Wrzody

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...bólowych np. chorobę wrzodową żołądka, której leczenie opiera się na stosowaniu zupełnie innych leków, m.in omeprazolu ( Bioprazol, Exter, Helicid, Gasec, Losec, Notes, Omar, Ortanol, Prazol, Polprazol, Ulzol ). Głównym celem leczenia choroby niedokrwiennej serca jest spowolnienie..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia, ropień..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...charakterystyczny dla choroby wrzodowej żołądka. Podobne dolegliwości może powodować zapalenie błony śluzowej żołądka. U osób ze stwierdzoną chorobą wrzodową wystąpienie nagłego, bardzo silnego bólu w tej okolicy może sugerować perforację i wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej...

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...niestrawność czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc lekarską znacznie później, niż gdyby wystąpił typowy ból zamostkowy. Uważa się, że maska brzuszna zawału serca występuje najczęściej gdy zawał dotyczy ściany..

Nadżerki żołądka

.. ...podobne do objawów choroby wrzodowej, mogą być mniej nasilone. Wrzód to również ubytek w błonie śluzowej, ale sięgający głębszych jej warstw, nadżerka dotyczy tylko warstwy najbardziej powierzchownej - nabłonka błony śluzowej. Charakterystycznie występują kłujące bóle w okolicy..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. Owrzodzenia podudzi to objaw przewlekle utrzymującej się i nieleczonej niewydolności żylnej. Jednocześnie jest to najpoważniejsze powikłanie tej choroby. Niewydolność żylna objawia się zastojem krwi w naczyniach kończyn dolnych. Ściany naczyń żylnych są elastyczne i podatne, rozciągają się tworząc żylaki. Z..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...liczne podobieństwa, jednostka ta w języku łacińskim nazywana jest angina abdominalis ( brzuszna ). Ból pojawia się około 30 minut po posiłku, stąd łatwo można przypisać go chorobie wrzodowej żołądka...

Sulpiryd

.. ...trakcie leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelit. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób z chorobami sercowo - naczyniowymi. Podobnie w przypadku współistniejącej choroby Parkinsona, niewydolności nerek i epilepsji. Sulpiryd..

Ból trzustki

.. ...odpowiednio perforacji wrzodu żołądka oraz zawału mięśnia sercowego. Część chorych skarży się na bóle opasujące, co jest charakterystyczne dla zapalenia trzustki. Do zapalenia trzustki często dochodzi na skutek kamicy dróg żółciowych. Jeśli pierwotną przyczyną jest kamica, chory mógł..

Dawkowanie amoksycyliny

.. ...bakteria związana z chorobą wrzodową żołądka ) przez dwa tygodnie podaje się 2x1g amoksycyliny dziennie ( oraz drugi antybiotyk i lek blokujący pompę protonową ). Osobne zasady dawkowania odnoszą się do dzieci z masą mniejszą niż 20 kg, u których dawkę leku przelicza się względem masy..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...alergiczne, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Wszystkie leki z tej grupy, również te dostępne bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub zasadami dawkowania zawartymi w ulotce leku...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...mu na to ( choruje na wrzody żołądka ) * jak cię będzie bardzo bolał brzuch to staraj się myśleć o czymś przyjemnym zobaczymy czy ci minie ból. * Moja psychoterapeutka, kazała mi uprzedmiotowić swój lęk i nazwać go jakoś, nadać mu imię. A w momencie kiedy czyję że mnie bierze walczyc z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...narządów wewnętrznych ( np. wrzodach przewodu pokarmowego z tendencją do krwawień ) rozszerzanie naczyń krwionośnych w obrębie brzucha może być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia. Uzyskiwanie wrażenia chłodnego czoła Ostatnim ćwiczeniem standardowym jest nauczenie się wywoływania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 40

.. ...myślę, że może jakiś wrzodów się nabawiłam? Sama nie wiem. Tak sobie myślę, że to wszystko nasila się przez ten zbliżający się wyjazd, kwestię lotu samolotem, później rozstania z mężem ( już myślę jak będzie nocami bez niego, czy tak jak wczoraj? ). No i tak Wam powiem, że to wszystko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...praktyki lekarskiej... Wrzody żołądka i napięcie nerwowe Jestem mężczyzną w wieku 50 lat. Niedawno stwierdzono u mnie wrzody żołądka. Powstały zapewne wskutek częstego napięcia nerwowego. Biorę wypisany przez lekarza lek, przestrzegam diety, jednak moje samopoczucie nie poprawia się...

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...wykazalo podejrzewali wrzody wiec zarestrowalam sie do gastrologa ale po paru dniach zemdlalam rano w domu no i jak mnie karetka zabrala do szpiatala to tez tam zemdlalam... Zrobili mi wszytskie badania no i bylo ok idealne wprost EKG tez... Ale zrobili mi tez gastroskopie.. No i..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie - Str. 2

.. ...i mam wrazenie ze to wrzody... i to chyba najprawdopodobniejsza opcja.. aczkolwiek, warto isc do lekarza - tylko wiekszosc jest mysli - * wole nie wiedziec co mi jest wtedy jestem zdrowszy * sam tak mysle. ale to zle myslenie. Widzę,ze nie tylko ja tak mam : ) ja odczuwam w zasadzie po..

Chelatacja - Str. 16

.. ...zawał, wylew, cukrzyca, wrzody,choroby immunologiczne itd. Mówi się: ,,był zdrowy, jak rzepa i jakoś tak przydarzyło mu się umrzeć na zawał * ... Gdyby był zdrowy - nie umarłby. Ktoś może powiedzieć, że przestrzega jako takiej diety i też ma miażdżycę... Szukamy szybkiego ratunku u..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...nerek,watroby czy z powodu wrzodu zołądka ( czego Ci nie zycze )moze nastapić zwiekszenie tego krwawienia. Dzieje się tak zwlaszcza u tych osób,ktore maja podwyzszone cisnienie tetnicze. Więcej informacji może udzielic Ci Twoj lekarz,gdyż moja wiedza na ten temat niestety się konczy:/...

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...lezalm w szpitalu na wrzody, okropną gastroskopie mialem juz ze 4 razy, a mam 27 lat. No i niedawno mialem te dziwne bole głowy, jakby rozpieranie. Zrobiłem sobie tomograf łba. wyszło wszystko w porządku. Połączenie hipohondri z nerwicą to tylko psychiatryk. Zobacze może niedługo włoże..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...Potem był, ischias, wrzody żołądka, zapalenie śluzówki, refluks,przepuklina rozworu przełykowego,potworne bóle głowy, kołatania serca, a potem nadczynność tarczycy ( w międzyczasie jeszcze różne inne przypadłości ) i na wszystkie te dolegliwości brałam inne leki! Czy to jest normalne?..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...długich dolegliwościach myślałam że alebo mam wrzody albo raka a tu po badaniu pani doktor powiedziała że nic nie mam że nie wiem od czego mam taką zgage podsuneła mi jednak myśl że to moze od nerwów...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...układu pokarmowego m.inn. wrzody, był dodatni. Dostałam wówczas antybiotyki, którymi leczy się tę bakterię, apropo dawka końska i wszystko byłoby ok gdyby nie nowy problem. Zaczęło mnie okropnie dusić w gardle. Uczucie jakby ktoś je rozpychał, jakbym miała wszystko spuchnięte. I od nowa..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 159

.. ...mnie że mogą to być wrzody i przepisał ranigast informując abym się zgłosił po tygodniu do lekarza rodzinnego. Po badaniach i braniu ranigastu nadal odczuwam mały ucisk który mi towarzyszy 24/dobę - w Sylwestra ponownie powtórka z rozrywki tylko tym razem nie wzywałem już pogotowia. Czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 168

.. ...właśnie ja mam chyba wrzody bo nie raz jak mnie boli to nie mozna normalnie funkcjonować i brzuch mi rozsadza i tak jakby tam coś siedziało cholera najpierw ubzdurałam sobie coś w mózgu a teraz w brzuchu ciekawe co następne może jak wszystko przerobie to się odczepi Mateusz a co u ciebie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...leczyć u gastrologa na wrzody żołądka ) WYSTARCZY sama dieta i nic więcej * sama dieta * - no tak, ale nie do końca.. i jej suplementacja. Nasza żywność jest jaka jest - podobnie z otaczającym nas środowiskiem. Sam nawet jeden jego składnik: stres - jego * zwalczanie * np. kosztuje..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...ostatnio popjawiły się wrzody żołądka, więc normalne jest, że szukam informacji na temat mojej choroby, min. dlatego, żeby więcej nie cierpieć ( kto miał OZT wie o czym mówię ). I dlatego - tak jak pisałam wcześniej - śmieszą mnie osoby z podwyższonymi normami. Tak rzeczywiście da się..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...takie obiawy dają też wrzody a czy po zrobieniu ekg i echa mozna okreslic czy nie bedzie sie miało zawału Kolego jesteś po prosto hipohondrykiem .Daj sobie spokój ze swoimi chorobami i zobaczysz że za dwa tygodnie wszystko ci przrjdzie.Tylko przestań o tym myśleć. Ja też to przerabiałem...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...pewnie nerwica lub ch. wrzodowa żołądka. Może czas zrobić EKG wcale nie wysiłkowe. A najlepiej gdy zrobi się je gdy występują owe bóle/kłucia. Jeśli ktoś ma zawał wcale nie znaczy że musi leżeć i turlać sie po podłodze z bólu lub wogóle coś odczuwać. Istnieje coś takiego jak zawał m...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...helikobakter!! Powoduje wrzody żołądka nieleczona! a naprawdę łatwo się wyleczyć z tego, chyba że osoba ma już wrzody wtedy wymagane specjalne leczenie. Refluks żołądka czasem powoduje problemy z sercem no ale żadziej. 100% tynkaży i muraży oraz wiele osób robiących na budowie nabywa..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...mnie początki choroby wrzodowej.. Dostaję Noplazę.. niby jest lepiej.., ale to nie to samo, co brak bólu.. W Internecie wyczytałam, że przy wrzodach żołądka i dwunastnicy występuje ból m.in. w lewym boku pod żebrami.. Pozdrawiam.. Proszę niech Pani napisze do na e - maila rege1231@op.pl..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...ciekawy przypadek... Owrzodzenie na przedniej ścianie żołądka może się przebić przez ścianę żołądka lub dwunastnicy do jamy brzusznej. Wydostający się sok żołądkowy i pokarm wywołują zapalenie otrzewnej, które nieleczone może doprowadzić do śmierci chorego. Jeśli dojdzie do przebicia..

Dodatkowe skurcze - Str. 96

.. ...naprawi a dostaniesz wrzodow na zoladku,ZACZNIJ ZYC. pozdro. gabi nie przesadzaj az tak, mozna pracowac ja z migotaniem przedsionkow pracowalam a prace mialam dosc odpowiedzialna nieraz prowadzilam pociag z 300toma ludzikow w sezonie letnim i jakos funkcjonowalam ale roznie bywalo w..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...się na ten przykład z wrzodami?ano właśnie...ja byłam labilna i chwiejna wegetatywnie od dziecka, od malusieńkiej dziewczynki. w tamten dzień, 2 miesiące temu siedziałam sobie przy komputerze, w głowie miałam burzę to fakt, a na zewnątrz też akurat były wyładowania pogodowe. I nagle ,..

Dodatkowe skurcze - Str. 203

.. ...mam nadzieje, ze nie wrzody jeszcze: ) ale tez zwrociłbym uwage szczegolna na watek pioreny ok 170strony, mysle ze duzo w tym prawdy z tymi roznymi dietami... moze to pomoze. ja mam dni ze nic nie odczuwam a czasem mam skurcz za skurczem ze 4 godziny:( :( i nie mam pojecia skad...dodam..

Dodatkowe skurcze - Str. 261

.. ...marskość wątroby, cukrzyca, wrzody trawienne, niewydolność nerek, dlatego przed kuracja należy skonsultować się z lekarzem. Cynarex ( suchy wyciąg z karczochów w tabletkach ): 3 razy dziennie po 2 tabletki po jedzeniu. Tabletki czosnkowe: 3 razy dziennie 1 - 2 tabl. po jedzeniu. Nalewka..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...promieniuje?? mialam wrzody dwunastnicy i tez nie odczuwalam bolu w jednym miejscu, tylko caly brzuch mialam napompowany co o tym sadzicie?? Proponuję wybrać się na konsultację do kardiologa i zmienić lekarza rodzinnego. Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży, jednak już od początku jej..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...napisal mi podejrzenie wrzodow ktorych we wczesniej wykonanej gastroskopii nie stwierdzono,nastepnie wysyla mnie na oddzial neurologii,wiem chce dobrze ale lekarze z pobliskiego szpitala nie przyjmuja mnie ze skierowaniem )raz stwierdzono ze musze miec podane kroplowki z antybiotykiem i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 56

.. ...najpierw wysypki, a potem wrzody. To były jedyne objawy uboczne, ale nie mogłam sobie na to pozwolić. Dla dziewczyny to straszne. Paweu to może być nerwica, ale moim zdaniem powinieneś zrobić podstawowe badania bo równie dobrze moze to oznaczać coś innego dopiero po wykluczeniu przyczyn..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...brzuchem ( podejrzenie wrzodów i nadkwasota na to juz biore leki a co do wrodów to za 2 tygodnie mam gastroskopie ) a wiadomo pobyty u lekarzy i w szpitalu pogłębiaja stany nerwicowe :/ Teraz juz wiem ze z tego nie da sie wyleczyć z tym poprostu trzeba naucyć sie żyć i usiłować z tym w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 149

.. ...podrażnia żołądek i wrzodowcy nie mogą go stosować i nawet ci co mają ogólnie problemy z układem pokarmowym.Pozdrawiam. Aguniu masz calkowita racje,co do ketonalu i papierosow.ale jesli ma sie takie okropne bole glowy to kombinuje sie juz nad wszystkim.Ja czasem bralam ketonal i ibuprom..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 250

.. ...zapisują leki przeciw wrzodowe które wiadomo że i choć by były ale powstałe w skutek nerwicy to i tak nie pomogą bo nie leczą przyczyny powstania jakiegokolwiek stanu zapalnego powstałego przez nerwice.To błędne posunięcie lekarza który nie ma pojęcia jak leczyć te nasze dolegliwości, a..

bóle w boku

.. ...tak. Bałem się ze to wrzody, ale niestety nie. Teraz biorę prochy na pozbycie się bakterii i hamujące wydzielanie kwasów, ale zasadniczo wielkiej poprawy nie zauważyłem. Stosuję dietę i samo to mogło trochę złagodzić bóle...tylko czego? Za dwa tygodnie idę zrobić USG brzucha i badanie..

Zawł serca bez uniesienia ST

.. ...OPEROWANY ZOŁĄDEK Z POWODU WRZODU NA ŻOŁĄDEK. biore takie leki jak;Simgal 40m,Acard,Lisiprol 10m,Bisokard 10mg,Amlozek10mg,Tertensif SR,foradil,Atrowent,Miflinide 400ug i ventolin doraznie. Ciśnie mam średnio tak 150100 po lekach leki na POCHP tesz mi mało pomagaja to nie jest tak bym..

Nerwica - artykuł

.. ...objawy sugerujące chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, chorobę serca, chorobę neurologiczną. Po wykonaniu serii badań okazuje się, że żadna z tych chorób nie występuje, jednak objawy są wyraźne. Do rzadszych przypadków należą psychogenne zaburzenia zmysłów, np. histeryczna ślepota..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 33

.. ...suplementach aptecznych wrzodów żołądka, jelit, dwunastnicy i co ? Po 5 latach rzuciłam pani doktor rachunki na biurko i powiedziałam że mam dość. Dziś leczę się tylko naturalnie tam gdzie ona i nie mam z żołądkiem, jelitami, dwunastnicą żadnego problemu a groził mi przeszczep wątroby...

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...dolegliwości, również wrzody żołądka i zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że jedno od drugiego jest zależne, bo nauczeni jesteśmy na wszystkie przypadłości brać oddzielne leki. Zdarza się, że różne dolegliwosci mamy nie tylko z p[owodu źle pracujacej tarczycy, ale tak czy inaczej każda..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...głowy, bóle nóg,ischias, wrzody żołądka, problemy z sercem, refluks. W związku z tym, że leki mi nie pomagały, a ich uboczne działania doprowadzały do wymienionych dolegliwości, zaczęłam szukać wiedzy, by odpowiedzieć sobie na pytanie:co naprawdę jest przyczyną naszych chorób. Dzięki..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...kiedyś cierpiałam na wrzody, jak pomyślę,że mam przechodzić tą całą serię badań aż mnie trzęsie, jeśli chodzi o psycho wydaję mi się w porządku, ale może dziabnąć coś na wszelki wypadwek. Działa piwko na wieczór, ale ile można w końcu się uzależnię. Faktycznie coś do ssania też pomaga i..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...matka i babcia miały wrzody żołądka, więc to moga być też tego roadzju problemy. Jak widać, * gula * w gardle może spowodowana być różnymi rzeczami. Trzeba się badać, a jak nic nie wykazuje, to albo refluks, albo stres ; * FRED - a napisz jak wygladala u Ciebie ta reakcja alergiczna?..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...wysilkiem fizycznym WOW..wrzody??!! No ostatnio to zaczyna mnie tam niezle bolec...tak kluje...hmmm...pic nie pije wcale...wysilek fizyczny - ostatnio remont mieszkania,moze dlatego zaczelo bolec? A palic - heh...no ehm...spie strasznie zle...kregoslup mi peka podczas snu i kurczaki no..

Brak możliwości złapania oddechu

.. ...owrzodzeniach - kiedy ostatnie wrzody * poszly * - uspokoilo sie bardziej. byc moze niekoniecznie to bole zoladka tylko pluca,oskrzela? a co takich trudnosci z oddychaniem jak piszecie,to przez pare ladnych lat olewalam astme,a teraz jest juz niewesolo z ta moja astma,czyli dosc ciezko...

Plamy na języku

.. ...moze narobic szkod - wrzody, a nawet rak... WIec wio ludziska badania, poki jeszcze ten syf jest maly; ) . Pozdrawiam ja mam takie plamy i nie wiem jak mam je wyleczyc, bralam przez dluzszy czas antybiotyki i po nich dostalam * * bialych * * plam na jezyku, grzybica to nie jest ani..

Plamy na języku - Str. 3

.. ...narażeni na krostki wrzody i białe plamy . Ja zawsze udaję sie do lekarza po dluższym statium choroby jeśli jest to coś mało istotnego i zazwyczaj wychodze od lekarza z uśmiechem i małą receptą naprawde nie ma co panikować . pOWODZENIA W LIKWIDOWANIU bAKTERI pS Też mam białe plamy na..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...Twierdziła, że może mam wrzody itd. Mówiła mi, żebym się przestała tak stresować to mi przejdzie. Hihi. Masakra jest z tymi lekarzami pierwszego kontaktu. Oni chyba uważają, że młodzi ludzie w ogóle nie chorują. Ja do tej pory mam z nią kłopot. Ostatnio nie chciała mi wypisać recepty (..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...choroba tarczycy, choroba wrzodowa dwunastnicy i kilka innych może w kolejnym badaniu nic nie wnieść. Szanowna Pani SATRO, nie odpowie na wszystkie Pani pytania jednoznacznie. Ponieważ nie jest to metoda obrazowa, siłą rzeczy nie pokaże jednoznacznie czy stent jest drożny. Zasygnalizuje..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 4

.. ...szpitalu z podjerzeniem wrzodow zoladka, celiakii, cukrzycy a nawet HIV ). Na cale szczescie nic z tego nie wyszlo w badaniach... tylko pozniej siedzielismy z lekarzami i glowkowalismy co to w takim razie moze byc. teraz wiem. mialem kiedys jednorazowa sytuacje ze zaslablem i nie mialem..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro - Str. 2

.. ...ból po stronie pleców. Wrzody raczej wykluczam, pasożyty również, lambrie niekoniecznie... Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia mnie czasem też boli po prawej stronie pod żebrem nawet nie moge sie dotknąć, czasem nawet przy głębszym wdechu mnei boli.. jak czytałam w necie to moze to być..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...badania, które wykluczają wrzody i choroby przełyku. Może ktoś z Was jest w stanie powiedzieć czy to boli serce? Lekarze z którymi dotychczas się konsultowałem, twierdzą że moja wada serca nie powinna być przyczyną tak ostrych reakcji. Niestety nikt nie potrafił powiedzieć co i dlaczego..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...szczególnie solnego ( co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne ), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może wywołać biegunkę - zaburza regulację ciśnienia krwi - powoduje ubytek magnezu i wapnia w organizmie ( uważa się nawet, że może sprzyjać rozwojowi osteoporozy ) Rady dla kawosza..

Nerwica żołądka - Str. 2

.. ...prawdopodobnie stwierdzono u mnie wrzody 1 kwietnia mam gastroskopie i obawiam sie ze od tej nerwycy jednak nabawilem sie wrzodów ;/ hej! wiecie co, mi mama powiedziala ze tylko psychoterapeuta albo psychiatra z tego wyleczy.. wiec trzeba za wczasu sie zaczac leczyc bo potem wlasnie..

Nerwica żołądka - Str. 3

.. ...zwalac na nieistniejace wrzody badz inne dolegliwosci somatyczne!! Wszystko siedzi w nas w psychice,podswiadomosci!! Mysle ze tylko spokojny tryb zycia,psychoterapia albo w skrajnych przypadkach amnezja moze sprawic ze wyzdrowiejemy!! Ja sam chce sprobowac jeszcze ziołek i przejsc sie do..

Duszenie się - Str. 47

.. ...Teraz mam z tych nerwów wrzody żołądka, nadciśnienie, powiększoną lewą komorę serca, niewydolność krążeniową serca. Ale...od czasu gdy rozpoznano u mnie ową niewydolność serca oraz nadciśnienie i zaczęłam brać leki to stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, wiele z dotychczasowych..

Ból podobny do bólu wzdęcia, a może to?

.. ...Wczoraj byłem u lekarza. Wrzody moga być spowodowane zazywaniem tabletek przeciwbólowych ( pyralgina, ketonal... ), jedzeniem tłustych rzeczy, jak również bakterią ( Helicobakter ). Ja kupiłem sobie test ( w aptece 29 złotych - prosty i szybki ) i wiem że w moim przypadku nie mam wrzodów..

Krew w nosie

.. ...też...może to jednak wrzody...pójde do lekarza jutro i wezmę receptę na test wrzodowy tak dla spokojności:/ Andrzeju sama choruje na zoladek.Z tego co opisujesz brales jakis czas paracetamol,a wiesz ze jego przyczyna moze byc krwawienie z nosa,to samo sie tyczy zoladka.Paracetamol bardzo..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 95

.. ...ja jestem na etapie wrzodów na żołądku,czekam właśnie na testy na helicobacter,a co najśmieszniejsze,jak zrobiłem te testy to przestało mnie boleć,ale cóż dla spokojności: ) Zuzia, ja w sumie dużo badań nie miałem robionych. A i tak robiłem je bez skierowań, bo wszyscy lekarze uznawali,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 322

.. ...serdecznie mam pytanie czy wrzody żoladka bola ...? Sorata bola i to bardzo szczegolnie zoladek wiec jak masz takie dolegliwosci to lepiej ic do lekarza pozdrawiam Byłam rano u lekarza no i mam anginę .Wszystko mnie boli , ale jak wyglądam przez okno i widzę takie piękne słoneczko i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 403

.. ...zgage...czyzby to byly wrzody..? ( albo sobie znowu wkrecam : - ( Pozdrawiam witam wszystkich!!! u mnie pogoda bez sensu, zimno i raczej deszczowo. Nie wyjechalam nigdzie wiec pozostały do spacerowania Łeba, która juz dwa razy zaliczyłam, no i codziennie Sopot, Gdynia itd. A tak chcialam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 506

.. ...pewnie poczatkowo sa to wrzody:( Boje sie, moj maz twierdzi ze i tak zaden lekarz mi nie pomoze jak sama siebie nie zmienie, a to naprawde nie jest proste. Lapie jakis atak, wpadam w panike, rece zaczynaja sie trzasc i zaczyna sie cala zabawa. Najgorzej boje sie ze nie bede potrafila..

Guz poniżej mostka

.. ...stresuję i mogę mieć wrzoda. dzięki że napisałaś, bo mnie to doprowadzało do obłędu. Nikt, kogo dotykałam tak nie ma! magda ja teĹź tak mam taki wyczuwalny guzek ( średnica ok 1cm ) tuĹź poniĹźej mostka i niewidac tego nawet jak wciągne brzuch. Jestem ciekawy co Wam na to powiedzieli..

ABC neuralgii

.. ...apap nieraz bo jestem wrzodowcem i innych nie mogę ale jak dla ciebie to tabletke pyrlgin mozesz zazyc lub tabletki przez twojjego lekarza zapisane i trochę napewno ci ulzy.Co o nerwobóli to nie sa grozne lecz bardzo bolesne i dokuczliwe czasami nie do wytrzymania.Czasami wracają pózniej..

Nerwica w ciąży - Str. 230

.. ...poldejrzenie choroby Crohna lub wrzodziejącego jelita. Dziś przeczytałam o dziewczynie, której podczas ciąży uaktywniła się choroba wrzodzeijącego jelita. Lekarza na początku to olewali, potem coś tam robili aż w końcu dziewczyna dostała rozlewu wewnętrznego ropy i zmarła. Dodatkowoą..

Bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...jest zoladek?Moze to wrzody? Na to mnie nie badali, bo to niby za młody jestem,pff.31 lat.Czy moze nerka promieniować na przód klatki? A jeśłi to nerwica, to ból chyba nie powienien byc * mechaniczny * , tzn, jak leże na brzuchu uciskajac bardziej lewa strone, to to kłócie potrafi mnie..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...Podejrzewali u mnie wrzody na żołądku. No i ona nic nie wykazała. Wyszłam ze szpitala z tym co wiedziałam . Mam nadwrażliwe jelito . Bo zawsze on mi pomagał. Powiem wam jak to wszystko się bierze: - Mamy słabą odporność więc bakterie również wędrują do jelita g, - Jelito tworzy śluz po..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 4

.. ...lekarstwa przeciw bolowe na wrzody zoladkawe na pare tygodni i powiedzial jak cos sie bedzie dzialo to natychmiast do szpitala jechac.Ataki sie niepojawily ale za to mialam bol 24 h na dobe, nie wazne co zjadlam czy nic nie zjadlam bol utrzymywal sie stale.Brzuch mialam jak balon, ciagle..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...objawy mogą być wywołane wrzodem żołądka czy dwunastnicy lub ( bądź ,,i * * ) zmęczeniem układu immunologicznego organizmu ( broniącego organizm przed chorobotwórczymi drobnoustrojami i wyniszczającymi pokarmami, np. z grupy GMO, zastarzałym nietrawieniem niektórych pokarmów itp. )...

Kłucie w okolicach nerki i bóle po lewej stronie

.. ...może być też objawem wrzodu dwunastnicy. Znam z autopsji. Długo podejrzewano nerki i jajniki, bo nie miałam ŻADNYCH boleści z przodu brzucha ani problemów z żołądkiem. A to była * tylko * dwunastnica... moze to byc kamien w nerce lub poprostu zwykłe nerwobóle, jezeli kluje cie bardziej..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców - Str. 2

.. ...od 20 lat cierpie na wrzody , ale lekarze to wykluczyli , kilku z nich kieruje mnie na kolonoskopie ale mocno się boje / pozdr robert 44 lata / HEJ. Też mam takie bóle. Pojawiają się np. gdy długo śpię, mam mało ruchu, pozycję zgarbioną. Potem boli cały dzień, czasem dwa. Radzę sobie z..

Uczucie gorąca na klatce piersiowej może być objawem nerwicy?

.. ...sprawdzić czy nie masz wrzodów... Poza tym proponuję, abyś zapisała się do poradni leczenia nerwic, dostaniesz skierownie na psychoterapię, która bardzo pomaga. Spróbuj, głowa do góry, bo najgorsze co można robić to myślenie non stop o dolegliwościach. Spotykaj się jak naczęściej ze..

Nerwica żołądka i jej leczenie

.. ...moga byc rownie dobrze wrzody, nadzerka itp. na zoładek lekarz domowy przypisal mi controloc+ spasmoline. po gastroskopii, ktora nic nie wykazala gastrolog przypisal famogast - ktory wlasnie zmniejsza wydzielanie kwasów w zoładku.objawy Twojego chlopaka i biegunka moga swiadczyc o..

Ból w klatce, który trzyma od miesiąca - Str. 2

.. ...sprawdzic u mnie kiedys wrzody tak dziwnie sie obajwialy. zycze powodzenia i pozdrawiam a mam jeszcze jedno pytanie, czy od zażywania magnezu, nie macie * strzelania * w stawach? gdzieś czytałem, że nadmiar magnezu powoduje takowe strzelanie z powodu wypłukania wapnia z organizmu? co..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego

.. ...pyliori * ,która powoduje owrzodzenia i trzeba ją leczyć antybiotykiem. Piszesz, że od kilku lat cierpi na bóle brzucha i żaden lekarz do tej pory nie potrafił jej skutecznie pomóc więc może należy ją umieścić w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie celem diagnostyki. Tam właśnie..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...że jestem z rodziny wrzodowców, więc bakterie mam do końca życia. W każdym razie po antybiotyku nie odczułam wiekszej zmiany, ale staram się dobrze odżywiać, ograniczam alkohol, nie pale, i chyba przez zmiane nawyków żołądek nie boli ( chyba że lekka niestrawność ) mimo natrzesienia..

Szukam możliwie najprostszego sposobu na pozbycie się nerwicy

.. ...zapalenie żołądka i wrzody, duża wada wzroku ( okulistka powiedziała, że może mieć to związek ze stresem ), omdlenia, drętwiące i trzęsące się ręce, czasem nawet nogi ( zwłaszcza przy dużym wysiłku ), stany lękowe, problemy ze snem, półtoraroczna depresja etc... w związku z naprawdę..

Woda w kolanie

.. ...bólach reumatycznych, wrzodach, zapaleniu żył, stosuje się okłady ze świeżych liści kapusty włoskiej. Liście należy rozwałkować butelką lub drewnianym wałkiem. Przed nałożeniem tak przygotowanych liści ( kilka warstw ), należy chore miejsca wokół rany nakremawać. Zwykle zmienia się..

Omdlenia, zawroty głowy, nudności i bóle głowy

.. ...wszystko od wykrycia wrzodow zoladka i dwunastnicy. Od tamtego czasu nie mam sily chodzic szybko sie mecze ciagle mam awroty glowy, uczucie sciskania w klatce piersiowej...Ciagle czuje sie zmeczony., Potrafie przespac 13godz i nadal czuc sie zmeczony. Nie mam pojecia co dalej robic...

Dziwne dolegliwości - bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...zolci,prawdopodobnie wrzody ) a takze krazenie( mam popekane naczynka krwionosne,tylko na nogach i nie moge zakladac nogi na noge czy podwijac rekawow przy zgietych w lokciu rekach gdzyz po chwili odczuwam okropny bol i dretwienie )..Bylam juz u lekarzy,miesiac temu mialam EKG w..