Wybudzenie

Śpiączka

Śpiączka

.. ...śpiączki kluczowa jest wiedza na temat przyczyn ( czy są potencjalnie odwracalne ) oraz funkcji układów najważniejszych dla życia człowieka ( ośrodkowy układ nerwowy, układ krążenia oraz układ oddechowy )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 798

.. ...miałam w środku nocy po wybudzeniu... niestety poszłam do lekarza i przepisał mi odpowiednie leki i myślę, że też powinnaś udać się do lekarza po poradę. Może niekoniecznie będą potrzebne leki a tylko jakaś porada.. Spróbuj i nie wstydź się tego : ) pozdrawiam. : - ) No kochane..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...wyrzuty. dziś podjęli próbę wybudzenia mojego taty, ale mówili że strasznie był pobudzony i nerwowy, że się rzucał i nie było z nim kontaktu słownego więc znów go uśpili :( jutro ma zbadać go neurolog czy nie ma jakichś zmian w mózgu typu udar :( bardzo Ci współczuję, myśl o Tacie..

Po bajpasach

.. ...tata kilka godzin po wybudzeniu zaczął mieć zaburzenia świadomości ( delirium ), mówi niewyraźnie.Częściowo jest świadomy, ale są momenty, że ma przewidzenia, nie można Go zrozumieć.Podobno takie powikłania się zdarzają i trzeba czekać ( tak mówią lekarze ).Dla mnie widok mojego Taty to..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...przebiegła bardzo dobrze i po wybudzeniu się przez pierwsze 2 dni był w niezłej kondycji, a potem takie załamanie formy.Cała rodzina bała się, że może to się skończyć tragicznie.Tata dziś wraca do domu, niedługo jedzie na rehabilitację.Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Żuyczę Wam i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 191

.. ...najpierw czy kolatania czy wybudzenie. Ale probowalam sie obudzic bo walilo mi serce. Nie moglam, wszystko mialam zdretwiale. Koszmar. Udalo mi sie wstac, poszlam do drugiego pokoju zeby nie budzic meza. Zmierzylam puls - 125. Wiec panika, chcialam wziac concor cor, ale musialam cos..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...dluzej. A przed samym wybudzeniem mam wrazenie, ze umieram. Czyzby nerwica? W ciagu dnia niespotykanie spokojny ze mnie czlowiek, tymbardziej tego nie rozumiem. córka ( 16 ) od przeszło dwóch lat miewa napadowe omdlenia, bywa że z drgawkami, klinicznie została wykluczona padaczka,..

Powiększenie serca po zawale

.. ...Sama nie wiem, czy z tego wyjdzie. czy niedokrwieie lewej komory to t,to samo co niewydolność,ociec ma kardiomopatie niedokrwienną z utrwalonym migotaniem przedsionków,jakie jest rokowanie w tej chorobie?..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...omdlenia z koleji po wybudzeniu sie serce chce zrekompensowac sobie ta przerwe ktora nastapila i reaguje szybkim biciem srca co z koleji nazywa sie tachycardia. roche na ten temat wiem bo sama mam zespol tachy - brady czyli raz szybko a raz wolno ale ja to mam na tle nerwowym( nerwica..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...pooperacyjnym to ok. 48 godzin. Wybudzenie naturalne w przypadku braku komplikacji, to bardzo wygodne dla pacjenta bo * skraca * świadomy czas pobytu na tym bloku z podpiętymi elektrodami, drenami, * natlenianiem * itp. Mam wrażenie, że spałem może i 20 godzin. A później przeżywałem dwie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...wzmożonego lęku, niemożność wybudzenia w momencie kiedy się tego chce, przyspieszone bicie serca, uczucie duszności i suchości w jamie ustnej a także nadmierne pocenie się. Kolejnym zaburzeniem wegetatywnym jest brak lub nadmiar łaknienia. W obu przypadkach jedzenie staje się regulatorem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 205

.. ...diametralnie.To wygladało jak wybudzenie z dłuuuugiego snu.Mąz stwierdził,że wróciam do swiata żywych.Do czego zmierzam....Nie przyjmujecie niepotrzebnie różnych specyfików,którymi Was faszeruja lekarze,poniewaz to tylko zagłusza objawy nerwicy.Psychoterapia indywidualna lub grupowa to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...wiadomo. Jakiś czas po wybudzeniu się spędza na POP - ie, czyli oddziale pooperacyjnym, gdzie nie ma odwiedzin,a potem trafia na oddział kardiochirurgii. Szybko wstaje, chodzi. Ja przed operacjami i po nich miałam zajęcia z rehabilitantem: to były ćwiczenia oddechowe i rozciągające...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...Holtera wskazywałam każde wybudzenie, ale na wykresie ekg w tych momentach nic nie wykazało. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie narośl na lewej komorze serca ( 43 mm ). Ponieważ wycięcie tej narośli przesuwa się ciągle na dalszy termin , a czytałam że ablacja może pomóc na..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...zawsze tylko wtedy gdy po wybudzeniu nie mogę zasnąć przez dłuższy czas, bo strasznie się denerwuję, że się to powtórzy. No i właśnie na dodatek doszło coś nowego o czym napisałem na wstępie, a mianowicie czasami jak zasnę i coś tam mi się śni to zdarza się sytuacja ( nie wiem czy to..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...z brakiem możliwości wybudzenia się żeby nabrać powietrza i to zaraz po zaśnięciu lub troche poźniej. Ten stan trwa w moim przypadku od paru do kilkunastu sekund. W tym czasie naprawde przeżywam horror, bo nie mogę nic zrobić ani poruszyć się ani nabrać powietrza ani otworzyć ust,..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 3

.. ...pójdzie to pół godziny od wybudzenia znowu śpię. Bardzo ważna tu jest umiejętność przekonania siebie, że nic złego się nie dzieje i jak tylko uda się zwalczyć napięcie to będzie git ; - ) Przeczytałam Wasze problemy i wiem, że nie jestem jedyna...Objawy pojawiły się dwa lata temu...

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...czwartego, ponad 7 godzin, wybudzenie po 4 godzinach, zejscie z pop - u po 2 dobach, wypisany po 7 dniach. 2 by - pasy byly juz zatkane w 90 procentach, reszta roznie od 50 - 70 proc. Przetoczono 4,5 litra krwi - cos duzo. Po koronografi/prywatnej/ od razu na stol w I klinice..

By-passy w Aninie

.. ...przy niej w momencie wybudzenia z narkozy.Że nie jest zostawiona sama z sobą, tylko jesteście rodziną na którą może w ciężkich chwilach liczyć.Mam nadzieję, że Mama nie paliła papierosów gdyż wtedy po operacji jest problem z odkaszlnięciem flegmy.Przy rozciętym w czasie operacji mostku..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...sensacji, jedynie z wybudzeniem mnie były jakieś kłopoty. szybko się rany goiły bo organizm jako całość mam zdrowy. w 5 dobie zdjęto mi szwy. choć jeszcze po 6 miesiącach jakaś zabłąkana zielona nitka ze mnie wyszła. drugi zawał miałem w 2005 roku. przeżyłem go bez sensacji - miałem już..

Krążenie pozaustrojowe - czy to duży problem ?

.. ...niedotlenienie mózgu. No i po wybudzeniu /po 10 godzinach od operacji/ okazało się ,że straciłem pamięć.Nie poznawałem nikogo z rodziny, zapomniałem jak się je i, żuje i połyka pokarm.Zrywałem z siebie wenflony od kroplówek i opatrunki.Prawie udało mi się wyrwać elektrody które są..

Nerwica w ciąży - Str. 92

.. ...zasypianiem w dzień, gdyż po wybudzeniu źle się czuje. Długo wracam na ziemie, jestem zalękniona, a więc rezygnuje ze spania w dzień. Rano po śnie nocnym szybciej dochodze do siebie. Czy wy też się tak nieciekawie czujecie po wybudzeniu i dlaczego tak się dzieje? Jeszcze dziwne jest to..

Nerwica w ciąży - Str. 130

.. ...właśnie takie totalne wybudzenie. Ale jest to masakra, człowiek sie męczy okropnie. Ostatnio miałam to po tym jak mnie szef tak wyprowadzil z rownowagi. Tak więc czesto to mam i jestem pewna ze to nerwica. Agunia - witaj: ) Ja cierpię na komorowe zaburzenia rytmu serca ( ekstracystolię )..

Nerwica w ciąży - Str. 235

.. ...min. Miałam problemy z wybudzeniem się z narkozy ale gdy po jakichś 12 godz. wstałam w miare szybko doszłam do siebie i po 2 dniach śmigałam po korytarzu szpitala. Wtedy dłuzej trzymano w szpitalu - wyszłam po 9 dniach i czułam się dobrze. Teraz miałam bardzo skomplikowaną cc - z racji..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...opisujesz, ale to o niczym nie świadczy. Cały czas mieliśmy nadzieję, że się obudzi, mimo że lekarze nie dawali mu szans na wybudzenie. Odleżyny pojawiły się dopiero na krótko przed śmiercią. Pozdrawiam..

Lexapro - Str. 6

.. ...lexapro było jak u Ciebie, wybudzenie ok 1 i wiercenie się do rana. To był koszmar!. Trzymaj się!! Witam, dzisiaj rano wziąłem 6 dawkę lexapro 5mg, dalej czuję się źle, nie mogę spać, boli mnie głowa. Pewnie już Was przynudzam, ale kiedy to minie?Pozdrawiam. Piotr, to dopiero początek..

Opuchlizna ciała po operacji wszczepienia by-pasów to normalne?

.. ...zdrowia teraz.Zaraz po wybudzeniu zwracała i trwało to 3 dni,nic nie mogła jeść ani pić ,bo zaraz zwracała.W tej chwili jest cała opuchnięta,narzeka na ból brzucha.Kiedy pytałam lekarza o te dolegliwości powiedział ,że wszystko przebiega prawidłowo.Martwi mnie to ,bo jest bardzo słaba..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...zeszłym roku ,dziwny stan wybudzenie w nocy ,uczucie zimna potem ciepła ,oblanie potem no i kulminacja tego wszystkiego to poty no coś pięknego.wszystko mokre tylko nie ranne pantofle i Powiem Tak A co Ja Mam Zrobić ??????????????? Dzwonię do pana pani w bardzo nietypowej sprawie. Sorka..

Bypassy - Sterling Łódź

.. ...czeka go parę godzin wybudzenia z narkozy. Na ten oddział można wejść po uzyskaniu zgody lekarza dyżurującego - uprzedzam - widok jest niezbyt przyjemny ale wszyscy po operacjach są podłączeni do takich sprzętów więc to norma.Jeśli wszystko przebiega pomyśnie to chory jest po trzech..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...P. P.S. Dodam że po wybudzeniu serce bije mi jak oszalałe przez jakieś 10 dobrych minut zanim się uspokoi i potrafię mieć jeszcze jakieś krótkie halucynacje dotyczące snu. witam, bardzo mnie zainteresował Twój opis. Miewam podobnie od kilku lat, ostanio uczę się to kontrolowac. Zasypiam..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu - Str. 3

.. ...wdech. Wtedy następuje wybudzenie i nawalanka serca i oddechu, jakby chciało nadrobić straty - do tego dochodzi stres bo puls i ciśnienie mało nie rozrywa mi żył. Nie trafiłem na identyczny artykuł, a może ktoś przechodził coś podobnego. Dodam że są to fale takich dolegliwości..

Nerwica? padaczka? mam nie wiem

.. ...Przejawia się to jeszcze po wybudzeniu szybszym biciem serca ( tak jak w przypadku nadmiernego wysiłku, np: podczas biegu ).Nadmienię, iż kiedy byłem małym chłopcem w wieku 3 - 5 lat uległem wypadkowi, w skutek czego miałem nabyte ataki padaczki. Padaczka ta została kompletnie wyleczona...

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...zmianie pozycji z lekkim wybudzeniem lub po przeciagnieciu sie nagle przyspieszenie akcji serca po czym chwilowe wstrzymanie i dalej normalne bicie. Tak jakby na chwile wypadalo z prawidlowego rytmu. Dzien wczesniej zdjeto mi holtera EKG, w ktorym pewnie nic nie wyjdzie gdyz podczas..

Powikłania po zawale serca

.. ...pod respiratorem.Po wybudzeniu nie poznawala nikogo z rodziny. Zupelnie nie kontaktowala. Obecnie jest w osrodku rehabilitacyjnym, caly czas jest tez z nia ktos z rodziny. Mowi,ale wiekszosc zdan nie ma sensu. Sa dni ze poznaje bliskich,mowi ze teskni za nimi, a sa dni ze zupelnie nie ma..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...po operacji kłopoty z wybudzeniem i komplikacje wątrobowo - nerkowe. Pobyt w klinice WAM w Warszawie trwał więc 17 dni. Obecnie czuję się dobrze i wróciłem już do pracy. W końcu 2004 po badaniu w Fundacji Centrum Kardiologii w Aninie też zalecano mi poczekać z wymianą zastawki ale wtedy..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...narkozą,dodam że nawet po wybudzeniu od operacji nie miałam żadnych duszności ,nie jestem palaczką . Przed narkozą ,przechodziłam wszystkie potrzebne badania Zrobili mi EKG wyszło - normogram RZM 100/min.RR 120/70 W płucach osłuchowo wyszedł mi szmer pęcherzykowy fizjologiczny. Jak sie..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 10

.. ...jeszcze byłam w narkozie, wybudzenie itd, ciągle senna więc to trochę potrwało, później gdy się obudziłam to jakoś nie spoglądałam od razu na zegarek : ) też się bałam tego leżenia, że co będę robić, jak nieruchomo i w ogóle ale nie było źle, nawet dzień jakoś uciążliwie mi nie minął,..

Zawał i niedotlenienie mózgu a szansa na wybudzenie się

.. W sobote mój tato wyszedł z domu, upadła na przystanku, migotanie komór kilkakrotna defiblyracja. Leży pod respiratorem, kiedy jestem obok, trzymama go za rękę czasem wydaje się,że nią delikatnie porusza, nie wiem jak długo mózg był niedotleniony.Lekarz juz dziś mi powiedział że to byl kolejny zawał i mózg..

Środki wspomagające prace serca po opeacji wszczepienia by-passów

.. ...jednak nie pasuje z tym wybudzeniem ? Kraków po Zabrzu i Ochojcu jest najlepszym ośrodkiem w kraju. Ja na drugi dzień po zabiegu chodzilem po sali. To bylo na Ochojcu u prof. Wosia. Witaj, mój tatuś miał operację 21.10.2009 r. na ojom zawieżli go o godz. 15.30 a wybudzał się sam jak..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy prywatnego rehabilitanta, więc z dnia na dzień poprawa w ruchu i mowie następuje. Najgorsze jest to, że mój tata nie widzi. Lekarze mówią, że oczy są zdrowe. Czy odzyska wzrok? Mieliście takie przypadki?..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...były nastepujace: nocne wybudzenia i cały spocony. Wilgotna skóra jak po kapieli. Mocno obniżona tolerancja na wysiłek. Bóle głowy prawa strona. Oko prawe prawie wypływało taki ból.Brak powietrza tz. ziewanie bez mała ciągłe i klatka za mała aby nabrać jeszcze więcej powietrza. Brak..