Wszczepienie zastawki do serca

Sztuczne zastawki serca

.. ...- metalowa konstrukcja ). Wszczepienie sztucznej zastawki wymaga doustnego leczenia antykoagulacyjnego do końca życia. Ma to zapewnić zabezpieczenie przed powstawaniem skrzeplin na elementach zastawki...

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...przykład po operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd. Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek lekarza, przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani palić, powinien być wypoczęty. Dodatkowo należy przedyskutować z lekarzem przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Echo serca - Str. 52

.. ...serdecznie, jestem po wszczepieniu zastawki aortalnej ( mechaniczna ), rok pękł, lecz mam pewne niepokojące objawy i proszę o interpretację 2 - usg, 3 - miesiące po operacji i aktualne IVS DIA - 1.44 cm 1,38cm SYS - 1,93cm 1,69cm LV DIA - 5,56cm 4,85cm SYS - 4,00cm 3,46cm FRAC SHOTN 28%..

Echo serca - Str. 54

.. ...trwania. Czy potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? witam! dzisiaj robiłam echo sercs,i jestem w szoku.!!!powiedziała ,że u mojego 3 - letniego syna jestlewo - prawy przeciek przez IAS,ZASTAWKA TV fala zwrotna+..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...piatek przebył operacje wszczepienie aorty i sztucznych zastawek też tyka jak zegarek . Powiedz mi jak długo dochodziłeś do zdrowi kiedy wróciłeś do pracy jak dalsze twoje życie na co musisz zwrócić uwagę dzieki Lidia Dzieńdobry!czeka mnie wymiana zastawki trójdzielnej,chcialabym..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...przeszedłem operację wszczepienia sztucznej zastawki. Po operacji bule mostka to normalna sprawa ( tak jak złamanie kości ) trzeba to przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od podejścia przede wszystkim nie należy się poddawać. Trzymać się z dala od..

Świadczenia po operacji serca

.. ...temu przeszła operację wszczepienia sztucznej zastawki serca. Jest emerytką. Obecnie czas rekonwalescencji spędza ze mną, gdyż ze względu na niedawny zabieg operacyjny wymaga pomocy ( głównie w gospodarstwie domowym: sprzątanie, zakupy, pranie itp ). W szpitalu powiedziano jej, że ze..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...Ja jestem 3 tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do operacjie wlasnie teraz bylo to ze mialam powiekszona komore serca i wlasnie aorte. czesc Olu Wlasnie sie dowiedzialem ze moja aorta ma 47 mm . nigdy nic mi nie dolegalo ...

Sintrom czy kleksan?

.. ...witam, jestem po operacji wszczepienia sztucznej zastawki serca. Od czasu zabiegu, czyli od 2002 roku, biorę sintrom. Aktualnie rozważam mozliwość przejścia na kleksan. Wiem tylko tyle, że jest to lek w formie zastrzyku. Proszę o radę dotyczącą tego lekarstwa... Jak prezentuje się on w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 29

.. ...powiedzieli:operacja wszczepienia zastawek,albo udusi sie.W tym wieku taka operacja to duze ryzyko.Czy jest ktos,kto przeszedl taka operacje majac juz swoje lata? Arturze już odpowiadam. W pełni rozumiem wątpliwości bo sama myślałam że zwariuję zanim zdecydowałam się na operacje Ogólnie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...podczas operacji dokonano wszczepienia sztucznej zastawki mitralnej, plastykę trójdzielnej i by - passy. Operacja przebiegła poprawnie mimo znacznie powiększonego serca, na drugi dzień była już wybudzona, ćwiczyła. W kolejnym dniu ( drugiej dobie ) opuściła oddział pooperacyjny i od..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 46

.. ...Ja jestem 3 lata po wszczepieniu zastawki mitralnej biologicznej i trójdzielnej sztucznej mam złozoną wade serca CCTgA i i zamknęli mi ubytek VSD co w moim wieku przy nadciśnieniu płucnym jest prawie awykonalne. Polecam Anin lekarzy tam pracujacych w szczególności kardiochirurha prof. J...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...1995r mialal zabieg wszczepienia sztucznej zastawki mitrealnej serca. Mialam wiele kardiowersji w tym kardiowersje przezprzelykowa i nie udalo sie mnie umiarowic. Kardiolodzy stwierdzili ze migotanie jest utrwalone i 2004 wszczepiono mi kardiowerter - defiblirator serca. Moglo by byc..

Utrwalone migotanie przedsionków serca

.. ...kerdiowersji..po wszczepieniu sztucznej zastawki.Oststnio do domu poszłam zmigotaniem.Pospałam kilka dni biorąc po pół tbl.lexotanu oraz stosowałam masaż stóp. Teraz mam rytm zatokowy.Ciekawe na jak długo?..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...jestem juz 14 lat po wszczepieniu sztucznej zastawki mitrealnej i od zawsze mialam problemy z INR . Cztery lata temu wszczepiono mi ICD czyli kardiowerter - defibrylator serca i poziom wskaznika jeszcze bardziej byl niestabilny , a sintrom zwiekszano mi na coraz wieksze dawki, bralam juz..

Po wymianie zastawki, aorty, wszczepieniu by-passa i rozrusznika

.. ...uczucie ciepła w miejscu wszczepienia.. Jak długo takie odczucie mogę mieć.? Czy się nic złego nie dzieje.? Czekam na informacje. ; ) Pozdrawiam. Witam, moja mama ma niewydolnosć serca i miazdzycę. Tez ma mieć koronografie, by passy i rozrusznik. Zastawka też jest do wymiany. Jesy bardzo..

Wybór zastawki serca

.. ...roku przeszłam operację wszczepienia 2 zastawek. Miałam wtedy 22 lata. Również miałam dokonać wyboru, ale tylko opcja 1 ) i 2 ) wchodziła w grę. Ostatecznie kardiochirurg powiedział, że lepiej sprawdzą się zastawki mechaniczne. Poznałam dziewczynę, która urodziła dziecko mając sztuczną..

Zastawka trójdzielna

.. ...zastawki trójdzielnej z wszczepieniem pierścienia? I czemu tylko izolowany zabieg na tej zastawce ( to też stosunkowa rzadkość ) Nie sądze ,zeby statytyki byly az tak zatrwazajace Na wypisie ze szpitala napisane jest: niedomykalnoś trójdzielna w st.niewydolności serca IV/III NYHA...

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione

.. ...Mąż jest po operacji wszczepienia sztucznych zastawek mirtalnej i aortalnej, Zabieg był w środę, do dzisiaj rana miał uruchomiony stymulator serca, rano wyłączono, ale nadal ma na ręcę. Lekarz jest zadowolony z dochodzenia do zdrowia. Ja boję się pierwszych miesięcy w domu. Powiedzicie,..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...jestem 2 tygodnie po wszczepieniu zastawki aortalnej mechanicznej i aortalnej protezy nadwieńcowej. Pojawiły sie zaburzenia pracy serca i zgłosiłem się w rejonie na ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych...

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...Jestem 4 tygodnie po wszczepieniu sztucznej zastawki Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu . Przede wszystkim proszę sobie uświadomić że to operacja na sercu a nie wyrawnie ząbka ale nie wolno się bać operacji ponieważ rehabilitacja jest znacząco wdłużona Mostek się zrasta z tego co mi..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...odpowiada; Operacja wszczepienia zastawki aortalnej 21 04 1998 w Aninie. Stan przed zabiegiem duża rostrzeń komory i stenoza. Rokowania z Olsztyna: zabieg lub ca 3 miesiące życia. 8 maja na pożegnanie usłyszałem od lekarza prowadzącego: * Przerażał nas nie stan pańskiego serca, ale..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. Prawa komora 2,6 , lewa komora 4,9 , przegroda międzykomorowa 1,37 , tylna ściana lewej komory 0,90 , aorta wstępująca 3,6 , lewy przedsionek 5,1 Proteza zastawki mitralnej v max 1,7 , gradient max 11,6 , fala zwrotna I stopień Zastawka aortalna - wewnętrzne wzmożone wypadanie brzegów płatka v max 1,3 , fala..

Dziwne powikłania po sztucznej zastawce

.. ...przeszedłem ( w wieku 19 lat ) wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej. Operacja przebiegła pomyślnie ale mniej więcej rok później dostałem pulsującego ( nasilającego się np przy wstawaniu lub kładzeniu się ) bólo prawego barku. Mimo bólu zwalczanego lekami dało się z tym żyć. Niestety..

Udar mózgu a choroby serca i stany pooperacyjne

.. ...robią się zakrzepy. W mieście w którym mieszkamy żaden z lekarzy nawet nie wpadł na pomysł żeby dokładnie zbadać serce. Rozkładają ręce i mówią ze nic sięnie da zrobić. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie..

Zastawka biologiczna a możliwość zajścia w ciążę

.. ...jestescie mamami po wszczepieniu zstawki. POZDRAWIAM WSZYSTKICH Ja nie mam takiego doświadczenia ale zapraszam do wątku * ciąża u kobiet z wadą serca * w dziale * dorosły z wadą serca * na forum www.forum.sercedziecka.org.pl rośnie tam grupa planujących dzieciaczka po zabiegach..

Implant zęba a zastawka serca

.. ...która zdecydowała się na wszczepienie implantu zębnego mimo posiadania sztucznych zastawek serca, osobiście straciłem ostatnio dwa zęby z przodu a mam wszczepioną sztuczną zastawkę serca. proteza raczej nie wchodzi w rachubę, ale mam dylemat czy ponieść takie ryzyko które będzie wiązało..

Niskie tętno

.. ...że jestem za młoda na wszczepienie stymulatora , leku niema jednocześnie żeby przyśpieszał i zwalniał bicie serca.Moje paznokcie i palce u rąk i nóg bardzo często są żmne i śine.Objawy trwają cały czas . PROSZĘ OSOBĘ LUB LEKARZA O POMOC! Witaj! Ja cierpię rowniez na niedomykalnosc..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...jakiejś korekcie czy na wszczepieniu sztucznej zastawki ?? Masz dużą niedomykalność zastawki aortalnej i umiarkowaną stenozę aortalną ( trochę mnie to dziwi, bo stenoza aortalna raczej dotyczy osób w starszym wieku ). Masz cechy upośledzenia lewej komory serca tzn, że lewa komora zaczyna..