Wszczepienie rozrusznik serca

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...zaprogramowanie. Zabieg trwa od około godziny do kilku godzin. Zabieg wszczepienie rozrusznika serca to zabieg bezpieczny. Możliwe powikłania to zakażenia rany operacyjnej, odma opłucnowa ( spadnięcie płuca )...

Migotanie komór

.. ...defibrylatora ( ICD ). Jest to urządzenie podobne do rozrusznika, które rejestruje rytm serca i w razie wystąpienia migotania komór przeprowadza defibrylację za pomocą elektrody wszczepionej w mięsień sercowy...

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...niewydolność serca. Blok odnogi może również przejść w całkowity blok przedsionkowo - komorowy, którego wystąpienie jest stanem zagrożenia życia. W takich sytuacjach wyjściem jest wszczepienie rozrusznika serca...

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w diagnostyce nadkomorowych zaburzeń rytmu oraz ocenie wskazań do ewentualnych zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca...

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...pierwszego w dziejach wszczepienia rozrusznika serca, elektrycznego urządzenia, które obecnie reguluje rytm serca milionom ludzi na świecie, a w Polsce ponad 100 tys. osób. Tej pierwszej operacji dokonał 8 października 1958 r. szwedzki kardiochirurg dr Ake Senning w sztokholmskim..

Echo serca - Str. 8

.. ...- 82 lata, 1 rok po wszczepieniu rozrusznika. 3 lata temu miał badanie echa serca i było w górnych granicach normy. Teraz wyniki są takie: Hipokineza przegrody i koniuszka serca. Lewa kom. EDD 60 mm, ESD 42,5 mm, EF 35 - 38% Gr. ściany t. 9,2 mm Gr. przegrody międzykom. 10,4 mm Pr. kom...

Echo serca - Str. 10

.. ...odpowiedź. Dzień dobry! Wszczepienie rozrusznika absolutnie nie wylucza zabiegu kardiochirurgicznego, pewnie mama ma migotanie przedsionkow z pauzamipowyżej 3 s , stad decyzja o wszczepieniu rozrusznika.Co do róznicy w echokardiografii - jest to metoda niestety subiektywna i bardzo dużo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...nie jest uwarunkowane wszczepieniem rozrusznika9 choc bywa potrzebny ). Choroba najczęściej jest spowodowana choroba wieńcową ,ale takze nieleczonymi wadami serca oraz zapaleniem mięśnia serca ( i taki rokuje stosunkowo lepiej ). Temat rzeka ,ale dobry kardiolog , kontrola echo i..

Stymulator serca

.. ...juz drugiego dnia po wszczepieniu. Po kilku miesiacach zrobili mi flebografie ( badanie radiologiczne polegajace na badaniu przeplywu krwi przez zyly ) i wyszlo ze stymulator uciska na jedna z zyl. Po kilku dniach poprostu rozcieli i troche stymulator przesuneli. poki co jest ok. Pozdr..

Dodatkowe skurcze - Str. 266

.. ...zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca. acha - ok....tylko nadkomorowych? słuchajcie a czy prez miesiąc tachykardii może się zrobić kardiomiopatia...ja wariuję słuchajcie - nie przechodzi mi ta tachykardia......Nie wiem karmic dziecko czy barć leki - nawet nie wiecie jaka..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...lekarze zdecydowali się na wszczepienie, to myślę ( choć nie należy tym się kierować ) że mają rację, jest to urządzenie dość drogie ( w tysiącach ) i nie wszczepiają tego każdej osobie bez dokładnej diagnozy i rozeznania. Pyta pani jak się zyje ze stymulatorem? Hmmm Początki jak ze..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...lekarzy postawi diagnoze o wszczepieniu rozrusznika to niestety chyba bedzie musialo tak byc. To urzadzenie wszczepione jest do serca , a baterie sa nieci pod sora blizej poniewaz co dziesiec lat sa wymieniane, pociesze wAs tym faktem ze jak bylam ostatnio u kardiologa to spotkalam..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...wtedy czekaloby mnie wszczepienie rozrusznika. Uzgodnilismy z doktorem, ze nie bedziemy ryzykowac. Zostalam poodlaczana, wyjeto koszulki z zyl, zalozono opatrunki, i przelozono mnie na lozko i podwieziono na erke. Po jakiejs godzinie odczulam bardzo niemile przyspieszenie rytmu serca, i..

Zespół tachy-brady

.. ...Mam nadzieję, że po wszczepieniu będę mogła w miarę normalnie żyć. Pozdrawiam... P.S. Mam pytanie - czy jest jakieś ograniczenie w * dźwiganiu ciężarów * ?!? Acha - wolną akcje serca mam zazwyczaj 32/ min i wtedy mdleję... witam u mnie obok tachy - brady stwierdzono zespół MAs - i na..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...kontrolnych. Dzięki wszczepieniu rozrusznika serca można cieszyć się pełnią życia. Można wykonywać codzienne zajęcia takie jak praca w domu i ogrodzie, kierować pojazdami mechanicznymi. Jednocze?nie należy pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Ich stosowanie nie grozi uszkodzeniem..

Wszczepienia rozrusznika serca

.. ...bardzo chory i potrzebuje wszczepienia rozrusznika serca.Na Ukrainie taka operacja kosztuje 4 tysiace EURO!!!Dlatego probuje dowiedziec sie z jakiegokolwiek zrodla,gdzie w Polsce jest mozliwosc zrobienia podobnej operacji i ile moze kosztowac dla nieubezpieczonej osoby?Czy jest mozliwosc..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca?

.. ...wskazówki.Mój tata jest 4 dni po wszczepieniu rozrusznika.Co mu wolno a co nie?Będę wdzięczna za jakieś wskazówki. na pewno nie wolno uprawiać sportów tzw kontaktowych ( chodzi o uderzenie w miejsce wszycia rozrusznika ) poza tym nic się w życiu nie zmienia oprócz kontroli początkowo..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...augmeridyn, odroczono wszczepienie stymulatora. zabieg wykonano 21 listopada 2007r uzyskujac prawidlowa stymulacje ddd przebieg zabiegu nie powiklany .wtrakcie pobytu w szptalu na sali r wymagalam ciaglego wlewu dopaminy w dawkach nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...powanzna operacje np wszczepienie rozrusznika serca itd. Oczywiscie zabieg niesie za soba wiele powiklan do najczestrzych nalezy powiklanie zatorowo zakrzepowe to bo zabieg moze trwac od kilku do kilkunastu godzin zaleznie od tego jak szybko lekarze znajda zrodlo arytmii a jego efektem..

Rozrusznik serca a wiek pacjenta

.. ...do wykonania zabiegu wszczepienia rozrusznika serca? Czeka mnie i mojego 78 letniego ojca powazna decyzja dotyczaca własnie wszczepienia rozrusznika.Moze możecie podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami,moze rowniez staliscie przed podjeciem takiej decyzji.Skierowanie mamy od..

Stymulator resynchronizujący CRT

.. ...wyznaczony termin na wszczepienie tego rozrusznika.Bardzo się martwimy z powodu braku informacji na ten temat - jak to działa jakie jest ewentualne zagrożenie oraz jakie przynosi korzyści. Lekarz zaproponował ten zabieg informując że za 2,3 miesiace może być już za późno. U taty pracuje..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...rozważa się możliwość wszczepienia rozrusznika. Dzieje się tak wtedy, gdy u chorego stwierdza się następujące objawy: utraty przytomności, zasłabnięcia, zawroty głowy, stopniowe lub nagłe pogorszenie sprawności fizycznej, szybkie i bardzo wolne bicie serca, przerwy w biciu. Po..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale się nie zgodziłam bo się boję negatywnych skutków. Po konsultacji z Panią profesor tejże poradni powiedziała mi żebym się jdnak jeszcze wstrzymała. Może jest ktoś taki jak ja? co prawda nie mam bloku ale mam cały czas tachykardię..

Jak żyć z rozrusznikiem serca? pierwsze tygodnie w pracy i w domu

.. ...Minął tydzień od zabiegu wszczepienia rozrusznik. Powodem był ten opisywany tu pęczek Hisa ( czyli awaria instalacji elektrycznej ) Poczytałem ile się dało znaleźć ale pozostały mi pytania na które nie znalazłem odpowiedzi. Proszę więc o podpowiedź. Kiedy będę już mógł jeżdzić samochodem..

Obawy przed założeniem rozrusznika serca

.. ...Zakwalifikowano mnie do wszczepienia rozrusznika serca. Mam obawy co do samopoczucia i sprawnosci zyciowej po wszczepieniu. Jestem osobą zywiolowa i dosyc sprawna. Proszę o rady czy poddac sie wszczepieniu. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Witam,mam 34 lat i wszczepiony defibrylator i żyję..

Rozrusznik serca - czy jest mi niezbędny?

.. ...epizody bloku III st. wszczepienie rozrusznika serca wydaje się jak najbardziej celowe, bo jego brak może się skończyć w którymś momencie po prostu zatrzymaniem akcji serca. Po wszczepieniu rozrusznika można jak najbardziej normalnie funkcjonować. Rozrusznik nie ma żadnego wpływu na tryb..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...chorobie poddaje się wszczepieniu rozrusznika.Co do astmy to jak pamiętam miał ją zawsze,nie wiem nawet kto i kiedy to stwierdził.Do szpitala trafił głównie z powodu strasznych obrzęków nóg,przy tym bardzo spadł na wadze i był słaby.Rodzinny wysłał go na oddział płucny,i dopiero tam..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości

.. ...zakwalifikowanych do wszczepienia rozrusznika badz takich ktorzy juz go maja.Ja mam stymulator od roku i jesli ktos ma jakies pytania i 8351237watpliwosci to sluze pomoca: )Moje gg:8351237 i jak się z tym żyję? normalnie , a raczej dopowiedziałbym bezpieczniej ( mój mąż ( 44 lata )od 4..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 2

.. ...uczucie ciepła w miejscu wszczepienia.. Jak długo takie odczucie mogę mieć.? Czy się nic złego nie dzieje.? Czekam na informacje. ; ) Pozdrawiam. Witam Wszystkich!!! Mam 23 lata i ustalony termin na wszczepienie rozrusznika na 3 lutego...Powoli przyzwyczajam się z tą myślą. Mam do Was..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...zawał serca, po zabiegu wszczepienia stymulatora serca. Czy tak musiało się stać ????? Witam! Mam dość duże doświadczenie w kwesti stymulatorów. Posiadam już czwarty ( nawet z przygodami ). Pytajcie na forum lub zapraszam na staszek@boy.pl tak jak wczesniej pisalam..chcialabym wiedziec..

Stymulator serca - co wolno a czego nie?

.. ...jakąś odpowiedż ,otóż po wszczepieniu rozrusznika jestem 2 tygodnie jak narazie czuje sie z nim nie najlepiej,od wszystkiego się odzwycziłem nie piję kawy,nie jeżdże samochodem pewnie to dziwne ale tak jest wszystkiego sie boję .puls mam 90 ponoć za wysoki .Jak długo trwa dochodzenie do..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...taki zabieg skończy się wszczepieniem rozrusznika do stałej stymulacji a to nie jest dobrym rozwiązaniem chyba że nie ma wyjścia. ja konsultowałam sie już u wielu ekarzy. co prawda mój mnie namawia do ablacji bo nie moge brac leków. ale uzgodniłam z nim że dopóki nie będę miała przerostu..

Po wymianie zastawki, aorty, wszczepieniu by-passa i rozrusznika

.. ...uczucie ciepła w miejscu wszczepienia.. Jak długo takie odczucie mogę mieć.? Czy się nic złego nie dzieje.? Czekam na informacje. ; ) Pozdrawiam. Witam, moja mama ma niewydolnosć serca i miazdzycę. Tez ma mieć koronografie, by passy i rozrusznik. Zastawka też jest do wymiany. Jesy bardzo..

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...opisać.Kiedys myslałam ze po wszczepieniu rozrusznika bedze zdrowa a jest odwrotnie przed wszczepieniem tracilam przytomnosć raz na jakiś czas ale pozatym zadnych innych problemów zdrowotnych a w tej chwili nie potrafie normalnie funkcionowac a przeciez mam małego synka i musze go..

Rozrusznik serca - jak długo?

.. ...rodzinny.Początki po wszczepieniu były naprawdę ciężkie i myślałam,że nigdy się nie przyzwyczaję,ale tłumaczyłam to sobie,że gdyby nie rozrusznik,to już by mnie nie było ( miałam blok a - v III stopnia ).Tylko czasami nie czuję się najlepiej,bo szybko się męczę i jest mi duszno,ale jakoś..

Złożona wada serca u dziecka

.. ...jednej operacji czekamy na drugą zespolenie gllena i wszczepienie rozrusznika.Może macie jakieś informacje na temat tej wady o której jeszcze nie wiem chętnie posłucham z góry dziękuje za wszelke informacje..

Zespół MAS - czy konieczny rozrusznik?

.. ...boję w styczniu idę na wszczepienie rozrusznika.Czy to konieczne?Sama wychowuję 3 dzieci w tym niepełnosprawne ,jak mam potem normalnie funkcjonować?Czy są jeszcze jakieś badania dla potwierdzenia iagnozy.Pomózcie proszę.Pozdrawiam Można jeszcze wprowadzić badanie elektrofizjologiczne..

Chory węzeł zatokowy serca

.. ...zależy nasze życie. Samo wszczepienie to zabieg po którym wychodzi się ze szpitala na 3 dzień. Ja mam już 4. Wymiana następuje średnio co 7 lat. Da się żyć bez żadnych ograniczeń no chyba, że są inne choroby współistniejące. Do EVAMAGDA,doskonale Cie rozumiem.rozrusznik to..

Strasznie szybkie tętno i kołatanie serca

.. ...ale teraz jestem po wszczepieniu rozrusznika i mam musowa przerwę ale mam nadzieję na szybki powrót na bieżnię. Dziekuje za odpowiedz. Biegam od miesiaca. wczesniej moja kondycja byla marna. Nie pije napojow energetycznych ale tak sobie pomyslalam ze moze w ogole za malo pije... Czy to..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 10

.. ...rezultacie skończyć wszczepieniem rozrusznika serca. No i trochę się podłamałam.. przede mną kolejny stres związany z następnym zabiegiem. Tym razem dodatkowy przepływ będą się starać wymrozić, ale muszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż w Polsce jest bardzo mało aparatów do wykonywania..

Spacery na mrozie po wszczepieniu rozrusznika serca

.. 6 pazdziernika wszczepiono mi rozrusznik serca czy mogę bez obawy wychodzić z psem na spacery w nadchodzące mrozy do jakiej temperatury nie bo pies zamarznie Debilny SOSO! Nic wiecej.... wcale nie debilny, przeciez takie pytanie powinno sie zdac lekarzowi a nie na forum dla laikow. Myślę, że rozrusznik jako..

Blok przedsionkowo-komorowy u 4-latka

.. ...jednorazowego badania Holterem w ciągu roku skoro synek jest bezojawowy to dlaczego go badaliście? Polecam forum serce dziecka: ) pediatra zwrócił uwage na zwolnioną akcję, zrobił ekg i skierował na prokocim,..

Rozrusznik serca-komplikacje

.. ...dwa dni temu zabieg wszczepienia rozrusznika serca. Dużo o tym czytałam i raczej nie powinny występować żadne powikłania. Jednak babcia ma wewnętrzną gorączkę. Czy to normalne? Czy to zagraża jej życiu? Dziś przenoszą ją do innego szpitala, aby wszczepić jeszcze jakiś wężyk. Może mi to..

Czy jest mozliwosc zakupu w Polsce rozrusznika serca ?

.. ...lekarza zlecającego wszczepienie rozrusznika.Bycv może za opłatą termin będzie krótszy - chociaż terminy są zależne od stanu chorego. Nie sadzę, żeby można kupic rozrusznik,a wszcsepiac go trzeba w szpitalu...

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...podobne problemy po wszczepieniu, rozne mocniejsze bicia itp, ale z czasem przeszlo, na kontroli dodatkowo zawsze wybadaja czy wszystko dziala ok, pozdrawiam Witam, ja mam juz od prawie 4 miesiecy wszczepiony rozrusznik. Lekarze podczas operacji przecieli nerw prowadzacy impulsy do..