WPW jak

Zaburzenia rytmu serca

.. ...idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór Zaburzenia przewodzenia. WPW - zespół Wolff - Parkinson - White Zespół wydłużonego QT - long QT syndrome ( LQTS ) Rytmy zastępcze. Skurcze dodatkowe ( ekotopowe )...

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...się dwa typy zespołu WPW ( zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea ): A - w badaniu EKG widoczna jest fala delta ( załamanie na ramieniu zespołu QRS - w tym typie pęczek Kenta obecny jest po lewej stronie ); B - w badaniu EKG nie stwierdza się fali delta - w tym typie pęczek Kenta znajduje..

Arytmia serca

.. ...impulsów ( np. w zespole WPW ) albo obecność ektopowych źródeł rytmu. Są to grupy komórek poza układem bodźcoprzewodzącym, które generują impulsy i zaburzają prawidłowe rozchodzenie się fizjologicznego bodźca. Na prawidłową pracę serca wpływa również poziom jonów potasu i magnezu we..

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...zespoły preekscytacji, np. WPW ). Lek zwalnia przewodzenie fizjologiczne, a nie ma wpływu na przewodzenie drogą dodatkową, przez co zwiększa się ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu komór. Poza kardiologią, werapamil jest także używany w położnictwie ( zapobieganie przedwczesnym..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...zaburzeniami rytmu i zespołem WPW. Jak każdy lek antyarytmiczny, także propafenon może paradoksalnie wywoływać zaburzania rytmu ( działanie proarytmiczne ). Innym możliwym efektem ubocznym jest wystąpienie bloku przewodzenia. Propafenon należy do leków, które nie powinny być stosowane u..

Lewogram

.. ...się w lewo. Lewogram może być naturalnym zjawiskiem w zupełnie zdrowym sercu, jeśli jednak u ludzi młodych występują napadowe częstoskurcze komorowe i inne zaburzenia rytmu, należy wykluczyć zespół WPW...

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...preekscytacji jest zespołów WPW ( Wolfa, Parknsona i Whitea ), w którym dodatkową drogę przewodzenia stanowi pęczek Kenta. Innym zespołem preekscytacji jest zespół Lowna, Ganonga i Levinea ( LGL ). W tym przypadku nie ustalono dokładnego przebiegu drogi dodatkowej. Rozpoznanie zespołów..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...okazało się, że to jednak WPW. Tak, jak przypuszczałam( naczytałam się o tym w necie ).Lekarka stwierdziła, że gdyby nie ten 4 min zapis nikt by mi nie uwierzył. Ta sama pani dr powiedziała mi, że czeka mnie ablacja. Potem jednak stwierdziła ( ponoć po konsultacjach z innym lekarzem ),..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...żeby stwierdzić zespół WPW? Byłam wczoraj u kolejnego kardiologa. Pana profesora, podobno jakaś wybitna persona od serca. Nie chce nikogo obrażać, ale to straszny mruk, od którego trudno cokolwiek się dowiedzieć. Wlk pan prof., a kompletnie nie umie rozmawiać z pacjentami. Liczyłam na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...siebie a * propos ciazy i WPW. Mam dwoje dzieci, 6 i 2 lata, podejrzenie WPW pojawilo sie u mnie mniej wiecej 2,5 roku temu - wlasnie w ciazy ( co potwierdza slowa Pana doktora ), ale dopiero w drugiej. Wczesniej, jeszcze przed pierwsza ciaza, zdarzaly mi sie przypadki kolatania i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...tylko nerwica czy zawsze WPW? Oczywiście przy założeniu, że są one rzadkie ( co kilka m - cy ), krótkotrwałe ( kilka sekund ) i same ustępują ( chociaż piekielnie straszą ). Pozdrawiam, M. Panie Doktorze, dziekuje za poprzednia odpowiedz ( dotyczaca ciazy i migotania ). Mam jeszcze takie..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...dowiedziłam się,że to WPW i dostałam skierowanie na ablację.Czy jest ktoś zadowolony z tego zabiegu?Boję się ,że po nim będę miała inny rodzaj częstoskurczu i będę mieć problemy z powstrzymaniem go.Myślę że to jakaś nowa metoda.Ja żyłam nawet bez leków mając 230skurczy na minutę.Termin..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...lekarza.Mam 46 lat i WPW co najmniej od 30 lat.Do tej pory ataki trwały 2 lub 5 minut i same przechodziły.więc sie tym nie przejmowałem ,żartowałem ,że na coś trzeba umrzeć.Ale zmieniłem zdanie jak ataki przeciagneły się do 40 minut i tętno trzymało sie między 210 a 240 uderzen na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...jakie wystepuja przy WPW. SKoro lekarz podjał decyzje o ablacji to nie zastanawiaj sie. Byc moze w trakcie zabiegu okaze sie, ze nie masz dodatkowej drogi w sercu i przerwa zabieg. Ja mam miec tez wykonany tylko po nowym roku i nie wiem czy czestoskurcze pojawiaja sie na tle nerwowym czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...mnie lekarz podejrzewa WPW.tEz mam problemy z sercem i to glownie jak sie poloze przed spaniem, serce szybciej pulsuje, kolacze i dodatkowe skurcze. Odczuwam to jako ,,bulgotanie sercazazywam wtedy propranolol a czxasami lek uspokajajacy,ale na skurcze nie pomaga.Po sobie mysle ze to..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas tego odpoczynku poczułam nagle szybkie bicie serca ( około 10 sek )ale nic poza tym - bez duszności, bez bólu...

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...prawdopodobnie masz zespol WPW ( dodatkowa droga przewodznia ) albo jakies inne zaburzenia, sadze ze potrzebna bedzie ablacja, podaje nr gadu gadu do siebie jak chcesz pogadac na zywo: 3444934 i moj adres e - mail: Salemcat@interia.pl. Chce cie juz na samym poczatku uspokoic, 11 lat temu..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...KOMORY SERCA. ZESPÓŁ WPW - czy to nazwa jednej wady czy jakiś dwóch objawów? Ja także ataki mam od dziecka - juz z przedszkola pamiętam to coś,czego nie umiałam mamie wytłumaczyć,w jakiś sposób okreslić.Mamy to od zawsze, być moze dlatego troszeczkę inaczej podchodzimy do tematu. Napisz..

Echo serca - Str. 26

.. ...echo wykrywa chorobe wpw natomisat lekarz ktory robil mi to nie wiadomo czy usg czy echo powiedzial ze echo nie jest w stanie ocenic czy ktos ma wpw Echo nie sluzy do diagnostyki WPW , czesto wystarcza zwykle ekg spoczynkowe. Czas trwania badania w dużej mierze zalezy od istniejących..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...mają wiele wspólnego z WPW jak mówią kardiolodzy, nie zagrażają życiu, wielu ludzi to ma, łatwiej o tym mówić niż przeżyć, wiem bo mam, kiedy biorę na noc RelamaxB6 to spokojnie zasypiam i nie mam pobudzeń, ( relamaxb6 zawiera melisse, magnez i witamine b6 ) ale jak zapomne o cordaronie,..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...podejrzenie zespołu WPW. Mam 28 lat, nic mi się nie dzieje, nigdy nie chorowałem i tu nagle takie coś. Czy wiecie gdzie można znaleźć więcej informacji na ten temat? No wpisz sobie w googlach zespol wpw i ci sporo stronek na ten temat wypluje... Umnie wykryto to cholerstwo jakies 4 lata..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...pracy. U mnie wykryto WPW jak miałam 5 lat. nie biore leków, nie bede miala opercaji. poprostu z tym żyje. co jakiś czas mam czestoskorcze najczesciej w szkole wiec zgłaszam sie do pielegniarki, nie ćwicze na WF bo raz dostałam czestoskurcze jak skakałam w dal i pani stwierdziła ze nie..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...Czerwińskiego. u mie wykryto wpw w wieku 12 lat bodajze... no i niestety jak już się ujawnił... od 5 roku zycia uprawialam lyzwiarstwo figurowe, jezdzialam na nartach i wszystko bylo w porzadku... az tu nagle po ok. 4 godzinach gry w koszykówke zaczelam sie zle czuc( szybkie bicie serca..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...wykryto u mnie zespół WPW jakieś 5 lat temu chociaż objawy miałam już w dzieciństwie. Mimo ze zgłaszałam to lekarzowi wszystko zwala na dorastanie, hormony itd.teraz wiem ze to WPW. 4 alta temu miałam ablacje niestety podczas zabiegu okazało sie ze mam dwie dodatkowe drogi przewodzenia...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 70

.. ...pytanie.Czytałam o zespole zwanym WPW.Stwierdzoną mam nerwicę,ale nie mam pewności,że to nic więcej nie jest.Miałam robione USG serca,wiele razy EKG,Holter tylko raz .Poza tym ostatnio fatalnie się czuję.Non stop kołatania,wysoki puls,doszły jeszcze pobolewania..W nocy nie mogę zasnąć,bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 668

.. ...mam jeszcze wade serca wpw czyli wypadanie platka . Takze mowie wam nie poddawajcie sie bedzie dobrze bo przeciez musi byc i taka nerwica nie moze zatruwac nam zycia. Ja przeszlam pieklo i wiem ze troche ze swojej winy bo sama na poczatku sie juz tej chorobie poddalam ale teraz nie mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 794

.. ...stwierdzono ze moja mama ma WPW i ze jest dziedziczne.Wmówiłam sobie ze równiez jestem chora i zaczełam łazic po lekarzach.wydarzenie z mama było kulminacyjną przyczyną mojej udreki. co jakiś czas robiłam ekg serca,holtera - gdzie stwierdzono ze mam tachykardię - i to mnie dobiło -..

Blok przedsionkowy-komorowy II

.. ...wypisie byl zarówno zespół wpw jak i czestoskurcz. Wiec chyba moze to ze sobą współgrrac: ) Jak juz pisalam ablacje przewaznei nie sa za pierwszym razem skuteczne( ja miałam 2 )jest juz lepiej ale nabawilam sie bloku II stopnia. A co do metody kardiotel jest ona w kazdym wojewodztwie tak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...ochojcu i podejrzenie wpw juz bylem na stole zabiegowym, zrobili mi wszystkie potrzebne proby zeby wywolac droge dodatkowa( najstrzaszniejsze jak wstrzykna 2 srodki - jeden taki ktory przyspiesza serce do ponad 200 masakra a drugi jeszcze lepszy ze duszno po nim jakby po klacie walec..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...godzinny? Mam zespół WPW, od jakichś 25 lat, cały czas jadę na lekach ( Polfenon ), właśnie wczoraj miałam wizytę u profesora Walczaka na Płowieckiej, skierowana tam przez moją panią kardiolog na konsultację, na wizytę czekałam jakieś 3 miesiące, ale warto było. Mimo, że ostatni..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...jest potrzebne. Mam WPW i częstoskurcz nadkomorowy jestem po jednej ablacji ale 11 lat temu ( WPW i migotanie przedsionków, w czerwcu 2006 miałem szybki częstoskurcz antydromowy który zakończył się kardiowersją ), dlatego też nie zwlekam i robie wszystko szybko. Wcześniej nie mogłem..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...wyjaśnioną całą chorobę( WPW ) oraz plan dalszego działania i wyznaczony termin ablacji na za 2 tyg.( ablacja się udała ) Zajęło to 1 popołudnie! Byłem naprawdę niesamowicie zaskoczony,że trwało to tak krótko zwałaszcza po moich wcześniejszych przeżyciach. Wszystkim rekomenduję tę..

Ablacja Łódź - Str. 2

.. ...moze wykluczyc zespol WPW? Nie mam pojęcia, ja tego badania nie zdołałam zrobic, nie będę opisywac szczegółów : ) U mnie WPW wyszło na zwykłym EKG. ja jestem już ponad rok po zabiego ablacji przeprowadzonego przez dr. rutę. polecam. profesjonalnie w miare możliwości bezboleśnie i..

WPW - jakie objawy?

.. ...Jakie sa fizyczne objawy WPW zespolu?mam na mysli typowo fizyczne symptomy - czy tachykardia ( i jaka ), pocenie sie itd? Każdy ma inne objawy WPW. Części objawów pewnie nawet nie łączę z występowaniem tego zespołu. W moim przypadku podczas ataku to: szarpanie serca ( jakby sobie chciało..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...częstosk. węzłowy )nie WPW, jak pisałam wcześniej, podobno jedna z tych przypadłości ( obok WPW ), której najszybciej można się pozbyć. Miało się udać na 98%, ale po weekendowych rewelacjach dano mi do zrozumienia, że jestem 1 na 20 osób, u której najprawdopodobniej zabieg nie do końca..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...pacjentom z zespołem WPW. Ja też się przeraziłam jak zaczęłam o tym czytać na tej stronie i poleciałam do kardiologa. Nie mam WPW i ty pewnie też nie bo byłoby już zdiagnozowane, więc nie myśl o tym. serdeczne dzieki za odpowiedz. Ja też mam częstoskurcz nadkomorowy napadowy. I jestem po..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 2

.. ...ablazji. Mam zdiagnozowane WPW i chciałam zapytać Ciebie, czy warto poddac się ablazji? Jak zniosłaś ten zabieg i czy w ogóle widzisz istotne zmiany? Pozdrawiam hania Prześlij mi odpowiedż na to pytanie Prosze mi napisać czy zabieg ablacji jest skuteczny,bolesny i jak długo trwa? Hej..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...się że mam przy tym wpw. Żyłam od tamtej pory na lekach, a i one nie zawsze pomagały. Jeżeli chodzi o zabieg to wszyscy lekarze mi mówili że na razie mogę z tym żyć i że jestem jeszcze za młoda na to żeby w jaki kolwiek sposób ingerować w serduszku. Ale po wakacjach zdecydowałam że będę..

Gdzie w Krakowie wykonać ablację?

.. ...powodu tego, że moje WPW jest troche skomplikowane i czułe, i przez to że mam zaburzenia rytmu serca dosyć często to muszę mieć wykonaną jeszcze jedną ablacje. Pozdrawiam serdecznie. W Krakowie są dwa ośrodki: - Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II > KLINIKA..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...jeszcze steierdzili zespol WPW - częstoskurcz nadkomorowy serca niewiem co o tym wszystkim mam myśleć żaden lekarz nie wytłumaczył mi po ludzku co to za choroba i jakie są jej konsekwencje.Kazali mi dwa razy dziennie mieżyć mu ciśnieniei i puls oraz już wyznaczyli mu termin do położenia..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. Witam jako ze mam wpw i jestem uczulony na punkcie serca postanowilem wyslac moja mame do kardiologa bo ostatnio zle sie czula. oto co dzis wyszlo z badan: LA - 30mm AO - 32mm RV - 30mm IVS - 9mm LDEDd - 43mm PW - 9mm Jama serca wielkosci prawidlowej. Lewa komora o prawidlowej grubosci miesnia, prawidlowej..

Skurcze dodatkowe a papierosy

.. ...dodatkowe ( oprócz zespołu WPW i napadowych częstoskurczy ponadkomorowych ) niestety pale, wcześniej nie paliłem a też te skurcze miałem, niestety teraz czy pale czy nie, czy wcześniej nie paliłem, nie zauważyłem jakoś wpływu papierosów na te dodatkowe skurcze, tak samo jak je kiedyś..

Kardiolog z sercem w Szczecinie

.. ...zastawki dwudzielnej i WPW jestem po ablacji, któa nie zlikwidowała dodatkowej drogi przewodzenia. Mam 31 lat i czuję się coraz gorzej. Szarpnięcia w klatce, uderzenia, potknięcia serducha , to moje najczęstsze objawy.Proszę dajcie jakieś namiary na dobrych kardilogów w Szczecinie i..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...świetny pomysł. Ja żyłam z wpw jakieś 8 lat. 6 grudnia 2005 miałam ablację. Przed zabiegiem za dużo naczytałam się w internecie - tych złych rzeczy o ablacji i dlatego bardzo się bałam. Zabieg trwał 5 godzin, okazało się, że miałam 2 dodatkowe drogi, które wypalono. Trochę bolało, ale..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...trudniejsze zabiegi niż WPW ale robi się je także w naszym kraju. Zwykle korzysta się z systemu CARTO do tak zwanego mappingu elektroanatomicznego. Obecnie w Polsce jest kilka tych systemów. Na 100% ma go Anin, Zabrze i Gdańsk. Chyba jeszcze gdzieś. Pytanie tylko czy warto robić kolejny..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...dodatkowych skurczow, ale np w wpw preferuje sie metode tradycyjna. Arrrtur czy Ty może masz coś wspólnego z medycyną?bo jak na laika to masz bardzo opanowaną terminologoie medyczną : - )jestem pod wrażeniem : - ) podzielam zdanie choć przypuszczam ( niestety )że to efekt osobistego..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...Po niepełnej ablacji WPW powracały częstoskurcze i na przestrzeni lat, aż do roku 2006 czyli obecnego były znośne, częstotliwość napadowych częstoskurczów zmniejszyła się do jednego epizodu raz na dwa lata, jednak nadal pobierałem Cordarone, Atenolol i Aspargin, a w stanach napęcia..

Będę miał ablację! Anin Warszawa

.. ...nowina.. mam zespol wpw i bede mial ablacje w Centrum Kardiologi Anin w Warszawie 28.02.2007. 8.30 rano, cholernie sie boje, trzymajcie za mnie kciuki! Pozdrawiam Wszystkich Artur Witaj!!! Czy ty jesteś tym samym Arrrturem, który pisał nam o dr Walczaku? W Centrum Kardiologii piszesz -..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...stwierdzono u mnie zespol wpw ale dzis bylem u mojego kardiologa i zrobil mi echo serca. oto opis. LA - mm AO - pierscien 21mm, opuszka 32mm RV - 29mm IVS - 9mm, LDEDd - 54mm PW - 9mm Jamy serca wielkosci prawidolowej. Lewa komora o proawidlowej grubosci miesnia, prawidlowej kurczliwosci..

Zespół WPW a operacja na kamicę woreczka żółciowego

.. Mam zespół WPW. Muszę mieć operację na kamicę woreczka żółciowego, czy to schorzenie jest niebezpieczne podczas zabiegu? Czy mogą wystąpić jakieś komplikacje ? Jeżeli tak to jakie ? mysle ze zadne mialam operowana piers przy migotaniu przedsionkow i nic sie nie dzialo Raczej nic sie nie zdarzy, Anna jestes..

Po ablacji - Str. 2

.. ...uwagi bo urodziłam się z wpw i wydawało mi się że takie coś jest normalne i każdy czuje to samo co ja więc nie biegałam po lekarzacha wszystko tłumaczyłam tym, że pewnie mam złą kndycje. Dopiero kiedy uświadmili mi że moję życie w takim tępie może nie trwać już bardzo długo ( jak mi się..

Po ablacji - Str. 4

.. ...- komorowego zespolu wpw mialem jeszcze wykryty nawrotowy czestoskurcz węzlowy. wszystko sie udalo wypalić. czuje sie coraz lepiej,teraz o zadnym czestoskurczu nie ma mowy: ) powiedziano mi zebym przez miesiąc unikal wysilku a pozniej bede mogl zapomniec ze wgole mialem wpw..: ) oby tak..

Po ablacji - Str. 6

.. ...lekarz orzekł,że mam WPW i kazał umówić się na ablację z dr Bednarkiem albo Majewskim albo jeszcze jakimś jednym. Dostała kartkę z opisem zabiegu i wypisanymi punkt po punkcie powikłaniami do jakich może dojść podczas zabiegu lub po nim. Przeraziłam się. Płakałam kilka dni ( z przerwami..

Po ablacji - Str. 7

.. ...EKG wykazało zespół WPW z falą delta. To teraz niedawno w sumie, przedtem objawiało sie to częstoskórczem napadowym nadkomorowym, raz nawet udało się go zarejestrowac na EKG: ) Ablację miałam dokładnie 28 marca, w CK Anin zresztą, tam gdzie Ty : ) Jak na razie czuję się świetnie,..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...dodam ze mam zespol wpw ale nie sadze aby bylo od tego.. moze siedzacy tryb zycia? Prosze o odpowiedz Mobby Witam, mam ten sam problem,ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi lub jakiegoś rozwiązania. Pozdrawiam. Moze niskie cisnienie witajcie, morduję się z tym od kilku miesięcy,..

WPW a praca zawodowa

.. przeszkadza w pracy?? pytam z ciekawosci pozdrawiam!! Cześć : ) pracowałam jako motornicza,dopóki kardiolog nie napisał mi w karcie że : cyt : pacjentka w chwili obecnej nie nadaje się do wykonywania zawodu , na dzień dzisiejszy jestem po ablacji i pracuję w swoim zawodzie. Pozdrawiam : )..

Zespół WPW a ciąża

.. ...24 lata i... zespół wpw. Bez ablacji o ciąży mogę pomarzyć, tak dała mi do zrozumienia pani doktor. częstoskurcze miałam rzadko. 3 poważniejsze w ciągu 10 lat.Teraz za to mam je często, gdyby nie leki to najprawdopodobniej codziennie. Pani dr powiedziała, że raczej bez ablacji się nie..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...temu, z powodu zespolu WPW, miala operacje na otwartym sercu, z krazeniem pozaustrojowym. Gdyby to bylo dzisiaj, to prawdopodobnie wystarczylaby wlasnie ablacja, co najwyzej powtorzyliby jej ja, jakby za jednym razem nie wypalili wszystkiego. Oczywiscie ta osoba czuje sie super i jest..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...czestoskurcz nadkomorowy z WPW. Probowali wypalic za pierwszym razem, ale wpadalem kilkukrotnie w migotanie przedsionkow. Moze uda sie za drugim, albo trzecim razem... cos lub ktos kaze mi im ufac, choc moim zdaniem skape informowanie pacjenta jest nie fair. Jesli jednak chodzi o opieke..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...tetno to już objawy WPW? Witajcie. Rzucila mi sie w oczy nazwa PROPRANOLOL Od wielu lat mam problem z szybkim biciem serca i ponad 5 lat bralam na to wlasnie propranolol. Nie wiedzialam tylko ze lek ten przy dlugotrwalalym stosowaniu obkurcza naczynia krwionosne... Efekt byl taki ze..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...nieprawdopodobne...Wykryto u mnie WPW i to już po pierwszym ataku. Miałam wtedy puls 250 uderzeń na minutę wytrzymałam z takim pulsem godzinę ( lekarze mówili że to cud że nie umarłam a na pewno że nie zemdlałam ) w każdym razie po tej godzinie z takim pulsem nie byłam w stanie..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...dwudzielnej i zespół WPW ).Marihuana jak i inne narkotyki przyspieszają akcję serca. Nikt nie powinien ich zażywać, a tym bardziej osoby chore na serce !!!!!. Proponuję je odstawić !!!! i przebadać się jak najszybciej. witam czasami mam uczucie jak by serce chcialo mi wyleciec z..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...do ciebie. Mam zespół wpw i bez ablacji o ciąży mogę pomarzyć, tak dała mi do zrozumienia pani doktor. częstoskurcze miałam rzadko. 3 poważniejsze w ciągu 10 lat.Teraz za to mam je często, gdyby nie leki to najprawdopodobniej codziennie. Pani dr powiedziała, że raczej bez ablacji się nie..

Palenie papierosów a WPW

.. witam mam wpw jak wiekszosc z Was, ostatnio powiedzial mi lekarz... wyglada to tak ze serce sie zatrzymuje i jest mocne uderzenie i podobno to jest wpw.. zastanawiam sie czy palenie papierosow ( a pale juz pond 10 lat ) ma cos wspolnego z tymi objawami.. co o tym sadzicie? aha! znacie jakis dobrych..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...ekstrasystolie, mam jeszcze zespół WPW ale specjalista kardiolog z Centrum Kardiologii w Aninie powiedział mi że nie jest to związane tak usilnie z WPW ale w moim przypadku może sporadycznie wywołać częstoskurcz ponadkomorowy, chociaż nie jest to regułą, ale podkreślam ja mam zespół WPW,..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...już diagnozę - JEDNAK WPW. Tak jak podejrzewałam. Znerwicowana może i jestem, ale jak ktoś ma tętno 260/min to już nie może być tylko nerwica. Wszystko wyszło na Holterze. CZęstoskurcze wzięły mnie na dobre. Teraz funkcjonuje na lekach. Rozważam ablację, a właściwie jestem zmuszona ją..

Dekstrogyria na EKG

.. ...pobudzeniach komorowych ( i oczywiscie stalych nadkomorowych ) tez jest niegrozna? Pytam, bo nie wiem jak szybko powinnam udac sie do lekarza... : - ). Bede wdzieczna za odpowiedz... Pozdrawiam, Kaska...

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...częstoskurcze; stwierdone było WPW. Odkąd zaczołem używać Magvit B6 - rano 2t wieczorem 2t po posiłkach, częstoskurcze znikneły. Lekarstwa przestałem używać. Pozdrawiam Bogdan. Niech ktoś mi w końcu pomoże! Jak sobie dać z tym radę, tak bardzo się boję że przez te głupie skurcze niedługo..

Propranolol

.. ...nadciśnienie tętnicze, zespół WPW,nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu serca, zawał serca, phaeochromocytoma czy dodatkowe skurcze. Nie można zażywać go przy brdykrdii, bloku serca, astmie, niewydolności serca, wstrząsie kardiogennym i w podczas nadwrażliwości na lek. Alkohol..

Skurcze dodatkowe i inne zaburzenia rytmu

.. ...to minie.Podobno mam WPW, ale ja mysle ze to na tle nerwowym. W styczniu lekarz mnie skieruje na dodatkowe badanie specjalistyczne bo takie podstawowe to mialam wszystkie. Pytasz jak sobie z tym radzic.Po pierwsze przyzwyczaic sie do tego cholerstwa i wmawiac sobie ze to nic, niech sobie..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...dla mnie były jasne - wpw. I niestety rzeczywiście. Ostatnio nasiliły się i wszystko wyszło na holterze. tachicardia, QRSy i zabójcze tętno 260/min. Od wczoraj jestem na lekach - rytmonorm 150 i biosotal 40. Czuje się tak sobie, jestem słaba, ociężała, mam jakieś bóle w klatce. Jak..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...wegetatywna. Naczytałam się o wpw i nie byłam pewna, dlatego po 2 latach zdecydowałam się powtórzyć badania, zwłaszcza, że teraz jest gorzej. Mam nadzieje,że wyniki nie będą złe. Tobie też radzę się zbadać - najlepiej u kilku specjalistów. Życzę nam, żebyśmy się nauczyły pokonywać te..

Ablacja - Str. 4

.. ...po ablacji ( zespół wpw )odsyłają na rentę? Czego ja bym nie chciała,a dowiedziałam się niedawno że mam zespół wpw i jestem przerażona! Z góry dziękuję za odp. Iwona, Iwona: A od kogo tak słyszałaś? Bo ja pierwsze słyszę. I chyba wiele osób po ablacji tak samo.. Witam. :słyszałam od..

Ablacja - Str. 9

.. ...Ablacja,rodzaj arytmii WPW .Od 2005roku czekałem,trochę czasu.Ablacje przeprowadzał Dr.Oskar Kowalski,trwała coś koło godziny,Klinika znajduje się w Zabrzu.Nadal mam podobne odczucia jak przed zabiegiem,czyli zaczyna się atak ale w rezultacie do niego nie dochodzi,lecz od wczoraj czuję..

Ablacja - Str. 11

.. ...dodatku mam nadal zespół WPW. pozdrawiam Aśka Witam, kilka dni temu miałam ablację w szpitalu w Szczecinie, przy ul. Arkońskiej. Bolało strasznie, ale tylko przypalania, noga w porządku, nawet ciężko odnaleźć miejsce wkłucia. Przeczytałam dość uważnie forum i nie znalazłam odpowiedzi na..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...dziwne.. Miałam zespół WPW , potem ablację.. Dostałam jakiś czas temu wypis a oni mi tu piszą,że oprócz WPW kilka lat temu wykryli u mnie jakieś wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością... Ani ja , ani moja mama nigdy o tym nic nie słyszałyśmu..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...Witaj, mam to samo co Ty. WPW, wypadanie płatka i jestem po ablacji po której też mam dziwne objawy. ( ablacja 5 lat temu ze względu na WPW ). Odwiedziłem wielu lekarzy. Tak naprawdę to nie wiem czy to wpadanie płatka nie wpłaywa w jakis sposób na WPW. Napisz jaki emasz objawy i ile masz..

Jestem już po ablacji

.. ...Nie wiem nawet czy mam wpw. Lekarze wmawiają mi, że mam nerwice serca, ale ja nawet, gdy jestem spokojna mam częstoskurcze, gdy się schylę po coś, gdy jest mi zimno lub za gorąco. ostatnio częstoskurcz złapał mnie na ok. godz. Niech ktoś, kto ma wpw napisze czy odrazu miał kilkugodzinne..

WPW a migrena

.. Czy syndrom WPW ma jakiś wpływ na migreny, bo mam to i to i chciałbym się dowiedzieć czy to się jakoś ze sobą wiąże. Z góry dziękuję i życze zdrowia. Tez chciałbym znać odpowiedź na to pytanie, bo też mam WPW i migreny ( nawet takie z wymiotami ). Błagam niech ktoś odpowie czy to może być ze sobą powiązane..

WPW a prawo jazdy

.. Czy WPW jest przeciwskazaniem do posiadania prawa jazdy? Ja dzis bylam na badaniu lekarskim o pani doktor chce mi przyznam prawko na razie na 3 lata, chyba ze przyniose zaswiadczenie od kardiologa, że wpw nie jest przeciwskazaniem i wtedy dostane bezterminowo. W poń. Idę właśnie do kardiologa i chciałabym..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...barlowa i do tego zespoł wpw zachorowałam w wieku 15 lat od tego czasu moje życie sie zmieniło miałam 3 razy zmieniane leki początkowo brałam magnez potem betalok a teraz biosotal 3 razy dziennie moje obawy to omdlenia ,duszności zawroty głowy ,kołatania serca często nasilające sie przy..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...).lEkarz podejrzewa u mnie WPW ale ja myśle, ze objawy jakie mam to na tle nerwicy.ZAuwazyłam u siebie, ze jak moj stan psychiczny jest w normie to nie odczuwam na serce.Jest nawet kilka dni kiedy czuje sie dobrze i swiat postrzegam optymistycznie i z zadowoleniem po prostu luz.Wynika z..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...prawdopodobnie masz WPW nagłe przyspieszenie bicie serca.Moje serce potrafi przyspieszyć z normalnego bicia do 300 uderzeń na minute. Nie pierdol, że 300, bo byś już nie żył. Po mega wysiłku czytałem, że może być powyżej 200 ale nie 300 a co dopiero w spoczynku. To nerwica. Ja też to mam..

Ciąża i WPW

.. ...tygodniu ciĄży.mam zespół wpw.miałam już 3 ablacje w Ścchs w zabrzu . dwa tyg.temu wylĄdowałam na erce z częstoskurczem ponad 200.po czterech godz. mnie umiarowiono isoptinem i adenokorem.teraz biorę isoptin 40 3razy dziennie[przed ciĄżĄ brałam biosotal40 3razy dziennie].nigdy wczeŚniej..

Jakie są objawy WPW?

.. ...jakie sa objawy tego WPW bo nie wiem czy mam to samo ?? WPW to inaczej zespół preekscytacji.POlega on na przedwczesnym przejsciu fali pobudzenia elektrycznego z przedsionków do komór przez dodatkową, nieprawidłowa drogę przewodzenia z pominięciem wezła przedsionkowo -..

Kardiolog w Łodzi

.. ...lat zauwazył u mnie WPW( podejrzewa )Inni lekarze przez 20 llat wtym tez kardiolodzy nie podejrzewali WPW? nie rozumiem tego.ALbo sa niedouczeni albo daja spokój i nie mowia pacjentowi co jest grane przeciez lepiej dac sobie spokój...TYle ile miałam robionych ekg i usg nic nie wykazało a..

WPW co to takiego?

.. ...stwierdzili u ciebie wpw to z jakiego powodu miałaś robioną ablację przecież badanie elekytrofizjologiczne powinno to wykluczyć i co w związku z tym ustalili Moniko z niecierpliwością czekam na odpowiedż napiszcie mi prosze czy po badaniu holterowskim nie jednym tylko juz zdaje sie..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...jednoznaczne symptomy WPW? Jakie musza byc wyniki badan, zeby wiedziec to ponad wszelka watpliwosc? Tak jednoznacznie. Wedlug przedostatniego holtera mam 834 pojedyncze pobudzenia nadkomorowe, male pauzy ( ponizej 2 sekund ), EKG wykazalo pojedyncze ekstrasystolie z wstecznym..

WPW co to takiego? - Str. 3

.. ...juz: ) Też cierpię na WPW od kilkunastu lat. Przeszedłem oczywiście wszelkie badania w Zabrzu ( Centrum chorób serca ) gdzie stwierdzono WPW. Jednak nie biorę żadnych leków bo wiem że są one bardzo szkodliwe. Na początku miałem częstoskurcze nawet po 12 godzin 300/min. Ale pewien lekarz..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...dwudzielnej oraz zespół WPW. Pięć lat temu była ablacja, głónie ze względu na kołatania.Wypalono dodatkową drogę przewodzenia, która nie mogła powodować częstoskurczy tylko migotanie przedsionków. Po ablacji samopoczucie gorsze potem lepsze. Teraz w Holterze 40 pobudzeń komorowych i..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...zespół preekscytacji ( WPW - dodatkowa droga przewodzenia i byłem poddany ablacji ). Myślę sobie, że tak naprawdę że to niewielkie wypadanie płatka może wpływać jakoś arytmicznie ( skurcze dodatkowe i zaburzenia przewodzenia ) i może dawać błedny obraz innych badań dlatego może wcale nie..

WPW, nerwica serca a operacje

.. ...dowiedzieć, czy mając wpw można spokojnie poddać się jakiejkolwiek operacji? Ja do tej pory nie jestem pewna czy mam wpw czy tylko nerwice ( musze się dokładnie zbadać ), a za pół roku planuję operację szczęki ( zalecenie ortodonty ). Gdyby to była tylko nerwica, to pewnie i tak nie jest..

Ablacja jakie koszty? refundowana przez NFZ?

.. ...wiem ze mam Syndrom WPW i bede musiala przejsc zabieg Ablacji. Niestety nie jestem pewna czy ten zabieg jest refundowany przez NFZ czy trzeba wykonac go prywatnie. Czy ktos moglby mi pomoc ?? Zabieg jest w calosci refundowany, ale nie wiem jak w twoim przypadku. Mieszkajac w Anglii nie..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...jedno czy jak ma się WPW to w jakim wieku może się objawiać. odpisz mi na :chinchen1@wp.pl Rzegnam Paweł. Witam wszystkich Ja także ostatnio zaobserwowałem coś podobnego u siebie ( nierytmiczne bicie serca )Co ciekawe nie pojawia się to zaraz po wysiłku a o róznych porach dnia, toważyszą..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...przypadkiem też nie mam wpw? Witam wszystkich!!! Pisałem ten sam tekst w innym temacie ale pojawia się tam problem z jego wyświetleniem więc zamieszczę go kolejny raz. Na tym forum wypowiadam się po raz pierwszy. Wynika to z faktu, że dopiero niedawno pojawiły się u mnie objawy nerwicy,..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...mam stwirdzony zespół wpw, napady częstoskórczu lewej komory serca. Nic przyjemnego ale da się z tym żyć - pewnie dlatego, że mam to odkąd pamiętam.Trudno się czasami odnaleść - niby normalne funkcjonowanie ale z koniecznością nieustannej kontroli,obserwacji nadchodzących objawów...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...dowiedziałem sie ze to WPW co ja mam robic komu wierzyc!!Miałem trzy silne ataki czestoskurczu nadkomorowego cisnienie 200/160 puls 180 tabletki bisocard 5 mg i xanax 1 mg na uspokojenie.Ale z dnia nadzien jest coraz gorzej ciongły niepokuj ktory wiruje wokuł mojego serca robi mi sie..