Wrodzone wady serca

Zapalenie wsierdzia

.. ...biologiczne zastawki serca; wrodzone wady serca; nabyte wady serca także te powstałe w wyniku gorączki reumatycznej; kardiomiopatia przerostowa ( HCM ); cewnikowanie serca; narkomania. Objawy kliniczne infekcyjnego zapalenia wsierdzia. podwyższona temperatura ciała - nieswoisty objaw;..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...kurcz tętnicy wieńcowej; wrodzona wada naczyń wieńcowych; zmiany zatorowo - zakrzepowe w tętnicach wieńcowych; kardiomiopatia przerostowa; wady zastawek serca; zatrucie czadem, przedawkowanie narkotyków ( np.amfetaminy ) i inne. Zawał serca występuje u pacjentów z dławicą piersiową (..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...trójdzielnej to ciężka wada wrodzona serca polegająca na zarośnięciu płatków prawej zastawki przedsionkowo - komorowej. Przepływ krwi z prawego przedsionka do prawej komory jest więc niemożliwy. Praca serca jest możliwa jedynie dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...występuje także jako wada wrodzona, konsekwencja nieprawidłowego rozwoju serca w życiu płodowym. Zwężenie zastawki trójdzielnej rzadko jest wadą izolowaną, zwykle towarzyszy jej także niedomykalność ( tak zwana wada złożona ) i wady zastawki mitralnej. Dolegliwości w przebiegu stenozy..

Wady przewodozależne serca

.. ...przewodozależne serca to takie wrodzone wady serca u dzieci, przy istnieniu których do życia konieczna jest drożność przewodu tętniczego ( przewód Botalla ). Przewód tętniczy w życiu płodowym łączy tętnice płucne ( pień płucny ) z aortą w jej odcinku wstępującym. Po porodzie takie..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...bloki przewodzenia ), wrodzone wady serca, choroby układu nerwowego ( np. padaczka ), choroby metaboliczne ( np. spadek poziomu glukozy we krwi ), szereg zaburzeń psychicznych i zatrucia ( leki, narkotyki itp. ). Podstawą w diagnostyce przyczyn wystąpienia omdleń jest dokładny opis..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...główne przyczyny to wrodzone wady serca, podczas gdy u starczych dzieci i osób dorosłych przyczynami są raczej choroby nabyte ( gorączka reumatyczna, infekcyjne zapalenie wsierdzia czy zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim..

Wady serca

Wady serca

.. ...wrodzone lub nabyte. Wrodzone wady serca. Wrodzoną wadą serca nazywamy obecność nieprawidłowości w połączenie pomiędzy jamami serca lub wielkimi naczyniami. Wady wrodzone są spowodowane nieprawidłowościami zaistniałymi w procesie organogenezy ( powstawania, tworzenia się ) serca płodu...

Hipoplazja

.. ...dziedziny kardiologii jest wrodzona wada serca w postaci hipoplazji lewej komory. W tym przypadku nieprawidłowość dotyczy pierwotnie mięśnia lewej komory. Innym przykładem jest również wada wrodzona serca - atrezja zastawki trójdzielnej. W przypadku tej wady krew w zasadzie nie dostaje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...wykryto u mnie wadę wrodzoną serca: przeciek miedzy - przedsionkowy, stwierdzono także dodatkową żyłę głowna górna , i zostałam zakwalifikowana do pełnej korekcji wady serca.Mam 20 lat i obecnie czuję sie bardzo dobrze,bez zadnych kołatań itp. Lekarz prowadzący powiedział, że badanie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...mechaniczna z powodu wrodzonej wady serca,,,po operacji bylo super,czulam sie swietnie przez te 6 lat i nadal tak jest,,,ale niestety pojawily sie częstoskurcze przedsionkowe,,,nie wiem skąd??mialam robione wszystkie juz badania,z zastawka jest wszystko dobrze,serce nie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...Dodam jeszcze, że pomimo wrodzonej wady serca, tego co się wydarzyło w przypadku mojego męża, nie spodziewał się nikt z najlepszymi specjalistami na czele. Takich rzeczy nie da się przewidzieć. Dobrze, że siostra szybko otrzymała pomoc i jest w szpitalu. Proszę mi wierzyć, ja wiem co to..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...zabieg ABLACJI z powodu wrodzonej wady serca ( zespół WPW ). Jednak mam wrażenie , że nic mi to nie pomogło. Nadal mam częstoskurcze tyle że chwilowe tzw. pobudzenia.Serce wali mi jak opętane. Nie moge wykonywac podstawowych czynności. Problemy sprawia mi nawet wejście na drugie pietro...

Dodatkowe skurcze - Str. 74

.. ...sercowe pochodza od twojej wrodzonej wady serca ktora piszesz ze u ciebie stwierdzono.mam to samo od 23 roku zycia.teraz mam 49 lat .ja tez mam dodatkowe uderzenia serca. ta wada serca nazywa sie Mitralklappenprolaps - Syndrom jest to psychosomatyczna choroba to znaczy :ma sie psychiczne..

Wady serca - pytania i odpowiedzi

.. ...nabyta przez jakies czynniki ktore ja wywolaly? czy to jest do wyleczenia? co grozi z powodu braku leczenia? czy zwykle kolatania i towarzyszace temu takie czasem uderzenia krwi do glowy to wlasnie to?..

Wrodzona wada zastawki a narkotyki

.. ...mam pytanie dotyczace wrodzonej wady zastawki,a zarzywania amfetaminy,kokainy czy ekstaz. co spowoduje zazycie tych narkotykow podczas niedomykalnosci zastawki serca?? czy moze to byc smiertelne dla chorego?? prosze o szybka odpowiedz. Jestem przekonana,że może to spowodować straszne..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...często występują wady wrodzone serca. Njaczęsciej współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo..

Serce z prawej strony

.. ...często występują wady wrodzone serca. Njaczęsciej współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo..

Dziecko nienarodzone z wadą serca

.. ...Pani dziecka jest wada wrodzoną i w pierwszych chwilach życia będzie musiało prawdopodobnie przejść operację ratującą życie. Wada ta jest zbliżona do wady ASD czyli ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Najlepiej jakby Pani dostała skierowanie do ośrodka referencyjnego czyli takiego..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...5839861. Z powodu cięzkiej wrodzonej wady serca przeszłam do tej pory 3 operacje, Przy ostatniej ( w 1998 r ) m. in. wszczepiono mi homograft, czyli tętnicę płucną wraz z zastawką ( moja zastawka była zarośnięta ). Pozostałe zastawki tez mam niedomykalne, ale w małym stopniu i nie jestg..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...zapraszam na nasze forum Wrodzone wady serca u dzieci: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Z tego co znalazła to : rzadko obserwuje się zmiany anatomiczne zastawki trójdzielnej ( jedna z czterech zastawek serca; leży między prawym przedsionkiem a prawą komorą ). Jje..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...III najprawdopodobniej wrodzonej wady serca wstawiono rozrusznik,który w moim przypadku pogorszył jakość życia. Po wstawieniu rozrusznika z minuty na minutę moje serce,wnętrzności imięśnie robiły się coraz bardziej gorące sprawiając okropny ból.Stawy sztywniały i puchły.Tworzyły się..

Linki do innych for/stron kardiologicznych - proszę podawać tutaj

.. ...skorygowanymi wadami wrodzonymi serca, powikłaniami po tym itp. Mimo wszytsko z autopsji wiem, że najlepszym sposobwem jest podanie linku w konkretnym wątku. Osoby szukające pomocy nie zawsze znajda ten watek, zwłaszcza, ze na ten moment nie ma możliwości umieszczania waznych wątków..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...obie komory jest wadą wrodzoną, spotykaną dość często u dzieci. Podobnie jak w ubytku przegrody przedsionkowej, następstwa tej wady zależą od wielkości otworu łączącego obie komory. Ubytki bardzo małe, z niewielkim przeciekiem krwi z lewej do prawej komory, nie zakłócaja pracy serca i..

Anin czy inna klinika kardiologiczna

.. ...dwie z trzech operacji wrodzonej wady sercaw wieku 17 lat. Jestem bardzo zadowolona, że tam trafiłam. Polecam wszystkim: - ) Do tej pory jeżdżę tam na kontrole i zawsze niemoge sie doczekac, kiedy zobacze znajome kąty: - ) Witaj, Jestem pacjentem IK od 1992 r. W roku 1993 wykonano u mnie..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej - Str. 2

.. ...Pan tu na dłużej. Wady wrodzone serca u dorosłych leczy się np. w Poradni Wad` Wrodzonych Serca w Aninie ub w Zabrzu lub w Krakowie - wszedzie da sie dostac, choc po pewnym oczekiwaniu - a bywają gorsze wady niż ASD I - to zależy od stopnia zaawansowania. Niestety żadnej odpowiedzialnej..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. Witam Niedawno robiłam swojej trzyletniej córce rtg płuc ( po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...powiedział, że jest to wada wrodzona, nie wymaga leczenia, po prostu to mam i tak już będzie. Przez te kilka lat jakoś nie robiłam sobie nic z tej wady bo też i nie mam żadnych objawów, a i ten lekarz mnie uspokoił. Dziś miała robione echo serca bo ostatnio lakarz rodzinny mnie..

ASD II jak jest leczone?

.. ...wszyscy wtajemniczeni w wrodzone wady serca wiedzą, że jest to przeciek między przedsionkowy czyli tzw. dziura w serduszku, moja jest niewielka ma 4mm. Jutro mam konsultacje w klinice w Zabrzu , coś będą z tym robić tylko powiedzcie co: zamkną czy raczej zostawia do leczenia..

Wrodzona niedomykalność zastawki mitralnej a wysiłek i sposób życia

.. Witam, od urodzenia posiadam wadę serca, która się nazywa niedomykalność zastawki mitralnej. Zaawansowanie tej wady jest II/II stopień. Aktualnie mam 18 lat i dotychczas nie zwracałem na tą wadę uwagi, ponieważ nie była ąz tak bardzo odczuwalna ( żadnych kuć, bolesnych skurczów, tylko trochę większe tętno..

Problem z erekcją czy to przez wadę serca??

.. ...problemów... Ja z powodu wrodzonej wady serce nie mogę mieć dzieci, więc o seksie też nie ma co myśleć. Nie masz innych problemów ze względu na wadę serca? Ja się szybko męcze, co ,mnie bardzo denerwuje, bo mając 28 lat czuję się jak staruszka... Mam wrażenie, ze tnj - to ta sama osoba..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...serca z powodu złożonej wrodzonej wady serca, mogę Cię zapewnić, że życie po operacji toczy się dalej. Pracujesz, imprezujesz, chodzisz na zakupy itp. Poza tym bierzesz leki, robisz niezbędne badania, chodzisz na kontrole, ćwiczysz na miarę sił i konieczności. Po prostu żyjesz. Też mam..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...cm. To wynik złozonej wrodzonej wady serca. Lekarze nie widzą na razie wskazań do operacji, bo w moim wypadku będzie ona szczegolnie ryzykowna, bo mam za sobą 3 operacje kardiologiczne, w tym dwie na otwartym sercu. Tak, jak Zofia, biorę leki ( Valsacor 80 mg i Ebivol 5 mg ), co pół roku..

Prosze o pomoc prawdopodobienstwo operacji

.. ...i stwierdzono ze mam wrodzona nie domykalnosc zastawki.Po zorbienu echo serca swierdzono ze mam uszkodzane 2 zastawiki jedna w 50% druga zas w 25 %.Oczywscie zalecono ostroznosc brak jakiegokowiek wysilku i leki ( bralem nawet 11 tabletek dziennie ).Przez pierwsze 2 lata od wykrycia wady..

Uszkodzona zastawka i wysokie ciśnienie

.. ...i stwierdzono ze mam wrodzona nie domykalnosc zastawki.Po zorbienu echo serca swierdzono ze mam uszkodzane 2 zastawiki jedna w 50% druga zas w 25 %.Oczywscie zalecono ostroznosc brak jakiegokowiek wysilku i leki ( bralem nawet 11 tabletek dziennie ).Przez pierwsze 2 lata od wykrycia wady..

Wada serca dziecka

.. ...wadę serca ,wada jest wrodzona jej szmer skurczowy 3/6wg Levinea jest tylko obserwowana od piątego roku bardzo mnie to niepokoi co ją czeka w przyszłości bardzo proszę o poradę Sam szmer jest objawem jakiejś wady, nie samą wadą. A gdzie się leczycie? Co mówia lekarze? Czy mała będzie..

Heterotaksja a serce dziecka

Heterotaksja a serce dziecka

.. ...konsekwencji prowadzi do wrodzonej wady serca. W celu podniesienia przeżywalności dzieci naukowcy postanowili zbadać, które geny są odpowiedzialne za heterotaksję. Okazało się, że genomy dzieci cierpiących z powodu heterotaksji mają znacznie więcej wariantów liczby kopii ( CNV - ang...