Wydłużenie QT

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...nabyty ( okresowy ). Wydłużenie odstępu QT występuje w dwóch wrodzonych zespołach: Zespół Romano - Warda - autosomalnie dominujący zespół występujący w 4 wariantach ( LQTS 1 - 4 ) zależnych od lokalizacji chromosomalnych. Zespół Jervell i Lange - Nielsena - dziedziczony autosomalnie..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...leczeniu skojarzonym. Wszystkie te zabiegi mają na celu wydłużenie czasu życia pacjentów i zwiększenie jego komfortu przy jak najmniejszej liczbie działań niepożądanych stosowanych leków. Anna Adamska..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...jakości życia chorych, wydłużenie czasu przeżycia oraz zapobieganie progresji zmian chorobowych. Leczenie CHF zawsze uwzględnia zarówno postępowanie przyczynowe, jak i objawowe, nastawione na korygowanie patologicznej regulacji hemodynamiki i przynoszenie ulgi w dolegliwościach..

Aorta

Aorta

.. ...prowadzą do patologicznych zmian aorty ( spadek sprężystości, wydłużenie, poszerzenie, tętniaki ). Patologie aorty mogą być również elementem wrodzonych wad serca lub być związane z chorobami genetycznymi...

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...do krzepnięcia krwi. Wydłużenie PT może być objawem niedoborów witaminy K ( witamina ta jest konieczna do syntezy osoczowych czynników krzepnięcia ), może też być objawem uszkodzenia wątroby, niektórych wrodzonych chorób układu krzepnięcia, jak również efektem działania leków..

Niedotlenienie serca

.. ...zaciskane w fazie skurczu; wydłużenie tej fazy upośledza więc ukrwienie serca; w chorobach przebiegających z obniżeniem stężenia tlenu we krwi: w niedokrwistościach i chorobach płuc przebiegających z upośledzeniem wymiany pęcherzykowej. Niedotlenienie serca jest elementem niedokrwienia...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...wiązki lewej odnogi oraz wydłużenia odcinka PQ w zapisie EKG. Zmiany długości odcinka QT, morfologia ( kształt ) załamka T mogą świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca. Repolaryzacja jest procesem wygaszania pobudzenia, swego rodzaju..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...APTT to 26 - 36 sekund. Wydłużenie tego czasu świadczy o spadku krzepliwości krwi. Stała kontrola APTT jest konieczna do monitorowania leczenie przy wykorzystaniu heparyny niefrakcjonowanej. Jest to lek stosowany m.in. w żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej, choć coraz częściej sięga..

Zmiana czasu a atak serca

.. ...zmiana czasu pozwala na wydłużenie snu - piszą naukowcy. Jesienią korzystny wpływ zmiany czasu może utrzymywać się tylko jeden dzień, ponieważ poniedziałek jest tym dniem, kiedy większość z nas wykorzysta tę dodatkową godzinę - powiedział Janszky. Wydaje się, że na ataki serca z powodu..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...mogą doczekać zabiegu. Wydłużenie tego okresu może też spowodować rozwój powikłań, które później uniemożliwiają operację. Problemy z wyborem kandydatów do transplantacji serca wiążą się też z samym ryzykiem związanym z taką operacją. Pomimo stałego postępu, ciągle 10 - 20 proc. pacjentów..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...drogę dodatkową ( czyli wydłużenia czasu przewodzenia ). W bardzo rzadkivch sytuacjach może to ułatwić a nie utrudnić indukowanie czestoskurczu. Na ogól czestoskurcz wywołać po takiej ablacji jest istotnie trudniej. Ale jak widać może być też niestety odwrotnie. W życiu taki częstoskurcz..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...sobie może spowodować wydłużenie czasu QTc albo wydłużony czas QTc może spowodować częstoskurcze napadowe Co mam robić jeden lekarz w trakcie wizyty nie brał tego w ogóle pod uwagę, drugi stwierdził że czas QTc wydłużony na granicy normy a jeszcze jeden stwierdził że jest wszystko ok...

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...schorzeń kardiologicznych i wydłużenie życia jest przestrzeganie zaleceń diety śródziemnomorskiej, spożywanie dużych ilości kwasów tłuszczowych omega - 3 oraz, w przypadku problemów z wysokim poziomem cholesterolu, stosowanie czerwonego ryżu. Badania naukowe wskazują, że takie podejście..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...zapewniającej dwukrotne wydłużenie APTT ). Heparynę powinno się włączyć przed upływem 6 tygodnia i kontynuować przez pierwszy trymestr. W drugim i trzecim trymestrze należy ponownie włączyć doustne antykoagulanty i podawać je do 36 - 38 tygodnia ciąży. Przez ostatnie 2 - 4 tygodnie..

Wydłużone QT a brak objawów LQTS

.. ...zezwolić na czynne uprawianie sportu ze względu na wydłużone QT. Czy imipramima mogła spowodować wydłużenie QT? Jeśli tak, to kiedy QTc powróci do normy? Nie bierze imipraminy od miesiąca. Proszę o pomoc...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...bloku AV lub innego wydłużenia QT. No i się napędza. Coś tu opowiem, lepiej omińcie jeden akapit jeśli wam śpieszno. Rok temu miałam mieć zabieg, drobny chirurgiczny zabieg pod narkozą. Nie pierwszy i nie ostatni. Leżałam na łóżku ginekologicznym i żartowałam z pielęgniarkami i lekarką...

Hormony a bestpiryn

.. ...hormonami, bestpirin można zażywać nie widze problemu. Należy zwrócić uwage na obfitość krwawień, lek o tej nazwie to kwas acetylosalicylowy który może powodować wydłużenie czasu krwawienia. pozdrawiam..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...krzepnięcia krwi. A więc wydłużenie czasu APTT będzie wiązało się z dłuższym krwawiniem np. po przecięciu się itp. APTT wydłuża się podczas popbierania leków p/krzepliwych np. sintrom, acenocumarol, plavix stosowanych w chorobach serca, również zwykła aspiryna /polopiryna lub inne leki..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...optymista powiedziałby wydłużeniu życia. Nie jestem lekarzem, ale opisałem Ci moje doświadczenia praktyczne jako pacjenta Instytutu Kardiologii i Szpitala Klinicznego na Banacha. Do * sześćdziesiątki * wszystko było ok, a potem zacząłem się * sypać * . By - passy, tętniaki brzuszne,..

Dieta śródziemnomorska po ablacji

.. ...schorzeń kardiologicznych i wydłużenie życia jest przestrzeganie zaleceń diety śródziemnomorskiej, spożywanie dużych ilości kwasów tłuszczowych omega - 3 oraz, w przypadku problemów z wysokim poziomem cholesterolu, stosowanie czerwonego ryżu. Badania naukowe wskazują, że takie podejście..

Concor Cor a alkohol

.. ...mięśnia sercowego poprzez wydłużenie rozkurczu ( efekt lusitropowy ujemny ) w obrębie naczyń krwionośnych - skurcz naczyń i zwiększenie oporu obwodowego * Myślę że w ulotce jest coś napisane nt, okresu stabilizacji. Jesli nie to na oko myśle że tydzień jest ok. Przeraza mnie to co..

QT bardzo proszę o odpowiedź..

.. ...częstoskurcz komorowy z wydłużeniem odstępu QT * miałam mieć konsultacje, ale zostały przesunięte. A ja się tak strasznie denerwuję!... Czy ktoś może mi chociaż po trosze wytłumaczyć o co chodzi? I czy istnieją jakieś skuteczne terapie? Czy można z tym norlmalnie żyć? Bardzo proszę o..

Echo serca przy objawie kłucia w okolicy serca

.. ...tym jak EKG wykryło wydłużenie QT. U kardiologa EKG wyszło ok, skierowała mnie na echo i oto wyniki chciałabym żeby ktoś kompetentny pomógł mi w interpretacji wyników, gdyż wizytę mam dopiero za 1,5 miesiąca. Kardiolog myśli równiez ze te objawy moga miec podłoże psychniczne zważając..

Nowe przyczyny chorób krążenia dzięki naszej władzy

.. ...ubezpłodnieniu.A przyczyny wydłużenia życia są inne - poprawa higieny a nie zastrzyki.Do tego dawniej wielu ludzi umierało z głodu.A to już nie wina trucizn.I z tego co czytałem to wynika że I dodam że to o czym pisze dotyczy kilku ostatnich lat.Więc trochę za wcześnie na pisanie.I..