Wszystko o ciśnieniu RR

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...). Badanie ogólne ( obecność mikroalbuminurii ) i posiew moczu. U wszystkich chorych zaleca się wykonanie badania EKG. Kontrola poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji: LDL, HDL, oraz trójglicerydów...

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...możliwości rozrostu ). Wszystkie te zmiany w morfologii serca prowadzić mogą do zawału serca, niewydolności zastoinowej ( spadek kurczliwości lewej komory ) i upośledzenie jej napełniania, zaburzeń rytmu serca ( najczęściej zaburzenia komorowe ). Odchylenia w badaniach dodatkowych w..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...tętnicze pojawia się u 5% wszystkich kobiet w ciąży, stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...toleruje lek, przede wszystkim czy nie obniża on nadmiernie ciśnienia krwi; dawkę nitrogliceryny można powtórzyć jeszcze 2 razy, a gdy nie pomaga i ból przedłuża się ponad 15 - 20 minut, szczególnie, gdy występuje pierwszy raz w życiu, trzeba bezwzględnie udać się do szpitala karetką;..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...remodeling serca ). Jak wszystkie leki obniżające ciśnienie ( leki hipotensyjne ), również ACE - I mogą obniżać ciśnienie w nadmiernym stopniu, powodując złe samopoczucie, zawroty głowy czy omdlenia. Dawkę terapeutyczną dopiera się tak, oby otrzymane wartości ciśnienia były dobrze..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...wykorzystywane są przede wszystkim w leczeniu nadciśnienia tętniczego ( zmniejszają stężenie angiotensyny II, która między innymi ma działanie naczynioskórczowe ), ostatnio podkreśla się pozytywne działanie ACE - I w cukrzycy i nefropatii cukrzycowej. Inhibitory konwertazy angiotensyny..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...grupy sartanów są przede wszystkim stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca przy istniejących przeciwwskazaniach do stosowania ACE - I. Sartany są dobrze tolerowane, poza dolegliwościami żołądków - jelitowymi w ramach działań niepożądanych możliwe jest..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...Charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi wartościami ciśnienia rozkurczowego ( powyżej 120 - 140 mm słupa rtęci ). Bardzo szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...zaburzenia lipidowe ( przede wszystkim podwyższony poziom cholesterolu ). Jednym z podstawowych zaleceń lekarskich, mających na celu zmniejszenie zakrzepowych powikłań miażdżycy, jest promocja zdrowego tryby życia, aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz prawidłowej kontroli..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...Objawy zależą przede wszystkim od umiejscowienia guza oraz od tempa w jakim wzrasta. Czaszka jest zamkniętą przestrzenią w której ciśnienie zależy od masy objętości mózgu, objętości krwi w naczyniach oraz płynu mózgowo rdzeniowego w komorach ośrodkowego układu nerwowego. Niekontrolowany..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...pierwsze miejsce wśród wszystkich przyczyn zgonów ludzi na świecie - przypomniał prof. Zbigniew Gaciong z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarze szacują, że w grupie po 80. roku życia nadciśnienie ma niemal 90 proc. osób. Dotychczas specjaliści nie byli jednak pewni, czy osoby w..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...blokerów. Jednak, nie wszystkie osoby dobrze je tolerują, albo nie tolerują ich optymalnych dawek. Dotyczy to np. starszych ludzi, u których beta - blokery mogą powodować silny spadek ciśnienia, grożący zawrotami głowy i zasłabnięciem. Leki z tej grupy są przeciwwskazane u osób chorych..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...Zdaniem specjalisty, wszystkie osoby dorosłe powinny mierzyć poziom ciśnienia tętniczego przynajmniej raz w roku, niezależnie od wcześniej uzyskiwanych wartości. Natomiast osoby zagrożone nadciśnieniem, m.in. cierpiące na cukrzycę, chorobę nerek, z prawidłowym wysokim ciśnieniem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...uspokoiło... Lecz niedawno wszystko się znowu odezwało. Bóle/ uciski w klatce piersiowej, kołatanie serca, puls przyśpieszony, skoki ciśnienia.. Któregoś dnia w pracy się gorzej poczułam, puls miałam 140/min, bóle w klatce.. wezwano pogotowie... zanim przyjechali mineła godzina....

Echo serca - Str. 8

.. ...* , IT ślad. Z tych wszystkich liczb zrozumiały jest dla mnie tylko parametr EF który od chwili zawału powoli lecz systematycznie rośnie, bo zaczynałem od 52%. Może to i dobrze... A.M. Łódź. Witam! W echu bez dramatycznych patologii - przerost Lk najpewniej związany z nadciśnieniem i..

Echo serca - Str. 19

.. ...na dzień wyrzec się wszystkich zajęć. Pewnie to tez mu nie pomaga. Jeszce przed tym nocnym pogorszeniem przez wiele lat tata miał ciśnienie 140 - 16060 - 70. Lekarz rodzinny uznawał to jednak jako normę. A właśnie, czy już udając się na wizytę powinniśmy mieć skierowanie do szpitala od..

Echo serca - Str. 28

.. ...osłabienie po godzinie wraca wszystko do normy dlatego często mierze ciśnienie i zawsze mam 116/67 i minimalne różnice. pani izabelo niech pani będzie tak dobra i powie mi jeszcze czy jeżeli coś dzieje się z sercem to ciśnienie też jest innei czy te bezdechy mogą wywołać u mnie zawał..

Echo serca - Str. 42

.. ...LP - 49mm Morfologia wszystkich zastawek praw.widoczna IM II ( przy obniżonej EF ) IT III vena contracta fali zwrotnej ok. 7,0mm. Umiarkowane cech nadciśnienia płucnego gard max w tetnicy płucnej ok. 40 mmHg.Funkcjonowanie zastawki aortalnej prawidłowe. Akineza segm sciany dolnej i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 103

.. ...Byłem z tym problemem u wszystkich możliwych lekarzy, wszędzie badania wyszły dobrze. Jednakże strach ból w piersiach i narastające ciśnienie do 140:100 zmusily mnie do brania leku zwanym * Atenolol * . Pół tej jakże z resztą małej tabletki powodowała obniżenie ciśnienia jak również..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 107

.. ...cos,będzie mi lżej,pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi. witajcie ja też mam nerwice lekowa słabne przy wyjsciu z domu w głowie mi sie kreci i widzenie mam jakieś inne dziwne takie. skurcze dodatkowe i panika o zawał ciśnienie mierze co dziennie bo to mnie uspokaja i przez 3 lata..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 125

.. ...magnez i witaminy Witam wszystkich! widzę ,że nie tylko ja mam problem.Od kilku dni znów mi się nasila ,najgorsze jest to że wczoraj wzięło mnie w pracy i to dość porządnie ciśnienie 130/90 puls100 wzięłam tranxene i pojakimś czasie się uspokoiłam .ta pogoda chyba żle działa na mój..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 144

.. ...miejscu i powiedziałem o wszystkim rodzicom. Mama zabrała mnie do kardiologa, kiedy ten mierzył mi ciśnienie mój puls dochodził nawet do 160. Lekarz powiedział, że zabierze mnie na badania do szpitala. Już w nocy, zacząłem mieć drgawki, a mama podała mi jakiś mocny lek uspokajający. W..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...zastawki mitralnej. Wszystko zaczęło się na początku liceum, pewnego dnia po prostu bardzo bolała mnie głowa, byłam bardzo poddenerwowana i roztrzęsiona a serce chciało wyskoczyć. Zmierzono mi ciśnienie krwi i puls, były dramatycznie wysokie. Dostałam skierowanie do kardiologa, niestety..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...klatki piersiowej - wszystko OK. Rok temu, w kwietniu, miałem bardzo silny ból w klatce piersiowej, zabrało mnie ze szkoły pogotowie. Zrobiono mi wówczas ( w trakcie trwania bólu ) EKG, zmierzono ciśnienie i temperaturę. Jedynie temperatura była podwyższona. Lekarz pierwszego kontaktu po..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...jest groźne: ). Przede wszystkim jednak nie jest to hipotomia,ale hipotonia. Polega to na spadku ciśnienia przy gwałtownej pionizacji ciała, czyli np kiedy z pozycji leżącej zbyt szybko podniesiesz się do wyprostu. Objawia się to zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia i niekiedy sumem w..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...serca niewiem co o tym wszystkim mam myśleć żaden lekarz nie wytłumaczył mi po ludzku co to za choroba i jakie są jej konsekwencje.Kazali mi dwa razy dziennie mieżyć mu ciśnieniei i puls oraz już wyznaczyli mu termin do położenia go do szpitala na kardiologi.Podobno ta choroba..

Lek Dilzem

.. ...go biorę od pół roku... mimo wszysto czasami czuje ze serce bije szybko i mam wrażenie że zaraz zemdleje. Biorę dilzem od ok. 8 lat jako lek obniżający ciśnienie. Do tego Xartan. Efekty są zadowalające...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. Witam wszystkich.Jestem po wizycie u kardiologa i mam trochę * doła * .Dalsze L4 i niestety jednak kierowanie na rentę.Nie mogę się z tym jeszcze pogodzić - pomimo tego,że czuję się fatalnie/bardzo niskie ciśnienie,zawroty głowy,duszności i ciągłe osłabienie/.Nie wiem jak mam się z tym oswoić.Mario38 ,czy Ty..

Wysoki puls a ciśnienie w normie

.. ...pulsem. ja tez mam wysoki puls i wszystkie badania za soba i nic a czuje sie zle ile tak mozna co z tym pulsem cisnienie normalnie ile tak mozna chodzic z tabletkami w kieszeni pomozcie bo juz nie mam sil..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...mięśnia sercowego ) wszystkie badania wyszły dobrze, mam tylko podwyższone tętno i skoki ciśnienia i niedomykalność zastawki 1 stopnia. moja młodsza siostra ma wadę serca - wspólny kanał przedsionkowo komorowy( nie ma zespołu downa gdyż właśnie ta wada występuje najczęściej u dzieci z tą..

Zespół chorej zatoki

.. ...zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa tolerancja wysiłku, najgorsze jest to, że ostatnio zaczyna mi spadać waga. Nigdy nie ważyłam dużo, ale teraz przy..

Po bajpasach - Str. 7

.. ...wówczas 82 lata.Pozdrawiam wszystkich. pani Edyto bardzo prosze o kontakt mój adres mundek007 - 1978@o2.pl Mojej babci /69 lat/ lekarze zalecają by passy to dla niej jedyna szansa. Strasznie się martwię... Ona ma dużo chorób ( miadżyca, choroba wieńcowa, dna moczanowa, skoki ciśnienia,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...lat z tym guwnem Witam Wszystkich Mam pytanie czy nerwica zawsze musi się kojarzyć z objawami ze strony serca. Ja mam nieraz niskie ciśnienie czy w normie a mam uczucie jak by biło mi szybko serce. Czy na to trzeba brać prochy, bo nie jestem zwolenniczką niepotrzebnego łykania świnstw..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 45

.. ...odezwij sie skarbie? Witam wszystkich, dzięki którym zrobiło mis ię trochę lepiej. Od około dwóch miesięcy dzinie się czuję. Zaczeło się od lekkich zawrotów głowy i uczucia jakbym * odlatywała * . Potem słabości, nudności, piski w uszach , mrowienie w głowie... lekarz powiedział, że za..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 89

.. ...chyba najlepiej. Witam Wszystkich w piątek, pogoda obrzydliwa niskie ciśnienie, wiatr i mżawka, a oczy już od rana znowu mnie szczypią. A tu cały dzionek przed kompem... witajcie, ja jestem zadowolona z wizyty gosci bo było przyjemnie tylko napilam sie kieliszek dobrej wodeczki to mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 133

.. ...lekiem,pozdro witam wszystkich. ja też mam jakąś nerwicę lękowa.objawia się napadami lęku,paniki.Czuje wtedy że kręci mi się w głowie,jakbym zeszła z karuzeli,duszno mi,mam wrażenie ze się przewrócę i ze skoczy mi ciśnienie.boję się gdzieś dalej wybrać bo myślę że dostanę ataku lęku.mam..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...zeby miec pewnosc czy wszystko ok Jesli wartosci beda prawidlowe to nie ma sie co martwic : ) pozdrawiam To typowy przykład nadciśnienia białego fartucha to określenie medyczne na tę przypadłość, ( kobiety czasem tak reagują na widok przystojniaka w fartuchu - to oczywiście żart: )...

WPW, nerwica serca a operacje

.. ...anestezjolog zapyta panią o wszystkie choroby, a wtedy musi już byc wszystko jasne. Pozdrawiam ale ciśnienie przy nerwicy jeast inne, ono jest, ale pom prostu inaczej , serce peacuje a my myślimy, że gorzej, to nie tak nerwica to choroba, gdzie jest duże wyobrażenie, ze jest zle podczas,..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...wiem co on oznacza :( Wszystko zaczęło się od utrzymującego się stanu gorączkowego. Pojawia się wieczorami, czym pożniej tym większy do max 37,2 - 37,5 stopni. Lekarz ogólny skierował mnie na różne badania: morfologia, OB, mocz, próby wątrobowe - wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...uprzedzona / zapytana. Witam wszystkich mam od 3 miesięcy problem nie mogę normalnie funkcjonować ponieważ są takie sytuacje jak np: stoję sobie na peronie i czekam na pociąg i nagle robią mi się miękkie nogi robi mi się słabo niedobrze trzęsą mi się ręce jest mi zimno serce mi strasznie..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...działo się coś i już wszystkie przyczyny tego zostaną wykluczone to jak bardzo ci to przeszkadza to ewentualnie są leki na podwyższenie ciśnienia. a tętno to prawdopodobnie masz pszyspieszone z powodu obniżonego ciśnienia. pocieszę cię ja mam za wysokie ciśnienie 140/90 180/100 , a jak..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...następną wizytę mam we wrześniu to porozmawiam z tym lekarzem.dzisiaj u mnie kiepsko z ciśnieniem 186102.pozdrawiam. Nikt nie odpowiada nigdy na takie pytania... Czy nikt nie zna się na wynikach echa serca?..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. .....piwo. Na drugi dzień wszystko wraca do normy. W dodatku ostatnio zaobserwowałam silne spadki ciśnienia - np. 90/70. Piję kawę i łykam kolejne tabletki na nadciśnienie. Horor. Czy ktoś ma taką postać nadciśnienia lub wie jak to świństwo leczyć? czesc jak to piwo Ci pomaga? napisz cos..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...Marcin Witaj!: ). Przede wszystkim podaj dokładnie o jaką chorobę węzła zatokowego chodzi. Po drugie,masz podwyższone jedynie ciśnienie rozkurczowe( wartość druga ),zaś skurczowe masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku (..

Wapno potrafi arytmię serca silnie wzmocnić

.. ...pytanie. Może akurat uda mi się pomóc tym spostrzeżeniem - pozdrawiam serdecznie wszystkich. Moje też. Mam arytmię, której niemoge znieść. Mam skoki tętna i ciśnienia. zrobiłam sobie ekg i było w normie...

Dodatkowe skurcze - Str. 41

.. ...przestraszyłam tych wszystkivh żeczy z ulotki stracatello z tego co się orjentuje to wylewu to można dostać jak sie ma bardzo wysokie ciśnienie a zawroty głowy to jak czytam mogą być też na tle nerwowym,albo od kręgów szyjnych jak sie ma dyskopatje tak jak ja.Z tego co piszecie to ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 148

.. spokojnej nocy wszystkim papa nie kłucić sie kobietki bo tętno podskoczy i ciśnienie też i nie zmieścicie się w nowej normie wymyślonej pzrez kardiologów i co ? buziaki i tuli tuli heheh staszek dzięki : ) utulki dla Abi, to jest osóbka pozytywnie nastawiona: * resztę tez tulę:D, niezaleznie od mojego..

Dodatkowe skurcze - Str. 264

.. ...w klubie. Pozdrawiam wszystkich, milej nocki. Ejo ( : Ludziska, nie popadajcie aż w taką paranaoje, żeby zaraz po wstaniu z pozycji siedzącej czy leżącej na nogi mierzyć tętno... Najlepiej to chodzić z ciśnieniomierzem na ramieniu xD haha^^ * joke * Nie, nie, nie nie można dać się..

Dodatkowe skurcze - Str. 281

.. ...internistką moę powiedzieć, że wszystkie leki cholesterelowe, osłonowe na żołądek, przeciw/nadciśnieniowe i wiele innych fałszuje wyniki badania cukru we krwi i właśnie chyba stąd lekarze nie są skłonni dawać skierowań na te badania. Na ostatniej konsultacji kardiologicznej, kiedy..

Drętwienie lewej strony ciała

.. ...oka itd......i nic wszystko ok . Ja wciąż się boję, że dostanę zawału mam uciski w lewej piersi , pieczenie w mostku , skoki ciśnienia i jestem bezradna . Chodzę na psychoterapię , biorę leki i trochę w swoim życiu zmieniłam a lęk dalej ze mną jest , nic tylko płakać. OJ DZIEWCZYNY..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...Z pozdrowieniami dla wszystkich chorujących i zaniepokojonych! : ) A ja dziś doszłam z pulsem do 195uderzeń i myślałam,że serce mi się wyrwie z klatki piersiowej,no i ogólne osłabienie z omdleniem,ciśnienie 90/70 - zawsze miałam niskie,a po kilku godzinach tętno wróciło do normy 115 -..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...Miewam 90/60 , tętno 51 i wszystkie wymienione objawy. Dziękuję ja bardzo czesto mam 80/40 a tetno 150 aby nieco podnieść swoje ciśnienie mozesz zwiększyć ilośc soli w swojej diecie( ale bez przesady! ), zwiększyć podaż płynów w ciągu dnia, unikać ciężkostrawnych posiłków, zwiększyc..

Pomoc kardiochirurga

.. ...byłem wtedy ).Przez te wszystkie lata czułem się dobrze,teraz czasami dopada mnie kołatanie( arytmia ), z nad ciśnieniem walczę też całe życie udaje mi się utrzymywać dobre w granicach 140 - 90.Mam znacznie powiększoną lewą komorę serca lecz serce ( na razie ) jest wydolne i ma dobrą..

Nadciśnienie a kawa

.. ...jest to że zrobiłam wszystkie podstawowe badania i okazało sie że wyniki są w normie.Po za tym nie palę, nie piję, dużo ćwiczę i nie wiem co mogłabym jeszcze zmienić. Czy stres może mieć aż taki wpływ na ciśnienie? I dlaczego to dolne jest takie podwyższone?? Pozdrawiam. Stres jak..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...Robię to teraz: Witam wszystkich serdecznie No i przepraszam, że się nie przywitałem. Witaj Twoja mama powinna wykonac dodatkowe badania takie jak morfologia, kreatynina, poziom cholesterolu, poziom elektrolitów a przede wszystkim zrobic echo serca czyli jego USG. Takie nagłe skoki..

Ból ręki ma powiazanie z sercem?

.. ...stronie plecow.Czy to wszystko ma ze soba jakis zwiazek???prosze o opinie Witaj! Trudno jest jednoznacznie określić,czy faktycznie ma to związek z sercem - niewykluczone,że ma. Przede wszystkim udaj się jeszcze raz do swojego lekarza i koniecznie poinformuj o tym niskim..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...tutaj, dodam tylko że wszystkie wyniki badań mam ok. i mój problem został określony jako samoczynne nadciśnienie. Jeżeli ktoś na tym forum wie jak mi pomóc będę bardzo wdzięczny, z góry dziękuje za odpowiedź. Marcin wITAJ!!! Piszesz, ze proba ograniczenia jedzenia doprowadza Cie do..

Zespół tachy-brady

.. ...bardzo zle czuc, bo wszystko mnie meczy...czy ktos cierpiał na to samo?? jak to leczono bo w moim przypadku wszystkie leki antyarytmiczne powoduje spadek ciśnienia i bardykardie..taką ze spadam. A ..ostatni napad bradykardi - tetno 39 i blko jakiejś tam odnogi peczka Hisa. oczywisci na..

Oporne nadciśnienie

.. ...przetestowałam juz chyba wszystkie dostępne i w różnych konfiguracjach ), i co... i nic. Ciśnienie obniża mi się na ok 1 godz. do 2, a później raźno wraca do normy czyli 150 - 160/100 - 105,i to gdy jestem spokojna i nie wykonuję żadnych wysiłków fizycznych. Chwila stresu, albo..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...horo@neostrada.pl Witam wszystkich ja od dwoch miesiecy stosuje Valzek to nowy lek ,ale skuteczny bardzo .Dobrze sie po nin czuje i nie musze brac go z innymi lekami ,raz na dobe i cisnienie mam jak osiemnastka .Polecam Proponuję spróbować spożywania związków potasu - to obniża..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...nadciśnieniowa. prof narkiewicz - kolejki straszne ale warto. również polecam amg, ale dr lewicką. jeśli bedziesz miała lekarza z amg to szybciej skierują cię do szpitala i zrobią wszystkie niezbędne badania...

Ciśnienie 88/45 po metoprololu

.. ...metoprolol 100mg. i Gemfibrozil 300. Gdzies czytalam , ze SEROXAT i METOPROLOL nie wolno laczyc ! Boje sie, ze moj lekarz ,popelnil blad. Czy ktos ma podobny problem ? Czy ktos leczy te wszystkie choroby ?..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...takich wstań i przysiadów wszystko mija. Jeśli zas chodzi o ciążę, to brała Mexicord ( 1 tabletka dziennie ) i nie było żadnego zagrożenia ( choć jeden kardiolog miał inne zdanie ). My zaufaliśmy ginekologowi, i dobrze. Żona na niskie ciśnienie, a Mexicord go nie obniża. Witam!Ja od..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...momentach; brać mimo wszystko leki normujące rytm pracy serca, oprócz tego preparaty na wzmocnienie i pobudzienie pracy serca - dużo jest tego w aptekach, można popróbować /odradzam z wyciągiem z głogu, bo jeszcze obniżają ciśnienie/. Rano słaba kawa, do pracy idę /chociaż część drogi i..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...badania krwi,moczy - wszystko w normie a wrecz ksiazkowo! EKG wyszlo tez idealnie. Ilekroc zle sie czuje ogarni mnie panika i londuje na ostrym yzuze,i zaraz po wizycie u lekarza czuje sie dobrze. Nie jestem przekonany co do tego ze wszystko jest ok.Ciagle uczucie sennosci, stan..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...ciśnieniem różnie bywa, przedewszystkim cały czas bierze leki między innymi na ciśnienie, zdarza się że ciśnienie to mimo tych leków wzrasta czasem jest bardzo niskie i wtedy podajemy mu za radą lekarza oczywiście przegotowaną wodę z cukrem bądż cukierek - ciśnienie wtedy powoli wróci do..

Nadciśnienie pierwszego stopnia u 19 latka

.. Witam wszystkich.Chciałbym zapoznać was z moją dolegliwością jaką jest nadciśnienie.Mam 19 lat całkiem przypadkowo sie dowiedziałem,ze mam nadciśnienie co bardzo mnie to zdziwiło.Cwicze na siłowni od 2 lat jedynymi specyfikami ,ktore bralem byly roznego rodzaju białka i kreatyny bez zadnych sterydów ,bo..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...nic sie nie dzieje i wszystko jest..prawie w porządku??? Jeżeli masz takie zaburzenia powinnaś przyjmować leki Ja też mam takie niskie ciśnienie i zaburzenia rytmu i przyjmuję leki CHORE DZIECKO problem w tym ze...trudno trafic z lekami..nigdy nie wie co bedzie?? czy serce mi pojdzie za..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...od paluszków. Ponadto wszystkie ciśnieniomierze pompują do 200 i mierzą w dół, że przy codziennych pomiarach aż boli ręka. Natomiast ostatnio w sklepie widziałem ciśnieniomierz nadgarstkowy mierzący od dołu pompując w górę i wyszedł dokładny pomiar, nie wiem co inni o tym sądzą. Moim..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...Omron, baurer to i tak wszystkie marki są dobre więc to raczej niema znaczenia która firma tylko który i cena. Przestrzegam tylko przed ciśnieniomierzami z hipermarketów - miałem takiego za 50 przez dobę potem się zje... i zaczęły się problemy z serwisem więc raczej radze pomyśleć coś..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...ciężko będzie spełnić te wszystkie wytyczne jednocześnie, ale jeśli chcemy uzyskać precyzyjny pomiar, to może watro. Jest również kilka elementów, które fałszują uzyskiwane pomiary. Zaliczyć tu można przede wszystkim: nieszczelny lub rozpinający się mankiet ( czasem nieszczelność nie..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...przeprowadzone badania w tych wszystkich kierunkach. Pozdrawiam i zycze polepszenia zdrowia Miałem podobne problemy z ciśnieniem. Lekarz powiedział, że to z powodu złego odżywiania, złego stylu życia, braku ruchu, stresu itd.. Powiedział również, że to nie wyleczalne i do końca..

Nadużycie kawy i ból serca, podyższone ciśnienie i puls

.. ...850 Dziękuję i życzę wszystkim filiżanki dobrej kawy bez zgagi : ) Pozdrawiam Mój problem jest taki sam, który został napisany przez Beate Wypiłem kawę z rana po ubiegnięciu 20 minut serce zaczelo mi tak bić że cała klatka piersiowa mi biła, słabo się czuć, zbierało na sen, kawa została..

Nadciśnienie a bieganie

.. Witam wszystkich. Mam na imię Mariusz. Od pewnego czasu mam podwyższone ciśnienie tętnicze. Pomiary zwykle wskazują 130/100. Czyli to pierwsze jest w normie ale drógie podwyższone. Czasami mam ciśnienie w normie znaczy 130/90. Nie wiem od czego to zależy. Mam 186 cm wzrostu i 110 kilo wagi. W przeszłości..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 138

.. ...U mnie niby w osoczu wszystko było ok. a jednak okazało się, że mam duże problem z gospodarką mikroelementami. okazało się np. że wylatuje ze mnie cynku na dobę kilka razy więcej niż norma przewiduje, a w całym organiźmie mam go nie wiele. a powiem tylko , że cynk ustawia ok 70 enzymów w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 210

.. ...głowy ze szok czułam ze wszystko mi sie kreci i odpływam trwało to z 5 sekund i przeszło, ale sie tak wystarszyłam ze zaczeło mi sie robić goraco czułam jak ciśnienie uderza mi do głowy i wogóle i przeszło. Ale pare razy przez dzień miałam wrazenie ze mi sie obraz przesuwa wiece takie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 230

.. ...radziłabym zrobienie wszystkich badań Miałem bardzo podobne objawy jak wymieniane w tym temacie: najpierw duszności później tętno później strach później duszności tętno ciśnienie i odlot, strach przed śmiercią i tp. = nerwica - przyczyna: sąsiedzi skur * * * * syny 1 ) Znaleźć przyczynę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 242

.. ...miejscu ekg z którym wszystko w porządku i ciśnienie 190 na 150 puls 110. Podanie ketonalu i jakiegoś uspokajacza pomagało. Teraz mam wizyte u lekarza kardiologa pierwszą troszkę się boje. Na co dzień mam piekący ból w klatce piersiowej kucie w plecach pocę sie strasznie i mam ciśnienie..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...zmontowałem zestaw, gdyż wszystko było osobno porozłączane. Chodzi mi czy manometr i pomkę przyczepiłem pod właściwe wężyki ( nie wiem o co chodzi z tą białą naszywką z opisem )..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...kalipoz zrobilem prawie wszystkie badania usg rentegen wszystkie badania krwi tarczycy nadnerczy wszedzie wszystko ksiazkowo a po wysilku 200 na liczniku jest doradzcie co mam robic ?????????????? Witam! Twoje ciśnienie rozkurczowe jest wporządku. Skurczowe co prawda jest NIECO..

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...słuszny. Pozdrawiam Wszystko zależy od tego w jakim wieku się jest. Podejrzewam, że już trochę czasu Radszy z tym ciśnieniem chodzisz i to dość wysokie i pewnie nie wiedziałes o tym. Z reguły podanie jednego leku w tym stanie rzeczy nie da zadowalajacych rezultatów. Na Twoim miejscu..

Lokren i tritace w leczeniu nadciśnienia?

.. ...ciśnienie w normie to po co Tritace? Normalne ciśnienie nie powinno przekraczać te 129/79, maksimum to 139/89 ale to pierwsze traktowałbym jako istotne - u mnie wtedy wszystko funkcjonuje jak potrzeba...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 10

.. Witam wszystkich! Moj mąż ( 44lat ) 6 lat temu miał wszczepioną zastawkę aortalną biologiczną końską. Zastawka ta jest przetestowana na 7 lat,a potem..... może następna operacja. Jestem załamana! Mąż od jakiegoś czasu ma skoki ciśnienia. Moze znajdzie się ktoś na tym forum w podobnej sytuacji? Będę..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 15

.. ...Chciała bym wiedzieć wszystko o tej operacji. Proszę odpiszcie. nieobecny odpowiadam: ryzyko, że dziecko będzie chore istnieje w każdej ciąży, nie mają wpływu na to napewno zażywanego przez niego leki, bo oprócz leku na krzepliwość krwi bierze inne na nadciśnienie. magdalenakoz Dziękuję..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...jak do tej pory było wszystko ok.ostatniej nocy dostała bardzo wysokiego ciśnienia i bardzo wysokiego pulsu po zażyciu prestarium ciśnienie i puls wrócily do normy,w związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was miał taki przypadek ? zapomniałem dodać że żona przez 3 dni zażywała gastrolit w..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...sobie życia : ) a teraz wszystko się zmieniło... Witam Przerabiam podobne akcje już od ponad roku po wszystkich badaniach - kilka razy EKG, holter ciśnieniowy ( zaznacze iz przy kazdym pomiarze w przychodni 170/110 ), USG serca i całej jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP,..

Metocard

.. ...dzięki... u mnie też już wszystko ok. :D nom to jest chyba jedna z wad tego leku, że nie działa równomiernie przez całą dobę... W nocy, szczególnie nad ranem ciśnienie znów mam wysokie, zaś kilka godzin po jego zażyciu ciśnienie mi bardzo spada do 90/50, a puls 30. ale w sumie nie..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...wyniki będą słabę i to wszystko, należy pamiętać że rytm i ciśnienie są nadzorowane więc jak coś lekarz zobaczy co trzeba i przerwie próbę ). Mam Nadzieje że to w jakiś sposób zobrazowało sytuację, ale proszę pamiętać że są to sprawy plastyczne, których decyzja leży na barkach lek...

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...miał pan wykonywane wszystkie badania w kierunku nadciśnienia - myślę o: - TK tętnic nerkowych ( zwężenie ) - guz chromochłonny ( raczej skoki nadciśnienia ) - zespół obturacyjnego bezdechu sennego Pozdrawiam Widzę, że Darki to mają zawsze jakies problemy z ciśnieniem : ) Ja choruję od..

Kłucie w sercu - Str. 5

.. ...800m w dwie minuty i wszystko ok, a niekiedy muszę odpocząć po wejściu na pierwsze piętro. Objawy takie same jak Wasze - niemożność złapania oddechu, zmienienia pozycji itd. Mam arytmię serca i zdecydowanie za niskie ciśnienie, w rodzaju 80/40, krytycznie 70/20. Nie, nie mogę..

Mroczki przed oczami

.. ...jest mniejsze. ale mimo wszystko musisz iść do lekarza aby się upewnić czy to jest to. co do tej twojej próby co sobie robiłeś to krótko siedziałeś. spróbuj np poleżeć pół godz i zmierz jak możesz to ciśnienie na leżąco. potem szybko wstań i zmierz jeszcze ra ciśmienie. jak będzie jakaś..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...poronilam... bez sensu to wszystko - czuję się jak staruszka! :( DO Magdy: Droga Magdo mi sie wydaje ,ze ciaze musisz odlozyc kiedy indziej. przynajmniej dla bezpieczenstwa dzidziusia. Powinnas sie skonsultowac najlepiej ze swoim kardiologiem on by Ci powiedzial co masz robic dalej. ale..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...zaczyna szaleć. Do tego wszystkiego bardzo się stresuje, co powoduje gorsze samopoczucie i większe ciśnienie. Pozdrawiam Witam ,,chciałam tylko powiedziec ,,tak od siebie ,,,ze cisnienie które miałeś ,,,to naprawde nie żarty - - - musisz byc pod kontrolą lekarza i leczyc nadciśnienie !!..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 28

.. ...grudniu? Pozdrawiam wszystkich Do Eluzyny! Przykre, że Ci się pogorszyło. A już zazdrościłem, w sensie oczywiście pozytywnym. Ja jestem zdecydowany na następną ablację. Miałem już wyznaczony termin. Muszę ją jednak ze względów zawodowych przesunąć na styczeń - mam nadzieję na sam..