spotkałam.Pójdziesz na pierwszą wizytę to sie przekonasz i napisz tutaj...Co Ci dolega??Jak chcesz cos..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...założeniu ucisku w miejscu wkłucia zawieźli mnie na salę. leżałem jak skóra z diabła do 10 rano. pęcherz pełny, bo nerki ostro wzięły się za czyszczenie krwi z kontrastu i innych chemikaliów. w sumie leżałem 16 godzin starając się nie ruszać a bandaże wcinały mi się w nogę - makabra...

ZŻG - zakrzepica żył głębokich - Str. 2

.. ...przez nie dostałem właśnie zakrzepicy w rękach ;/ po czym założono mi wkłucie centralne . Obecnie leczony jestem w domu po przez podawanie fragminy ( heparyny drobnocząsteczkowej ) wrazie pytań gg 2454181..

W oczekiwaniu na 3 ablację

.. ...gdzieś pośrodku. Czy 2 wkłucia oznaczają 1 w żyłe 2 w tętnice? jak to wygląda? Czy jest ktoś może po 2 nieudanych próbach i z kolejną ablacja w planie??Bardzo prosze o odzew, nie ukrywam że sie stresuje również myślę o ciązy i pewnie już bym w niej była gdyby nie numery z częstoskurczem...

Przy oddychaniu uczucie tarcia o żebra

.. ...operacyjną po czym założono wkłucie i za moment usnąłem. Obudziłem się po południu ( operacje miałem z rana ) ale tego praktycznie nie pamiętam. Za to pamiętam, że już całkiem wybudziłem się na drugi dzień z rana ( operację miałem w poniedziałek, wybudziłem się we wtorek ) około południa..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...najmniej noc - jeśli wkłucie było do pachwiny. Jeśli w rękę, to i tego problemu nie ma. Pozdrawiam, michal66 PS: A w ogóle to nie marudź tylko bierz zabieg jak Ci dają. Krzysztof 58 lat . Jestem po koronografi 19 lstopada 2009r.Wszystkim polecam ten zabieg,jeśli sytuacja tylko tego..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...nogami, łatwo się goją te wkłucia, bo to nie są żadne rozcięcia, nie będzie z tego blizn ani nic takiego : ) serce mi troszkę wariuje... tzn że bije czasami szybciej, czasami mocniej, czasami przez jakieś 5 sekund czuje jakbym miała częstoskurcz, puls mam wysoki, taki dochodzący..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 2

.. ...albo coś, w miejscu wkłucia powstanie krwiak, może zacząć lecieć intensywnie krew, ponieważ to wszystko musi się przerodzić w tzw strupki ) a na drugi dzień już sobie normalnie wstajesz i chodzisz : ) ja dostałam się do szpitala rano we wtorek a w piątek już dostałam wypis : ) aaa..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 5

.. ...się bałam, by miejsca wkłucia elektrod nie pękły ( dziewczyna która ze mną leżała, miała też ablacje i jej pękły, gdy widziałam co się działo nabrałam strachu ) ale wiadomo, żadnych gwałtownych ruchów, oszczędzać się, nie dźwigać, i tak z tydzień chodziłam, coraz lepiej ale wiesz, nie że..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 6

.. ...tak, trzeba leżeć, gdyż wkłucia są w miejscu pachwin nie można się ruszać, w ogóle tam siadać ani nic w tym stylu, coś ok godziny 18 wieczorem ( w dzień operacji ) pozwolono mi dopiero przewrócić się na bok delikatnie, wstawać nie mogłam, dopiero po obudzeniu się na drugi dzień (..

Uszkodzenie nerwu pachwinowego przy usuwaniu prowadnika w koronografii

.. ...mi nerw w okolicach wkłucia do aorty pachwinowej. Po ustapieniu znieczulenia przez kilka godzin * paliło żywym ogniem * przy najdrobniejszym poruszeniu. Ból był łagodzony Tramalem. Ale stopniowo wszystko przeszło - teraz - po tgodniu mam tylko lekko zdrętwiałe udo i czasami uczucie fali..

Czy ablacja jest bolesna? bardzo boli?

.. ...się co denerwować. A wkłucie w żyłę u mnie akurat było prawie bezbolesne - jak ukłucie igiełką. Trzymaj się, będzie dobrze. Przy częstoskurczu nie boli !!! Zobacz te filmiki http://www.youtube.com/watch?v=h_si1GS_x - w&feature=player_embedded#..

Koronarografia w narkozie

.. ...dzieje i że coś czuję, wkłucia, przepychania,rozpierania w żyłach ,uczucie ciepła, grzebania w moim wnętrzu. Dlatego chciałabym mieć znieczulenie ogólne. W szpitalu powiedzieli że w przypadku dorosłych nie stosują narkozy a kiedy tłumaczyłam jakie mam problemy natury psychicznej to tylko..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...zgrubienie w miejscu wkłucia, ale chyba się wchłania. Reasumując czuję się dobrze. Ablację miałem wykonywaną w ELBLĄGU. Lekarz wykonujacy dr. STANKE i asystujący dr. Hajdukiewicz. Dzięki za odpowiedż i życzę powrotu do zdrowia. Bądż dobrej myśli. Ja jednak bez obaw poddam sie drugiemu..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 3

.. ...krwiak na ręce ( po wkłuciu do tętnicy ). Reka boli potwornie, lece cały czas na ketonalu, opuchlizna, kolor sino - zółty. Najgorsze ze jest teraz niesprawna, podczas ruszania boli i musze trzymac ją w górze. bujam się tez po chirurgach. cóż, miałysmy pecha. u mnie zawiniła pielęgniarka...

Ablacja

.. ...nogami jeśli były dwa wkłucia. Jest to zdecydowanie najmniej przyjemny etap ablacji. no troche tu koloryzujecie.. ja miałam ablacje 4.01 - miesiac prawie temu... nieruchomo 3 doby i tak nic to nie dało, mam krwiaka w miejscu wkłucia i dwie przetoki,czekam teraz az serce sie jescze troche..

Dotyczy ablacji

.. ...na noge:( w miejscu wkłucia mam przetoke:( ( ( ( więc nie wiem co Ci napisać..:( Jeżeli lekarz stwierdzi, że ryzyko powikłań zabiegu jest mniejsze od pozostawienia stanu dzisiejszego to zabieg zostanie wykonany o ile wyrazisz zgodę. Każdy zabieg inwazyjny, a takim jest ablacja obarczony..

Tętniak międzyprzedsiakowy z przeciekiem PFA

.. ...najwyżej krwiak w miejscu wkłucia na tętnicy udowej, przez która wprowadza się cewnik wraz z zapinką. Zabieg nie boli, a dwa dni po nim wracasz do domu : - ) Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie poznasz osoby, które same miały taki zabieg, lub przeszły je ich dzieci:..