Wolne rodniki

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. Trimetazydyna to substancja o działaniu cytoprotekcyjnym ( ochronnym w stosunku do komórek ). Trimetazydyna działa na poziomie metabolicznym komórki, wpływa na równowagę jonową oraz zmniejsza wrażliwość komórek na szkodliwe działanie wolnych rodników. Trimetazydyna jest przede wszystkim wykorzystywania w..

Olejek z czosnku chroni serca chorych na cukrzycę

Olejek z czosnku chroni serca chorych na cukrzycę

.. ...związków neutralizujących wolne rodniki ) chroni komórki mięśnia sercowego. Właściwości czosnku. Czosnek już od dawna znany jest ze swoich wspaniałych właściwości. Jeśli chodzi o sam układ krążenia to już wcześniej było wiadomo, że czosnek korzystnie wpływa na: hamowanie enzymów w..

Wolne rodniki mogą być dobre dla serca

Wolne rodniki mogą być dobre dla serca

.. ...najnowszych badań dowiodły, że wolne rodniki korzystnie wpływają na regulowanie pracy serca. Działają one jak sygnał dla serca, aby biło w regularnym rytmie i o określonej sile. Charakterystyka wolnych rodników. Wolne rodniki to molekuły, które wchodzą w reakcje z innymi substancjami w..

Stres oksydacyjny a migotanie przedsionków

Stres oksydacyjny a migotanie przedsionków

.. Pomiary stresu oksydacyjnego mogą okazać się pomocne lekarzom w ocenie ryzyka migotania przedsionków. Grupa naukowców uniwersyteckich odkryła istnienie związku między stresem oksydacyjnym a powiększeniem lewego przedsionka w sercu, co prowadzi do zaburzenia znanego jako migotanie przedsionków. Czym jest..