Wszczepienie zastawki aortalnej

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...chorym pacjentom. Samo wszczepienie nowej zastawki biologicznej trwa parę minut, odbywa się przy bijącym sercu, bez zatrzymywania krążenia. W Zabrzu zoperowano dwie osoby, w Krakowie jedną. Były to kobiety w wieku 73, 80 oraz 77 lat. To dobra metoda dla chorych z grup dużego ryzyka, z..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...nich przeznaczyniowe wszczepienie zastawki aortalnej jest bardziej komfortowe dla pacjenta od tradycyjnej metody, bo odbywa się z bez otwierania mostka i krążenia pozaustrojowego, czyli bez dodatkowych obciążeń. Pierwsze tego typu zabiegi przeprowadzono w Polsce w listopadzie zeszłego..

Echo serca - Str. 52

.. ...serdecznie, jestem po wszczepieniu zastawki aortalnej ( mechaniczna ), rok pękł, lecz mam pewne niepokojące objawy i proszę o interpretację 2 - usg, 3 - miesiące po operacji i aktualne IVS DIA - 1.44 cm 1,38cm SYS - 1,93cm 1,69cm LV DIA - 5,56cm 4,85cm SYS - 4,00cm 3,46cm FRAC SHOTN 28%..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...Ja jestem 12 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej i z INR jest ok.czasem bywa skok ale to rzadko,z wątrobą też nie jest żle( jestem osobą tęgą ).Grunt to doby humor i nie pieścić sie zbytnio sobą. witam ja też od roku zażywam Acenocumarol z powodu zakrzepowego zapalenia zył. musze..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...acenocumarol od 13 lat, po wszczepieniu zastawki aortalnej, w zasadzie w stalej dawce 3 mg na dobę plus acard 75 mg. Żadnych dolegliwości ze strony wątroby, czy żołądka nie odczuwam. INR w zasadzie utrzymuje się na poziomie 2 - 3. Proszę się nie martwić drobnymi krwawieniami. Na skutek..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...badania. Jestem 4 lata po wszczepieniu zastawki aortalnej. Witam. Chętnie nawiążę kontakt z osobą po wszczepieniu zastawki, która przeszłą przez powikłania zakrzepowo - zatorowe. Osoby mające ochotę podzielić się swoimi przeżyciami proszę o kontakt. To mój nr gg: 6102285. Z góry dziękuję..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...juz jest po operacji wszczepienia sztucznej zastawki. Chodzi o to ze po ostatniej kontroli kardiologicznej lekrze stwierdzili iz mam powinienem byc juz operowany, ale ze wzgeldu na to ze czuje sie dobrze jeszcze poczekaja. I teraz mam pytanie czy nawet kiedy stwierdza ze trzeba sie..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...Mam 55 lat . Jestem po wszczepieniu w 82r sztucznej zastawki mitralnej w Łodzi . W1997r wszczepiono mi w Zabrzu sztuczną zastawkę aortalną .Obecnie okazuje się ,że źle działa ta ostatnia .Mam się zgłosić na konsultacje do kardiochirurga w Zabrzu . Co mam robić ? Obawiam się następnej..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...jestem juz 5 lat po wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej jak masz pytania to pisz ,pozdawiam hej Dziękuję bardzo za odzew. Interesuje mnie wszystko.Przede wszystkim czy po operacji mozna żyć i pracować normalnie.Czy trzeba brać leki,bo słyszałem że w Krakowie wszywają zastawki z..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...duuzo krotszy jest czas wszczepienia sztucznej zastawki , bo nie ma dlugiego przyszywania , jest raczej dopasowanie zastawki do ujścia aortalnego. Warto dowiedzieć się na temat tej nowej metody w Krakowie. Z tego co słyszałam, nie otwierają klatki piersiowej, tylko wszczepiają zastawkę..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...Ja jestem 3 tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do operacjie wlasnie teraz bylo to ze mialam powiekszona komore serca i wlasnie aorte. czesc Olu Wlasnie sie dowiedzialem ze moja aorta ma 47 mm . nigdy nic mi nie dolegalo ...

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...wykonywana operacje wszczepienia zastawki aortalnej ( wymiana zastawki aortalnej ) i mitralnej przy niewyleczonym infekcyjnym zapaleniu wsierdzia ( IZW )? Bardzo prosze o informacje w tym zakresie. Tato wlasnie przeszedl taka operacje w Krakowie. Utrzymywany jest w stanie spiaczki; jego..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...operacje naprawienia bądź wszczepienia sztucznej zastawki. Chciałem wiedzieć czy po takiej operacji będę mógł normalnie uprawiać sporty( nie nadwyrężając się ). Waidomo że w moim wieku każdy chcę być aktywny sportowo. Bardzo prosze o odpowiedź. : ) Mam sztuczną zastawkę mitralną i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 3

.. ...bradyarytmię 9 czasem po wszczepieniu zastawki aortalnej występuje uszkodzenie ukladu przewodzacego i objawy zaburzreń przewodzenia ) Tak jak wyzej sugerowalabym kontakt ze specjaliztycznym ośrodkiem Wielkie dzięki droga Izabelo! czy ta bradyarytmia jest grożna dla mnie? jestem pod..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...czy po udanej operacji wszczepienia zastawki aortalnej ( ma być w Krakowie ) pacjent jest kierowany od razu do sanatorium na rehabilitację, czy znów trzeba chodzic i prosić o skierowanie,jeżeli ktoś wie to prosze odpiszcie gdzie kierują z Krakowa, Tak jest kierowany bezposrednio , z woj...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 5

.. ...pierwsze kroki operacja wszczepienia zastawki aortalnej była 4.10. 07.czyli 2 dni temu,mam nadzieję że już jej nic nie grozi pozdrawiam wszystkich czytających i piszących na tym forum. Witam, ja mam wszczepione dwie sztuczne zastawki. Przed i po zabiegu czułam się dobrze. Mam 23 lata, a..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...,od roku 1993jest po wszczepieniu zastawki aortalnej .Przebywał w szpitalu po zabiegu 10 dni na obserwacji.Wszystko jest dobrze. Czy poważniejsza jest wymiana zastawki aortalnej czy mitralnej? Czy może to takie samo ryzyko? Moja mama ( 57lat ) będzie miała wymienianą zastawkę mitralną..

Sztuczna zastawka a latanie samolotem

.. ...po wszczepieniu zastawki aortalnej ( 16 miesięcy temu ) latałem do uk tego lata i nawet trochę pracowałem i nie widzę przeciwskazań by osoby z naszym schorzeniem miały by nie latać samolotem pozdrawiam..

Zastawka a praca kierowcy

.. ...Jestem 6 miesięcy po wszczepieniu zastawki aortalnej oraz protezy aorty i właśnie za paręnaście dni wracam za fajerkę :D Lekarze powiedzieli, że nie mam przeciwskazań do podjęcia pracy jako kierowca. pozdrawiam odważnie microbi, odważnie... Życie należy do odważnych.... tym bardziej, że..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...godziny polegającą na wszczepieniu urządzenia Bentalla. Operacji dokonali znakomici fachowcy Panowie: dr Andrzej Dumański oraz lekarz chirurg Rafał Nowicki. Ze szpitala wyszedłem w dniu 07 - 09 - 2006. Czuję się bardzo dobrze. Niemniej jednak trzeba uważać na klatkę piersiową około roku..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...operacji, 12h w narkozie ) wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej oraz założenia tzw. mufinki na poszerzoną aortę wstępującą ( 5.02 cm ) - tzw. wrapping, czyli owinięcie. Operację wykonał w Szpitalu Uniwersyteckim im. dra Jurasza w Bydgoszczy prof. Lech Anisimowicz. Pobyt w szpitalu..

Sztuczna zastawka aortalna a warunki atmosferyczne

.. ...pierwszej wizycie po wszczepieniu zastawki aortalnej( St. Jude Medical 19 A Masters ) u lekarza rodzinnego dowiedzieliśmy się że przy temperaturze poniżej minus 10 stopni nie można wychodzić z domu , o niczym takim nie mówiono przy wypisie z wspaniałej Kliniki w Krakowie oraz tzw...

Sztuczna zastawka aortalna

.. ...lata ) jest po operacji wszczepienia mechanicznej zastawki aortalnej. Po czterech dniach od zabiegu został przewieziony do innego szpitala na oddział kardiologiczny. Po dwóch dniach pobytu dowiedział się że następnego dnia będzie wypisany do domu. Czy to nie za szybko? Proszę o odpowiedź..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...Teksasie,gdzie Wałęsa miał zabieg wszczepienia rozrusznika.U nas zrobili by mu w 1 tydzień.Marysiu - pozdrów mamę i dodaj jej otuchy od kogoś kto panicznie bał się nawet pobrania krwi,a teraz wraca do zdrowia po tak ciężkiej i skomplikowanej operacji. Mama wyszła ze szpitala. Koronografi..

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione

.. ...Mąż jest po operacji wszczepienia sztucznych zastawek mirtalnej i aortalnej, Zabieg był w środę, do dzisiaj rana miał uruchomiony stymulator serca, rano wyłączono, ale nadal ma na ręcę. Lekarz jest zadowolony z dochodzenia do zdrowia. Ja boję się pierwszych miesięcy w domu. Powiedzicie,..

Rodzaj zastawek mechanicznych

.. ...rynku. Czy wymiana - wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej jest operacją na naczyniach wieńcowych? Ubezpieczyciel uważa, że to dotyczy tylko wymiany by - passów. Czy ma rację? Bardzo proszę o opinię. Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie , są to dwa różne zabiegi Pozdr dotty, dziękuję..

Plastyka zastawki - Str. 2

.. ...Sterlinga przeszłam operacje wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej i mitralnej oraz plastyke trojdzielnej.Mialam wtedy 25 lat i bylam najmlodsza pacjentka na oddziale,ktorej nie dawano szans na przezycie.Niedługo minie 9 lat od operacji,czuje sie dobrze codziennie przyjmuje..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...miesiące po operacji wszczepienia zastawki aortalnej. Przez 2,5 miesiąca przyjmowałam acenokumarol w różnych dawkach. INR skakał jak oszalały mimo diety. Maksymalna dawka 8mg. Drugi miesiąc jestem na warfinie stała dawka 10mg ( 2 tabletki ) i INR w granicach 2,5. Dawkę trzeba samemu..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...jestem 2 tygodnie po wszczepieniu zastawki aortalnej mechanicznej i aortalnej protezy nadwieńcowej. Pojawiły sie zaburzenia pracy serca i zgłosiłem się w rejonie na ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych...

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...odpowiada; Operacja wszczepienia zastawki aortalnej 21 04 1998 w Aninie. Stan przed zabiegiem duża rostrzeń komory i stenoza. Rokowania z Olsztyna: zabieg lub ca 3 miesiące życia. 8 maja na pożegnanie usłyszałem od lekarza prowadzącego: * Przerażał nas nie stan pańskiego serca, ale..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...jestem już 3 miesiące po wszczepieniu zastawki aortalnej i wstawieniu protezy w miejsce tętniaka który był na aorcie,jestem z tego bardzo zadowolony ponieważ moje serce wraca do normy,jest bardzo duża zmiana po tej operacji.Są też i minusy np:cykanie które czasem się słyszy ale da się..

Praca w jakim zawodzie po wymianie zastawki aortalnej?

.. ...plastyce.Na komisji stwierdził ze jestem zdrowa bo miałam wtedy( 32 lata ) a drugi mówi po takiej operacji mają jakieś wątpliwości co do orzeczenia niezdolności do pracy.Nie wiadomo co sądzic,ale rente zabrali...

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. Prawa komora 2,6 , lewa komora 4,9 , przegroda międzykomorowa 1,37 , tylna ściana lewej komory 0,90 , aorta wstępująca 3,6 , lewy przedsionek 5,1 Proteza zastawki mitralnej v max 1,7 , gradient max 11,6 , fala zwrotna I stopień Zastawka aortalna - wewnętrzne wzmożone wypadanie brzegów płatka v max 1,3 , fala..

Operacja w Anienie

.. ...nieudanej operacji, tzn po wszczepieniu mi do krwi gronkowca, który zeżarł mięsień sercowy i trzeba było operować. Trafiłam na doktora Różańskiego. i teraz mam się dobrze, bardzo dobrze i przygotowuję się do ciąży : - ) Kto jest najlepszych kardiochirurgiem od zastawek aortalnych w..

Kardiochirurg niedomykalność zastawki przychodnia Katowice-Ochojec

.. ...następny dzień operacja wszczepienia zastawki aortalnej mechanicznej. We wtorek do domu. W sumie 6 dni, a jaka poważna operacja. Poddałam się operacji bez obaw i zaufaniu w doświadczenie docenta. Dobrze by było mieć jakieś badania na wizyte, echo, ekg.Najważniejsze, to szczepienie..

Dziwne powikłania po sztucznej zastawce

.. ...przeszedłem ( w wieku 19 lat ) wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej. Operacja przebiegła pomyślnie ale mniej więcej rok później dostałem pulsującego ( nasilającego się np przy wstawaniu lub kładzeniu się ) bólo prawego barku. Mimo bólu zwalczanego lekami dało się z tym żyć. Niestety..

Leki na krzepliwość a leki p.zapalne i p.bólowe

.. ...Wita, jestem po operacji wszczepienia zastawki aortalnej i biorę warfin na krzepliwość. Ostatnio dopadło mnie zapalenie korzonków. I mam problem, co można przyjmować z lekarstw by INR nie zwariował? Lekarze jakoś specjalnie się nie przejmują takimi pacjentami i przepisują co się da. co to..

Udar mózgu a choroby serca i stany pooperacyjne

.. ...robią się zakrzepy. W mieście w którym mieszkamy żaden z lekarzy nawet nie wpadł na pomysł żeby dokładnie zbadać serce. Rozkładają ręce i mówią ze nic sięnie da zrobić. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...mierzyc INR i sa po wszczepieniu zastawek aortalnych czy mitralnych. A wynik trzeba tez dla wlasnego spokoju skontrolowac w labolatorium.Ja juz wiem ze jak jest na aparacie okolo 3.5 to jestem spokojny. Jeszcze raz prosze aby KTOS kto uzywa GOAGUCHeka lub INRATIO cos napisal w tym..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...3 operacjach, w tym wszczepieniu zastawki płucnej, zapewniam, ze wszystko da się przeżyć. Ale oczywiście rozumiem twój strach i nerwy, bo ich się nie uniknie. Przed operacja trzeba mieć przede wszystkim wyleczone zęby ( zaplombowac lub usunąć ). Trzeba też wykluczyc stany zapalne..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...zabiegi przezskórnego wszczepienia zastawki m. in. aortalnej. Pomyślcie, że jesteście teraz tacy, jak Robert * Litza * Friedrich z Acid Drinkers: - ) On też ma wrodozną wadę zastawki, nie wiem tylko której, przeszedł operację kilka lat temu, a wcale zbytnio nie zwolnił tempa. Założyl..

Operacja wymiany zastawki mitralnej!!!

.. ...Mam 58 lat, operację wszczepienia sztucznej zastawki przeszedłem 20 lat temu. Zastawka aortalna została wymieniona na sztuczną mechaniczną = St. Jude 23A = ( stąd mój nick J23, nie mylić z * Żydem * - od nazwy zastawki Jude 23, ani z * Kapitanem Klosem * - od nicka J23 ) to tyle z żartów..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...jakiejś korekcie czy na wszczepieniu sztucznej zastawki ?? Masz dużą niedomykalność zastawki aortalnej i umiarkowaną stenozę aortalną ( trochę mnie to dziwi, bo stenoza aortalna raczej dotyczy osób w starszym wieku ). Masz cechy upośledzenia lewej komory serca tzn, że lewa komora zaczyna..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie

.. ...dwie operacje, w tym wszczepienie zastawki płucnej, obie 12 lat temu. Nie dostałam jednak skierowania ani do sanatorium, ani do szpitala w moim mieście. A jak wygląda to w ostatnich dwóch latach? Jak wygląda to po operacji zastawki aortalnej w krążeniu pozaustrojowym u starszej osoby?..

Kardiochirurg z kliniki w Zabrzu

.. ...ja jestem po operacji wszczepienia zastawki aortalnej. A profesor Sadowski też ma dobra opinię w kwestii operacji zastawki aortalnej??? Operację miałam w Zabrzu, niestety nie znam lekarzy z Krakowa Nie rozumiem dlaczego szukasz kontaktu poza szpitalem?Mysle ze powinienes zadzwonic do..