Wodobrzusze

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...marskość zastoinowa, wodobrzusze ). Obecne też są oczywiście objawy choroby podstawowej. Leczenie nadciśnienia płucnego. Leczenie nadciśnienia płucnego jest uzależnione od fazy choroby. Chorzy muszą unikać wysiłków nasilających objawy, często muszą korzystać z tlenoterapii. Leczenie..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...jest wątroba i śledziona, w ciężkich przypadkach niewydolności rozwija się wodobrzusze. Obrzęk kończyn dolnych, z uwagi na warunki hemodynamiczne, występuje jednak najwcześniej i jest łatwo zauważalny...

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...wątroby, śledziony, wodobrzusze ) oraz rozciągnięcie prawego przedsionka, co sprzyja powstawaniu zaburzeń rytmu serca. U chorych z tego typu wadami bardzo często występuje migotanie przedsionków. Leczenie polega na rozerwaniu zrośniętych płatków zastawki przy pomocy przezskórnej plastyki..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...Miałem zaawansowane wodobrzusze z ogromnie opuchniętą wątrobą, śledzioną i zastojem. Byłem cały opuchnięty - nogi, twarz, ręce. Nie mogłem przejść 200m. Moje przedsionki na echo były olbrzymie. Oba prawie 8cm na 8cm ,komory małe pogrubiałe ściany do środka, a frakcja wyrzutowa - prawie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...Istnieje w tej chorobie wodobrzusze - spotkałam takie osoby.Myślę że może Ci się wydawać a puchną Ci nogi? Muszę spytać co dalej z lekami jak będę coś wiedziała to napiszę. Jadę do Warszawy 27 maja. Pozdrawiam serdecznie : - ) ) ) ) ) ) Następną wizyte mam dopiero za miesiąc ale zapytam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 467

.. ...tomografii okazało się, że na wodobrzusze i przerzuty do kości. Tak więc jest źle, bardzo źle. Od kilku dni nie je, traci siły. A mnie nerwy biorą. Cholernie się boję, pomimo że wiem że to najgorsze kiedyś nastąpi i starałam się przygotować na to od początku choroby, ale jak to się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1238

.. ...zbiera się woda to tzw wodobrzusze. Spowodowane jest to nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby bądź niestety zaprzestaniem pracy przez ten narząd. Skarbie jakbyś coś chciała wiedzieć więcej to mój e - mail: aga - avon4@wp.pl lub przez nk. Służe ci moją pomocą, bo wiem co przechodzisz i..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...arytmię zamienić na wodobrzusze na przykład?Natomiast Twoje * * piję dużo wody * * jest wystarczające dla Twego organizmu,ciała?Może szybkie tętno swiadczy,że Twój organizm jest przeciwnego zdania? Po za tym szybkie tętno może byc powodowane innymi czynnikami.Zachowaj zdrowie,humor i..