Właściwe ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...niższe. Dzięki takim właściwościom układu sercowo - naczyniowego wyróżniamy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. W niektórych publikacjach spotyka się określenie górne i dolne ciśnienie krwi. Jest to nic innego jak ciśnienie skurczowe ( górne ) i rozkurczowe ( dolne ). RR = 120/80 mmHg -..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...wcześnie rozpoznawane, ani właściwie leczone. Z czasem nadciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów - zarówno serca i układu krążenia, jak i nerek. Rośnie także zagrożenie demencją - prawdopodobnie na skutek niedokrwienia mózgu. Geny wpływają na różnice w ciśnieniu krwi Małe..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 263

.. ...czosnkiem. Naprawdę ma super właściwości i tylko jeden minus - zapach. Moim zdaniem lepiej podnosi na nogi niż żeń - szeń i nie powoduje podniesienia ciśnienia krwi. Rzymscy żołnierze wcinali czosnek przed walką, podobnie * wspomagali się * żołnierze amerykańscy na frontach II Wojny..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...pomkę przyczepiłem pod właściwe wężyki ( nie wiem o co chodzi z tą białą naszywką z opisem ) [URL=http://img224.imageshack.us/my.php?image=20070404064412yg1.jpg][IMG]http://img224.imageshack.us/img224/3734/20070404064412yg1.th.jpg[/IMG][/URL] Za ewentualne odpowiedzi bardzo dziękuję...

Nerwica powrót

.. ...głowa mnie tak boli a właściwie to ściska, szczególnie skronie, ale i czoło, nad uszami, tak naokoło, jakbym ciągle był krótkiej czapeczce, bardzo obcisłej a do tego to dociskanie jak w imadle. Podwyższyło mi się ciśnienie,, nie wiem czy to od tego towarzyszącego lęku, np. przed wylewem..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...organiźmie wzrasta. Jedną z właściwości histaminy jest to, że rozszerza naczynia krwionośne, co może powodować bóle głowy typu migrenowego ( jeśli naczynia rozszerzą się w mózgu ), sensacje ze strony serca ( jeśli rozszerzą się naczynia w jego okolicach np.aorta ). Przy migrenia..

Niskie ciśnienie to jakie?

.. ...umiem stwierdzić czy moje ciśnienie jest właściwe, czy też nie. Moglibyście mi powiedzieć jakie ciśnienie krwi powinnam mieć? Jeśli to w czymś pomoże to mam 15 lat, 170 centymetrów wzrostu i ważę 56 kilo...

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...rozmyslać o cisnieniu - właściwie się odżywiaj,dużo ruszaj - codziennie.Ruch odwraca uwagę od tych myśli i wychodzi na zdrowie.Jak masz nadwagę ,to schudnij,nie pal i nie pij.Będzie git. zawał serca nie występuje tylko z powodu nadciśnienia ( którego ty chyba nie masz , te wartości które..