Wrodzone choroby

Aorta

Aorta

.. ...prowadzą do patologicznych zmian aorty ( spadek sprężystości, wydłużenie, poszerzenie, tętniaki ). Patologie aorty mogą być również elementem wrodzonych wad serca lub być związane z chorobami genetycznymi...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...bloki przewodzenia ), wrodzone wady serca, choroby układu nerwowego ( np. padaczka ), choroby metaboliczne ( np. spadek poziomu glukozy we krwi ), szereg zaburzeń psychicznych i zatrucia ( leki, narkotyki itp. ). Podstawą w diagnostyce przyczyn wystąpienia omdleń jest dokładny opis..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są przewlekłymi procesami chorobowymi, przede wszystkim miażdżycą aorty. Tętniak aorty długo nie daje żadnych objawów. Niestety, często pierwszym objawem..

Choroby spichrzeniowe

.. ...Choroby spichrzeniowe to wrodzone defekty metaboliczne, których przyczyną jest brak lub niewystarczająca aktywność różnych enzymów. Objawy choroby wynikają z uszkodzenia konkretnych organów przez gromadzone w nadmiarze substancje, które u zdrowego człowieka są metabolizowane i usuwane z..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...główne przyczyny to wrodzone wady serca, podczas gdy u starczych dzieci i osób dorosłych przyczynami są raczej choroby nabyte ( gorączka reumatyczna, infekcyjne zapalenie wsierdzia czy zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim..

Włókniak

.. ...nerwiakowłókniakowatości wrodzonej. W przebiegu tej choroby całe ciało człowieka jest usiane guzami o charakterze włókniaków. Włókniaki dotyczą nie tylko tkanki podskórnej. Mogą także pojawiać się w obrębie stawów, wywodzę się wtedy z torebki stawowej lub ścięgien. Włókniaki mogą także..

Nadciśnienie wtórne

.. ...dzieci również odpowiadać wrodzone choroby nadnerczy, guzy hormonalnie czynne ( np. pheochromocytoma, guz wydzielający aminy katecholowe - adrenalinę i noradrenalinę ) czy choroby miąższu nerek wywołane przewlekłym zapaleniem tego narządu. Nie można przenosić na dzieci norm ciśnienia..

Kardiomiopatia gąbczasta

.. ...gąbczasta to choroba wrodzona, dziedziczona w sposób nie do końca wyjaśniony i zrozumiały. Odmiana choroby występująca u noworodków jest najprawdopodobniej dziedziczona z płcią, natomiast kardiomiopatia gąbczasta występująca w wieku dorosłym sugeruje typ dziedziczenia autosomalny..

Jaskra

Jaskra

.. ...może być pierwotna, wrodzona i wtórna. Najczęściej spotykana jest postać pierwotna prosta z otwartym kątem przesączania. Ta odmiana choroby bardzo długo pozostaje bezobjawowa. Zamykanie się kąta przesączania prowadzi do stanu zwanego atakiem jaskry. Wiele schorzeń może wtórnie wywoływać..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...zastawka mitralna ), wady wrodzone ( na przykład dodatkowe, zbędne szlaki elektryczne w sercu, które zakłócają jego miarową pracę ), operacje serca, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, zawał. Jest też cały zestaw tzw. przyczyn pozasercowych, do których..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...życia ), trombofilie ( wrodzone lub nabyte zmiany w składzie krwi związane ze zwiększonym ryzykiem powstawania skrzeplin w układzie żylnym ), choroba nowotworowa , niewydolność krążenia, choroby płuc, choroby zapalne, a także ciąża, połóg oraz duże zabiegi ortopedyczne, jak wymiana stawu..

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...zastawek serca mogą być wrodzone, lub powodowane przez różne choroby. Choroba ta może prowadzić do znacznego upośledzenia sprawności i może wiązać się z koniecznością ograniczenia aktywności chorego. Choroba może prowadzić do przedwczesnej śmierci, najczęściej w wyniku gwałtownego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...wyrzuty sumienia, * wrodzone poczucie winy * , to wystarczyło, aby budzić się w nocy z walącym sercem...Myślę, że wiele rzeczy sami zakodowaliśmy w sobie, zaprogramowaliśmy się na takie a nie inne myślenie i dlatego jest nam tak ciężko wyjść z choroby. Na nerwicę składają się nie tylko..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...zaslabnąc,ponadto wada ta /zresztą wrodzona /wplywa na uksztaltowanie takiej a nie innej osobowości,a mianowicie powoduje lęki.Związane jest to z momentami niedotlenienia.Szkoda ,ze lekarze pierwszego kontaktu nie informują o tym wyczerpująco ,wiedzę czesto zdobywa się przypadkiem przy..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...oka,lekarz wykrył wade wrodzoną astygmatyzm,która powoduje tak silne bóle glowy,ktore doprowadzają do silnych wymiotów.Musze nosić okulary na stałe.Nosze je juz 3 miesiące i mam spokuj z bolami głowy.A pozatym z dna oka można też stwierdzic inne choroby ,u mnie wykryto jeszcze skoki..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...nie dawna wiem ,że mam wrodzoną kardiomiopatię przerostową .Chciałabym poznać osoby ,które też chorują na hcm .To moje gg7863377 pozdrawiam Witam Was wszystkich mam 45 lat i mam wrodzoną kardiomiopatię przerostowa czyli genetynie uwarunkowaną . Moja 74 letnia mama która tez choruje na tą..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...twierdzą że jest to wrodzone a nie nabyte schorzenie. Przez całe życie odkąd pamiętam brałem zawsze leki i było ok. Ale wiosna przeszedłem zapalenie oskrzeli i niestety skutkami ubocznymi tego był pobyt w szpitalu, lekarz stwierdził postępy w chorobie. Wyszedłem i wszystko jest ok, ale..

Zespół wydłużonego QT - jaka przyczyna?

.. ...kilka tego przyczyn: - wrodzone ( choc jesli u nikogo z Twoich bliskich ta choroba nie wystepuje i poza tym nie jestes gluchy, to raczej odpada ) - zaburzenia elektrolitowe ( i to jest bardzo mozliwe w Twoim przypadku ), a dokladnie obnizony poziom potasu, magnezu, wapnia. Bys musial..

Przerost serca

.. ...komory ( nie jest to wada wrodzona ). co jeszcze jest potrzebne poto aby można było udzielć odpowiedzi na moje pytanie? http://kaliszok.republika.pl/kardiomiopatie.htm zobacz to W Aninie jest poradnia zajmującva się tą jednostką chorobową tel. 0 - 22 343 - 43 - 85 0 - 22 343 - 43 - 95..

Dodatkowe skurcze - Str. 74

.. ...sercowe pochodza od twojej wrodzonej wady serca ktora piszesz ze u ciebie stwierdzono.mam to samo od 23 roku zycia.teraz mam 49 lat .ja tez mam dodatkowe uderzenia serca. ta wada serca nazywa sie Mitralklappenprolaps - Syndrom jest to psychosomatyczna choroba to znaczy :ma sie psychiczne..

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...zawale, kardiomiopatie i wrodzone „kanałopatie” ( zaburzenia kanałów jonowych ), do których należą: zespół wydłużonego QT, zespół Brugadów, katecholaminozależny różnokształtny częstoskurcz komorowy, idiopatyczny częstoskurcz komorowy. Istnieje wiele innych przyczyn,..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...spowodowana ta wada, czy jest wrodzona czy nabyta. Oczywiście przy lekkim stopniu niedomykalności operacja nie jest wskazana. Pomyslmy. NIe urodzilem sie z ta wada. NIe wiem z czego ona mogla wyniknac. Moze z anginy albo innej choroby. Lekarz nie powiedzial czym mogla byc wywolana ...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...spowodowane czynnikami wrodzonymi, chorobą, a także czynnikami psychologicznymi np. otoczenie zwracało szczególną uwagę na sprawy związane z trawieniem lub ktoś w rodzinie cierpiał na bóle głowy albo osoba bliska zmarła na zawał serca. Doświadczenia tego rodzaju mogą sprawić, że będziemy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 226

.. ...wada jest nabyta a nie wrodzona, kiedy wykryto u mnie nerwice serca lekarze mówili ze to jest tylko to dopiero po 2 latach nabawiłam sie tego niedotlenienia. DO ANI wbrew Twoim przekonaniom nie mam nadwagi, bulimii, depresji, tików , ani zajadania stresu, czy innych leków, Spędziłam..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 5

.. ...może być genetyczna , wrodzona która,może się ujawnić w póżniejszym wieku . Nie wstydżcie się tego to jest również choroba tylko na innej zasadzie , może cierpieć i dusza i ciało CZUJE SIĘ SUPER NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokręcony SAID Mam 28 lat. A jeszcze jedno dlaczego..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 6

.. ...nerwicy , nabytej lub wrodzonej - genetycznej Nie wstydżcie się tego to jest również choroba tylko działająca na innej zasadzie również należy ją leczyć. Pokręcony SAID Mam 28 lat. Kretyni Kretyni i jeszcze raz kretyni jak nie wiecie co palicie to takie sa skutki a panna moze jarała..

Renty, zasiłki rehabilitacyjne, zasiłki chorobowe

.. ...- ) jeśli jest wada wrodzona serca która faktycznie ogranicza wykonywanie pewnych zajęć ktoś nie może z powodu choroby być policjantem, zołnierzem, strażakiem, ochroniarzem, sportowcem itd czyli ma ograniczoną zdolnośc do wykonywania pewnych zawodów to czy moze dostać rente ? starać się..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...najczęściej są następstwem wad wrodzonych, zaburzeń poziomu elektrolitów lub przebytych infekcji. U dorosłych najczęstszą przyczyną arytmii są nabyte choroby serca i układu krążenia ( miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, stany zapalne ), które są zazwyczaj..

Nieszczelność zastawek

.. ...jak kazdy.Mialem wade wrodzona zastawki aortalnej. Niewiem jak zachorowalam zbytnio sie tym nie przejełam ale ostatnimi dniami jestem caly czas w strachu z kazdym bolem serca boje sie ze dostane zawal itd. :( Strasznie sie przy tym denerwuje i odczuwam to na swoim samopoczuciu dzisiaj..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...przezroczystej, ale to jest wada wrodzona, tak powiedzieli lekarze... Jak narazie nic nie wykazuje na zadną chorobę, bede miał jeszcze robione badanie EEG głowy... lekarze podejrzewają iz moze to byc powod na skutek pobicia... Na razie lecze sie na cisnienie... ja mam znów tak, że zawsze..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...spowodowane czynnikami wrodzonymi, chorobą, a także czynnikami psychologicznymi np. otoczenie zwracało szczególną uwagę na sprawy związane z trawieniem lub ktoś w rodzinie cierpiał na bóle głowy albo osoba bliska zmarła na zawał serca. Doświadczenia tego rodzaju mogą sprawić, że będziemy..

Papierosy nie powodują raka

.. ...ma wady wrodzonej i nie cierpi na żadna chorobe oprócz nerwic ???? W którym koncernie tytoniowym robisz ? : ) Spoko, jak trzymasz papierosy w szafce, to nic nie szkodzą. Gorzej jak zacznie się je palić...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 406

.. ...mnie tyle że ja mam wrodzoną wadę i wypada mi płatek zastawki mitralnej i też muszę przyjmować magnez; ) Wcześniej nie odczuwałam tej wady nawet nie wiedziałam że ją mam ale cóż dzięki nerwicy wada dała o sobie bardzo mocno znać. Domi powodzenia w pracy.Ty się również trzymaj cieplutko...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 466

.. ...zawodowa 6 ( ma się ten wrodzony talent:D:D:D ) zachowanie bardzo dobre: ) ) ) kurczaki ale sobie butami nogi obtarłam że teraz tak mnie pieką że to masakra:/ Matiiago sufit jest bardzo fascynujący na prawdę: ) Połóż się a sama to zauważysz tak jak Twoje maleństwo;p Kochani wróciłam!!..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1062

.. ...kregoslupa,sprawy kobiece,i ta wrodzona wada serca a mimo to operacje sie powiodly i wszystko jest ok.U twojej mamy tez bedzie dobrze. Krysiu bylam w szoku jak czytalam o twojej * przygodzie * przeciez okulista powinien ci powiedziec ze po tych kroplach nie mozna chodzic po sloncu.Ale..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1076

.. ...usmiech na twarzy chyba wrodzony ; ) Freciu twoje fotki tez sa piekne Nie gniewajcie sie na mnie mysle o was codziennie i zycze wam zawsze leprzego samopoczucia niz moje ;( No i dupa wyszła z wyjazdem. Moja koleżanka z którą miałam jechać zrezygnowała z powodu swojego wujka, który się..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...3krotnie krojone ( wady wrodzone ). Teraz już za słabe na wymianę zastawki. Nie leczę już choroby tylko walczę z jej objawami. ZMIATAJ DO KARDIOLOGA znim czeka Cię to samo! Zastawka się * sama * nie domknie. Sam to się bałagan robi! Powodzenia Jak najszybciej udaj się do dobrego..

Przerost mięśnia sercowego

.. ...wadami zastawkowymi lub wrodzona. Czy w rodzinie były przypadki zachorowań na tą chorobę lub inne związane z układem krążenia??? Leczyć trzeba to jest pewne nie można tego zostawić bo wtedy doprowadzi to do najgorszego. Badania powinny pokazać w jakim stopniu zaawansowania jest choroba..

Tężyczka, co robić?

.. ...2009 ), - z powodu wady wrodzonej układu pokarmowego mam z nim problemy od kilku lat ( zaburzenia czynnościowe, choroby refluksowe - od początku tego wszystkiego jestem ciągle na lekach zmniejszających wydzielanie soku żołądkowego ), - bólu brzucha i bólu głowy, który akurat wtedy..

Paciorkowiec przy niedomykalności zastawek

.. ...Witam. Mam 18 lat , mam wrodzoną wadę serca, mianowicie niedomykalność zastawek. Bardzo dużo choruję, mniej więcej co miesiąc dopada mnie jakaś grypa, angina, zapalenie gardła. Za każdym razem przepisywano mi antybiotyk, najczęściej duomox, ostatnio już dużo mocniejsze. Jako że moje..

Serce a zadyszki

.. ...Witam. Mam 18 lat, mam wrodzoną anomalie naczyń wieńcowych. W 2004 roku przeszłam operacje. Oczywiście od kilku lat nie wykonuje żadnego wysiłku, niestety od jakiegoś miesiąca mam częste zadyszki. Czy to jest związane z moją chorobą? Najprawdopodobniej tak ale nie tylko.Przypuszczalnie to..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...pol roku mam ekg, i jest ok. ..2 raz mialem robione badanie wysilkowe to na rowerze... Jesli moja mama ma arytmie to to jest wrodzone ,ze od zawsze miala czy to z wiekiem przychodzi( styl zycia itp. )..

Nadciśnienie, choroby a długość życia

.. ...nawet 60 - latkowie z wrodzonymi, złożonymi wadami serca. Oczywiście po kilku operacjach, tak, jak ja. Nadciśnienie może się pojawić w każdym wieku, jest groźne, dlatego trzeba je stale leczyć, czyli brać leki przepisane przez kardiologa, nie dopuścić do nadwagi, nie palić tytoniu,..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...spowodowana przez: - wrodzone nieprawidłowości w budowie zastawki; - reumatyczne zapalenie wsierdzia; - bakteryjne zapalenie wsierdzia; - zwyrodnieniowe zmiany zastawki ( z kalcyfikacją ) związane z podeszłym wiekiem. Występuje dwukrotnie częściej u mężczyzn niż u kobiet. Do głównych..

Czy mozna wyleczyc sie z nerwicy?/

.. ...okoliczności ( oraz wrodzonych skłonności ) i który sam podsycałem. Takie jest moje zdanie dzisiaj na temat możliwości wyleczenia sie z nerwicy, która nie jest choroba tylko pewnym splotem wszystkich okolicznosci naszego zycia plus charakter, predyspozycje itd. Pozdrawiam Cie. Bardzo..

Zamienić się sercem z bliską osobą

.. ...przeszczepu.Musiał mieć wrodzoną wadę lub nabyta po jakiejś chorobie. odpisz dziewczyno na uwagi i pytania : ) wszyscy jestemy ciekawi - jak to mozliwe ze po wypadku serce jest do przeszczepu, moze cos zle zrozumialas. hahahah leze ze smiechu kobieto,przeszczepy serca dokonuje sie od..

Zastawka trójdzielna

.. ...hemodynamicznie. Może być albo wrodzona, albo nabyta, np. z powodu jakiejś choroby ( grypa, angina, gorączka reumatyczna, zapalenie wsierdzia ). To, czy możesz uprawiać sport, albo szczepić się przeciw grypie, powinien powiedzieć Ci lekarz. Lekki wysiłek fizyczny zazawyczaj nie jest..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 13

.. ...wyrzuty sumienia, * wrodzone poczucie winy * , to wystarczyło, aby budzić się w nocy z walącym sercem...Myślę, że wiele rzeczy sami zakodowaliśmy w sobie, zaprogramowaliśmy się na takie a nie inne myślenie i dlatego jest nam tak ciężko wyjść z choroby. Na nerwicę składają się nie tylko..

Blok prawej odnogi pęczka hisa

.. ...układu krążenia. 2. Wady wrodzone serca 3. Zaburzenia rytmu serca pochodzenia organicznego, potwierdzone badaniami elektrokardiograficznymi. Czy blok prawej odnogi pęczka hisa uznawany jest za: - chorobę serca ? - wadę wrodzoną serca ? - zaburzenie rytmu serca ? Problemem dla mnie jest..