Wydłużone QT

Zaburzenia rytmu serca

.. ...idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór Zaburzenia przewodzenia. WPW - zespół Wolff - Parkinson - White Zespół wydłużonego QT - long QT syndrome ( LQTS ) Rytmy zastępcze. Skurcze dodatkowe ( ekotopowe )...

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. Zespół wydłużonego QT ( long QT syndrome, LQTS ) to zespół, w którym występuje patologicznie wydłużony odstęp QT w zapisie EKG. Odstęp QT w EKG jest to graficzny zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...przedsionkowo - komorowy jest wydłużony. Taka sytuacja może być spowodowana niektórymi lekami, zaburzeniami elektrolitowymi, chorobą wieńcową serca. Może również wystąpić u zupełnie zdrowego człowieka, w pewnych sytuacjach jest uznawany za normę ( na przykład przy bradykardii, czyli..

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...rzadziej po preparatach o wydłużonym działaniu ). Lek wpływa negatywnie na szybkość reakcji, nie należy prowadzić samochodu w czasie terapii. Nie stosuje się wenlafaksyny u ludzi poniżej 18 roku życia. Dawkowanie ustala lekarz. Z uwagi na możliwe interakcje z innymi lekami przyjmowanymi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...Skrócony czas PQ do 62 ms. Wydłużony na granicy normy czas QTc.Przedmiotowo - Czynność serca miarowa, II ton ruchomo rozdwojony nad tętnicą płucną.Wnioski - Pozostaje w obserwacji w związku z PEK oraz podejrzenie zespołu przedłużonego QTc. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, bo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...przedwczesne pobudzenia, wydłużony TQ w okresach tachykardii, epizody bloku AV II stopnia ( 1,6 sek ). Czekam na holter XII - odprowadzeniowy 24 maja. Trwało to wszystko bez przerwy trzy tygodnie, dni i noce. Bałam się zasypiać, bałam się budzić, bałam się każdego kolejnego dnia. Potem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 30

.. ...przedłużonego QTc A wydłużony czas QTc na granicy normy. Dodam że jest po 2 częstoskurczach ok 240 uderzeń na min. QT c czyli skorygowany QT to taki obliczany parametr z ekg , ktorego wydlużenie wiąże sie z ryzykiem bardzo powaznych zaburzen rytmu A jak to jest z tym concorem? Jestem w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...tylko * zwraca uwagę wydłużony QT w okresach podwyższonego rytmu * . * Na razie * lekarz nie chciał mi tego komentować, potrzebuje większej dokumentacji mojej choroby. Generalnie nie mam bardzo silnych skoków rytmu, ale takie do 130 na min, mimo to w czasie tych skoków czuję się..

Echo serca - Str. 9

.. ...przepływ skurczowy. Wydłużone płatki obu ujść a - v. AML w rozkurczu opiera się o IVS. Mi 1,5 cm do La, wąska. TI 2,5 cm do Ra. Wymiany serca, osierdzie prawidłowe. Kurczliwość nieregularna. Z góry dziękuję. Czy to jest opis echa doroslego czy dziecka? 17 - letniej osoby. Wzrost - 170cm,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 922

.. ...terapi; Bardzo spokojny wydłużony wdech nosem i wydech ustami też jak najdłuższy. Gwarantuję że pomaga na 100%. Pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę powodzenia w zmaganiach z chorobą. do Bliksa , mnie się wydaje że to są klasyczne objawy nerwicy.Nie dopuśc żeby się nasiliły, im..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...( płatki zastawki są wydłużone przez co minimalnie się niedomyka ) ma ją około 40% Polaków i w 90% wada przebiega bezobjawowo, zwykle problem dotyczy szczupłych i wysokich kobiet ale jak widac nie tylko. Mozna z tym normalnie żyć nie ograniczając szczególnie ani wysiłku fizycznego ani..

Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka

.. ...lewego przedsionka. Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka. Czy ktos mi moze powiedziec, co te wyniki tak na prawdę oznaczają?? Tak naprawdę oznaczają serce bez większych problemów( przynajmniej w echo )..

Chelatacja - Str. 4

.. ...przydusza mnie wręcz wydłużona miażdzycowo aorta i najmniejszy wysiłek a jednocześnie paraliżujący wręcz strach przed niebezpiecznymi zabiegami i operacjami nakazazał mi szukać innego wyjścia.Tak trafiłem na gabinet lekarki która prowadzi medycynę rodzinną,ma uprawnienia do wydawania..

Propranolol

.. ...msc synka.Ma zespół wydłużonego QTc.Od 4 msc bierze Propranolol.Czy ten lek ma wpływ na jego rozwój? Czy mogą się z tym wiązać jakieś zaburzenia innych organów? Od kilku dni rozpoczełam brać Propranolol na drżenia i zaczela mnie po tych tabletkach kuć przy sercu. Nie wiem co zroboć - czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 107

.. ...organizmie. pisze tylko ze mam wydłużone płatki zastawki mitralnej i wiotka przegroda miedzykomorowa bez istotnego przecieku ,nie mam zielonego pojęcia o co chodzi ale poczytam na innym forum o tym, życze Wam spokojnej nocy i Kasiopeju nie dzwigaj za duzo! Witajcie.Sorki ,że tak..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...lipcu stwierdzili zespół wydłużonego QT. Co dwa dni ląduję na izbie przyjęć w celu doładowania potasu. Lekarze nie są w stanie wybadać dlaczego ten potas ucieka. Byłam u nefrologa, nefrolog odesłał do endokrynologa, ten do kardiologa. I tak w kółko. Bardzo proszę o poradę i pomoc. Witam..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...mamy po ojcu zespół wydłużonego Qt. Moja najstarsza siostra ( 25 ) miewała ataki, wyglądały one tak: robiła się cała sztywna, palce, nogi itd oraz gałki oczne szły w górę. Teraz urodziła synka, u którego także wykryto coś nie tak z sercem. Ale lekarze mówią, że u małego dziecka może się..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...ostatni raz.Holter wykazał wydłużone qtc.Nie bardzo wiem co to znaczy prosiła bym o podpowiedz .Dr. mi powiedziała,że dużo dzieci trafia do nich z pierwszym częstoskurczem i na tym koniec .Czy rzeczywiście tak może być? Chciałam poprawić przedostatnie zdanie.Zabrzmiało żle nawet bardzo..

Zespół wydłużonego QT - jaka przyczyna?

.. siemka : ) od kilku lat mam wydluzone ... qt wiem napewno nie jest to dziedziczne bo nikt tego umnie nie ma :P mozna powiedziec ze mam to od operacij / zabiek miał miec 3 godz ale byl 7 ... / ale lekarze sie zemna kluca ze to nie od narkozy ktora mi byla podawa podczas operacij wiec juz sam nie wiem ....

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...jest u mnie znacznie wydłużoiny co jest równie złe jak zaburzenia. Też się bałam wychodzić z domu. Ale przecież trzeba jakoś żyć kurcze nie można SIĘ PODDAWAĆ!! Gdy się naprawdę bałam że serce przestanie mi bić mój kolega dał mi film Sekret obejrzałam go i tak do mnie trafił że zmieniłam..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...odcinek qt nie jest wydłużony, skurcze dodatkowe nie są r na t ( to ocenia lekarz ) i nie jest ich bardzo dużo, tak jak pisałem wcześnie. Poziom potasu i magnezu w normie, tarczyca zdrowa, to naprawdę nie ma się czym martwić. Wiemy, że wywiad jest nerwicowy, wtedy zabieramy się za..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...dotyczy to pacjentów z wydłużonym czasem QT ( L - QT, long QT syndrome ) [21–23], zespołem Wolffa - Parkinsona - White’a ( WPW ), zespołem Lowna - - Ganonga - Levine’a ( LGL ), wrodzonym blokiem przedsionkowo - komorowym ( A - V, atrioventricular ), rzadko..

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...których należą: zespół wydłużonego QT, zespół Brugadów, katecholaminozależny różnokształtny częstoskurcz komorowy, idiopatyczny częstoskurcz komorowy. Istnieje wiele innych przyczyn, wśród których ważne są choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia hormonalne, metaboliczne i elektrolitowe...

Wzrost ciśnienia po augmentinie (amoksiklav)

.. ...zapisie ekg,prawie zero potasu ale przezyłam i mam wszczepiony ICD ( gdyby miała się sytuacja powtórzyć )Teraz mam długą listę leków które muszę unikać i tobie radzę unikać tego antybiotyku.Pozdrawiam..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...zastawki mitralnej znacznie wydłużony i wykazuje cechy wypadania. Proszę o pomoc, bo nie wiem co to znaczy. Czy to jest zespół Barlowa? i w jaki sposób się to leczy? Czy są jakieś przeciwskazania w zajściu w ciąże czy nie? ja nie wiem gdzie szukać tych odpowiedzi, a pani doktor..

Nabyte LQTS

.. ...Czy można mieć syndrom wydłużonego QT ( LQTS ), ale nie wrodzonego a nabytego w wyniku przyjmowania leków ( a jest ich całe mnóstwo )i NIE MIEĆ ŻADNYCH OBJAWÓW typowych dla wydłuzonego QT, czyli utrat przytomności, omdleń itd. itp? Błagam pomóżcie, bo nie..

Wydłużone QT a brak objawów LQTS

.. ...zezwolić na czynne uprawianie sportu ze względu na wydłużone QT. Czy imipramima mogła spowodować wydłużenie QT? Jeśli tak, to kiedy QTc powróci do normy? Nie bierze imipraminy od miesiąca. Proszę o pomoc...

podwyższone załamki T

.. ...zalamek T. Dodatkowo wydłużony , ujemny załamek S w odprowadzeniach przedsercowych V1,2,3,5,6. Co to oznacza? Moj asystent od fizjologii powiedzial ze to blok pęczka Hissa, ale jak dla mnie objawy bardziej przypominają hiperkaliemie. Czy moje przypuszczenia są prawidłowe? Jeśli nie to..

Wydłużone QT

.. ...sama wogóle! Ja też mam wydłużone QT i wypadanie płatka mitralnego. Dowiedziałam się o tym będąc dzieckiem. Nie biorę żadnych leków ( chociaż powinnam ), nie mam w zasadzie żadnych objawów. Czasami w sytuacjach stresowych czuje kłujący ból w sercu. Witaj Weroniko, przykro mi czytac o..

Pauzy, bloki, wydłużony QT

.. Trzy miesiące temu się zaczęło. Słabnięcie, słabnięcie, zawroty głowy, mroczki przed oczami,potem tachykardia. Na Ekg tylko dodatkowe skurcze, a w holterze epizody bloku AV II st - 1,6 sek, przedłużony QTc. Potem zaczęło ustępować - coraz lepiej się czuję. Nikt mi nie powiedział co to było - jest?, czym..

Wydłużona aorta

.. ...Lekarz stwierdził u mnie wydłużoną aortę i powiedział OJ NIEDOBRZE.nic więcej sie nie dowiedziałam tylko musimy zrobić badania.ta wydłużona aorta wyszła przez przypadek gdy robiłam rtg płuc.czy ktos wie co to ta WYDŁUŻONA AORTA I CZYM TO GROZI Mi też tak wyszło na badaniu ale jeszcze nie..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...płatek przedni nieco wydłużony, nadmiernie wiotki o podwyższonej echogeniczności, uginający się do LP z cechami niewielkiego wypadania. fala.E 76 cm/s fala.A 46 cm/s PG.max mm Hg PG mean: mm Hg, PHT ms MVA cm do kwadratu ( z PHT )MI - I st. aortalna:morfologia, funkce, przepływy..

Ramipril

.. ...okres półtrwania jest wydłużony. amlodipin spowodowal u mnie zaburzenia rytmu serca ostre bole w klatce piersiowej oraz dusznosci to trucizna Panie Bogdanie, a ja przyjmuję Ramipril o nazwie VIVACE. Brałem Tritace ale poprosiłem w aptece o tańszy odpowiednik i dostałemwłaśnie ten lek. Po..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...powinni go brać ludzie z wydłużonym APTT, czyli z tendencją do dłuższych krwawień - proszę przeczytać gdzieś o powikłaniach spożywania preparatów z żeń - szenia! takie ziółka wcale nie są zdrowe a co do Sintromu [acenokumarolu] to nie powinien zwiększać APTT tylko INR, bo nie działa na..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...przepływ skurczowy. Wydłużone płatki obu ujść a - v z widocznym ugięciem w czasie skurczu. MI - ślad. TI 2 cm do RA. Wymiary serca i osierdzie prawidłowe. W czasie badania zanotowano pobudzenia przedwczesne. Mam 17 lat, 166 wzrostu i 59 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź. z holtera wynika,..

Pytanie do Piotra, dostałam zatrzymania krążenia

.. ...ICD.Jeszcze dodam że miałam wydłużone QTa lekarz powiedział że taki przypadek zdarza się 1 na milion i ja byłam tym nieszczęśliwym milionem .Po tym wszystkim fizycznie czuję się super ale psychicznie to dno.Pozdrawiam. mam pytanie czy arymia może wystąpić tylko od narkotyków, alkocholu,..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...wszystko w normie poza wydłużonym płatkiem mitralnym co podobno jest normalne u osób z płaską klatką piersiową. zrobiłam także holter, wyniki beda jutro lecz obawiam sie skuteczności badania ponieważ gdy miałam zalożony holter nic mi sie nie dzialo, żadnych kołatan, nic! moja lekarka..

Nerwica w ciąży - Str. 123

.. ...bo relanium to lek o wydłużonym działaniu,estazolam działa od razu i to jest niestety niedobrze. Leki o krótkim działaniu szybciej uzależniają. Cześć lina. Ja też zyję chwilą i aby do wieczora. Niestety nie zawsze noc przynosi ukojenie... Dziewczyny jak dziala relanium? bierze ktoras?..

EKG a lek uspokajający

.. ...( * przeponowe * ) z wydłużoną fazą wydechu również z reguły pozwala obniżyć tętno. W grę wchodzą oczywiście także preparaty ziołowe i łagodne leki uspokajające ( hydroxizina ), które w rozsądnych dawkach z pewnością nie spowodują jakichś osobliwości w zapisie EKG. P.S. Może warto zrobić..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy..

Wydłużony odstęp PQ

.. ...Mam pytanie na temat wydłużonego odstępu PQ. Otóż, cierpię na samoistne nadciśnienie tętnicze, tachykardie ( ok. 60 bpm ) i właśnie wydłużone PQ. Po kontroli w szpitalu lekarze przepisali mi Accupro, na nadciśnienie, po leku ciśnienie mam w normie, ale nadal mam podwyższone tetno. Beta -..

Serce lewokomorowe i wydłużona aorta

.. Co to oznacza?? Czy choruje Pani na nadciśnienie tętnicze,o ile tak może ,to świadczyć o przeciążeni serca.Wydłużenie aorty nie świadczy,że dzieje się coś złego,często tak..

Zespół wydłużonego QT a nerwica

.. Szukam kontaktu z osobami z syndromem QT. Chcialabym sie dowiedziec, czym to się u Was objawia, czy przymujecie jakieś leki, czy wystarczaja raczej preparaty magnezu? U mnie ten syndrom to jakaś dziwna sprawa... Przed laty zachorowal nagle moj brat. Mial ataki przypominajace epilepsje. Bardzo dlugo lezal w..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 69

.. ...moje... Dziewczynki na ten wydłużony weekend każdej z osobna życzę wiele uśmiechu i żeby uczucie szczęścia choć na trochę zagościło w waszych serduszkach: ) i pamiętajmy , że ....... * Szczęście to ta chwila co trwa Niepewna swojej urody To zieleń drzew, to dzieci śmiech Słońca zachody..

Problemy z sercem i drętwienie rąk z plamami

.. ...załamek T w V1 czas QTc wydłużony doktor kazala mi zrobic USG serca i wyszło tak: [URL=http://img110.imageshack.us/my.php?image=dsc01749mj0.jpg][IMG]http://img110.imageshack.us/img110/4766/dsc01749mj0.th.jpg[/IMG][/URL] teraz po 22 dniach mi już przeszło kolotanie,chociaż jak sie kładę..

Wydłużona i poszerzona aorta - 63lata

.. ...lata i wykryto u mnie wydłużoną i poszerzoną aortę. Bolą mnie żebra w okolicach pod sercem i czasem mam ataki duszności, a także biorę leki na nadciśnienie tętnicze. Co w moim przypadku oznacza wydłużona i poszerzona aorta? na co mam uważać? Proszę poszukać postów na tym forum o..

Aorta miernie wydłużona, sylwetka serca bez zmian - RTG płuc

.. Witam, w zdjęciu RTG klatki piersiowej mam własnie taki opis - pola płucne bez zmian, aorta miernie wydłuzona, sylwetka serca prawidłowa. Nie mam pojęcia co to oznacza, nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem - mam niskie, mam 39 lat, nie wiem czy to..

Różnica między niedomykalnością, a prolapsem zastawki mitralnej.

.. ...zastawki mitralnej, płatek wydłużony w odcinku dystalnym zmieniony myksomatycznie. Niedomykalność zastawki mitralnej niewielkiego stopnia itd. Interesuje mnie tu czym różni się ten prolaps od niedomykalności.. Do tego dowiedziałam się że mam zespół Barlowa. Chciałabym się dowiedzieć o..

Witam

.. ...75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta wydłużona o krętym przebiegu,szersza w łuku ze zwapnieniem w nim.Z góry dziękuję..

Zespół wydłużonego QT

.. ...zastawki mitralnej, zespół wydłużonego QT ( wrodzony ), a do tego otwór pomiędzy komorami serca ( miałam wtedy 15 - 16 lat, teraz 20 ). Na dwa lata przerwalam leczenie, bo twierdzilam, że nie czuję już nic niepokojącego. Wcześniej miewałam bóle w okolicach serca. Miałam wrażenie, że ktoś..

Duszności po by passach

.. ...powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty? mała ilość płynu ? prawy kąt p - ż..

Kardiowerter-defibrylator

.. ...jest tam mama chłopca z wydłużonym qt, dziecko ma też wszczepiony kardiowerter i jest po zabiegu sympatektomii. Mama dziecka bardzo chce nawiązać z Tobą kontakt, obecnie przebywa w szpitalu i na chwilę obecną nie ma dostępu do Internetu. Blizna już się zagoiła, krwiak który pojawił się..