Wrzody żołądka

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...bólowych np. chorobę wrzodową żołądka, której leczenie opiera się na stosowaniu zupełnie innych leków, m.in omeprazolu ( Bioprazol, Exter, Helicid, Gasec, Losec, Notes, Omar, Ortanol, Prazol, Polprazol, Ulzol ). Głównym celem leczenia choroby niedokrwiennej serca jest spowolnienie..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...charakterystyczny dla choroby wrzodowej żołądka. Podobne dolegliwości może powodować zapalenie błony śluzowej żołądka. U osób ze stwierdzoną chorobą wrzodową wystąpienie nagłego, bardzo silnego bólu w tej okolicy może sugerować perforację i wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej...

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...niestrawność czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc lekarską znacznie później, niż gdyby wystąpił typowy ból zamostkowy. Uważa się, że maska brzuszna zawału serca występuje najczęściej gdy zawał dotyczy ściany..

Nadżerki żołądka

.. ...podobne do objawów choroby wrzodowej, mogą być mniej nasilone. Wrzód to również ubytek w błonie śluzowej, ale sięgający głębszych jej warstw, nadżerka dotyczy tylko warstwy najbardziej powierzchownej - nabłonka błony śluzowej. Charakterystycznie występują kłujące bóle w okolicy..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...liczne podobieństwa, jednostka ta w języku łacińskim nazywana jest angina abdominalis ( brzuszna ). Ból pojawia się około 30 minut po posiłku, stąd łatwo można przypisać go chorobie wrzodowej żołądka...

Sulpiryd

.. ...trakcie leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelit. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób z chorobami sercowo - naczyniowymi. Podobnie w przypadku współistniejącej choroby Parkinsona, niewydolności nerek i epilepsji. Sulpiryd..

Ból trzustki

.. ...odpowiednio perforacji wrzodu żołądka oraz zawału mięśnia sercowego. Część chorych skarży się na bóle opasujące, co jest charakterystyczne dla zapalenia trzustki. Do zapalenia trzustki często dochodzi na skutek kamicy dróg żółciowych. Jeśli pierwotną przyczyną jest kamica, chory mógł..

Dawkowanie amoksycyliny

.. ...bakteria związana z chorobą wrzodową żołądka ) przez dwa tygodnie podaje się 2x1g amoksycyliny dziennie ( oraz drugi antybiotyk i lek blokujący pompę protonową ). Osobne zasady dawkowania odnoszą się do dzieci z masą mniejszą niż 20 kg, u których dawkę leku przelicza się względem masy..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...alergiczne, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Wszystkie leki z tej grupy, również te dostępne bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub zasadami dawkowania zawartymi w ulotce leku...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...mu na to ( choruje na wrzody żołądka ) * jak cię będzie bardzo bolał brzuch to staraj się myśleć o czymś przyjemnym zobaczymy czy ci minie ból. * Moja psychoterapeutka, kazała mi uprzedmiotowić swój lęk i nazwać go jakoś, nadać mu imię. A w momencie kiedy czyję że mnie bierze walczyc z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...praktyki lekarskiej... Wrzody żołądka i napięcie nerwowe Jestem mężczyzną w wieku 50 lat. Niedawno stwierdzono u mnie wrzody żołądka. Powstały zapewne wskutek częstego napięcia nerwowego. Biorę wypisany przez lekarza lek, przestrzegam diety, jednak moje samopoczucie nie poprawia się...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 490

.. ...sobie ubzdurałem że mam wrzody na żołądku bo rano jak wstaje to mam krew w nosie,no i jak zakasłam rankiem to też mam krew:( nie wiem co się dzieje kurcze,ide chyba jutro do lekarza,niech mi jakieś badania porobia...kolejne Andrzeju idz do tego lekarza,dobrze Ci radze,musisz porobic..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 718

.. ...i bóle głowy, przez wrzody żołądka, powodujące brak apetytu, po haschimoto z okazji wysokiego poziomu przeciwciał tarczycy. Z wszystkich badania wyszło, że jestem zdrowa... Nie czekając na cud pobiegłam do psychiatry, dostałam lek, zgłosiłam się na psychoterapię. Nie lubię chorować więc..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...to poczatkowe objawy wrzodow... jak zapobiec.. nie pic alkoholu .. nie palic... sypiac dobrze.. i ogolnie nie przesadzac z wysilkiem fizycznym czesc ja cierpie na cos podobnego...tylko ze u mnie nie jest tak kolorowo...cala lewa strona ciala lacznie z zoladkiem boli mnie caly czas bez..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...Potem był, ischias, wrzody żołądka, zapalenie śluzówki, refluks,przepuklina rozworu przełykowego,potworne bóle głowy, kołatania serca, a potem nadczynność tarczycy ( w międzyczasie jeszcze różne inne przypadłości ) i na wszystkie te dolegliwości brałam inne leki! Czy to jest normalne?..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 206

.. ...bakterie które powodują wrzody żołądka , jutro do lekarza pierwszego kontaktu,ponoć 60 % ludzi je ma . Kupiłem miód manuka ponoć potrafi wykończyć ta bakterie , nie wiem czy przypadkiem uczucie przeszkody problem z połykaniem nie jest spowodowany sprawami refleksowymi żołądka Hej Marcin..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...leczyć u gastrologa na wrzody żołądka ) WYSTARCZY sama dieta i nic więcej * sama dieta * - no tak, ale nie do końca.. i jej suplementacja. Nasza żywność jest jaka jest - podobnie z otaczającym nas środowiskiem. Sam nawet jeden jego składnik: stres - jego * zwalczanie * np. kosztuje..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...ostatnio popjawiły się wrzody żołądka, więc normalne jest, że szukam informacji na temat mojej choroby, min. dlatego, żeby więcej nie cierpieć ( kto miał OZT wie o czym mówię ). I dlatego - tak jak pisałam wcześniej - śmieszą mnie osoby z podwyższonymi normami. Tak rzeczywiście da się..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...pewnie nerwica lub ch. wrzodowa żołądka. Może czas zrobić EKG wcale nie wysiłkowe. A najlepiej gdy zrobi się je gdy występują owe bóle/kłucia. Jeśli ktoś ma zawał wcale nie znaczy że musi leżeć i turlać sie po podłodze z bólu lub wogóle coś odczuwać. Istnieje coś takiego jak zawał m...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...helikobakter!! Powoduje wrzody żołądka nieleczona! a naprawdę łatwo się wyleczyć z tego, chyba że osoba ma już wrzody wtedy wymagane specjalne leczenie. Refluks żołądka czasem powoduje problemy z sercem no ale żadziej. 100% tynkaży i muraży oraz wiele osób robiących na budowie nabywa..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...mnie początki choroby wrzodowej.. Dostaję Noplazę.. niby jest lepiej.., ale to nie to samo, co brak bólu.. W Internecie wyczytałam, że przy wrzodach żołądka i dwunastnicy występuje ból m.in. w lewym boku pod żebrami.. Pozdrawiam.. Proszę niech Pani napisze do na e - maila rege1231@op.pl..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...ciekawy przypadek... Owrzodzenie na przedniej ścianie żołądka może się przebić przez ścianę żołądka lub dwunastnicy do jamy brzusznej. Wydostający się sok żołądkowy i pokarm wywołują zapalenie otrzewnej, które nieleczone może doprowadzić do śmierci chorego. Jeśli dojdzie do przebicia..

Dodatkowe skurcze - Str. 285

.. ...długotrwałe dolegliwości. Wrzodów żołądka czy jelit na dobrą sprawę się nie leczy, chyba, że operacyjnie. Serce to zwykły mięsień i jeżeli nie jest uszkodzony, pracuję w rytm bodźców otrzymywanych z całego organizmu. Nie rozumiem jednego; jeżeli medycyna nie pomaga Ci to dlaczego z takim..

Nerwica - artykuł

.. ...objawy sugerujące chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, chorobę serca, chorobę neurologiczną. Po wykonaniu serii badań okazuje się, że żadna z tych chorób nie występuje, jednak objawy są wyraźne. Do rzadszych przypadków należą psychogenne zaburzenia zmysłów, np. histeryczna ślepota..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 33

.. ...suplementach aptecznych wrzodów żołądka, jelit, dwunastnicy i co ? Po 5 latach rzuciłam pani doktor rachunki na biurko i powiedziałam że mam dość. Dziś leczę się tylko naturalnie tam gdzie ona i nie mam z żołądkiem, jelitami, dwunastnicą żadnego problemu a groził mi przeszczep wątroby...

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...dolegliwości, również wrzody żołądka i zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że jedno od drugiego jest zależne, bo nauczeni jesteśmy na wszystkie przypadłości brać oddzielne leki. Zdarza się, że różne dolegliwosci mamy nie tylko z p[owodu źle pracujacej tarczycy, ale tak czy inaczej każda..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...głowy, bóle nóg,ischias, wrzody żołądka, problemy z sercem, refluks. W związku z tym, że leki mi nie pomagały, a ich uboczne działania doprowadzały do wymienionych dolegliwości, zaczęłam szukać wiedzy, by odpowiedzieć sobie na pytanie:co naprawdę jest przyczyną naszych chorób. Dzięki..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...matka i babcia miały wrzody żołądka, więc to moga być też tego roadzju problemy. Jak widać, * gula * w gardle może spowodowana być różnymi rzeczami. Trzeba się badać, a jak nic nie wykazuje, to albo refluks, albo stres ; * FRED - a napisz jak wygladala u Ciebie ta reakcja alergiczna?..

Plamy na języku

.. ...stosować dietę jak przy wrzodach żołądka , jeść często a mało i ostatni posiłek jeść najpóźniej o godz. 5. Schudłam już 4 kilo z czego się bardzo cieszę.Pozdrawiam wszystkich z podobnymi problemami. gra - zaczęłam walczyć z tymi plamami na języku i chyba się udało. Przeczytałam gdzieś w..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...szczególnie solnego ( co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne ), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może wywołać biegunkę - zaburza regulację ciśnienia krwi - powoduje ubytek magnezu i wapnia w organizmie ( uważa się nawet, że może sprzyjać rozwojowi osteoporozy ) Rady dla kawosza..

Nerwica żołądka - Str. 2

.. ...prawdopodobnie stwierdzono u mnie wrzody 1 kwietnia mam gastroskopie i obawiam sie ze od tej nerwycy jednak nabawilem sie wrzodów ;/ hej! wiecie co, mi mama powiedziala ze tylko psychoterapeuta albo psychiatra z tego wyleczy.. wiec trzeba za wczasu sie zaczac leczyc bo potem wlasnie..

Nerwica żołądka - Str. 3

.. ...zwalac na nieistniejace wrzody badz inne dolegliwosci somatyczne!! Wszystko siedzi w nas w psychice,podswiadomosci!! Mysle ze tylko spokojny tryb zycia,psychoterapia albo w skrajnych przypadkach amnezja moze sprawic ze wyzdrowiejemy!! Ja sam chce sprobowac jeszcze ziołek i przejsc sie do..

Duszenie się - Str. 47

.. ...Teraz mam z tych nerwów wrzody żołądka, nadciśnienie, powiększoną lewą komorę serca, niewydolność krążeniową serca. Ale...od czasu gdy rozpoznano u mnie ową niewydolność serca oraz nadciśnienie i zaczęłam brać leki to stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, wiele z dotychczasowych..

Ból podobny do bólu wzdęcia, a może to?

.. ...się że jest to choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Wczoraj byłem u lekarza. Wrzody moga być spowodowane zazywaniem tabletek przeciwbólowych ( pyralgina, ketonal... ), jedzeniem tłustych rzeczy, jak również bakterią ( Helicobakter ). Ja kupiłem sobie test ( w aptece 29 złotych -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 95

.. ...ja jestem na etapie wrzodów na żołądku,czekam właśnie na testy na helicobacter,a co najśmieszniejsze,jak zrobiłem te testy to przestało mnie boleć,ale cóż dla spokojności: ) Zuzia, ja w sumie dużo badań nie miałem robionych. A i tak robiłem je bez skierowań, bo wszyscy lekarze uznawali,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 885

.. ...odbyt. Być może masz wrzody wywołane nerwami. Ja też miałam wcześniej problemy z żołądkiem. Co nie zjadłam to mnie bolał aż mnie zbierało na wymioty. Lepiej się raz przemęczyć na tym badaniu niż cały czas się męczyć z żołądkiem. Bynajmniej ja jestem tego zdania. Dandy i Dagmarko aż się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1022

.. ...mostkiem okazał się wrzodami żołądka i przepuklina rozworu, ból w mostku skrzywieniem kręgosłupa a bici serca arytmią..Niby juz wm ale jak tylko cosnie tak to zaraz wydake mi sie,,,,,zawał. Choc od paru tygodni juz potrfaie sobie wytłumaczyć,mże to nie serce a psychika! Pomyśl o jakimś..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1023

.. ...ponarzekac mam chyba wrzody na dwunastynicy albo żołądku bo okropnie sie czuje od jakiegos czasu mam okropna zgage az pali tak ze nie moge funkcjonowac ajpierw próbowałam brac malox w saszetkach potem ranigast i nic nie pomagało a ostatnio brałam juz ortanol i dalej nic Boze jak mi to..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...Podejrzewali u mnie wrzody na żołądku. No i ona nic nie wykazała. Wyszłam ze szpitala z tym co wiedziałam . Mam nadwrażliwe jelito . Bo zawsze on mi pomagał. Powiem wam jak to wszystko się bierze: - Mamy słabą odporność więc bakterie również wędrują do jelita g, - Jelito tworzy śluz po..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...objawy mogą być wywołane wrzodem żołądka czy dwunastnicy lub ( bądź ,,i * * ) zmęczeniem układu immunologicznego organizmu ( broniącego organizm przed chorobotwórczymi drobnoustrojami i wyniszczającymi pokarmami, np. z grupy GMO, zastarzałym nietrawieniem niektórych pokarmów itp. )...

Kłucie w okolicach nerki i bóle po lewej stronie

.. ...może być też objawem wrzodu dwunastnicy. Znam z autopsji. Długo podejrzewano nerki i jajniki, bo nie miałam ŻADNYCH boleści z przodu brzucha ani problemów z żołądkiem. A to była * tylko * dwunastnica... moze to byc kamien w nerce lub poprostu zwykłe nerwobóle, jezeli kluje cie bardziej..

Nerwica żołądka i jej leczenie

.. ...moga byc rownie dobrze wrzody, nadzerka itp. na zoładek lekarz domowy przypisal mi controloc+ spasmoline. po gastroskopii, ktora nic nie wykazala gastrolog przypisal famogast - ktory wlasnie zmniejsza wydzielanie kwasów w zoładku.objawy Twojego chlopaka i biegunka moga swiadczyc o..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...że jestem z rodziny wrzodowców, więc bakterie mam do końca życia. W każdym razie po antybiotyku nie odczułam wiekszej zmiany, ale staram się dobrze odżywiać, ograniczam alkohol, nie pale, i chyba przez zmiane nawyków żołądek nie boli ( chyba że lekka niestrawność ) mimo natrzesienia..

Atak paniki a pieczenie w żołądku

.. ...czy kilka minut ? ja mam tez ataki paniki ogolnie choroje na nerwice,i bardzo piecze mnie w zoladku prawie co dziennie nawet jak cos zjem,to chyba nadkwasota,ale ja sie boje ze to moga byc wrzody....:(..

Miażdżyca żył kończyn dolnych - Str. 2

.. ...gorzej, okazało się że ma wrzody na żołądku i dwunastnicy, wrzód na żołądku pękł i założono mu klamrę, dzięki czemu krwawienie wewnętrzne ustało. Na gastrologi przebywał przeszło tydzień, trafiliśmy na panią doktor, która nie bardzo miała czas zajmować się pacjentami, problemy były ze..

Od roku ból w sercu

.. ...innych nadciśnieniem, wrzodami żołądka etc... Jeżeli interesuje Cię ten temat - skontaktuj się ze mną,podam Ci materiały, z których możesz korzystać, bo pisać to trochę za dużo. Pozdrawiam - Barbara, t.0501232804 Wiec robilem badanie ktore nie stwierdzilo braku witamin. Naprawde dbam o..

Dziwne objawy i straszne samopoczucie :/

.. ...mialem biegunki, ale ani wrzodów ani innych niepokojacych zmian nie bylo, jedynie ten refluks i jezioro żółci w żołądku. gastroskopia ,panendoskopia - przechodzil przez to bo tez doszukiwali sie wrzodow zoladka lub dwunastnicy,o usg juz nie wspomne. nie chcialabym cie zniechecic opinia..

Podejrzenie Nadżerki Żołądka

.. ...wymioty czy to mogą być wrzody na żołądku czy raczej nie pani doktor powiedziała że jak mi nie przejdzie po lekach to muszę iść na Gastroskopię bo to może być coś poważnego a waszym zadaniem co powinienem zrobić w takim przypadku i czy się to leczy chirurgiczne czy można to wyleczyć..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...książki zielarskiej na wrzody żołądka lub nadżerki sluz.ówki....1.siemię lniane 30g,...2.korzeń lukrecji30g,...liść mięty pieprzowej30g,...4.owoc kopru włoskiego30g. - - - - 1łyzke zmieszanych ziół zalać 1 szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem 10 minut.Przecedzić.Pić ciepłe..

Drętwienie i mrowienie w kończynach i biodrze

.. ...problemy trawienne, 8. wrzody żołądka, 9. wady wzroku i słuchu, 10. choroba Alzheimera, 11. artretyzm, 12. problemy dermatologiczne, 13. schorzenia wieku starczego, 14. stwardnienie rozsiane, 15. reakcje autoimmunologiczne, 16. schorzenia woreczka żółciowego, 17. schorzenia prostaty, 18...

Biegunka i wymioty jednocześnie

.. ...wymiotach i biegunkach ), wrzodów, crohna, zapalenia trzustki, chorób wątroby, żołądka... jak widzisz to może byc wszystko albo nic. Bez diagnozy trudno sobie pomoc. Napewno lekkostrawna dieta jest wskazana, siemie lniane ( wywar ) itd. ale nie można na tym poprzestać. pozdrawiam i daj..

Ból pod piersiami po jedzeniu

.. ...rozkurczowy lek moze wrzody na zoladku? nie wiem, dziś jak zjadłam, ale tylko dwie kanapki to nic nie bolało. Będzie trzeba wybrać się do lekarza zrób test na helicobacter pylori,może masz nadżerke w żołądku,albo nawet wrzód.Tymczasem pij siemię lniane.Na czczo i przed snem.Może być len..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...problemy trawienne, 8. wrzody żołądka, 9. wady wzroku i słuchu, 10. choroba Alzheimera, 11. artretyzm, 12. problemy dermatologiczne, 13. schorzenia wieku starczego, 14. stwardnienie rozsiane, 15. reakcje autoimmunologiczne, 16. schorzenia woreczka żółciowego, 17. schorzenia prostaty, 18...

Wątek dla ludzi cierpiących na nerwicę lękową

.. ...przebadaniu mnie że to wrzody na żołądku. Przepisała mi antybiotyki i tak sobie te antybiotyki zażywałam gdy następnej soboty znowu złapal mnie ten skurcz. Tym razem udałam się na ostry dyżur. Lekarz który mnie przebadał stwierdził że to nerwobóle i przepisał mi Paracetamol ( w Holandii..

Otępienie, odrealnienie i inne - bardzo proszę o opinie

.. ...badań - USG wykluczyło wrzody na żołądku, zrobiłem kilka testów na obecność pasożytów w nosie i gardle m.in. helicobacter pyroli - wszystko w normie, żeby wyeliminować wydzielinę w gardle wyciąłem sobie migdały i wyprostowałem przegrodę nosową, zbadałem zatoki na tomografie komputerowym..

Helicobacter pyroli -- moze mi ktos pomoze

.. ...lekarze podejrzewali wrzody na dwunastnicy lub żołądka albo zapalenie no i dostał za pierwszym razem antybiotyki w szpitalu ok. 7 dni , przed wyjściem za szpitala zrobili mu gastroskopię i niestety bakterie jeszcze były , w związku z tym zapisali mu antybiotyki inne doustne( nazwy..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i ( lub ) dwunastnicy; * ciężka niewydolność wątroby lub nerek; * III trymestr ciąży i okres karmienia piersią; * wiek poniżej 15 lat; * ciężka niewydolność serca; * czynne krwawienie, np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu. W informacji..