Wydolność serca

Niewydolność serca

.. Niewydolność serca ( niewydolność krążenia, Insufficiaentia cordis ( circulatoriae ) ) jest to zespół objawów spowodowanych uszkodzeniem mięśnia sercowego. O niewydolności mówimy gdy pojemność minutowa serca i ciśnienie tętnicze nie wystarczają do pokrycia aktualnych potrzeb metabolicznych ustroju...

Trzepotanie przedsionków

.. ...stosowane są leki, które poprawiają wydolność serca oraz podtrzymują prawidłowy rytm serca po umiarowieniu. W określonych sytuacjach jedną metodą skutecznego leczenia może być wszczepienie stymulatora serca...

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wpływ na zwiększenie wydolności fizycznej i sprawności pacjenta po zawale serca. Pacjenci po zawale serca powinni 4 - 6 razy w tygodniu wykonywać co najmniej 30 minutowy wysiłek fizyczny. Bardzo istotny jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Należy pamiętać aby unikać ćwiczeń siłowych,..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...wpływa na polepszenie wydolności fizycznej serca. Jednak w przypadku długotrwałego nadmiernego wysiłku fizycznego może dojść do niekorzystnych zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej grupy obniżają ciśnienie poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych oraz poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron. Dodatkowo powodują cofanie się niepożądanych zmian w mięśniu sercowym, wywołanych nadciśnieniem..

Frakcja wyrzutowa

.. ...transplantacji serca. Niewydolność serca. Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią czy chorobą niedokrwienną serca. Niewydolność może też być stanem nagłym, na przykład w ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...należy pomyśleć o niewydolności serca. W przebiegu przewlekłej niewydolności lewej komory serca znacznie spada wydolność wysiłkowa organizmu. Innym kardiologicznym stanem manifestującym się ciągłym zmęczeniem może być zapalenie mięśnia sercowego, na przykład w przebiegu lekceważonej..

Niedotlenienie serca

.. ...wiąże się głównie z wydolnością naczyń wieńcowych serca. Są to naczynia tętnicze odchodzące od aorty zaraz za zastawką tętniczą lewą. Napełniają się w czasie rozkurczu serca. Niedotlenienie wynikające z niedokrwienia mięśnia sercowego związane może być z: zmianami miażdżycowymi naczyń..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...sercowego, co poprawia ogólną wydolność okładu sercowo - naczyniowego. Perindopryl jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Podawany razem z diuretykiem zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów serca i udarów mózgu. Preparaty zawierające perindopryl dostępne w..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...spoczynku, do oceny wydolności wysiłkowej u chorych z rozpoznaną choroba wieńcową, po zawale serca oraz po leczenie reperfuzyjnym ( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...jego rozkurczową niewydolnością. Na skutek zmian chorobowych toczących się nie w samych kardiomiocytach, ale w przestrzenie pozakomórkowej, upośledzona jest relaksacja komór serca ( zwykle lewej ). Mięśniówka ścian jest prawidłowej grubości, objętość komór serca również nie odbiega od..

Perfuzja narządowa

.. ...rzutu minutowego serca. Wydolność serca jako pompy oraz adekwatna odpowiedź na mechanizmy regulujące jego prace jest konieczna dla zapewnienie adekwatnego ukrwienia każdego z narządów naszego organizmu. Parametry hemodynamiczne mające bezpośredni wpływ na perfuzję narządową to przede..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...krążenia ( lewokomorowa niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy najczęściej obniżenie odcinka ST. W obrazie ECHO lekarz może stwierdzić hipokinezę niedokrwionego fragmentu mięśnia sercowego. Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...przekłada się na wzrost jego wydolności mierzonej jednym z parametrów hemodynamicznych - frakcją wyrzutową serca ( EF ). Dodatkowym działaniem digoksyny jest zwolnienie rytmu serca ( poprzez pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką..

Milrynon (Corotrope)

.. ...sprawia, że wzrasta wydolność pracy mięśnia sercowego. Co ciekawe, wzrost siły skurczu uzyskany poprzez blokadę fosfodiesterazy, nie wiąże się z zwiększeniem zapotrzebowania serca na tlen. Serca pracuje więc wydajniej i, kolokwialnie rzecz ujmując, nie męczy się przy tym bardziej...

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...kijkami, który ma zwiększać wydolność fizyczną, pozytywnie wpływać na parametry fizjologiczne, minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...istotnych zmian ST - T. Wydolność fizyczna dobra ( 10 METS ). Bardzo prosiłbym o kilka słów co to za blok i czy jest możliwe, żeby wcześniejsze badania nie wychwyciły zaburzeń komorowych. Czy to możliw, że stan serca pogarsza się ? Może panikuję, ale nikt mi nic nie powiedział, a to..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...się rzadko. Poza tym wydolność. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi na tym forum. Przyznam, że jeśli się widzi, że człowiek nie jest sam z problemem a patrząc po ilości osób aktywnych jest to dość częste zjawisko, wówczas jakoś to wszystko powszednieje i łatwiej się znosi. Witam! Od..

Echo serca - Str. 36

.. ...czy powinienem bardziej uwazac np nie uprawiac ekstremalnych sportow? I czy to powinno zostac leczone? Lekarz nic o tym wyniku nie mowil, ale dla pewnosci wolalbym sie dokladnie dowiedziec. Pozdrawiam..

Echo serca - Str. 47

.. ...jak lewą. Na szczęście wydolność jest ok! a ile Ci wyszło tego cisnienia??? ja na tę chwilę tez nie mam objawów, ani zmian w jamach serca, no, ale to się moze zmienic i to szybko, heheh.podobno.cóż. Nie wpisali mi na wyniku echa. Ale niedomykalność mam wpisana śladową ( poprzednio I st...

Echo serca - Str. 55

.. ...leki i nic wiecej a na wsi nie ma mozliwości lekarza rodzinnego zmienić a jaką masz dokąłdnie arytmię? Ale przecież pwoinni Ci coś na tą wydolnośc serca ac - jedz moze do jakiegoś kardiologa do miasta.....

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...że mam bardzo dobra wydolność fizyczną. Podczas testu nie czułem bólu chociaż zgłaszałem lekarzowi, że jestem jakiś taki rozpalony, a on na to że nic nie widzi. Echo serca bez zmian z przed 2 lat. Kazał mi zapomnieć o sercu i poweidziła że nie widzi jakiś przeciwskazań do aktywności..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...komory, wynik świadczy o wydolności mięśnia sercowego. U zdrowego człowieka frakcja wyrzutowe lewej komory powinna przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy spadek EF poniżej 45 - 50%. Frakcja wyrzutowa poniżej 20% jest jednym ze wskazań do transplantacji serca. * Pozdrawiam. Do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...brzmiała jak wyrok. Nie wydolność Serca IV * , Kardiomiopatia Roztrzeniowa, Niedomykalność Zastawki Mitralnej III * , EF 10 % FS 5 %. To był szook !! Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie, mówili rodzicom że teraz wszystko w rękach Boga, podali leki, które skonsultowali z CZD w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...nie mogę odczytać.Niewydolność serca II st. w/g NYHA.Mam wszczepiony w 2005r. stymulator DDDR. Cukrzyca II typu leczona insuliną,polineuropatia i retinopatia diabeyica.Czuję się zależnie od pogody,ale ogólnie słabo.Cały mój wysiłek to spacer z pieskiem po osiedlu,ewentualnie małe..

Wpływ koenzymu Q-10 na serce

.. ...korzystnym wpływie na poprawę wydolności serca oraz na poprawę przewodnictwa elektrycznego w sercu. Czy brał to może ktoś? W jakich chorobach ? pozdr Mam arytmię serca i w okresach gdy brałam koenzym Q10 było mniej zaburzeń. Z tym, że dopiero po dłuższym czasie od rozpoczęcia zażywania...

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...?...kardiomiopatia rozstrzeniowa z wydolnoscia obnizona do 15% i powiekrzona lewa komora oczywiscie beta blokery itd .norma zadnych zmian przez prawie 4 lata nikt mi nic nie mowi zaden lekarz co moge czego nie moge mam tego dosyc mam dola od czterech lat .dwa miesiace temu zalozyli mi..

RBBB - blok prawej odnogo pęczka Hisa

.. ...sposob wplywa to na wydolnosc serca? Poza tym stwierdzono u mnie nerwice. Mam bole w klatce piersiowej, uczucie dlawienia. Echo serca nie wykazalo zadnych istotnych zmian w sercu, wiec jestem spokojny. Najgorsze sa te dolegliwosci, ktore wydaja sie potegowac, gdy pojawia sie jakas..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...mogło pogorszyć stan wydolności serca? Czy powinienem prowadzić jakiś szczególnie oszczędny tryb życia? Proszę o pomoc. Dodam do tego, że mam 31 lat. Zdarzało mi się, że po dość długim bardzo intensywnym wysiłku czułem się zmęczony nawet przez kilka dni i odczuwałem niewielki ucisk w..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...Hisa związane są z niewydolnościami serca i trzeba przeprowadzić dodatkowe badania po zakończeniu okresu dojrzewania ( tak było w moim przypadku - lekarze uznali, że po tym okresie może wszystko wrócić do normy ). Faktycznie po okresie dojrzewania częstoskurcze napadowe zdarzają się..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...nadciśnieniowa w okresie niewydolności serca ?? Witam mam Kardiomiopatie przerostową z zawężaniem czekam na operacje która ma polegać na wycięciu tego przerostu czy ktoś miał cos podobnego niech powie mi jak przebiega taka operacja i czy długo trwa rekowalecencja po takiej operacji mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...badanie oceniające również wydolność serca. Wadami podobno lekarze nazywają wszelkie nieprawidłowości w budowie serca. Arytmia jest chyba raczej chorobą serca. Ewa: dzięki za miłe słowa. Na jednej z wizyt u lekarza usłyszałam * a co pani myśli to już ten wiek... * Mam nadzieję ze u..

Dodatkowe skurcze - Str. 120

.. ...Od 5 lat mam spadek wydolnosci,caly czas na tym samym poziomie - dlugie wysilki spoko,gwaltowne nietolerancja. Dodatkowe skurcze 4 lata spoko,ostatni rok ostrzej. Od wiosny czestsokurcze. Mialem echa,proby wysilkowe,proby wysilkowe z praca pluc polaczone,rezonans magn serca,stym..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...akcję serca ale z tą wydolnością to już raczej nie tak. Nie wiem jak Ty ale przy moich napadach które kiedyś miałem powyżej 150 uderzeń na minutę i za tym skokami ciśnienia to normowanie tętna do około ( średnio ) 70 to jest norma dla serca ( jakiś czas temu pisaliśmy sobie o tym )...

Powiększenie serca po zawale

.. ...komory swiadczy o niewydolnosci serca, pozdrowienia Jeśli chodzi o to powiększenie serca( lewej komory ) to w moim przypadku jest spowodowane wrodzoną wadą serca więc co to odpowiedzi BARBARY to nie do końca powiększone serce powodowane jest nie wydolnością, moje jest wydolne( tak..

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...to podstawa poprawy wydolności układu sercowo - naczyniowego. To zapewne spowodowało, że po tych 4 - ch latach wydolność mojego serca /podczas badania echa/ nie zmniejszyła się, a i EKG wysiłkowe nie jest złe, choć wykazuje pewne cechy niedokrwienia. Nie potrafię natomiast cokolwiek..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...wpływu na czynność oraz wydolność serca, jednak może wywoływać szmer. Skąd się to bierze? Nie wiadomo - płatki zastawek są zawieszone na takich strunach i czasami w życiu płodowym może powstać ich nieco więcej niż zwykle. Przepływ krwi wprawia taką strunę w drgania, dające tzw. szmer..

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...poprawia także moją wydolnośc oddechową. Pozdrawiam: - ) ja mam normalnie identyczne objawy i równiez bede miała operacje skoliozy .Z tym biciem serca byłam u lekarza i stwierdził ze mam nerwice ,strasznie sie stresuje i denerwuje :( a dodatkowo czesto boli mnie serce Ja generalnie sama..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...Poza tym w 30 tyg ciąży wydolność serca może spaść i jest to dla przyszłej mamy najcięższy okres w całej ciąży. Jeśli macie nieoperowaną wadę serca poważnie zastanówcie się nad ciążą, w czasie której w organiżmie przybywa dodatkowych 2 l krwi, które musi przepompować wasze serce. Mimo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...ba, nawet bardzo dobrą wydolność fizyczną, lekarz po próbie wysiłkowej stwierdził - tylko uprawiać csport i to wyczynowo. Z medycyną mam na codzień do cynienia, jestem mgr farmacji i może trochę za dużo wiem. Dokuczają mi bóle w klatce piersiowej, i związany z tym niepokój, panika, że..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...większa pojemność, lepsza wydolnośc itp. Do dziesiątego lekarza z kolei nie mam zamiaru iść bo każdy ma swoje teorie jeszcze się okaże że nie powinienem wstawać z wyra. Te gadania lekarzy potrafią człowieka wykończyć, dlatego chodze do jednego który ogarnia chyba jako jedyny tą cała..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 54

.. ...straciłem cała moją wydolność, kiedyś biegałem po 10km bez problemu a teraz czasami nie mogę przejść 10 m. Jestem cały rozpalonuy od środka i mam zimne ręce. Męcze się strasznie ucisk w głowie, że jak wstaje to czuje jak by mi coś miało tam peknąć i do tego zawroty. Moje ręce są zalane..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 111

.. ...Miokardiopatia w okresie wydolnosci krazenia. Zespol depresyjno - lekowy. Badania dodatkowe super: cholesterol zbilam bo mialam na granicy normy, teraz 117, Glukoza 87. W szpitalu ustawili mi dawke concor cor - u :1x2,5 Magnokal ( magnez i potas ) 2x1 Helicid( na nadkwasote ) na czczo wg..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...zdecydowane pogorszenie wydolności serca * . Została z powrotem przewieziona na oddział pooperacyjny, gdzie podają jej zwiększone dawki leków, dopamina, adrenalina, insulina, furosemid itd. ponadto wykonano balonikowanie, nie znam się dokładnie ma w nodze jakiś przewód który do tego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...ogranicza dość znacznie wydolność fizyczną, następują też z czasem zmiany strukturalne serca typu powiększenia komór i przedsionków. Natomiast chory po pewnym czasie nie czuje już migotania. Z tego co wiem robi się ablację również przy utrwalonym migotaniu, ale tylko wtedy kiedy serce..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...miało wpływu na stan i wydolność serca. Mam prawo tak sądzić tak jak osoby po ablacji wierzą ,że ona im doda zdrowia. Do zdrowej! Co Ci po innych narządach - choć w ich zdrowie szczerze wątpię jako, że w trakcie migotania cały organizm jest niedotleniony - skoro męczące się w migotkach..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...przyłączyła się równierz nie wydolność oddechowo krążeniowa miała moja mama.Lekarze w domu reanimowali ją ok 30 minut po czym zabrali ja do szpitala.Niestety to nic nie dało bo na Izbie Przyjęć ją stracili...Mam nadzieję,że twojej mamie się udało i wszystko jest w pożądku. Pozdrawiam Mój..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...,,chorował * na ciężką nie wydolność serca, znam ten ból jak się szuka pomocy dla swoich bliskich. Co zostało? Modlić się do Boga. Mam nadzieję, że twój Tato wyjdzie z tego, Pozdrów go od internautów z całej Polski, że życzymy Mu powrotu do zdrowia. Tak naprawdę po części jesteśmy sami..

Bardzo wysoki puls chwilowy do 245

.. ...mozna porownywac swojej wydolnowsci do innych. puls 245 !!! to przesada lekka, nie wolno doprowadzac sie do takiego stanu( max.190 )... jesli trenujesz duzo musisz zastosowac suplementacje magnezu i potasu..dobroczynne dzialanie na miesien sercowy( poczytaj na temat tych pierwiastkow ) i..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 4

.. ...serce pozwala na wiecej. wydolnosc fizyczna jest wieksza.. mam mala depresyjke i dlatego napisalem... najgorsze jest to ze z ta choroba musze zyc sam. praktycznie nikt nie wie na czym ona polega i co to jest. pozostaje przeszczep pluco - serca ale to ostatecznosc a w naszym cudownym i..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...Mam niską wysiłkową wydolność serca, obecnie bardzo szybko się męczę. Wyniki badań krwi mam w normie. Czy to badanie pozwoli ustalić przyczyny ? jeżeli przyczyna leży w mięsniu sercowym to tak, jeżeli w naczyniach krwionośnych to nie bo ich nie widzie, co najwyżej może dać pewne..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...się jdynie na wysoką wydolność całkowitą ( kondycję ) serca i daje informacje o jego wytrenowaniu. Nie daje jednak podstaw do wyciągania wniosków o istnieniu lub nie choroby niedokrwiennej. Drugi Pański post rodzi podejrzenia, że jest Pan jednym z tych kardiologów kręcących głowami. To..

Zawał pooperacyjny serca

.. ...bajpasów.Przed operacją wydolność serca wynosiła 30% , po opercji spadła do 20%.Całe jego cierpienie ,okazało się bez sensu.Operacje miał w Olsztynie , 7 dni po opercji leżał w stanie ciężkim na OJOM - ie.Mam ogromny żal do lekarzy , że nikt nie uprzedził go o tym ,iż ta operacja nie..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. ...pelnoscienna w zakresie segmentu koniuszkowego tylnego. - EF 36%; objetosc koncowoskurczowa 165ml. Bardzo prosze o interpetacje. W 2001 roku wydolnosc serca byla na poziomie 45%. Czy to duzy spadek? Pozdrawiam..

Mam dziwną przypadłość serca

.. ...miałem badania EKG i wydolnosciowe i nic złego nie wykazały. Problem mam jednak cały czas, np.: leze na plecach to mam wielki dyskomfort, czuje jakby cos mi w okolicach serca przeszkadzało, jakby miał zatkane cos. Taka jakby pustka, nie wiem. Musze połozyc sie na brzuchu zeby było..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...funkcjonuje po koronografi wydolnosc jego serca wynosi w niektorych odcinkach 15% ale zazywa leki bo nie ma innego wyjscia bo po konsultacji z kardiochirurgiem nie nadaje sie na bajpasy, Mam 45 lat ,jesienia mialem zawal serca ... straciłem prace ... i nadzieje ... pojawił sie..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...transplantacji serca. Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią czy chorobą niedokrwienną serca. Niewydolność może też być stanem nagłym, na przykład w ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...duszności i ograniczenia wydolności wysiłkowej. Zwężenie dużego stopnia prowadzi do niewydolności prawej komory i jeżeli wystepuje komunikacja międzyprzedsionkowa, do sinicy. Dzieki postepom w kardiologii inwazyjnej łagodne i umiarkowane zwężenie zastawki pnia płucnego nie wymaga obecnie..

Powiększone serce

.. ...zle bo niby wieksza wydolnosc ale z drugiej strony ... Witam.Ja choruje na serce i po wielu badaniach stwierdzono u mnie powiekszone serce,niedomykalnosc zastawki serca,arytmia i niedotleninie serca,a takze szmery.I czy ktoś moze mi powiedziec czy osoba chora na serce moze zajsc w ciaze..

Dieta dla osób z rozrusznikiem serca

.. ...operacja ma poprawić m. in wydolność mięśnia sercowego itp. A jesli nadal będzie się używać dużo cholesterolu itp to znowu pozatyka się odbudowane naczynia i kolejny zawał gotowy... Oczywiście pisząć o by - passach, mialam na mysli tez i rozrusznik: ). Chodzi tu o to, ze generalnie nie..

Słaba wydolność serca

.. ...najprawdopodobniej slaba wydolnosc serca. Chodze na silownie od 2 lat, biegam na biezni 3 razy togodniowo z predkoscia 10.4km/h po 15 min od roku. Uwielbiam grać w pilkę ale niestety mam taki dziwny problem, ze mimo duzego wysilku fizycznego ktory wkladam ćwicząc kondycje nie widzę..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...jego odstawienie stanem wydolności układu oddechowego, Witam, od lekarzy usłyszeliśmy, że encorton jest jedynym lekiem, który w tej chorobie jest podawany. Jednak jedni mówili, że spokojnie można go brać a drudzy, żeby raczej brać go jak najmniej albo wcale. Czy ten lek może mieć wpływ..

Zimne palce u prawej ręki

.. ...kilka możliwości : nie wydolność serca , lub problemy z krążeniem proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu on Ci powie co dalej. Mam podobvny problem - przy czym u mnie nie stało się to z dnia na dzień. Palce u obu rąk mi sinieją, potem stają się białe i w ogole nie mają czucia...

Pomiar ciśnienia i nierówne bicie serca

.. ...kolarstwo. Na badaniach wydolnosciowych nie wyszlo zadnych nieprawidlowosci. Prosze o pomoc! Mama mowi, ze to moze byc cos z zastawkami... dodam jeszcze, ze w ostatnim czasie bardzo pomalu spada mi tetno do spoczynkowego po interwalach... Gdy jade na tetnie 180 - 190, to powrot do tetna..

Omdlenia przy dłuższym staniu oraz problemy z krążeniem

.. ...przyczynę pogorszenia się wydolności i będziecie wiedziec co trzba dalej robić. * Na oko * albo przez internet to ktoś może głupotę palnąć, ty się tym zasugerujesz, a wyszystko odbije się na twoim zdrowiu. już raz miałam robione echo serca i to było 1,5 roku temu kiedy wykryli mi..

38% sprawne serce

.. ...badaniu mozna stwierdzic wydolnosc serca a tu pewno chodzi o frakcje wyrzutowa ja pisze Ola Dzięki dziewczyny, że mi odpisałyście, nie wiem oco chodzi z tą frakcją, ma zapalenie jeszcze od tego defibratora, w piątek za prześwietlenie płuc, we wrześniu jedzie do Akademii do Gdańska, bo to..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...? Rozchodzi się o niewydolność serca. ela, a masz moze wyniki ECHO serca? Tak,mam.Po operacji FE - 37% po jakiej operacji??oraz czy jestes pod scisła opieka kardiologa, bo masz niską frakcję wyrzutową. Jestem po baypasach - 4.Mam 2 Stenty,które zarosły - restenoza.Czekam na stent..

Betablokery - brać czy nie brać?

.. ...wiele szkod. Sadze, ze wydolnosc mojego serca jest prawidlowa, bo nie mecze sie szybko, nie mam zadyszek, nic mnie nie boli, nie kluje, itd... Ale nie jestem lekarzem, mowie co czuje. Tak, bylem dzis u lekarza i uslyszalem to czego sie spodziewalem. Otoz betablokery sa jak najbardziej..

Lek Ebivol

.. ...tętniczego, poprawienie wydolności serca, a także jest stosowany w leczeniu arytmii. Nie używaj tego ten lek może zabić... Bardzo dobry lek. Najnowszy beta - bloker 3 generacji. Odpowiednik NEBILETU 5mg x28 tylko w cenie ok. 20 pln !!! pozdrawiam Do Dr.dread.czy masz jakies konkretne..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...przerostem mięsnia sercowego. Wydolnośc serca jest znacznie zmniejszona z mała frakcja wyrzutowa. Etiologia choroby jest wieloczynnikowa i niezupełnie poznana. Przyczyny genetyczne odpowiadają za 30% przypadków. Kardiomopatię rozstrzeniowanalezy róznicować z : zespołem Blanda, whitea i..

Amfetamina w dużej ilości i proboblemy z sercem

.. ...) i troszkę słabsza wydolność fizyczna co to może znaczyć?Cy coś mogło się wydarzyć strasznie nie korzystnego w sercu? przed użyciem amfetaminy też miałem problemy z sercem ale po zrobieniu Echo serca i ekg przeszło mi ( badania dobre wyszły ) * ( Przed tą chemią co wziąłem ) i dlatego..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...chorobe serca, typu niewydolnosc? Co powiesz na te problemy z oddychaniem podczas wysilku? Boje sie bardzo o objawy niewydolnosci serca... ;( . Juz mam dosc palenia, ale jak tutaj sie wziac za sport :( . W tamtym roku jezdzilem jeszcze wyczynowo na motocyklu i gralem w koszykowke w..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...możlwości pod względem wydolności fizycznej są niższe niż przed zawałem. Natomiast komfort w spoczynku już odczuwałem na drugi dzień po zawale i zabiegu - otrzymywałem m.in. bisocard ( teraz 5mg /dobę ) i moje tętno jest w granicach normy zwykle 65 - 70/min a w nocy czasem spada do 46 -..

Bardzo szybkie tetno

.. ...oczywiście ograniczonej wydolności mięśnia sercowego - zmniejszona rakcja wyrzutowa. Tylko że to akurat nie ma związku bezpośredniego z pulsem który sobie REGULARNIE mierzyłem już parę lat PRZED ZAWAŁEM. Sportowcy mierzą sobie puls - choć są ludźmi w większości zdrowymi bez chorób serca...

Rozrost serca i siłownia

.. ...pewnym poziomie. Ponieważ zauważyłem przyrost mięśni ,wydolność i siłę organizmu oraz spadku ciśnienia krwi i tętna w spoczynku to czy serce/tętnice wieńcowe także sie powiększyły?Przy 176 cm mam 107kg...

Przestałem brać leki Bisocard 5 , Inhibace 5 i inne czy wrócić do leków

.. ...może to być początek niewydolności ?ale jakiej nie pamiętam!Czy po analizie EKG Lekarz może powiedzieć czy to wydolność czy niewydolność.Czyli jeśli miałem powiększenie lewej komory i upośledzenie relaksacj to te rzeczy teraz mi doszły ?! Pozdrawiam forum zdrówka jak to jakiej..

Bóle serca, problemy ze spaniem

.. ...nic, poza tym, że mam wydolność zawodowego sportowca a lekarz powiedział, że przy takim wysiłku gdyby coś było nie tak to bym już stracił przytomność. Jednakże ciągle mam te bóle, czasami nagle robi mi się gorąco i serce zaczyna bardzo mocno i szybko bić. Od jakichś dwóch tygodni pojawił..

Czy echo serca wykaże czy ktoś jest po zawale serca?

.. ...zawału ale lekarz robiący echo lub opisujący może się zorientować po wydolności serca ,ze coś jest nie tak.W innym miejscu pisałam ,ze ekg na 100% wykazuje przebyty zawał ale nie wyłapuje symptomów zawału...

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 19

.. ...organizmu pod kątem wydolności serca szczególnie , bo ja mam napadowe arytmie spowodowane nerwicą a teraz menopauzą i wierzę ,że to mi przejdzie. Nerwica jest chorobą , którą niestety nie da się wyleczyć ale można z nią żyć a i nawet,, zaprzyjażnić,,Na nerwicę się nie umiera. Moje..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 23

.. ...patologii , ,jaka jest wydolność serca a jak to badanie nic nie wykaże to i arytmia nie jest grożna. Holter plus echo serca to w/g mnie to są podstawowe badania serca i jeżeli jest wszystko w porządku to serduszko masz zdrowe. Hej! Sabciu, ja biorę miansec( mianseryna )już ponad dwa..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...żyjący w stresie polepsza wydolność organizmu wspomaga działanie antybiotyków ZNACZĄCO POLEPSZA DOTLENIENIE ORGANIZMU SZCZEGÓLNIE SERCA I MÓZGU. LASER ten nie ma skutków ubocznych żadnych ze względu na swoją moc. Występuje natomiast jedynie pare przeciwskazań a są one następujące: -..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. Mężczyzna, 34 lata, niepalący, czynny alpinista, praca w dużym stresie, w 2004/5 wyborna kondycja, z sukcesami w Himalajach, od tamtego czasu notuje stopniowy spadek formy ( mimo treningu ). 1. W czerwcu 2008 pojawił się obrzęk ( naczyniowo - ruchowy? ) w okolicy oczu i czoła. Przez minione 1,5 roku pojawiał..

Ból serca, duszności, uczucie zimna, zmęczenie.

.. ...lekarz mówi na temat wydolności serca? Ziółka pomogą jak umarłemu kadzidło. Tu trzeba konsultacji lekarza i badań a nie święconej wody, ziółek i innych pierduł z czasów średniowiecza. Mnie na senność pomogły multi - tabs omega 3 komplex, może właśnie brakuje Tobie kwasu omega 3? Ale..

Ciezko chory?

.. ...jest prosta: problemy wydolnosciowe i zbyt duzy wysiłek dla organizmu. Wydaje mi się,że powinienes zrezygnowac z siłowni,przynajmniej na jakiś czas. Wtedy zobaczysz czy podziałało. kardiolog stwierdziła : Wielkość jam serca w normie.Komora lewa o prawidlowej funkcji i..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...kłębuszków i spadek wydolności ), mikrokrążenie ( serce, mózg ), udary mózgu, pobrubienie ściany naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, uszkodzenie aorty ( rozwarstwienie aorty ). Dodatkowo ryzyko wzrasta, jeżeli w Twojej rodzinie ( rodzice, dziatkowie, wujostwo ) jest..

Blok prawej odnogi pęczka hisa

.. ...sercowego w okresie wydolności układu krążenia. 2. Wady wrodzone serca 3. Zaburzenia rytmu serca pochodzenia organicznego, potwierdzone badaniami elektrokardiograficznymi. Czy blok prawej odnogi pęczka hisa uznawany jest za: - chorobę serca ? - wadę wrodzoną serca ? - zaburzenie rytmu..

Nadciśnienie, napadowe- szybkie bicie serca, sterydy anaboliczne.

.. ...żadnych zmian w siłę wydolności itp. Proszę o wasze opinię. Dziękuję. . . Dodam, iż mam 184cm, 88kg, 24l. Aktualnie zmieniłem tryb życia, znowu sport bieganie, dieta na otrebach, kaszach dużo warzyw 4owoce dziennie, zero cukru zero wedlin herbata czerwoną woda mineralną bez gazu, w..

Zatrzymanie akcji serca

.. ...samodzielbie ma tez problemy z wydolnoscia krazeniowa ale nie wiem jak wyglada ogolem zapis RR , dopamina podwyższa cisnienie krwi wiec myśle ze bez tego byloby kolejne zatrzymanie . Gfdyby tata sie obudzil jego serce juz nie bedzie tak silne jak kiedys co do rokowan musisz porozmawiac z..

PROPRANOLOL WZF ( PROLAPS MITRALNY )

.. ...czynności serca, nasilenie wydolności serca, zjębienie głównie palców, uczucie oszołomienia,zmiany nastroju, omamy. Bardzo bym chciała aby ktoś kto się na tym zna pomógł mi z tym płatkiem ponieważ te bóle towarzyszą mi od szóstej klasy podstawówki. Wcześniejszy kardiolog u którego byłam..

Echo serca-proszę o interpretację - Str. 2

.. ...niedomykalność, jaka jest ogólna wydolność Twojego organizmu i pewnie od wielu innych czynników. Wydaje mi się, że samo echo to mało, trzeba by zrobić jakieś badania wysiłkowe i wtedy niech kardiolog to oceni. I jeszcze jedno: jeśli masz wadę organiczną zastawki czy czegokolwiek, to..