Wkłucia do tętnicze

Ablacja

.. ...wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...wprowadza się przez wkłucia do tętnicy i żyły udowej. Z dostępu dotętniczego wykonuje się cewnikowanie lewej połowy serca. Po wprowadzeniu do lewej komory cewnika, podaje się przez niego środek cieniujący. Umożliwia to obejrzenie anatomii serca i dużych naczyń, ocenić zaawansowanie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...jeśli musimy używać wkłucia do tętnicy - oczywiście ma to miejsce u części pacjentów. Po usunięciu wkłucia do tętnicy w pachwinie zakłada się opatrunek uciskowy - czyli owija się pacjenta bandażem elestycznym tak żeby był ucisk w miejscu nakłucia w pachwinie i zaleca leżenie od 12 do 24..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...Oczywiście w miejscu wkłucia znieczulenie miejscowe. U mnie udało się dostać przez żyłe udową ( a nie przez tętnicę ), dlatego po zabiegu musiałam leżeć tylko przez 5 godz. a tym drugim przypadku byłoby 15 godz. Podczas zabiegu cały czas lekarz omawiał co będą w danym momencie robić...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...rozumiem? ja w miejscu wkłuc mam tylko takie duże strupy, za to czuje pod skórą na tętnicy takie grudki, nie wiem czy one znikną a chodzi tez o to, że od czasu zabiegu cały czas boli mnie w pachwinie, ciezko mi sie chodzi a minął juz tydzien od zabiegu, nie wiem czy isc z tym fantem do..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...akurat to ). Miałam 2 wkłucia, oba przez tętnice udowe. Ten zabieg na prawde nie jest zły, na prawdę nic nie boli, no może trochę w momencie włuwania się w tętnice, ale tylko przez chwilę.Nie sie co tak nakręcać. Powodzenia. do goni Dokładnie nie ma sie co bac, ja mialam ablacje koncem..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 40

.. ...gdzieś pośrodku. Czy 2 wkłucia oznaczają 1 w żyłe 2 w tętnice ? jak to wygląda? CZy jest ktoś może po 2 nieudanych próbach i z koleną ablacja w planie??Bardzo prosze o odzew, nie krywam że sie stresuje również myślę o ciązy i pewnie już bym w niej była gdyby nie numery z częstoskurczem...

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...odczujecie, to będzie zwykle wkłucie igły w miejscu pachwiny. Lekarz zaaplikuje, bowiem w ten sposób znieczulenie miejscowe. Potem raczej już bólu nie odczujecie. Może się tak zdarzyć, ze wkłucie będziecie mięć przez tętnice szyjna, ale to sporadyczne przypadki, również niegroźne...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...właściwy. Miałem trzy wkłucia, dwa w żyłe ( elektrody diagnostyczne ) i jedno w tętnice ( elektroda ablacyjna ). Wprowadzenie elektrod do serca trwało około 30min. Lekarz się nie spieszył. Znieczulenie tylko miejscowe. Uczucie w pachwinie jak u dentysty ( odrętwienie ). W czasie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane ) do żyły lub tętnicy udowej.Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka.Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda – odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...zabieg koronarografii - wkłucie przez prawą tętnicę promieniową - w obrazie nazczyń więcowych nie stwierdzono przewężeń /uff/ . Mam 35 lat i przez ok. 1 miesiąc przed badaniem strasznie wszystko przeżywałem , martwiłem się wynikiem a dodatkowo bałem się samego badania - na szczęście..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 5

.. ...wszystko : znieczulenie, wkłucie, kontrast, manewry w tętnicach, ale było warto.Zabieg się udał podobno jestem zdrowa i za trzy miesiące mam nabrać pewności.Miałam szczęście bo w dniu mojego zabiegu sprowadzono nowy sprzęt , więc podczas mojej operacji byli wszyscy najmądrzejsi i bardzo..

W oczekiwaniu na 3 ablację

.. ...gdzieś pośrodku. Czy 2 wkłucia oznaczają 1 w żyłe 2 w tętnice? jak to wygląda? Czy jest ktoś może po 2 nieudanych próbach i z kolejną ablacja w planie??Bardzo prosze o odzew, nie ukrywam że sie stresuje również myślę o ciązy i pewnie już bym w niej była gdyby nie numery z częstoskurczem...

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 3

.. ...krwiak na ręce ( po wkłuciu do tętnicy ). Reka boli potwornie, lece cały czas na ketonalu, opuchlizna, kolor sino - zółty. Najgorsze ze jest teraz niesprawna, podczas ruszania boli i musze trzymac ją w górze. bujam się tez po chirurgach. cóż, miałysmy pecha. u mnie zawiniła pielęgniarka...

Tętniak międzyprzedsiakowy z przeciekiem PFA

.. ...najwyżej krwiak w miejscu wkłucia na tętnicy udowej, przez która wprowadza się cewnik wraz z zapinką. Zabieg nie boli, a dwa dni po nim wracasz do domu : - ) Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie poznasz osoby, które same miały taki zabieg, lub przeszły je ich dzieci:..