Wycięcie

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez konieczności otwierania klatki piersiowej ), operacyjne nacięcie lub wycięcie przerosłej mięśniówki...

Niedoczynność tarczycy

.. ...leczeniem nadczynności ( wycięcie tarczycy ) lub terapii radiojodem. Tego typu zaburzenia endokrynologiczne mogą także być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków ( np. amiodaron, fenytoina ) oraz niedoborem jodu w środowisku. Leczenie polega uzupełnianiu niedoborów hormonów, stosuje..

Przytarczyce

.. ...gruczołów podczas operacyjnego wycięcia tarczycy. W wyniku niedoborów parathormonu spada stężenie wapnia w organizmie i może wystąpić tężyczka. Rozwijają się także zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne...

Śluzak serca

.. ...kardiochirurgicznie. Zwykle wycięcie guza nie przysparza chirurgowi trudności. Czasem jednak, w związku z niewygodną lokalizacją zmiany, może dojść do szkodzenia jednej z zastawek lub układu bodźcoprzewodzącego serca. W takich wypadkach stosuje się odpowiednio wszczepienie sztucznej..

Plastyka serca

.. ...plastyki serca polega na wycięciu blizny łącznotkankowej powstałej na skutek powtarzających się epizodów niedokrwienia. Ten fragment ściany serca zastępuje się specjalną łatą. Przywraca się także prawidłowy kształt i rozmiar lewej komory oraz ustawienie mięśni brodawkowatych oraz..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...Przeprowadzone operacje to wycięcie pęcherzyka żółciowego i symulacja naprawy zastawki serca. Na późniejszy termin przesunięto natomiast planowaną operację wszczepienia by - passów. Celem zabiegów było przetestowanie w realnych warunkach sali operacyjnej opracowanych dotychczas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 700

.. ...na piersi decyzja o wycięciu zapadla a ja nawet niebardzo się przejmowalam trudno trzeba to trzeba wiedziałam już ze to nic zlośliwego ale sam fakt garbary to jednak onkologia przed i po zabiegu było ok nawet poznałam sympatyczne kobitki do dziś się odzywamy no ale po ok 1 roku znów się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 713

.. ...i byłam juz starsze wycięczona choroba i tez był to grudzień kiedy poszlam do lekarza.Learz mówi za 2 tygodnie czyli na Sylwestra bedziesz sie juz jak nowo narodzona i tak było: ).Ja nazywam te nasze tabletki - TABLETKAMI SZCZEŚCIA - bo takie własnie one sa.Pewnie ze i nastawienie musi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 778

.. ...skierowanie do szpitala na wycięcie częsci szyjki macicy, Kretynka wobec tego poszłam do ordynatora prywatnie . A on co wyśmiał to i powiedział ze mnie do szpitala nie przyjmie bo jestem zdrowa, Inny lekarz to potwierdział ona straszyłą mnie rakiem. Fakt że miewałam nawracające zapalenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1048

.. ...mnie do szpitala na wycięcie tarczycy. Operacja odbyła się w Klinice Wojskowej w Bydgoszczy, gdzie usunięto mi całkowicie tarczycę:/ Od tamtej pory przyjmuję nieustannie leki hormonalne ( Letrox ). Mój problem polega na tym, że pomimo tego iż mam nerwicę lekową doszły do tego wahania..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...się odchudzam i to z * wycięczenia * po prostu mdleję... porażka!! Żeby było śmieszniej - zawsze chciałam troszkę chociaż przytyć, ale mimo wcinania więcej od swoich rówieśników, nie tyłam. W szpitalu po gruntownych przeglądzie : - ) początkowo stwierdzono u mnie szmery na sercu, a na..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...nie kwalifikuje sie do wycięcia. Wszystkie badania terczycowe sa w normie choć mam wiele objawów podobnych do nadczynności ( jestem bardzo szczupła, za sczupła, zimne dłonie, stopy, nieraz drżenie rąk ) ale wiele z nich to chyba objawy nerwicy. Pozdrawiam.Jęśli ktoś chciałby pogadac na..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...dostęp do zastawki, wycięcie kwadratowe tylnego płatka i wszczepienie pierścienia Carpentier - Edwards. Zabieg w hipotermii ogólnej 28 st.C, wyłączenie krążenia 48 min. Wyjazd do Szpitala Sanatoryjnego w Busku 11 kwietnia czyli w ósmym dniu od zabiegu, mikrobusem zbiorczym Kliniki, o..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 27

.. ...samo jak wskazują na wycięcie migdałków, żeby zapobiec nawracającym anginom - kto wyciął, sam się przekonał czy pomogło ( no chyba że miał tak zniszczone, że nie było po co trzymać ). Ludzie, ablacja to ostateczność i nie jest to zabieg usuwający radykalnie tachykardię, a jak się nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...paliatywna, polegająca na wycięciu fragmentu przerośnietego mięśnia sercowego i plastyce zastawki dwudzielnej. Odrebny sposób leczenia polega na wszczepieniu w przypadku pogarszającej się funkcji serca i braku dawcy przeszczepu mechanicznych urządzen tymczasowo wspomagających jego prace..

Woda w płucach

.. ...wierze zdecydował się na wycięcie 2giej nerki - pierwszą usunięto 16 lat temu ) niekoniecznie miał pojęcie o podejściu lekarzy nefrologii do takiej kategorii pacjentów; Tato ma silny organizm, boję się, że lekarze nefrologii odpuścili sobie temat i swoją bezczynnoscią doprowadza mojego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...twierdzi, że to normalne po wycięciu migdałków - jakieś przewlekłe schorzenie. Neurolog - tomograf nic nie wykazał, neurolog sugeruje nerwice i przemęczenie. Gastrolog. Mam przewlekłe i w zasadzie ciągłe bóle brzucha zlokalizowane w okolicach wątroby, promieniujące aż do pleców...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...temu miała operację wycięcia dużego guza mózgu - jest już w domu ze swoimi bliskimi. A już się ze wszystkimi żeganała i wyobrażała sobie, że w najlepszym wypadku wróci sparaliżowana - zatem nawet w najcięższych momentach trzeba wierzyć, że będzie OK. No właśnie - tak się zastanawiam czy..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...serca. Polegało to na wycięciu kawałka mięśnia sercowego. Miałam duże komplikacje po tym zabiegu: najpierw nie mogli przywrócić mi akcji serca a stole operacyjnym a następnie nagromadzał mi się płynu w worku osierdziowym w miejscu nowego ubytku przez co musiałam mieć jeszcze dwa kolejne..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...która ma polegać na wycięciu tego przerostu czy ktoś miał cos podobnego niech powie mi jak przebiega taka operacja i czy długo trwa rekowalecencja po takiej operacji mam wstawiony kardiowerter od 3 miesięcy ciężko było mi dojść do siebie po wszystkim bardzo mnie bolało ale z tego co wiem..

Angina ciągle powraca

.. ...którymi nas strasza, po wycięciu napewno nas dopadną, bo migdałki wyciągają bakterie z dna Ja uciekłem spod noża dzięki temu że dezynfekuję codziennie gardło - płuczę listeryną ( jak nie ma to wódką albo płynem lugola ). Wiem że to piekielnie mocne ale naprawdę da się przyzwyczaić i co..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...chirurgiczne polega na wycięciu odźwiernika i przyległej do niego części żołądka oraz na przecięciu niektórych gałęzi nerwów błędnych. Celem tej operacji jest uzyskanie dobrego odpływu treści pokarmowej i soków trawiennych z żołądka. Według danych epidemiologicznych wrzód żołądka nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 28

.. ...Jestem już 7 lat po wycięciu woreczka żółciowego i od tej pory stałam się podwójną kaleką. Wcześniej męczył mnie woreczek teraz z braku odpowiedniej ilości żółci nawalają mi jelita no i te serce. Koszmar...byle się z tego podnieść. Pozdrawiam Do selenki. Sluchaj ..bardzo chetnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 191

.. ...wykrycia, wyleczenia, wycięcia... Wiem... to idiotyczne, ale mam już dość dziwnych spojrzeń lekarzy ( typu: * czego ona znowu chce? * ), kolejnych badań ( bez jakiejklwiek diagnozy ), a najbardziej mam dość tych przeklętych skurczy. Mam 4 - letniego synka. Jest moją największą radością i..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...specjalistą. U nas sugerowano wycięcie 3 , a tymczasem kiedy trafiliśmy prywatnie pod dobra opiekę okazało sie, ze samo wyciecie nic nie da po boczne są tak powiększone, ze nie tylko stanowią siedlisko zarazków, ale i np w pozycji leżącej zatykaja dzieko. Skończyło sie na wyciećiu 3 i..

Przyczyna tamponady po operacji sztucznej zastawki i wycięciu tętniaka

.. WITAJCIE..mialem mniec zwyczajna operacje na serduchu ktora polegala na wszczepieniu sztucznej zastawki i wycieciu tetniaka..nie obawialem sie tej operacji gdyz w gdanskiej klinice robia takich operacji ttysiace.zamiast jednego zabiegu mialem az 3 !!!!...przezylem rowniez tamponade ( co moim zdaniem mozna..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...pod, lub nad zastawką. Wycięcie zastawki ( jeśli jest bardzo uszkodzona ) i wszycie na jej miejsce specjalnie spreparowanej zastawki ludzkiej ( tzw. homograft ). Niestety, u młodych dzieci taka wszyta zastawka stosunkowo szybko ulega uszkodzeniu i wymagać może wymiany. U starszych jej..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...choroby po drodze i wycięcie migdałków zrobiły tez swoje :( . Jednak podchodze do tego mimo niepopkoju z nastawieniem, ze na szczęście to nie nowotwór zlośliwy np. Moze to głupie ale dodaje mi sił. Trzymam kciuki za meża i mam prośbę abys odezwała sie juz po jak czuje sie mąż. Jest..

WPW i inne objawy

.. ...mnie operacja, czyli wycięcie pęcherza. Bóle są podobne do tych żołądkowych. Starszny ból w mostku,ból pleców, kolka pod prawym żebrem, wymioty...Mam nadzieję,że po jutrzejszej gastroskopii okaże się,że tylko mam problem z pęcherzem żółciowym. Byłam dzisiaj u chirurga i zrobi mi tą..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...pod, lub nad zastawką. Wycięcie zastawki ( jeśli jest bardzo uszkodzona ) i wszycie na jej miejsce specjalnie spreparowanej zastawki ludzkiej ( tzw. homograft ). Niestety, u młodych dzieci taka wszyta zastawka stosunkowo szybko ulega uszkodzeniu i wymagać może wymiany. U starszych jej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...( 43 mm ). Ponieważ wycięcie tej narośli przesuwa się ciągle na dalszy termin , a czytałam że ablacja może pomóc na migotanie ,chciałam dowiedzieć się czy nie powinnam poprzestać na tym zabiegu , może te bardzo częste migotania przedsionków nie mają związku z tym guzkiem ? Czy ktoś może..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...tyg temu miał operacje wycięcie jelita grubego, po kilku dniach sprawa skomplikowała się, coś stało się z jelitem cienkim, tata jak mówia lekarze chciał zwymiotować ale połknął czy zakrzusił się tymi płynami trzeba było go reanimować przeszedł 2 operację od tego czasu lezy pod..

Dziwna sprawa, ciśnienie, ból nóg i osłabienie

.. ...i wszystko organizm sam zwalczył. Trzeba MU tylko dać tę szansę. Warto zainteresować sie czymś, co kompleksowo działa na organizm i powoduje, że ON SAM zaczyna siebie naprawiać.Polecam się: andyi@wp.pl..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...torbieli istotne jest wycięcie ewentualnych przyczepów do więzadła łączącego kość łódeczkowatą i księżycowatą [10]. W ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się metodę artroskopową, ze względu na możliwość wnikliwej oceny stawów tworzących nadgarstek, a także niewielką bliznę..

Rak tarczycy

.. ...jest mały mnius. Po wycięciu nawet częściowym tarczycy organizm wpada w niedoczynność, którą reguluje się lekami ale niestety tyje się. W ciągu tygodnia przytyłam 4 kilo, ale od razu zaczęłam diete i waga, dzięki bogu, stanęła w miejscu. A tak na marginesie guzki na tarczycy to nie to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 537

.. ...plastyczny by się przydał do wycięcia kilkunastu kg i byłoby super: ) Dzisiaj już nie dam rady się odezwać więc życzę wszystkim miłej nocki, a uczniom udanego rozpoczęcia jutro nowego roku szkolnego: ) PAPA Matiiago no to się nabiegałaś po sklepach!Zgubiłas pewnie z 1000 kalorii.Taki..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 791

.. ...przymus,byłam wychudzona i wycięczona zupełnie.teściowa powiedziała wtedy,że DZIURY W NIEBIE NIEBęDZIE!a jej syn jest jeszcze młody więc tego kwiatu to pół światu.wtedy byłam u mamy 3miesiące,gdy stanełam na nogi powiedziałam mężowi że albo własne mieszkanie albo konic z nami zrozumcie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 955

.. ...rękami i nogami przed wycięciem , gdyż niosłam konrada na salę na rękach i wtulony płakal że się boi. Do tej pory siedzi mi to gdzieś na psychice . Powiem ci natomiast iż udało mi się załatwić w Wieliczce w kopalni zjazdy codziennie przez 14 dni na 6godzin w ramach rechabilitacji płuc ,..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w Warszawie na ul. Alpejskiej?Jaka jest tam opieka?Czy to rowniez Anin? Czy juz nie?..

Uczucie duszenia, przedmiotu w gardle

.. ...coś było, narośl. Po wycięciu objawy przeszły. Tak więc lepiej opowiedzieć rodzinnemu co i jak i wziąść skierowanie do gastrologa lub kardiologa; - ].Dużo zdrowia życzę Taka małą rada. Posłuchaj rady osoby piszącej post wyżej a później mojej. Okazało się że to nerwica która była wywołana..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z nieistotnym przeciekiem lewo-prawym

.. ...wskazań do chirurgicznego wycięcia tętniaka i zamknięcia współistniejącego ubytku z towarzyszącym małym przeciekiem, o ile wcześniej nie wystąpiła zatorowość do CUN. Pacjenci bezobjawowi mogą przyjmować leki przeciwpłytkowe, choć związek tętniaka z zatorowością obwodową nie został..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...by bardzo urosła do wycięcia, ale mój lekarz nie pozwoli martwić mi się na zapas. Miałam nadżerkę kiedyś, lekarz mówił, że ciąża leczy...Przy nadżerce też są bóle w podbrzuszu, no ale jak byłaś na kontroli u ginekologa, to byś przecież o wszystkim wiedziała. Jeżeli u Ciebie po badaniach..

Kardiochirurg we Wrocławiu

.. ...miesiące po operacji wycięcia segmentu płuca( nowotwór ).Zalezy mi na kontakcie z kardiochirurgiem z Dolnego śląska bądź okolic.Z góry dziękuję za pomoc! Tylko dr.Skiba szpital wojskowy we Wroclawiu.Tylko tyle wiem bo operowal mnie jeszcze jak pracowal w Katowicach - Ochojcu. Poprostu..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...operację wymiany zastawki i wycięcia tętniaka aorty.Sama operacja nie jest taka straszna ( bo i tak całą przesypiasz ).Również po operacji nie było tak źle.Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że do końca życia trzeba przyjmować leki przeciwkrzepliwe ( jest to bardzo ważne aby nie..

Mam wszystkie objawy arytmii, za szybkie bicie, albo nierówne, tak się boję

.. ...wycinać,alternatywą było wycięcie migdałków.Chcąc sprawdzić opinie innych weszłam na internet i wpadła mi w oko jedna krótka wypowiedż.Pani polecała wszystkim BSM,twierdząc ,żegdyby oniej słyszała 20 lat temu nigdy nie wyciełaby migdałków z powodu ropni,a informację o tej metodzie można..

Badanie histopatoligiczne

.. ...brzmi: znamię skórne, wycięcie niecałkowite no właśnie,ale co oznacza to wycięcie niecałkowite,bo tego nie rozumiem jaaga wyciecie powinno byc z marginesem tkanki zdrowej, a chyba nie bylo. aha,ale jeśli znamię nie było zaatakowane to tym bardziej skóra wokół prawda? oczywiscie ze z..

WITAM DIETA PO ZAWALE

.. ...jak tylko operacyjne wycięcie tętnic doprowadzających krew do nóg i zastąpienie ich sztucznymi naczyniami krwionośnymi. Ponieważ przed operacją zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc, wyjaśniłem mu, że jeśli całkowicie zmieni styl życia i dokładnie zastosuje wszystkie zalecenia, jakie mu..

Ochojec przereklamowany

.. ...to mówili zabieg typu wycięcie wyrostka robaczkowego... Skierowanie mieliśmy do Krakowa. Siadłam przy komputerze i zaczęłam szukać kliniki najlepszej w Polsce, najlepszej dla mojego ojca. Wszyscy na forum jak jeden mąż opowiadali o samych plusach I Kliniki Kardiochirurgii na Ochojcu w..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 4

.. ...i normalny - to nie wycięcie pazurka. Ale nie przejmuj się, bo jest tyle trzymających kciuki, że będzie dobrze! Wiesz, ja poszłam w sobotę z córą na łyżwy. I to ona spękała godzinie i po drugim lądowaniu na lodzie : ) Prawie dwa miesiące i częstoskurczu nie ma :] tfy tfy - odpukać...

Nastoletnia nerwica - Str. 10

.. ...byłam rozkojarzona i wycięczona, dzis to samo. W szkole miałam taką derealizację jak jeszcze nigdy... Niby siedziałam w klasie na lekcjach, a wydawało mi się, że mnie nie ma, jakby wszystko działo się poza mną - w innym wymiarze. Dziwne uczucie, mam nadzieję, że się nie powtórzy. Jak..

Dziwna choroba, słabnięcie, nocne poty, bóle, nadcisnienie

.. ...stwierdził, że migdały są do wycięcia, pojechalem do szpitala, stwierdzili, że są brzydkie, ale nie do wycinania, wymaz z gardła - bez bakterii. Byłem u onkologa, badanie na marker mikroglobulina b2 w kierunku ziarnicy i chłoniaków, wynik w normie. Węzły chłonne nie powiększone. Kolejna..