Wszczepienie zastawki

Sztuczne zastawki serca

.. ...- metalowa konstrukcja ). Wszczepienie sztucznej zastawki wymaga doustnego leczenia antykoagulacyjnego do końca życia. Ma to zapewnić zabezpieczenie przed powstawaniem skrzeplin na elementach zastawki...

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...przykład po operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd. Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek lekarza, przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani palić, powinien być wypoczęty. Dodatkowo należy przedyskutować z lekarzem przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...chorym pacjentom. Samo wszczepienie nowej zastawki biologicznej trwa parę minut, odbywa się przy bijącym sercu, bez zatrzymywania krążenia. W Zabrzu zoperowano dwie osoby, w Krakowie jedną. Były to kobiety w wieku 73, 80 oraz 77 lat. To dobra metoda dla chorych z grup dużego ryzyka, z..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...nich przeznaczyniowe wszczepienie zastawki aortalnej jest bardziej komfortowe dla pacjenta od tradycyjnej metody, bo odbywa się z bez otwierania mostka i krążenia pozaustrojowego, czyli bez dodatkowych obciążeń. Pierwsze tego typu zabiegi przeprowadzono w Polsce w listopadzie zeszłego..

Echo serca - Str. 52

.. ...serdecznie, jestem po wszczepieniu zastawki aortalnej ( mechaniczna ), rok pękł, lecz mam pewne niepokojące objawy i proszę o interpretację 2 - usg, 3 - miesiące po operacji i aktualne IVS DIA - 1.44 cm 1,38cm SYS - 1,93cm 1,69cm LV DIA - 5,56cm 4,85cm SYS - 4,00cm 3,46cm FRAC SHOTN 28%..

Echo serca - Str. 54

.. ...trwania. Czy potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? witam! dzisiaj robiłam echo sercs,i jestem w szoku.!!!powiedziała ,że u mojego 3 - letniego syna jestlewo - prawy przeciek przez IAS,ZASTAWKA TV fala zwrotna+..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...–zalecany poziom - 2,5 - 3,0 Wszczepienie zastawki biologicznej ( homogennej , ksenogennej ) - zalecane jest podawanie acenokumarolu przez ok 3 miesiące przy INR - 2,5 - 3,0 Zalecany dla Państwa poziom INR po zabiegu operacyjnym jest wpisany w karcie wypisowej z Kliniki , a..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...kilka dni przed operacją wszczepienia zastawki mitralnej trochę sie boje samego zabiegu jak i calej rekonwalenstencji. Mam wielka prosbe, czy moze mi ktos przyblizy jak to wszystko bedzie wygladalo? Niewiele wiem na ten temat, probuje cos odszukac w necie, ile np lezy sie w szpitalu, jak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...juz 23 dni po zabiegu wszczepienia pierscienia. Domykalnos obecnie jest całkowita.Powoli wracam do zdrowia... już wchodzę powoli spokojnie na II pietro mam 52 lata. Cześć mam na imię Agnieszka. Mam 32 lata i od około roku dowiedziałam się że również cierpię na wypadanie płatka. Zauważono..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...kwadratowe tylnego płatka i wszczepienie pierścienia Carpentier - Edwards. Zabieg w hipotermii ogólnej 28 st.C, wyłączenie krążenia 48 min. Wyjazd do Szpitala Sanatoryjnego w Busku 11 kwietnia czyli w ósmym dniu od zabiegu, mikrobusem zbiorczym Kliniki, o własnych siłach w ubraniu..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...Ja jestem 12 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej i z INR jest ok.czasem bywa skok ale to rzadko,z wątrobą też nie jest żle( jestem osobą tęgą ).Grunt to doby humor i nie pieścić sie zbytnio sobą. witam ja też od roku zażywam Acenocumarol z powodu zakrzepowego zapalenia zył. musze..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...acenocumarol od 13 lat, po wszczepieniu zastawki aortalnej, w zasadzie w stalej dawce 3 mg na dobę plus acard 75 mg. Żadnych dolegliwości ze strony wątroby, czy żołądka nie odczuwam. INR w zasadzie utrzymuje się na poziomie 2 - 3. Proszę się nie martwić drobnymi krwawieniami. Na skutek..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...piatek przebył operacje wszczepienie aorty i sztucznych zastawek też tyka jak zegarek . Powiedz mi jak długo dochodziłeś do zdrowi kiedy wróciłeś do pracy jak dalsze twoje życie na co musisz zwrócić uwagę dzieki Lidia Dzieńdobry!czeka mnie wymiana zastawki trójdzielnej,chcialabym..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...przeszedłem operację wszczepienia sztucznej zastawki. Po operacji bule mostka to normalna sprawa ( tak jak złamanie kości ) trzeba to przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od podejścia przede wszystkim nie należy się poddawać. Trzymać się z dala od..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...lat jest po operacji wszczepienia 3 bajpasów, fragmentu aorty i zastawki. Po pierwszej operacji było krwawienie, powtórnie otwierali go, usnęli skrzep. Teraz mija druga doba od pierwszej operacji, i ponad doba od drugiej. Tato nieprzytomny, pod respiratorem. Poprawiła się wydolność..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...ponadto proponuje mi wszczepienie kardiowertera - defibrylatora.Czuję się żle to fakt,dawki leków mam już optymalne - leczę sie już półtora roku.Pozdrawiam. Myniu, mój mąż ma bardzo podobną sytuację, LV 7,42; LA 5,36; RV 3,94 niedomykalność zastawki mitralnej III/IV st.Frakcja niby 23%..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...szpitalu na badaniach celem wszczepienia CRT/kardiowerter - defibrylator/,ale podczas badania ECHO okazało się ,że nastąpiła dość duża poprawa i nie będzie na razie zabiegu.Lewa komora - 6,4 było 7,5;lewy przeds. - 3,8 było 4,8;przewlekła niewydolność obecnie I/II było..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...badania. Jestem 4 lata po wszczepieniu zastawki aortalnej. Witam. Chętnie nawiążę kontakt z osobą po wszczepieniu zastawki, która przeszłą przez powikłania zakrzepowo - zatorowe. Osoby mające ochotę podzielić się swoimi przeżyciami proszę o kontakt. To mój nr gg: 6102285. Z góry dziękuję..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...juz jest po operacji wszczepienia sztucznej zastawki. Chodzi o to ze po ostatniej kontroli kardiologicznej lekrze stwierdzili iz mam powinienem byc juz operowany, ale ze wzgeldu na to ze czuje sie dobrze jeszcze poczekaja. I teraz mam pytanie czy nawet kiedy stwierdza ze trzeba sie..

Świadczenia po operacji serca

.. ...temu przeszła operację wszczepienia sztucznej zastawki serca. Jest emerytką. Obecnie czas rekonwalescencji spędza ze mną, gdyż ze względu na niedawny zabieg operacyjny wymaga pomocy ( głównie w gospodarstwie domowym: sprzątanie, zakupy, pranie itp ). W szpitalu powiedziano jej, że ze..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...miesiace po oeracji ( wszczepienie zastawki mitralnej mechanicznej )Malo tego dwa tygodnie po oeracji mialam kolejna wszczepiony stymulator, krotko potym wszystkim zlapalam jeszcze zapalenie pluc. JUz nie wspomne o tym ze mam cos takiego jak toczen ukladowy rumieniowaty. Zgadzam sie z..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...Mam 55 lat . Jestem po wszczepieniu w 82r sztucznej zastawki mitralnej w Łodzi . W1997r wszczepiono mi w Zabrzu sztuczną zastawkę aortalną .Obecnie okazuje się ,że źle działa ta ostatnia .Mam się zgłosić na konsultacje do kardiochirurga w Zabrzu . Co mam robić ? Obawiam się następnej..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...jestem juz 5 lat po wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej jak masz pytania to pisz ,pozdawiam hej Dziękuję bardzo za odzew. Interesuje mnie wszystko.Przede wszystkim czy po operacji mozna żyć i pracować normalnie.Czy trzeba brać leki,bo słyszałem że w Krakowie wszywają zastawki z..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...duuzo krotszy jest czas wszczepienia sztucznej zastawki , bo nie ma dlugiego przyszywania , jest raczej dopasowanie zastawki do ujścia aortalnego. Warto dowiedzieć się na temat tej nowej metody w Krakowie. Z tego co słyszałam, nie otwierają klatki piersiowej, tylko wszczepiają zastawkę..

Przyczyna tamponady po operacji sztucznej zastawki i wycięciu tętniaka

.. ...serduchu ktora polegala na wszczepieniu sztucznej zastawki i wycieciu tetniaka..nie obawialem sie tej operacji gdyz w gdanskiej klinice robia takich operacji ttysiace.zamiast jednego zabiegu mialem az 3 !!!!...przezylem rowniez tamponade ( co moim zdaniem mozna bylo uniknac )..przez ten..

Zastawka mitralna - jaki lekarz wyda skierowanie?

.. ...przeszłam 2 operacje wszczepienia sztucznej zastawki mitralnej.Jak wiadomo powinnam przyhajmniej 2 razy w miesiącu robić badanie INR na krzepliwość krwi.Otóż od samego początku mam problemy z lekarzem który powinien wystawiać skierowanie na to badanie .Proszę napiszcie jaki lekarz..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...lat jestem po opracji wszczepienia by - passów. Mam bardzo podobne dolegliwości jak kasia i nie mam pojecia czym to jest spowodowane, myśle że to nerwica właśnie, ale mam także dodatkowe skurcze i niedomykalność zastawki, wiec bardzo możliwe że jest z tym związane. Także pojawiają się w..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...Ja jestem 3 tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do operacjie wlasnie teraz bylo to ze mialam powiekszona komore serca i wlasnie aorte. czesc Olu Wlasnie sie dowiedzialem ze moja aorta ma 47 mm . nigdy nic mi nie dolegalo ...

Niedomykalność zastawek I stopnia

.. ...wada postępuje? czy wszczepienie przetoki tętniczo - żylnej ( lewa ręka ) mogło np nasilić wade? przepływ w przetoce to 1 litr ( na minute? ) czy jest jakaś profilaktyka leczenia tej wady? i czym to grozi? I Stopień ozncza iż nieszczelność zastawki powoduje powrót krwi zajmując 1/4..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...wykonywana operacje wszczepienia zastawki aortalnej ( wymiana zastawki aortalnej ) i mitralnej przy niewyleczonym infekcyjnym zapaleniu wsierdzia ( IZW )? Bardzo prosze o informacje w tym zakresie. Tato wlasnie przeszedl taka operacje w Krakowie. Utrzymywany jest w stanie spiaczki; jego..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...operacje naprawienia bądź wszczepienia sztucznej zastawki. Chciałem wiedzieć czy po takiej operacji będę mógł normalnie uprawiać sporty( nie nadwyrężając się ). Waidomo że w moim wieku każdy chcę być aktywny sportowo. Bardzo prosze o odpowiedź. : ) Mam sztuczną zastawkę mitralną i..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...rosnąć ) czeka mnie wszczepienie sztucznej zastawki. Bardzo chciałabym wiedzieć na czym polega ta operacja itp. Proszę odpiszcie. Zosiu, jesteś rówieśnica mojego syna, który m.in. ma równiez tą wadę. Owszem rokowania moga być niepewne, a wada z wiekiem rozwijac się. Ale nie musi. Na..

Sintrom czy kleksan?

.. ...witam, jestem po operacji wszczepienia sztucznej zastawki serca. Od czasu zabiegu, czyli od 2002 roku, biorę sintrom. Aktualnie rozważam mozliwość przejścia na kleksan. Wiem tylko tyle, że jest to lek w formie zastrzyku. Proszę o radę dotyczącą tego lekarstwa... Jak prezentuje się on w..

Pan prof. A. Biederman z Anina

.. ...Profesora w 2004 r. ( wszczepienie sztucznej zastawki mitralnej ) Za ludzkie podejście przed operacją, optymistyczne nastawienie mnie do niej i cały jej przebieg i rekonwalescencję - bardzo wielkie DZIEKUJE. Mam pamiątkę w postaci jego wpisu z życzeniami zdrowia. Fenomenalny specjalista!..

niski wskaźnik INR

.. ...pół roku po operacji wszczepienia zastawki, zażywa SINTROM , a wskaźnik INR spadał i aktualnie ma na poziomie 1,5.Nie wiemy czy wobec tego powinien zwiększyć czy zmniejszyć dawkę leku. Zdecydowanie zwiekszyć - jaka to zastawka? A najlepiej w miarę szybko skonsultowac z lekarzem - za..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...siedziałem. Operacje wszczepienia sztucznej zastawki przebyłem w 2002 roku. Mam 25 lat. Pozdrawiam Nie moge sie zgodzic z tobą Bentall - ja musiałem wyrwac zeba z zagrozeniem zapalnym ( a jak wiadomo zapalenie u osob po operacjach kariologicznych jest b. powaznym zagrozeniem zycia )..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką

.. ...żonie proponuje się wszczepienie zastawki, szukam kontaktu z osobami które są już po wszczepieniu ,może na tym forum znajdą sie osoby które podzielą się swoimi opiniami swoimi spostrzeżeniami chciąłbym wiedzieć jak najwięcej na ten temat nie ukrywam jestem trochę zaniepokojony żona ma 50..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...dochodzi sie do zdrowia po wszczepieniu zastawki, czy mogą wystąpic jakies niepokojące objawy typu osłabienie, zawroty głowy? http://www.drivehq.com/folder/p975959/02453540.aspx Tutaj znajdziesz poradnik do scigniecia po operacji zastawki. Warto poczytać. Odpowiedź na powyzsze pytania..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 3

.. ...bradyarytmię 9 czasem po wszczepieniu zastawki aortalnej występuje uszkodzenie ukladu przewodzacego i objawy zaburzreń przewodzenia ) Tak jak wyzej sugerowalabym kontakt ze specjaliztycznym ośrodkiem Wielkie dzięki droga Izabelo! czy ta bradyarytmia jest grożna dla mnie? jestem pod..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...czy po udanej operacji wszczepienia zastawki aortalnej ( ma być w Krakowie ) pacjent jest kierowany od razu do sanatorium na rehabilitację, czy znów trzeba chodzic i prosić o skierowanie,jeżeli ktoś wie to prosze odpiszcie gdzie kierują z Krakowa, Tak jest kierowany bezposrednio , z woj...

Sztuczna zastawka a latanie samolotem

.. ...po wszczepieniu zastawki aortalnej ( 16 miesięcy temu ) latałem do uk tego lata i nawet trochę pracowałem i nie widzę przeciwskazań by osoby z naszym schorzeniem miały by nie latać samolotem pozdrawiam..

Powrót do treningu po operacji wszczepienia zastawki

.. Czy ktos móglby mi powiedziec jak wygląda rehabilitacja po takiej operacji, dodam ze byłem człowiekiem bardzo czynnie uprawiajcym sport, w ostatnim czasie zwlaszcza na silowni i nie wyobrażam sobie dalszego życia bez tego ale chcialbym wrócic do dawnej aktywności w jakis przemyslany sposób, wszelkie uwagi i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...1995r mialal zabieg wszczepienia sztucznej zastawki mitrealnej serca. Mialam wiele kardiowersji w tym kardiowersje przezprzelykowa i nie udalo sie mnie umiarowic. Kardiolodzy stwierdzili ze migotanie jest utrwalone i 2004 wszczepiono mi kardiowerter - defiblirator serca. Moglo by byc..

Zastawka a praca kierowcy

.. ...Jestem 6 miesięcy po wszczepieniu zastawki aortalnej oraz protezy aorty i właśnie za paręnaście dni wracam za fajerkę :D Lekarze powiedzieli, że nie mam przeciwskazań do podjęcia pracy jako kierowca. pozdrawiam odważnie microbi, odważnie... Życie należy do odważnych.... tym bardziej, że..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...godziny polegającą na wszczepieniu urządzenia Bentalla. Operacji dokonali znakomici fachowcy Panowie: dr Andrzej Dumański oraz lekarz chirurg Rafał Nowicki. Ze szpitala wyszedłem w dniu 07 - 09 - 2006. Czuję się bardzo dobrze. Niemniej jednak trzeba uważać na klatkę piersiową około roku..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...operacji, 12h w narkozie ) wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej oraz założenia tzw. mufinki na poszerzoną aortę wstępującą ( 5.02 cm ) - tzw. wrapping, czyli owinięcie. Operację wykonał w Szpitalu Uniwersyteckim im. dra Jurasza w Bydgoszczy prof. Lech Anisimowicz. Pobyt w szpitalu..

Sztuczna zastawka aortalna a warunki atmosferyczne

.. ...pierwszej wizycie po wszczepieniu zastawki aortalnej( St. Jude Medical 19 A Masters ) u lekarza rodzinnego dowiedzieliśmy się że przy temperaturze poniżej minus 10 stopni nie można wychodzić z domu , o niczym takim nie mówiono przy wypisie z wspaniałej Kliniki w Krakowie oraz tzw...

Udar niedokrwienny lewostronny a sztuczna zastawka

.. ...należy wykonać operację wszczepienia sztucznej zastawki.Nie wiem jak ma się jedna choroba do drugiej? Czy ktoś miał podobne schorzenia szukam podpowiedzi? Cze 21października 2006 zalazłem sie szpitalu we Włodawie z bólem barku w tedy sie zaczeło się piekło dla mnie,rodziców i zaniomych...

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 3

.. ...samopoczucia po operacji wszczepienia zastawek i przypominam sobie jakie było moje samopoczucie. Ja jestem po operacji wszczepienia sztucznej zastawki mitralnej 38 lat. Oczywiście na początku miałam mnóstwo problemów ze skurczami dodatkowymi i z ustaleniem poprawnego wskażnika. Skurcze..

Utrwalone migotanie przedsionków serca

.. ...kerdiowersji..po wszczepieniu sztucznej zastawki.Oststnio do domu poszłam zmigotaniem.Pospałam kilka dni biorąc po pół tbl.lexotanu oraz stosowałam masaż stóp. Teraz mam rytm zatokowy.Ciekawe na jak długo?..

Sztuczna zastawka aortalna

.. ...lata ) jest po operacji wszczepienia mechanicznej zastawki aortalnej. Po czterech dniach od zabiegu został przewieziony do innego szpitala na oddział kardiologiczny. Po dwóch dniach pobytu dowiedział się że następnego dnia będzie wypisany do domu. Czy to nie za szybko? Proszę o odpowiedź..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...jestem juz 14 lat po wszczepieniu sztucznej zastawki mitrealnej i od zawsze mialam problemy z INR . Cztery lata temu wszczepiono mi ICD czyli kardiowerter - defibrylator serca i poziom wskaznika jeszcze bardziej byl niestabilny , a sintrom zwiekszano mi na coraz wieksze dawki, bralam juz..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...Teksasie,gdzie Wałęsa miał zabieg wszczepienia rozrusznika.U nas zrobili by mu w 1 tydzień.Marysiu - pozdrów mamę i dodaj jej otuchy od kogoś kto panicznie bał się nawet pobrania krwi,a teraz wraca do zdrowia po tak ciężkiej i skomplikowanej operacji. Mama wyszła ze szpitala. Koronografi..

Po wymianie zastawki, aorty, wszczepieniu by-passa i rozrusznika

.. ...uczucie ciepła w miejscu wszczepienia.. Jak długo takie odczucie mogę mieć.? Czy się nic złego nie dzieje.? Czekam na informacje. ; ) Pozdrawiam. Witam, moja mama ma niewydolnosć serca i miazdzycę. Tez ma mieć koronografie, by passy i rozrusznik. Zastawka też jest do wymiany. Jesy bardzo..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...tak ) - w każdym razie wszczepienie sztucznej zastawki aorty + 16 cm odcinek aorty ( przy ujściu tętniak - miałem więcej szczęścia niż rozumu! ). Niestety zabieg z pełnym otwarciem klatki piersiowej i w krążeniu pozaustrojowym - inaczej się nie da! Ale nic się nie martw - ja żyję to i..

Wybór zastawki serca

.. ...roku przeszłam operację wszczepienia 2 zastawek. Miałam wtedy 22 lata. Również miałam dokonać wyboru, ale tylko opcja 1 ) i 2 ) wchodziła w grę. Ostatecznie kardiochirurg powiedział, że lepiej sprawdzą się zastawki mechaniczne. Poznałam dziewczynę, która urodziła dziecko mając sztuczną..

Zastawka trójdzielna

.. ...zastawki trójdzielnej z wszczepieniem pierścienia? I czemu tylko izolowany zabieg na tej zastawce ( to też stosunkowa rzadkość ) Nie sądze ,zeby statytyki byly az tak zatrwazajace Na wypisie ze szpitala napisane jest: niedomykalnoś trójdzielna w st.niewydolności serca IV/III NYHA...

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione

.. ...Mąż jest po operacji wszczepienia sztucznych zastawek mirtalnej i aortalnej, Zabieg był w środę, do dzisiaj rana miał uruchomiony stymulator serca, rano wyłączono, ale nadal ma na ręcę. Lekarz jest zadowolony z dochodzenia do zdrowia. Ja boję się pierwszych miesięcy w domu. Powiedzicie,..

Rodzaj zastawek mechanicznych

.. ...rynku. Czy wymiana - wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej jest operacją na naczyniach wieńcowych? Ubezpieczyciel uważa, że to dotyczy tylko wymiany by - passów. Czy ma rację? Bardzo proszę o opinię. Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie , są to dwa różne zabiegi Pozdr dotty, dziękuję..

Plastyka zastawki - Str. 2

.. ...Sterlinga przeszłam operacje wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej i mitralnej oraz plastyke trojdzielnej.Mialam wtedy 25 lat i bylam najmlodsza pacjentka na oddziale,ktorej nie dawano szans na przezycie.Niedługo minie 9 lat od operacji,czuje sie dobrze codziennie przyjmuje..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...miesiące po operacji wszczepienia zastawki aortalnej. Przez 2,5 miesiąca przyjmowałam acenokumarol w różnych dawkach. INR skakał jak oszalały mimo diety. Maksymalna dawka 8mg. Drugi miesiąc jestem na warfinie stała dawka 10mg ( 2 tabletki ) i INR w granicach 2,5. Dawkę trzeba samemu..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...jestem 4 miesiące po wszczepieniu protezy aorty wraz ze sztuczną zastawką. Od początku leczenia brałam warfin i wskaźnik faktycznie z małymi wyjątkami utrzymywał się na dobrym poziomie ok. 2,5 przy dawce 10 mg.dziś mam problem bo wskaźnik wynosi 1,8 i nie wiem czy dopuszcza się..

Operacja wszczepienia zastawki a powrót do sportu

.. Mój mąż ma mieć wszczepioną sztuczną zastawkę. Martwi się czy będzie mógł jeszcze po operacji pływać na windsurfingu. Bardzo was proszę, jeżeli ktoś z was ma jakieś własne doświadczenia o informacje. Bardzo chciałabym powiedzieć mu, że to będzie możliwe. Dziękuję. Będzie lepiej niż przed operacją. Po to się..

Dochodzenie do samodzielności po baipasach

.. ...Mama miala operację wszczepienia bypassow i zastawki 3 tyg. temu. Obecnie leży i duzo śpi, jest bardzo słaba, meczą ją wizyty rodziny w szpitalu i jest w pewnym stopniu zalamana swoim stanem zdrowia. Lekarze mówią, że tempo rekonwalescencji zależy już tylko od niej. Jak mogę jej pomóc?..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...jestem 2 tygodnie po wszczepieniu zastawki aortalnej mechanicznej i aortalnej protezy nadwieńcowej. Pojawiły sie zaburzenia pracy serca i zgłosiłem się w rejonie na ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych...

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...Jestem 4 tygodnie po wszczepieniu sztucznej zastawki Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu . Przede wszystkim proszę sobie uświadomić że to operacja na sercu a nie wyrawnie ząbka ale nie wolno się bać operacji ponieważ rehabilitacja jest znacząco wdłużona Mostek się zrasta z tego co mi..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...odpowiada; Operacja wszczepienia zastawki aortalnej 21 04 1998 w Aninie. Stan przed zabiegiem duża rostrzeń komory i stenoza. Rokowania z Olsztyna: zabieg lub ca 3 miesiące życia. 8 maja na pożegnanie usłyszałem od lekarza prowadzącego: * Przerażał nas nie stan pańskiego serca, ale..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...jestem już 3 miesiące po wszczepieniu zastawki aortalnej i wstawieniu protezy w miejsce tętniaka który był na aorcie,jestem z tego bardzo zadowolony ponieważ moje serce wraca do normy,jest bardzo duża zmiana po tej operacji.Są też i minusy np:cykanie które czasem się słyszy ale da się..

Praca w jakim zawodzie po wymianie zastawki aortalnej?

.. ...plastyce.Na komisji stwierdził ze jestem zdrowa bo miałam wtedy( 32 lata ) a drugi mówi po takiej operacji mają jakieś wątpliwości co do orzeczenia niezdolności do pracy.Nie wiadomo co sądzic,ale rente zabrali...

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. Prawa komora 2,6 , lewa komora 4,9 , przegroda międzykomorowa 1,37 , tylna ściana lewej komory 0,90 , aorta wstępująca 3,6 , lewy przedsionek 5,1 Proteza zastawki mitralnej v max 1,7 , gradient max 11,6 , fala zwrotna I stopień Zastawka aortalna - wewnętrzne wzmożone wypadanie brzegów płatka v max 1,3 , fala..

Operacja w Anienie

.. ...nieudanej operacji, tzn po wszczepieniu mi do krwi gronkowca, który zeżarł mięsień sercowy i trzeba było operować. Trafiłam na doktora Różańskiego. i teraz mam się dobrze, bardzo dobrze i przygotowuję się do ciąży : - ) Kto jest najlepszych kardiochirurgiem od zastawek aortalnych w..

Kardiochirurg niedomykalność zastawki przychodnia Katowice-Ochojec

.. ...następny dzień operacja wszczepienia zastawki aortalnej mechanicznej. We wtorek do domu. W sumie 6 dni, a jaka poważna operacja. Poddałam się operacji bez obaw i zaufaniu w doświadczenie docenta. Dobrze by było mieć jakieś badania na wizyte, echo, ekg.Najważniejsze, to szczepienie..

Dziwne powikłania po sztucznej zastawce

.. ...przeszedłem ( w wieku 19 lat ) wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej. Operacja przebiegła pomyślnie ale mniej więcej rok później dostałem pulsującego ( nasilającego się np przy wstawaniu lub kładzeniu się ) bólo prawego barku. Mimo bólu zwalczanego lekami dało się z tym żyć. Niestety..

Leki na krzepliwość a leki p.zapalne i p.bólowe

.. ...Wita, jestem po operacji wszczepienia zastawki aortalnej i biorę warfin na krzepliwość. Ostatnio dopadło mnie zapalenie korzonków. I mam problem, co można przyjmować z lekarstw by INR nie zwariował? Lekarze jakoś specjalnie się nie przejmują takimi pacjentami i przepisują co się da. co to..

Udar mózgu a choroby serca i stany pooperacyjne

.. ...robią się zakrzepy. W mieście w którym mieszkamy żaden z lekarzy nawet nie wpadł na pomysł żeby dokładnie zbadać serce. Rozkładają ręce i mówią ze nic sięnie da zrobić. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie..

Wszczepienie zastawki aorty na Banacha

.. Moj Tata bedzie mial wlasnie taki zabieg wykonany, w przyszlym tygodniu przez z prof. Franciszka Majstraka. Czu ktos moze podzielic sie swoim doswiadczeniem z kliniki na..

Operacja u osoby w bardzo podeszlym wieku - prosze o dodanie ptuchy

.. ...bedzie mial operacje wszczepienia zastawki aorty. Bardzo sie boje. Prosze powoedziec jakie sa szanse, ze u osoby w takim wieku operacja zakonczy sie sukcesem czy ta operacja jest konieczna? i co powiedzial lekarz? Operacja jest konieczna z tego co mowi prof. Majkstrak ze szpitala na..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...mierzyc INR i sa po wszczepieniu zastawek aortalnych czy mitralnych. A wynik trzeba tez dla wlasnego spokoju skontrolowac w labolatorium.Ja juz wiem ze jak jest na aparacie okolo 3.5 to jestem spokojny. Jeszcze raz prosze aby KTOS kto uzywa GOAGUCHeka lub INRATIO cos napisal w tym..

Jak wygląda sztuczna zastawka??

.. ...rekonwalescencji po wszczepieniu zastawki ? Teorię znam od lekarza, jednak chciałabym wiedzieć jak to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście wraca się do zdrowia po upływie ok. pół roku, jak zmieni się moje życie po operacji? Będę wdzięczna za udzielenie jakichkolwiek informacji na ten..

Zastawka biologiczna a możliwość zajścia w ciążę

.. ...jestescie mamami po wszczepieniu zstawki. POZDRAWIAM WSZYSTKICH Ja nie mam takiego doświadczenia ale zapraszam do wątku * ciąża u kobiet z wadą serca * w dziale * dorosły z wadą serca * na forum www.forum.sercedziecka.org.pl rośnie tam grupa planujących dzieciaczka po zabiegach..

Implant zęba a zastawka serca

.. ...która zdecydowała się na wszczepienie implantu zębnego mimo posiadania sztucznych zastawek serca, osobiście straciłem ostatnio dwa zęby z przodu a mam wszczepioną sztuczną zastawkę serca. proteza raczej nie wchodzi w rachubę, ale mam dylemat czy ponieść takie ryzyko które będzie wiązało..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...3 operacjach, w tym wszczepieniu zastawki płucnej, zapewniam, ze wszystko da się przeżyć. Ale oczywiście rozumiem twój strach i nerwy, bo ich się nie uniknie. Przed operacja trzeba mieć przede wszystkim wyleczone zęby ( zaplombowac lub usunąć ). Trzeba też wykluczyc stany zapalne..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...zabiegi przezskórnego wszczepienia zastawki m. in. aortalnej. Pomyślcie, że jesteście teraz tacy, jak Robert * Litza * Friedrich z Acid Drinkers: - ) On też ma wrodozną wadę zastawki, nie wiem tylko której, przeszedł operację kilka lat temu, a wcale zbytnio nie zwolnił tempa. Założyl..

Niskie tętno

.. ...że jestem za młoda na wszczepienie stymulatora , leku niema jednocześnie żeby przyśpieszał i zwalniał bicie serca.Moje paznokcie i palce u rąk i nóg bardzo często są żmne i śine.Objawy trwają cały czas . PROSZĘ OSOBĘ LUB LEKARZA O POMOC! Witaj! Ja cierpię rowniez na niedomykalnosc..

Operacja wymiany zastawki mitralnej!!!

.. ...Mam 58 lat, operację wszczepienia sztucznej zastawki przeszedłem 20 lat temu. Zastawka aortalna została wymieniona na sztuczną mechaniczną = St. Jude 23A = ( stąd mój nick J23, nie mylić z * Żydem * - od nazwy zastawki Jude 23, ani z * Kapitanem Klosem * - od nicka J23 ) to tyle z żartów..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...jakiejś korekcie czy na wszczepieniu sztucznej zastawki ?? Masz dużą niedomykalność zastawki aortalnej i umiarkowaną stenozę aortalną ( trochę mnie to dziwi, bo stenoza aortalna raczej dotyczy osób w starszym wieku ). Masz cechy upośledzenia lewej komory serca tzn, że lewa komora zaczyna..

Ciąża a przyjmowanie WARFINU, SZUKAM PAŃ Z PODOBNĄ WADĄ

.. ...przegrody międzykomorowej i wszczepieniu sztucznej zastawki St Jude 29 mm w ujście mitralne z powodu niedomykalności zastawki dwudzielnej. POLIKARDIOGRAFIA: przedoperacyjna: Przegroda między przedsionkowo ciągła, bez cech rekanalizacji. Zmieniona zastawka mitralna z cechami..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie

.. ...dwie operacje, w tym wszczepienie zastawki płucnej, obie 12 lat temu. Nie dostałam jednak skierowania ani do sanatorium, ani do szpitala w moim mieście. A jak wygląda to w ostatnich dwóch latach? Jak wygląda to po operacji zastawki aortalnej w krążeniu pozaustrojowym u starszej osoby?..

Kardiochirurg z kliniki w Zabrzu

.. ...ja jestem po operacji wszczepienia zastawki aortalnej. A profesor Sadowski też ma dobra opinię w kwestii operacji zastawki aortalnej??? Operację miałam w Zabrzu, niestety nie znam lekarzy z Krakowa Nie rozumiem dlaczego szukasz kontaktu poza szpitalem?Mysle ze powinienes zadzwonic do..

Powikłania po operacji zastawek...

.. ...Mamy. Miała operację wszczepienia dwóch zastawek - sztucznej i biologicznej. Po operacji obudziła się, ale stwierdzono u Niej krwotok wewnętrzny z rany pooperacyjnej. Ponownie Ją otwarto, tym razem w dół ( krwiak znajdował się w brzuchu ). Sam zabieg przebiegł pomyślnie, lecz w..