Wydolność fizyczna

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...bóle wieńcowe, spadek wydolności fizycznej, komorowe zaburzenia rytmu ( mogą prowadzić do migotania komór, zaburzenia równowagi, omdlenia. Zwężenie nadzastawkowe w większości przypadków występuje w zespole Williamsa. Izolowane zwężenie nadzastawkowe jest niezwykle rzadkie. Na zespół..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wpływ na zwiększenie wydolności fizycznej i sprawności pacjenta po zawale serca. Pacjenci po zawale serca powinni 4 - 6 razy w tygodniu wykonywać co najmniej 30 minutowy wysiłek fizyczny. Bardzo istotny jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Należy pamiętać aby unikać ćwiczeń siłowych,..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...pacjenta; obiektywna ocena wydolności fizycznej pacjenta. Test wysiłkowy jest badaniem prowokującym serce do większej pracy dlatego podczas jego wykonywania mogą pojawić się: bóle w klatce piersiowej, uczucie duszności; zawroty głowy. Jeżeli podczas badania poczujesz ból w klatce, brak..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...wpływa na polepszenie wydolności fizycznej serca. Jednak w przypadku długotrwałego nadmiernego wysiłku fizycznego może dojść do niekorzystnych zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w..

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...przekłada się na poprawę wydolności fizycznej i poprawę jakości życia. Etap ten trwa 4 - 12 tygodni. Trzecia część KRK polega na wdrażaniu nowych nawyków dotyczących stylu życia, sposobu żywienia i aktywności fizycznej. Celem tego etapu jest podtrzymanie efektów leczenia oraz..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...kijkami, który ma zwiększać wydolność fizyczną, pozytywnie wpływać na parametry fizjologiczne, minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...istotnych zmian ST - T. Wydolność fizyczna dobra ( 10 METS ). Bardzo prosiłbym o kilka słów co to za blok i czy jest możliwe, żeby wcześniejsze badania nie wychwyciły zaburzeń komorowych. Czy to możliw, że stan serca pogarsza się ? Może panikuję, ale nikt mi nic nie powiedział, a to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...anabolizm, zwiększa wydolność i wytrzymałość. - Poprawia nastrój, wpływa pozytywnie na poprawę pamięci. Podsumowując, Rhodiola rosea może pomóc w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz sił witalnych do sędziwych lat. CF Europe Opracowano na podstawie: Prof. Valeria..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...że mam bardzo dobra wydolność fizyczną. Podczas testu nie czułem bólu chociaż zgłaszałem lekarzowi, że jestem jakiś taki rozpalony, a on na to że nic nie widzi. Echo serca bez zmian z przed 2 lat. Kazał mi zapomnieć o sercu i poweidziła że nie widzi jakiś przeciwskazań do aktywności..

Chelatacja - Str. 14

.. ...zwiększyła się moja wydolność fizyczna /jestem grubasem/ i umysłowa. Może to autosugestia przejechać samochodem z Zakopanego do Gdyni i nie być zmęczonym.Jeszcze niedawno było to nieosiągalne /nocleg w drodze/ .Teraz będę podtrzymywał wlewy raz - dwa razy w miesiącu.I jeszcze jedno nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...większych kłopotów z wydolnością fizyczną. Fakt na pewno nie biegam i nie uprawiam sportu, ale chodzę i mam się nieźle. Lekarzy omijam, no chyba, że muszę pójść sobie na odział R, żeby mi kardiowersję zrobili jak złapie mnie trzepotanie przedsionków. W tej chorobie tak jest, że czasem..

Dodatkowe skurcze - Str. 276

.. ...obniżał mi ciśnienie i wydolność fizyczną, w Allenorcie kazali odstawić i jak ręką odjął wszystko wróciło do normy. Pół tabletki Duńczyka to jest PAN PIKUŚ. A jeszcze fajniejszy pikuś jak się kupi 3 opakowania Polfenonu na receptę to płaci się chyba z 3,50 zł ; ), bo to jest jakoś od 60..

Dwupłatkowa zastawka aortalna a alkohol

.. ...ale jeszcze mam dobrą wydolność fizyczną i ciśnienie ( ciśnienie mam dobre jak astronauta - 135/80 ). W tym roku chodziłem po górach. Wlazłem na Śnieżkę,a potem z papcia do Karpacza. Poza tym mam tętniaka aorty - jest podejrzenie rozwarstwienia, choć echo przezprzełykowe tego nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...ba, nawet bardzo dobrą wydolność fizyczną, lekarz po próbie wysiłkowej stwierdził - tylko uprawiać csport i to wyczynowo. Z medycyną mam na codzień do cynienia, jestem mgr farmacji i może trochę za dużo wiem. Dokuczają mi bóle w klatce piersiowej, i związany z tym niepokój, panika, że..

Therm Line II a zastawka mechaniczna

.. ...redukcji tłuszczu, poprawia wydolność L - tyrozyna wpływa na poprawę samopoczucia, wytrzymałości fizycznej, przeciwdziała atakom głodu i zmienności nastrojów towarzyszącym kuracjom odchudzającym ZASTOSOWANIE Preparat polecany osobom dorosłym, otyłym i aktywnym fizycznie, jako środek..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...żyłem bardzo aktywnie. Wydolność fizyczna b.dobra w zeszłym sezonie potrafiłem bez problemów przejechać na rowerze 50km w szybkim tempie. Nie mam duszności, nigdy nie zemdlałem. Przeszkadza mi natomiast szum w uszach, oraz występujące czasami mroczki przed oczami. Już od kilku kontroli..

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...istotnich zmian ST - T, wydolność fizyczna dobra ( 10 METS ) miałem VE ( /min ): Pre - test: 6 Supine: 6 Standing: 5 Hyperv: 6 Exrecise 1: 1 Ex. 2: 0 Ex. 3: 1 Ex. 4: 0 Peak Ex.: 0 Recovery: 5 No i niestety poza wręczeniem mi kartki z wynikami nikt mi nic nie powiedział. Norma w służbie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...ablacji.! Jak wyglada Twoja wydolność fizyczna i jak często masz migotki, jakie jest ich nasilenie ?Pozdrawiam i trzymam kciuki , żeby było coraz lepiej z każdym dniem! Do Markobe! Odpowiadam na Twoje pytania : Moja wydolność fizyczna jest zupełnie dobra, ale kilka godzin po wysiłku..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 62

.. ...spada wydolność i do końca życia trzeba brać leki rozrzedzające. Mój ojciec żył tak 30 lat i nawet ciężko pracował fizycznie. Serce po latach się przystosowało choć było bardzo powiększone. Pozdrawiam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 4

.. ...serce pozwala na wiecej. wydolnosc fizyczna jest wieksza.. mam mala depresyjke i dlatego napisalem... najgorsze jest to ze z ta choroba musze zyc sam. praktycznie nikt nie wie na czym ona polega i co to jest. pozostaje przeszczep pluco - serca ale to ostatecznosc a w naszym cudownym i..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...wiedzą sami kiedy moja wydolność fizyczna się * wyczerpię * .Narazie jest bardzo dobrze,choruję 5lat biorę te leki,jeżdzę autem, chodzę w szpilkach : ) nie wyróżniam się od innych.Mam swoję sprawdzone metody: jak się zmęcze to wyciągam telefon i udaję,że piszę sms albo,że dzwonię( * 200..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1201

.. ...ciała lepsza kondycja, wydolność, wytrzymałość a i ładniejszy wygląd tzw. sylwetka fit. Mógłbym tu pisać długo na temat dobrego wpływu aktywności fizycznej ale przecież wiemy o co chodzi. Pozdrawiam. Witam moje żuczki: ) U mnie jak narazie humor ok: ) w środę wieczorem wpadłam na szalony..

Słaba wydolność serca

.. ...najprawdopodobniej slaba wydolnosc serca. Chodze na silownie od 2 lat, biegam na biezni 3 razy togodniowo z predkoscia 10.4km/h po 15 min od roku. Uwielbiam grać w pilkę ale niestety mam taki dziwny problem, ze mimo duzego wysilku fizycznego ktory wkladam ćwicząc kondycje nie widzę..

Dziwne skurcze w klatce - przełyk albo serce?

.. ...nadwagi. Jeśli chodzi o wydolność organizmu to nie mam z tym żadnych problemów. Mój organizm bez problemu znosi wiekszy wysiłek fizyczny, jak np długie dystanse na rowerze, wyjście po schodach nawet na 10 piętro nie stanowi w sumie prawie żadnego wysiłku dla mnie, wystarczy ze wezmę po..

Amfetamina w dużej ilości i proboblemy z sercem

.. ...) i troszkę słabsza wydolność fizyczna co to może znaczyć?Cy coś mogło się wydarzyć strasznie nie korzystnego w sercu? przed użyciem amfetaminy też miałem problemy z sercem ale po zrobieniu Echo serca i ekg przeszło mi ( badania dobre wyszły ) * ( Przed tą chemią co wziąłem ) i dlatego..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...możlwości pod względem wydolności fizycznej są niższe niż przed zawałem. Natomiast komfort w spoczynku już odczuwałem na drugi dzień po zawale i zabiegu - otrzymywałem m.in. bisocard ( teraz 5mg /dobę ) i moje tętno jest w granicach normy zwykle 65 - 70/min a w nocy czasem spada do 46 -..

Bardzo szybkie tetno - Str. 2

.. ...nie pogarszaja Twojej wydolnosci fizycznej, to gdy wychodzisz mógłbyś trochę podbiegać w drodze do szkoły. Przy bieganiu puls wzrasta w sposób naturalny więc taki podwyższony puls nie powinien cię wtedy dodatkowo stresować. Chyba że jednak jest trochę inaczej i te ataki jednak utrudniają..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...choć nadal mam dobrą wydolność fizyczną. Nawet teraz poszedł bym z buta na Giewont i z powrotem. W tym roku jednak idę już na operację ( boję się, że mi tętniak pęknie ). Poza tym jak komora osiągnie ponad 75mm, to nawet jak wymienisz zastawkę, to serce już nie wróci do normy. Mam już..

Wymieniona zastawka mitralna a sport ?

.. ...antykoagulanty etc. Ale aspekty wydolnościowo sportowe ? Może Ktos z Was ma jakieś osobiste doświadczenia lub wiarygodne informacje o aktywnosci fizycznej po zabiegu ? Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję. K Aktywność fizyczna po zabiegu jest wskazana,jednak należy odczekać jakiś..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...dni odpoczynku. Swoją wydolność fizyczną określiłbym na 10 - 15% tego co miałem dwa, trzy miesiące temu. Jakie badanie może wykazać przebyty zawał, tudzież czego szukać jeszcze jako przyczyny tego stanu? w trakcie szybkiego marszu ok 15 - 20min cisnienie 180/95/ tetno 112 po odpoczynku 5..