Wszczepienie stymulatora serca

Trzepotanie przedsionków

.. ...stosowane są leki, które poprawiają wydolność serca oraz podtrzymują prawidłowy rytm serca po umiarowieniu. W określonych sytuacjach jedną metodą skutecznego leczenia może być wszczepienie stymulatora serca...

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. Wszczepienie stymulatora serca ( rozrusznika serca ) jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym w pracowni elektrofizjologii. Umieszczanie stymulatora i elektrod odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej..

Arytmia serca

.. ...arytmii stosuje się środki farmakologiczne, kardiowersję, zabiegi ablacji. Niekiedy istnieje konieczność wszczepienia stymulatorów serca, które kontrolują i w razie potrzeby narzucają sercu prawidłowy rytm...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani palić, powinien być wypoczęty. Dodatkowo należy przedyskutować z lekarzem przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...oraz często biopsję. Niestety nie ma skutecznego leczenie. Postępowanie sprowadza się do leczenia zaburzeń rytmu ( leki antyarytmiczne, ablacja, w niektórych wypadkach wszczepienie stymulatora serca )...

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji, niekiedy konieczne jest wszczepienie stymulatora serca...

Echo serca - Str. 51

.. ...13:00 a 14:00 ) zabieg wszczepienia stymulatora serca, który podobno się udał. Zabieg był wykonany w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. O godzinie 18:00 moja mama dzwoniła do Pani doktor z pytaniem jak udał sie zabieg i jak czuje się mój Tata, odpowiedź brzmiała, że już po zabiegu, ale..

Echo serca - Str. 54

.. ...trwania. Czy potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? witam! dzisiaj robiłam echo sercs,i jestem w szoku.!!!powiedziała ,że u mojego 3 - letniego syna jestlewo - prawy przeciek przez IAS,ZASTAWKA TV fala zwrotna+..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 24

.. ...Zostałam zakwalifikowana do wszczepienia stymulatora serca - zabieg wykonano 12 września. Pomimo całej tej sytuacji cieszę się, że w momentach grozy jestem zabezpieczona - nie mogłabym normalnie funkcjonować gdybym żyła ze świadomością, że w każdym momencie mogę się przewrócić. Ostatnia..

Wszczepienie stymulatora serca

.. ...prawidłowo. myślalam,że po wszczepieniu stymulatora może być tylko lepiej a tu teraz taka informacja, czy ktoś spotkał się z czymś takim jak odrzuceniestymulatora przez organizm /serce/? dodam,że mama ma 75 lat. ja mam wszczepiony stymulator serca..i z tego co mi wiadomo jest on..

Stymulator serca

.. ...juz drugiego dnia po wszczepieniu. Po kilku miesiacach zrobili mi flebografie ( badanie radiologiczne polegajace na badaniu przeplywu krwi przez zyly ) i wyszlo ze stymulator uciska na jedna z zyl. Po kilku dniach poprostu rozcieli i troche stymulator przesuneli. poki co jest ok. Pozdr..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...poważnych przypadkach ) jest wszczepienie stymulatora serca który wprowadza „mechaniczny ład”i załatwia sprawę raz na zawsze ale to raczej nas nie dotyczy. A przyczyny ? Ilu lekarzy tyle teorii. Ale generalnie chyba najwięcej teorii mówi o stresie ( również tym..

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...niepokoję sie okolicą wszczepienia, nie jest zaczerwienione, wygląda ta dobrze gojącą się ranę, ale niepokoi mnie tak długi okres gojenia, cały czas odczuwam w tym miejscu bóle, większe ruchy ręką również sprawiają ból. Bardzo proszę osoby które spotkał podobny zabieg, o wszelkie..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...lekarze zdecydowali się na wszczepienie, to myślę ( choć nie należy tym się kierować ) że mają rację, jest to urządzenie dość drogie ( w tysiącach ) i nie wszczepiają tego każdej osobie bez dokładnej diagnozy i rozeznania. Pyta pani jak się zyje ze stymulatorem? Hmmm Początki jak ze..

Nierówne bicie serca

.. ...sukcesem, pozostałe 5% - wszczepieniem stymulatora, niestety. Najleprzy jest prof. Walczak z Instytutu kardiologii w Aninie. Witam! Mam 15 i również odczuwam to stawanie serca i łupnięcie, pózniej koltoanie. W momencie, gdy serce staje tracę kontakt z rzeczywistością. Nie byłam z tym..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...augmeridyn, odroczono wszczepienie stymulatora. zabieg wykonano 21 listopada 2007r uzyskujac prawidlowa stymulacje ddd przebieg zabiegu nie powiklany .wtrakcie pobytu w szptalu na sali r wymagalam ciaglego wlewu dopaminy w dawkach nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z..

Stymulator resynchronizujący CRT

.. ...wyznaczony termin na wszczepienie tego rozrusznika.Bardzo się martwimy z powodu braku informacji na ten temat - jak to działa jakie jest ewentualne zagrożenie oraz jakie przynosi korzyści. Lekarz zaproponował ten zabieg informując że za 2,3 miesiace może być już za późno. U taty pracuje..

Po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...otrzymać każdy pacjent po wszczepieniu. Mama powinna także informować pracowników ochrony aby nie stosowali ręcznych wykrywaczy metali - szczególnie w okolicy klatki piersiowej. Urządzenia AGD i RTV jeśli są sprawne, posiadają nie uszkodzoną izolację/obudowę - to jest bardzo ważne,..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...około 2 miesiacach od wszczepienia pojawily sie skurcze przepony wynikajace ( podejrzewam ) z funkcjonowania stymulatora.Nikt nie potrafi mi pomóc, mimo zmniejszenia mocy stymulacji :( kurcze przeraż mnie twoja sytuacja. a w którym miejscu masz wszczepiny stymulator i z jakiego powodu?..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...wszczepienie. Leżenie na lewym boku może powodować zmiany położenia maszyny a co za tym idzie - elektrod i zmiany skurczy. Poważny kardiolog to sprawdzi i ustawi. Tylko bierz ze sobą kartę od stymulka. Pozdrawiam...

By-passy Szczecin - opinia o lekarzach - Str. 2

.. ...po wykonaniu zabiegu wszczepienia stymulatora serca ( zabieg wykonywała dr Joanna Zielonka ) w szpitalu na Pomorzanach właśnie. Dr Zielonka jest kardiologiem, a nie kardiochirurgiem. My mówimy o kardiochirurgu panu Kowaliku. Jest to tak wspaniały człowiek, że jeżeli ktoś jest wierzący,..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości

.. ...zakwalifikowanych do wszczepienia rozrusznika badz takich ktorzy juz go maja.Ja mam stymulator od roku i jesli ktos ma jakies pytania i 8351237watpliwosci to sluze pomoca: )Moje gg:8351237 i jak się z tym żyję? normalnie , a raczej dopowiedziałbym bezpieczniej ( mój mąż ( 44 lata )od 4..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...zawał serca, po zabiegu wszczepienia stymulatora serca. Czy tak musiało się stać ????? Witam! Mam dość duże doświadczenie w kwesti stymulatorów. Posiadam już czwarty ( nawet z przygodami ). Pytajcie na forum lub zapraszam na staszek@boy.pl tak jak wczesniej pisalam..chcialabym wiedziec..

Stymulator serca - co wolno a czego nie?

.. ...jakąś odpowiedż ,otóż po wszczepieniu rozrusznika jestem 2 tygodnie jak narazie czuje sie z nim nie najlepiej,od wszystkiego się odzwycziłem nie piję kawy,nie jeżdże samochodem pewnie to dziwne ale tak jest wszystkiego sie boję .puls mam 90 ponoć za wysoki .Jak długo trwa dochodzenie do..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...sierpnia miał zabieg wszczepienia stymulatora serca ( godz. 13:00 - 14:00 ), a wieczorem o godz. 22:45 zmarł na zawał serca ( jak mnie poinformowała pani dr z powodu całkowitego zamkniecia naczynia ). A miał to byc tylko zabieg podobno bardzo łatwy i bezpieczny. Tatuś miał wcześniej dwa..

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione

.. ...Mąż jest po operacji wszczepienia sztucznych zastawek mirtalnej i aortalnej, Zabieg był w środę, do dzisiaj rana miał uruchomiony stymulator serca, rano wyłączono, ale nadal ma na ręcę. Lekarz jest zadowolony z dochodzenia do zdrowia. Ja boję się pierwszych miesięcy w domu. Powiedzicie,..

Reveal Plus - monitoring serca

.. ...stymulator, tylko czas wszczepienia ( w przeciwieństwie do stymulatora ) jest ograniczony do kilku, kilkunastu miesięcy. O ile mi wiadomo jest to świadczenie ponadstandardtowe - nie wiem jak wygląda sprawa refundacji. Można poszukać kontaktu z Dr Fuglewiczem lub Jagielskim z Kliniki..

Stymulator serca i krwiak w miejscu wszczepienia

.. ...13:00 a 14:00 ) zabieg wszczepienia stymulatora serca, który podobno się udał. Zabieg był wykonany w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. O godzinie 18:00 moja mama dzwoniła do Pani doktor z pytaniem jak udał sie zabieg i jak czuje się mój Tata, odpowiedź brzmiała, że już po zabiegu, ale..

Po koronografi powstał zakrzep - Str. 2

.. ...pacjenta, i czy zabieg wszczepienia stymulatora serca był zabiegiem koniecznym i niezbędnym. Może wystarczyło tylko leczenie farmakologiczne. Może gdyby Tata nie poszedł na ten zabieg, czy żył by jeszcze i jak długo. Tak bardzo chciałam żeby mój Tatuś żył jeszcze bardzo długo , żeby..

Stymulator serca, by-passy i Katowice Ochojec

.. ...także byłem na operacji wszczepienia by - passów w Klinice prof. Bochenka, który obejrzał nagranie z koronografii i umówil mi termin przyjęcia do szpitala na Ochojcu. Operacje wykonał jego wspaniały zespół lekarzy kardochirurgów. Minęło już 3 lata, czuję sie dobrze, aczkolwiek przyjmuje..

Zasłabnięcia po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...okresowe kontrole. Po wszczepieniu po 2 tygodniach i po 1 miesiącu a potem normalnie co pół roku. Jak kończy się bateria to znowu częściej. Oczywiście można się zgłosić do Poradni w każdej chwili. Mamie wszczepiono stymulator w szpitalu na ul.Lutyckiej w Poznaniu. Pierwszą wizytę..

Przerwy w pracy serca - dlaczego?

.. ...trwania. Czy potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? TAK TE PAUZY POWODOWAŁY TE UTRATY PRZYTOMNOŚCI ICH LICZBA JEST WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNA DLA MÓZGU!! JEŻELI NIECHCESZ ŻEBY TWUJ OJCIEC ZA NIEDŁÓGO ZMYSŁY STRACIŁ TO..

Blok serca. boje sie

.. ...3,3sek. czy grozi mni wszczepienie stymulatora? czy takie bloki wystepuja takrze u zdrowych ludzi?nigdy w zyciu nie zemdlalem ale byly dni w ktorych czulem sie slabo. zapomnielem dodac ze mam 23 lata nie martw sie na zapas,jezeli jestes pod opieka kardiologa,to juz jego wtym glowa zeby..

Wynik po holterze , prosze o opinie

.. ...najgorszym wypadku czeka Cie wszczepienie symulatora serca. Tremujesz cos? Sporty wyczynowe? Pozdrawiam. choroba raczej przyspiesza rytm serca, ale moze przy tej angiie brałeś leki, które mogą zwolnic jego rytm - nie wiem. Napewno musiz iść do kardiologa... Stymulator napewno sobie nie..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...listopada 2009 po miesięcznej hospitalizacji... Bardzo, bardzo Ci współczuję z powodu śmierci taty. Mój tata zmarł w ubiegłym roku, po zabiegu wszczepienia stymulatora serca. c.d. Mój tata miał także 74 lata...

Zastrzyki Clexane a INR

.. ...Moja mama ( 81 lat ) po wszczepieniu stymulatora serca od 5 lat przyjmowała Acenocumarol i systematycznie kontrolowała wskaźnik INR. Ostatnio jednak trafiła do szpitala z oznakami krwotoku wewnętrznego. Lekarz prowadzący postanowił że bezpieczniejsze od Acenocumarolu będą dla niej..

Niskie tętno

.. ...że jestem za młoda na wszczepienie stymulatora , leku niema jednocześnie żeby przyśpieszał i zwalniał bicie serca.Moje paznokcie i palce u rąk i nóg bardzo często są żmne i śine.Objawy trwają cały czas . PROSZĘ OSOBĘ LUB LEKARZA O POMOC! Witaj! Ja cierpię rowniez na niedomykalnosc..

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...podobne problemy po wszczepieniu, rozne mocniejsze bicia itp, ale z czasem przeszlo, na kontroli dodatkowo zawsze wybadaja czy wszystko dziala ok, pozdrawiam Witam, ja mam juz od prawie 4 miesiecy wszczepiony rozrusznik. Lekarze podczas operacji przecieli nerw prowadzacy impulsy do..