Wstawki serca

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...Najczęściej jest to wstawka migotania przedsionków. Tachyarytmia wygasa a na jej miejsce pojawia się zaburzenie o charakterze bradykardii ( zwolnienie rytmu serca ), często z towarzyszącymi zaburzeniami przewodzenia w niższych piętrach układu bodźcoprzewodzącego. Zespół tachy - brady..

Zmiana czasu a atak serca

.. ...zegara. Wcześniejsza pora wstawania w pierwszym roboczym dniu tygodnia i wynikające stąd niewielkie skrócenie czasu snu możne hipotetycznie niekorzystnie oddziaływać na system sercowo - naczyniowy niektórych osób. Oddziaływanie na system sercowo - naczyniowy jest mniej dotkliwe, kiedy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...pobudzeniami nadkomorowymi oraz wstawkami migotania przedsionkow. UKGLP42LK31/49EF50%IVSd1,3Jamy serca niepowiekszone.Zastawki serca bez istotnych zmian.Grubszy miesien LKi przegrody mkom. Zaburzenie relaksacjim.LK.Osierdzie bez plynu .Aorta w luku slabo widoczna Koronarografia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...dodatkowych, 42 par, 6 wstawek częstoskórczu, 923 okresów bigemini oraz 0 epizodów tachykardii komorowej; - Rytm serca: średnia 73 ud/min ( min HR 51, max HR 120 ); - Liczne pojedyńcze PVCs, dwuogniskowe, układające się okresowo w rytm bliźniaczy, rejestrowane przez całą dobę. 21 par..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 67

.. ...poniedziałek zawroty głowyprzy wstawaniu i spacerowaniu, niewielkie klucia w klatce z uczuciem rozpierania, ale od wczoraj już w porządku. Przy wielkim wietrze jaki dokuczał u nas we wtorek czułam jakby miało mnie znowu złapać, ale nie zaskakiwało. Z przyzwyczajenia chyba wsłuchuję się w..

Echo serca - Str. 14

.. ...parno oraz rano przy wstawaniu Witam Pani Izabello. Od pewnego czasu odczuwam bolesne dźgnięcia w okolicy serca. Zrobiłem echo serca i oto wyniki. LV 5.0 LA 3.7 RV 2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej..

Echo serca - Str. 20

.. ...albo od zbyt szybkiego wstawania i gwałtownych ruchów??? Będę wdziedza za odpowiedź. Dzięjuję z góry. Pani Izo, przeczytałem wczoraj większość z odpowiedzi udzielanych przez Panią na tym forum i chciałbym wyrazić moje uznanie dla Pani bezinteresowności i chęci pomocy. Myślę, że to bardzo..

Echo serca - Str. 34

.. ...komora o 3 cm oraz ma wstawiony bajpas w serduszku. W konplikacjach pooperacyjnych pojawila sie woda w plucach i teperatura , jednak po pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy..

Echo serca - Str. 51

.. ...bolącą i nie mogłam wstawać, a amusiałam, lub podczas wielu moich zabiegów ginekologicznych, anestezjolog wygłaszał nade mną rózne nieprzyjemne sądy, zamaist mnie wreszcie uśpić, o czym skutecznie mu przypomniałam, bo ja się takim zachowaniom nie daję. Osoby grube są też dyskryminowane..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...zasypianiem, klopoty z rannym wstawaniem - czestoskurcz serca - nadmierna potliwosc - trunosci z oddychaniem - strach przed wyjsciem z domu - hipochondria, baczne obserwowanie swojego organizmu - zmienne nastroje: o placzu po entuzjazm Czasami mysle sobie, ze nerwica jest choroba tragi -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...przestałam kontrolować, wstawałam bez przeszkód. Ja nie miałam przy tym duszności, ale momentalnie działał mechanizm: myśl, że zemdleję ( choć nigdy mi sie to nie zdarzyło ) - miękkie nogi, uczucie słabości ( to był strach, który utwierdzał mnie, że coś się dzieje=mdleję ) -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...przerwy, albo zaraz wstawałam trochę pochodzić. Istne wariactwo ). No i oczywiście te okropne kołatania serca. Myślałam, że mi serducho wyskoczy. Aż mi się ciemno przed oczami robiło. Byłam przerażona ... Ale nie martw się droga Jolu , bo to z czasem minęło. Mój organizm po prostu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 469

.. ...się dobudzić.W nocy wstawałam kilka razy ,miałam jakieś koszmarne sny .Wstałam taka wystraszona jakby niewiadomo co się miało wydarzyć. Czarna co to się dzieje z Twoją głową?Współczuję Ci z całego serca.Sama nie często miewam bóle głowy ale jak już mnie dopadnie to szkoda gadać.Jestem..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...,kończynach dolnych ) , po wstawieniu protezy naczyniowej a także po innych operacjach serca wymaga zażywania do końca życia leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny., nazywanych inaczej antywitaminami K W Polsce takim lekiem jest acenokumarol.( nazwy handlowe - syncumar,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...nadkomorowych, oraz wstawki czestoskurczu itp. Od tamtej pory biore cały czas leki na zaburzenie rytmu serca ( rytmonorm i bemecor ), ostatnio( okres matury ) często leki uspakajające. w trakcie badań okazało sie też że mam ogromne braki magnezu potasu i wapnia które nie chcą mi się..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...arytmie, dzisiaj ma wstawiony rozrusznik. co mnie czeka? Witam. Z tego co wiem to rozrusznik jest na co innego. Na roznego rodzaju bloki , przerwy w pracy serca itp. Moze chodzi Ci o defiblyrator. W kazdym badz razie ja mam wszczepiony rozrusznik i od okolo pol roku mam czestoskurcze (..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...prawie 9cm ) oraz ma wstawiony bajpas w serduszku. W konplikacjach pooperacyjnych pojawila sie woda w plucach i teperatura , jednak po pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy..

Szybkie tętno

.. ...codziennie męczyły mnie wstawki szybszego bicia serca.Np.z każdym wdechem czułam 3 bądź 4 dodatkowe uderzenia.Nasilało się to wszystko po wysiłku.U mnie do ablacji miałam robiony holter,echo i ekg wysiłkowe.Od czasu do czasu mam jeszcze napady szybkiego bicia serca,ale mam nerwicę,więc..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...porządku,to można już wstawać i żyć normlanie. Po zabiegu,po powrocie na oddział robią kontrolne badanie EKG.Przez 24 godz.po ablacji również monitorują pracę serca. Jednak pamiętajcie,że nawet do kilku dni po zabiegu serduszko może dziwni czasami bić,bo ono jest po prostu poparzone. Ja..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...zapytać. Mianowicie czy wstawki i zastawki serca to to samo? Jeśli nie to może ktoś wie coś na temat wstawek? Mam to zadane na jutro z biologi, ale do głowy mi wcześniej nie przyszło, że ani w encyklopedii ani w internecie nie będę mogła znależć o tym informacji. Wprawdzie nic by się nie..

Zawał serca a papierosy

.. ...) Jarałem jak smok. Wstawałem nawet w nocy i musiałem coś przepalić, bo nie mogłem usnąć. Ostatniego wyjarałem jak czekałem na R - kę nie wiedząc, że to właśnie jest zawał. A dzisiaj? A dzisiaj już nie jaram. Nawet mnie nie ciągnie, a na wszystkich tych, którzy palą w moim towarzystwie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...nadkomorowych, oraz wstawki czestoskurczu itp. Od tamtej pory biore cały czas leki na zaburzenie rytmu serca ( rytmonorm i bemecor ), ostatnio( okres matury ) często leki uspakajające. w trakcie badań okazało sie też że mam ogromne braki magnezu potasu i wapnia które nie chcą mi się..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...być spowodowane nagłym wstawaniem z łóżka. Powinno się najpierw usiąść, potem policzyc do 10 i dopiero wstać. Proszę spróbować. Nie zaszkodzi a możę pomóc. Pozdrawiam: ) Witam. Dzisiaj od samego rana znowu kiepsko się czułem. I już miałem sięgnąć po Lexotan ale wpisałem w Google * środki..

Bajpasy u 75-letniej kobiety

.. ...dowiedzialam sie ze ma miec wstawiane baypassy poniewaz koronografia wykazal ze nie ma innego wyjscia ... boje sie o nia niesamowicie pomozcie poradzcie czy to nie jest zbyt ryzykowne dodam tylko ze babcia ma dosc konkretna chorobe wiencowa i niedokrwienie serca takze dosc rozlegle ....

Jakie są objawy WPW?

.. ...się * zabieg * wstawiają...rozrusznik!!!! - miło... moje objawuy początkowo były takie - omdlenia,kołatania serca .teraz jeszcze do tego stwierdzono u mnie zespół barlowa początkowo miałam wpw tylko..

Dziwne ataki serca

.. ...chorował na serce, miał wstawioną zastawke serca, zmarł na zawał w wieku 56 lat. Czy miałeś robione echo serca? Miałem robione i własnie tam wyszła ta tachykardia zatokowa i nadmiernie wysycony płatek. Nie jestem lekarzem, ale z tego co przeszedłem z moim zakichanym zdrowiem mogę ci..

By-passy - jakie ryzyko?

.. ...sa zyly z nogi i wstawiane w sercu w celu lepszego ukrwienia serca i lepszj wydolnosci po operacji trzeba dbac o diete nie dopuszczac do wysokiego cholesterolu atym samym do miazdzycy tetnic wiencowych..

Prawostronna blokada serca

.. ...st.? Jeżeli nie miałeś echa to możesz zrobić, ale myślę że nic złego nie wyjdzie. Dzisiaj zauwarzyłem że przy zwykłym chodzeniu się męcze, serce mi wali cały czas, nie wiem co mam dalej robić :( pomocy..

Długość życia po bajpasach

.. ...ma 68 lat i ma miec wstawione 5 dodatkowych zyl do serca czy to niebezpieczne i ile mozna z tym zyc ludzie jak możecie pytać o takie rzeczy - ile życia po operacji? przecież to kwestia indywidualna. jedni żyją po operacji 20 lat, inni nawet takiej operacji nie przeżyją albo pożyją 5..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...jakiejś krociutkiej wstaweczki częstoskurczu, i pytanie skoro mam skurcze komorowe, to mógłby to być częstoskurcz komorowy, w wersji krótkiej i nieutrwalonej( są takie formy )..????aaaaaa, mam nadzieje, że NIE. Ostatecznie ten rodzaj częstoskurczu w 90% występuje u osób z organiczną..

Dodatkowe skurcze - Str. 106

.. ...jak mialam gromadne z wstawkami migotania hej dziewczyny, Minia, nie, bigeminia to są wciąż pojedyńcze skurcze komorowe tylko się wplatają po każdym normalnym pobudzeniu. taki układ sobie robią. częstoskurcz to całkowite przejęcie pracy serca przez rytm komorowy, całkiem inaczej wygląda...

Dodatkowe skurcze - Str. 181

.. ...zonki w bieliznie, a tam wstawic swoje w stringach, facetow nam nie potrzeba nie Stasiu : ) A zdjetka bede dodawal co jakis czas jakies serca z przeszczepow czy cos : ) mysle ze to rowaze aczkolwiek poniewaz niewiem tylez co rozsądzę ciesze sie ze moge was widziec: )wszyscy jestescie..

Dodatkowe skurcze - Str. 303

.. ...odpuscil bylo troche hustawki ale od paru dni calkowita cisza ( dzis ledwie 1 - 2 delikatne wstawki ) Calkowicie niezrozumiale jest dla mnie jakie to czynniki moga az tak skrajnie zmieniac zachowanie serca..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...godz, po tym moglem wstawac do WC. Juz od razu po zabiegu czulem sie lepiej.Zadnych nadbic czy czegokolwiek.Doslownie nic.Moze jak sie bardzo w siebie wsluchalem to leciutkie podraznienie wokolo serca ale zadnych POWTARZAM ZADNYCH !!! arytmii.Na drugi dzien wstalem ,wsiadlem w samochod i..

Łódź, kardiochirurgia na Sterlinga

.. ...2643828 dzis moj tata miał wstawiane stenty do aorty, dotychczas 99% bylo zatkane, 5 metrow nie mogl przejsc...30 min i po zabiegu, 2 godziny pozniej juz z tata siedzialem jadlem obiad.mistrzostwo swiata.fachowcy nie z tej ziemi...niesamowita opieka, wspaniale pielegniarki...polecam z *..

Sztuczna zastawka w dzieciństwie a normalne dorosłe życie

.. ...dlugo zyć gdy była ona wstawiana w dzieciństwie, chodzi tu o wadę serca wrodoną? Czy jest możliwość wymiany tej zastawki na nową większą i czy to jest bardzo ryzykowne? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje. W/g mnie to napewno jako dziecko byla wszyta mala zastawka.a teraz jesli..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...wyciagnal mnie z zawalu i wstawial stent. Jak bede po napewno sie odezwe. Narazie papa Będę trzymać kciuki, ale przypomnij się jeszcze przed zabiegiem, powodzenia czesz Agnieszko,sorry ze dopiero teraz pisze ale przez prawie miesiac bylam w szpitalu.Ablacji mi nie zrobili,wszczepili za..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...dni a tu telefon żeby wstawić się do Szpitala w Piątek , w Poniedziałek podejmują wcześniej wspomnianą próbę, Dla nas to było b. szybko Lekarz prowadzący był naprawdę opiekuńczy wszystko wyjaśnione załatwione i nie owijane w bawełnę ! Powiedział że sam nie wie czy zabieg się UDA! W..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...pobudzeń nadkomorowych, wstawek częstoskurczu nadkomorowego itp. Czy to jest arytmia nadkomorowa? lekarz powiedział mi tylko że to zaburzenia rytmu serca i od pół roku biore rytmonorm i bemecor. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...zaproponowano mi zabieg wstawienia rozrusznika w koszalinskim szpitalu.Wciaż sie waham,nie mam o tym żadnych informacji, nie wiem czy to bezpieczne i czy napewno pomaga. Dowiedziałam się tylko że nie mozna po zabiegu korzystać z zabiegów elektromagnetycznych. Proszę powiedzcie mi jak się..

Druga operacja zastawki

.. ...względem że znajomej córka ma mieć operacje, mają jej wstawiać zastawke serca i czy przy tym można mięc wyleczone zęby czy powinny być wyrwane, jakie jest ryzyko? mój mail glonia@tlen.pl z góry dziękuje...

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...tetnicze.rok temu mialem wstawianego stenda - zwezenie tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...zwęzone zyży szyjne lub wstawic stent? Bajpasy są niemożliwe ze wzgledu na stan naczyń krwionosnych czy raczej stan ogólny chorego? Pozdrawiam Zarówno poszerzenie żył szyjnych jak i stent nie wchodzą w grę. Bajpasy są równiez niemożliwe z uwagi na stan naczyń krwionośnych. Sytuacja..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...określa sie zabieg np. wstawienia pierścienia sztucznego np. przy zerwaniu nici ściegnistych. po takim zabiegu uzyskuje sie pełna domykalnosc zastawki bez jej wymiany.Coś takiego właśnie przed trzema tyg. przeszedłem! To co opisales to jest tzw. plastyka zastawki ( najczęściej mitralnej0..

Dot. wypadania zastawki mitralnej

.. ...zrobiono mi plastyke. jestem 23 dni po zabiegu czuje się ok. mam 52 lata i juz teraz powoli wchodze spokojnie na ii piętro! drogi jurku. usg a echo serca to jedno i to samomo, tylko pod inna nazwa : )..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...w USA,w 2002 mialem wstawiona zastawke serca na stale,oczywiscie jestem pod stala kontrola lekarzy,sa dni ze sie zle czuje,ale biore medycyne i na razie nie mam wiekszych klopotow ze zdrowiem,oczywiscie pracuje musze pamietac o swojej chorobie rzebym nie przesadzil,czesto robie badanie..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...- lat czeka operacja wstawienia zastawki serca. Mieszkamy w Lublinie. Czy na tym forum jest ktoś , kto taki zabiwg wykonywał właśnie w Lublinie - jeśli tak to u kogo , może ktoś poleci mi , poda kontakt do jakiegoś ( najlepszego mozliwego ) kardiochirurga . Czy miejsce wykonania takiej..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...od tego zależy jakĄ wstawiĄ mojemu mężowi zastawke ( lepszĄ czy gorszĄ ) i czy jako małżonka będe mogła być przy nim po operacji z góry serdzecznie dziękuje i proszę o odpowiedŹ na emelia edyta101248@wp.pl lub na forum często odwiedzam tę strone serdecznie paniĄ pozdrawiam ( : Witaj..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...lekarz decyduje jakĄ mi wstawi?w jaki sposób moge się o tym dowiedzieć z góry serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi i serdzecznie pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia {: Witaj Kazimierzu. Częśc odpoiwedzi na swoje pytania znajdziesz w poradniku pacjenta po operacji zastawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...niestety!!! To czy mam wstawki szybkiego bicia czy czestoskurcze potierdzi wlasnie ten rejestrator ktory bede juz miec w poniedzialek...... Mnie poprostu bije szybko serce, robi mi sie niedobrze, mam dreszcze, lodowate dlonie i stopy( ale to mam nie tylko podczas ataku )chodze siku,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 29

.. ...trzepało 2 godziny, rano wstawałam zmęczona i tak w kółko, to był koszmar. Biegałam do kościoła, modliłam się, dopasowałam leki na arytmię trochę pomogło, ale... gdy pojawia się stresy to serce zaczyna kołatać i zaczynam siębać żeby nie wróciło to wszystko, wiem że spokój i zrozumienie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 39

.. ...ciezko chora itd i jak wstawałam to rzeczywiscie było mi słabo i zaraz sie nakrecałam. Zaznacze ze w domu cały dzień moze byc super a jad edo sklepu to zaraz zaczyna sie cos dziac. Cały czas mam mysli ze pewnie w tym sklepie zemdelej i bedzie wstyd i kto mi pomoze. W parcy jak jestem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...spokoju, i tak w kółko wstawałam siedziałam i czekałam aż zasnę. Gula w gardle jest cały czas, nawet jak teraz piszę, czasem są takie momenty kiedy wydaje mi się jakby rzeczywistość była snem, czuje się wtedy bardzo dziwnie, szczególnie jak jestem zmęczona. Dzisiaj też wiem, że nie zasnę..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 5

.. ...daje popalic dzis np wstawałem do niej w nocy o : 12 2 4 6 7 uff ciężko być matką polką ! : ) ps bardzo fajnie ze jest ktoś taki jak ty ... Być może czeka mnie niedługo to samo , tato ma 27 stycznia echo serca . Tętniak miał 4,8 cm pół roku temu . Zobaczymy jak teraz , wiem że operacja..

Ablacja - Łódź - na Sterlinga?

.. ...do serca nikt nawet nie zajrzał czy mała ale grożna ( tętnica udowa ) ranka się zarasta i się nic w niej nie paprze. Po dwóch dniach wypisano mnie do domu jeszcze w bandażach... Może to taka norma?....

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...- lat czeka operacja wstawienia zastawki serca. Mieszkamy w Lublinie. Czy na tym forum jest ktoś , kto taki zabiwg wykonywał właśnie w Lublinie - jeśli tak to u kogo , może ktoś poleci mi , poda kontakt do jakiegoś ( najlepszego mozliwego ) kardiochirurga . Czy miejsce wykonania takiej..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...zastawki ) nie dawałam rady wstawać z lóżka, poza tym w okolicach klatki piersiowej i brzucha potworny bol. Mam 55 lat i jestem po wszczepieniu w 82r sztucznej zastawki mitralnej a w97r sztucznej zastawki aortalnej .Obecnie będąc wszpitalu i przed operacją przepukliny wykonano mi USG..

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...lub/i w niższych wymaga wstawienia stymulatora serca jeżeli wystapią omdlenia lub zatrzymanie akcji serca. : ) ale u mnie nie stwierdzono bloku przedsionkowo komorowego Alicjo : ) nie czytalas dokladnie? ale to jest to samo To zdecydowanie nie jest to samo. Josephin czy ktos podejrzewal..

Wymiana zastawki serca (mitralnej) na sztuczka

.. ...mialam 18 miesiecy mialam wstawiona sztuczna zastawke serca. i teraz mam problemy z cisnieniem tetniczym( dochodzi do 174 ),serce mi wali jak szalone i tak juz od ponad 2 miesiecy i na dodatek cala sie trzese! wczoraj przypadkowo odkrylam to forum i chcialabym sie dowiedziec czy te..

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...po zawale serca,mam wstawione 3 stenty i bardzo cierpie na migotanie przedsionkow.Migotanie dopada mnie co kilka dni i zawsze jestem umiarawiana w szpitalu kroplowkami. Biore leki antyarytmiczne,przeciwzakrzepowe i niestety nic to nie pomaga, Rok temu wszczepiono mi stymulator,ktory..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...tydzień nie pozwalano mi wstawać z łóżka żeby nie dostać zawału i cały czas leki przeciwzapalne i kardiologiczne. Po szpitalu zwolnienie lekarskie i kontrole u kardiologa co 3 miesiące. W 1987 roku serce rozszalało się tak, że wylądowałam w ówczesnym WOK - u - teraz Śląskie Centrum..

Kłucie w sercu - Str. 5

.. ...tego przy zbyt szybkim wstawaniu kręci mi się w głowie i widzę czerń przed oczami, a czasem i bez wstawania. Szczególnie uprzykrza mi to życie na przejściach dla pieszych itp. Do lekarzy mam awersję. Choroby w rodzinie: cukrzyca, coś z tarczycą, choroby serca ( dziadek ma rozrusznik,..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...wrodzonej wady serca wstawiono rozrusznik,który w moim przypadku pogorszył jakość życia. Po wstawieniu rozrusznika z minuty na minutę moje serce,wnętrzności imięśnie robiły się coraz bardziej gorące sprawiając okropny ból.Stawy sztywniały i puchły.Tworzyły się gorące guzy.Na żywca..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...str.1 Kto tak ma!! Po wstawieniu stymulatora me serce i wnętrzności nie przestają boleć ani na moment,rozrywa mięśnie bolą stawy Zmiana parametrów zwiększa ból - krwawią wnętrzności Skazana jestem na powolne konanie. Jeżeli wiesz jak pomóc proszę o kontakt. Pozdrawiam. egazda...szybko..

Mrowienie w nogach? żyły?

.. ...pisza:stale oslabienie przy wstawaniu,niespokojne sny lub bezsennosc,czeste bole glowy,choroby nerwicowe,trwale dolegliwosci reumatyczne,zaburzenia ukladu trawiennego,chroniczny niezyt gardla i zoladka,choroby serca,choroby kregoslupa.Moja rada:zapros sasiadke ktora ma psa lub kota albo..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...ból nasilał się przy wstawaniu gdy podpierałam się lewą ręką, przy kichaniu czy kaszleniu itp. ponadto nie mogłam spać na lewym boku; po trzech dniach poszłam do lekarza bo niestety mi nie przeszło i okazało się że to neuralgia międzyżebrowa; lekarz pytał mnie czy dużo siedze przy kompie..

Niepokojący obraz USG serca płodu

.. ...powiekszy to operacja wstawiania lat nie ma wiekszego sensu . jak widac na pierwszym zdjeciu http://www.wrzuta.pl/obraz/cNrTSJgOxn/obraz_usg_serca_dziecka ubytek jest naprawde duzy . jest ona kilkukrotnie mnijsza niz komora prawa . Dziekuje za pomoc aha . Doktor dal nam dzisiaj do..

Poszukuje osób z wszczepionym rozrusznikiem serca

.. ...wstawiony musiałaś mieć rozrusznik i jak dawno ? Mam wszczepiony rozrusznik od 24 lat i nie miałam do tej pory żadnych problemów,a czuję się zdecydowanie lepiej.Trzeba wiedzieć co wolno,a co nie: ) Pozdrawiam!..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...692 ) i trigeminię. Wstawek częstoskurczu oraz pauz powyżej 2000 ms nie obserwowano. Echo serca: Relacja anatomiczna serca, dużych naczyń oraz spływy żylne - prawidłowe. Łuk Ao lewostronny, w Ao Abd przepływ tętniczy. W Ao Des 1,5 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń wieńcowych..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...nie JP. Nie wiem kto wstawił znaki zapytania, ale I wh mnie chodzi o 1 stopien niedomykalności z 4, a więc mały. Bez cech ASD - ubytku międzyprzedsionkowego, VSD - ubytku międzykomorowego, być może Miało byc CoA - bez koarktacji, przewężenia aorty, ale to tylko moje skojarzenie...

Moja przygoda z zawałem serca cz. IV

.. ...powiedzie, wykonanie z tym wstawanie był kiepskie. Nogi się gięły jak u niemowlaka .Po ciężkich próbach dałem rade doczłapać się do łazienki . W miarę swych możliwości ruchowych z wielkim trudem się umyłem oczywiście z grubsza. Wystarczyło to abym poczuł się lepiej w tempie żółwia,..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 2

.. ...ktoś wie dlaczego po wstawieniu rozrusznika ciągnie serce sprawiając silny ból serca, mięśni , wnętrzności i są gorące.W jaki sposób można to zmienić. Hej mam na imie Ania,mam 16 lat i rok temu lekarze powiedzieli mi ze mam zwolnioną akcje serca:( teraz gdy poznalam starszego od siebie i..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...w takich sytuacjach wstawia się rozrusznik serca - jak duże jest prawdopodobieństwo że i ja go będę miała? Dodam, że czekam na wizytę w centrum zdrowia dziecka a za 5 miesięcy kończę 18 lat... Proszę o radę;w lutym 2009 wszczepiono mi rozrusznik serca,w grudniu 2009 będąc w Warszawie..

By-pasy w Lublinie

.. ...robionej ale miałam wstawiany defibrylator serca.I trzeba pamiętac że to są tylko ludzie i wszystko jest w rekach Boga,pozdrawiam. Ja również uważam że co ma być to będzie i współczuję gattinie, ja osobiście słyszę nie często o śmiertelnych powikłaniach ale na pewno się zdarzają i tak za..

Renta a zawał serca

.. ...przypadku????Jestem po angioplastyce z wstawieniem stenda.Mam jeszcze jedna tętnicę OM ekscentrycznie zwężoną 60 - 70 % i dużą nieusunietą skrzeplinę w tej co miałem zabieg.Czuję się nieżle chociaż robię wszystko powoli ale czasami kręci mi się w głowie.Moje główne peytanie.Jaka szansa..

Komplikacje podczas wymiany zastawki

.. ...pozno )że w krakowie wstawiane sa zastawki biologiczne nowego typu ktore w zdecydowany sposob zmniejszaja czas wyłączenia serca, nie wiem moze to mialo decydujace znaczenie. jezeli kogos przestraszylem to przepraszam ale te pytania mnie tak nurtuja ze postanowilem zadać je na forum..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...pobudzeń komorowych, wstawek częstoskurczu, pauz i bradykardii. Pacjent nie sygnalizował sytuacji nietypowych. PRóBA WYSIłKOWA: Badanie wysiłkowe przeprowadzono na bieżni ruchomej według protokołu Bruce bez leczenia antyarytmicznego. Zastosowanym obciążeniem 12,0 MET uzyskano przyrost..

Przerwy w biciu serca - Str. 2

.. ...moje oko możesz mieć wstawki migotania przedsionków lub częstoskurcz nadkomorowy a to w dzisiejszych czasach pięknie się leczy. Zadbaj o siebie a nie chowaj głowy w piasek. Trzymaj się i napisz jak zrobisz badania. Pozdrawiam słonecznie!! prosze podajcie mi swoje gg bo padne:( Witam..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...się martwię. Ma już wstawiony 4 rozrusznik serca. Ja biorę warfin dwa dni 5 i jeden dzien 2,5 i tak powtarzam w kółko.Gdybym nie brała leków przeciwbólowych to chyba nie miała bym problemu.Jednak ze względu na kręgosłup to trochę mi skacze ale nie jest żle.Tzn. wskażnik jest trochę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 136

.. ...nabrałam: ) za tydzień wstawiam łóżeczko no i czekam. Tak myśle o oknach, ale chyba jednak poczekam aż wrócę ze szpitala. Nie będę przeginała. Matiaga ja staram się nie myśleć co mi się śni ,powiem Ci że u mnie w domu od dziecka wiecznie mama przeżywała swoje sny ,a ja to bardzo drałam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 507

.. ...sobie na ławeczce,i co wstawałam to czułam jakby coś mnie ciagło od szyji w strone serca, jakby cos szło od gardziołka do serducha i buch przeskok,i tak pare razy co zmieniałam pozycjie. W końcu po chwili wstałam i znów to samo ale tak boleśnie mi coś przeskoczyło. To napewno serducho i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 597

.. ...miałam wogole ochoty wstawać,lęk że jak wstane to mi się coś stanie,że dostane jakiegoś ataku serca.Miałam wrażenie jakbym zapadała się w tą pościel.Jakoś zebrałam te swoje ostatnie siły,wstałam,naszykowałam dzieciom śniadanie.Wzięłam Xanax.I powiedziałam sobie - mam to gdzieś - idę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 804

.. ...tej nowej fryzurce. Wstaw to zdjęcie jak najszybciej bo mnie ciekawość połknie.Ja to jak małe dziecko niecierpliwa jestem - - niestety - - i nic na to nie mogę poradzić!!! Gosiu to straszne jak odchodzą od nas bliskie osoby. Ciężko wyrazić słowami jaki ból pozostaje w naszych sercach po..

Model sztucznej zastawki serca

.. ...temu ( czyli rok 2006 ) wstawiono mi sztuczną zastawkę. Ile czasu byłam w szpitalu? Bardzo krótko ok. 2 - 3 tygodni. 14 lutego 2006 wszczepiono mi sztuczną zastawkę a 1 maja 2006 stawiłam się do pracy. Mostek zrósł się ok. 4 - 6 tyg. Po 8 tyg. wsiadłam za kierownicę. Mimo powrotu do..

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...- prze tymi dawkami wstawałam przynajmnie dwa razy w nocy i nie spalam po 1 - 5 godzin. Także tych potknięc serca jakby mniej, ale to wykaże kolejny holter którego ma zakąłdanego 01 kwiertnia i modle się, zeby tych skurczów było poniżej 5000 tys, a bylabym mega szcześliwa gdyby były ich..

4 zawały serca

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...w najwezszym miejscu wstawicc stend czyli sprezyke ktora utrzymuje odpowiednia szerokosc przeplywu krrwi a tym samym lepsze dotlenienie serca . Jesli Masz jakies pytania pytaj ja juz kilkakrotnie mialam to robione Teresa dziękuje a wiesz co to moze byc to act czy atc Nie wiem to skrot..

Płatki wiotkie, co się dzieje?

.. ...początkowej fazie miał wstawiony enarenal ( enap ). Ma odczucia dziwne, które ja matka będąc tu an forum łączę z wada serca. Nie ma wprowadzonych żadnych preparatów magnezowo - potasowych. Wiem tez, że nie może byc to każdy z apteki. co Pan by sugerował podawać ? alrada: Troszke ciekawi..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...lekarz juz pozwolil mu wstawac i samodzielnie chodzi niestyty dopieropo 4 dniach gdyz nie mozna bylo zrobi koronografi gdyz byl to przechodzony zawal serca i dopiero teraz maja go przygotowywac do tego zabiegu juz ma przejsc na odzial ogolny ale dopiero za dzien moze dwa ekarz z tego co..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...sprzężenia, bez par, wstawek częstoskurczu. ( 8% ) Bez pauz pow. 2000 ms. Miałem też ECHO Serca i mam niedomykalność zastawki mitralnej bez znaczenia hemodynamicznego. Co to wszystko znaczy z góry dzięki za pomoc. Wyniki badania * holter * a * należy uznać za prawidłowe, nie wymagające..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku - Str. 2

.. ...tego ze bylem lekko wstawiony poczulem ze cos jest nie tak, nagle zaczelo mi sie krecic w glowie, wiec jak najszybciej udalem sie pod drzwi, wiedzialem ze musze sie uspokoic wiec zaczalem cos pisac na komorce, nagle oczy zaczely mi tak jakby uciekac strasznie szybko na bok i wracaly do..

Sanatorium po zawale serca

.. ...pobycie w szpitalu i wstawieniu stenda dostałem skierowanie na rechabilitację - 3tygodnie.To jeszcze moge skorzystac z sanatorium uzdrowiskowego? Odpiszcie proszę. a czy korzystanie z sanatorium jest korzystniejsze niz dochodzenie na zabiegi w miejscu zamieszkania do osrodka..

Zawał serca 3-go stopnia

.. ...serca 3 - go stopnia. Wstawili mu bajpasy, ale musieli go podłączyć do respiratora ponieważ płuca przestały same pracować. Wdało się zapalenie płuc ( objęte ponad połowa płuc ). Dostał gorączkę - po 1,5 tygodnia wystąpiła niewydolność nerek. Chciałabym się dowiedzieć co można zrobić w..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...zapas. Rozrusznik serca wstawia się aby zapobiec groznym sensacją które moga doprowadzić do śmierci ( zatrzymania akcji serca ) np. arytmie, ale to mogą wykazać tylko szczegółowe badania. Dzisiaj przy okazji tego, że moja siostra mierzy ciśnienie 5 razy dziennie, to ja też mierzyła. To..

Dziwne objawy, bardzo mnie to niepokoi

.. ...lezalem w lozku, jak wstawalem to od razu robilo mi sie slabo i te cholerne kolatanie serca, po jakims czasie zaczelo przechodzic, ale nigdy nie bylo bardzo dobrze, po 4 miesiacach zaczalem w miare normalnie funkcjonowac, jakis tydzien temu znowu sie to powtorzylo, siedzialem na uczelni..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...ciężkości serca, zmęczenia - wstawało rano i była ogromnie zmęczona. W środę rano miała atak - kołatanie serca, ciężkość serca, ciepło przy piersi, duszności, mroczki, słabość, ciśnienie lekko wzrosło - do 137/97, ale tętno 105, prawie utrata przytomności. Nie było wysiłku fizycznego,..