Wydolności serca

Niewydolność serca

.. ...łącznie. Przyczyny niewydolności serca. choroba wieńcowa ( niedokrwienna ); nadciśnienie tętnicze; wada zastawkowa; kardiomiopatia: rozstrzeniowa, przerostowa; infekcje obejmujące mięsień sercowy; inne. Objawy niewydolności serca. Najczęściej występującymi klinicznie objawami..

Trzepotanie przedsionków

.. ...stosowane są leki, które poprawiają wydolność serca oraz podtrzymują prawidłowy rytm serca po umiarowieniu. W określonych sytuacjach jedną metodą skutecznego leczenia może być wszczepienie stymulatora serca...

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wpływ na zwiększenie wydolności fizycznej i sprawności pacjenta po zawale serca. Pacjenci po zawale serca powinni 4 - 6 razy w tygodniu wykonywać co najmniej 30 minutowy wysiłek fizyczny. Bardzo istotny jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Należy pamiętać aby unikać ćwiczeń siłowych,..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...wpływa na polepszenie wydolności fizycznej serca. Jednak w przypadku długotrwałego nadmiernego wysiłku fizycznego może dojść do niekorzystnych zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej grupy obniżają ciśnienie poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych oraz poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron. Dodatkowo powodują cofanie się niepożądanych zmian w mięśniu sercowym, wywołanych nadciśnieniem..

Frakcja wyrzutowa

.. ...przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy spadek EF poniżej 45 - 50%. Frakcja wyrzutowa poniżej 20% jest jednym ze wskazań do transplantacji serca. Niewydolność serca. Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią czy chorobą niedokrwienną..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...należy pomyśleć o niewydolności serca. W przebiegu przewlekłej niewydolności lewej komory serca znacznie spada wydolność wysiłkowa organizmu. Innym kardiologicznym stanem manifestującym się ciągłym zmęczeniem może być zapalenie mięśnia sercowego, na przykład w przebiegu lekceważonej..

Niedotlenienie serca

.. ...wiąże się głównie z wydolnością naczyń wieńcowych serca. Są to naczynia tętnicze odchodzące od aorty zaraz za zastawką tętniczą lewą. Napełniają się w czasie rozkurczu serca. Niedotlenienie wynikające z niedokrwienia mięśnia sercowego związane może być z: zmianami miażdżycowymi naczyń..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...wystąpienia zawałów serca i udarów mózgu. Preparaty zawierające perindopryl dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Iprax, Prenessa, Prestarium oraz preparat złożony zawierający diurety - Noliprel...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...spoczynku, do oceny wydolności wysiłkowej u chorych z rozpoznaną choroba wieńcową, po zawale serca oraz po leczenie reperfuzyjnym ( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...jego rozkurczową niewydolnością. Na skutek zmian chorobowych toczących się nie w samych kardiomiocytach, ale w przestrzenie pozakomórkowej, upośledzona jest relaksacja komór serca ( zwykle lewej ). Mięśniówka ścian jest prawidłowej grubości, objętość komór serca również nie odbiega od..

Perfuzja narządowa

.. ...rzutu minutowego serca. Wydolność serca jako pompy oraz adekwatna odpowiedź na mechanizmy regulujące jego prace jest konieczna dla zapewnienie adekwatnego ukrwienia każdego z narządów naszego organizmu. Parametry hemodynamiczne mające bezpośredni wpływ na perfuzję narządową to przede..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...wszystkim nagły spadek wydolności krążenia ( lewokomorowa niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy najczęściej obniżenie odcinka ST. W obrazie ECHO lekarz może stwierdzić hipokinezę niedokrwionego fragmentu mięśnia sercowego...

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie jeśli współistnieją zaburzenia rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle według zalecań lekarza. Glikozydy naparstnicy mają wąskie okno terapeutyczne, to znaczy dawka lecznicza jest zbliżona do dawki..

Milrynon (Corotrope)

.. ...maksymalnie 5 dni ) niewydolności serca nie poddającej się standardowemu leczeniu. Przykładem jest okres po operacjach kardiochirurgicznych. Wśród efektów niepożądanych najistotniejsza jest możliwość wywołania poważny zaburzeń rytmu, w tym częstoskurczu komorowego i torsady. Corotrope to..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi będzie właśnie Nordic Walking. Dr Ryszard Jasiński z Akademii..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...istotnych zmian ST - T. Wydolność fizyczna dobra ( 10 METS ). Bardzo prosiłbym o kilka słów co to za blok i czy jest możliwe, żeby wcześniejsze badania nie wychwyciły zaburzeń komorowych. Czy to możliw, że stan serca pogarsza się ? Może panikuję, ale nikt mi nic nie powiedział, a to..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...się rzadko. Poza tym wydolność. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi na tym forum. Przyznam, że jeśli się widzi, że człowiek nie jest sam z problemem a patrząc po ilości osób aktywnych jest to dość częste zjawisko, wówczas jakoś to wszystko powszednieje i łatwiej się znosi. Witam! Od..

Echo serca - Str. 47

.. ...jak lewą. Na szczęście wydolność jest ok! a ile Ci wyszło tego cisnienia??? ja na tę chwilę tez nie mam objawów, ani zmian w jamach serca, no, ale to się moze zmienic i to szybko, heheh.podobno.cóż. Nie wpisali mi na wyniku echa. Ale niedomykalność mam wpisana śladową ( poprzednio I st...

Echo serca - Str. 55

.. ...leki i nic wiecej a na wsi nie ma mozliwości lekarza rodzinnego zmienić a jaką masz dokąłdnie arytmię? Ale przecież pwoinni Ci coś na tą wydolnośc serca ac - jedz moze do jakiegoś kardiologa do miasta.....

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...że mam bardzo dobra wydolność fizyczną. Podczas testu nie czułem bólu chociaż zgłaszałem lekarzowi, że jestem jakiś taki rozpalony, a on na to że nic nie widzi. Echo serca bez zmian z przed 2 lat. Kazał mi zapomnieć o sercu i poweidziła że nie widzi jakiś przeciwskazań do aktywności..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy spadek EF poniżej 45 - 50%. Frakcja wyrzutowa poniżej 20% jest jednym ze wskazań do transplantacji serca. * Pozdrawiam. Do Sławka.Mam pytanie do Ciebie.jakiego typu miałeś kardiomiopatię i czy miałeś jakieś dodatkowe schorzenia..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...brzmiała jak wyrok. Nie wydolność Serca IV * , Kardiomiopatia Roztrzeniowa, Niedomykalność Zastawki Mitralnej III * , EF 10 % FS 5 %. To był szook !! Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie, mówili rodzicom że teraz wszystko w rękach Boga, podali leki, które skonsultowali z CZD w..

Wpływ koenzymu Q-10 na serce

.. ...korzystnym wpływie na poprawę wydolności serca oraz na poprawę przewodnictwa elektrycznego w sercu. Czy brał to może ktoś? W jakich chorobach ? pozdr Mam arytmię serca i w okresach gdy brałam koenzym Q10 było mniej zaburzeń. Z tym, że dopiero po dłuższym czasie od rozpoczęcia zażywania...

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...mogło pogorszyć stan wydolności serca? Czy powinienem prowadzić jakiś szczególnie oszczędny tryb życia? Proszę o pomoc. Dodam do tego, że mam 31 lat. Zdarzało mi się, że po dość długim bardzo intensywnym wysiłku czułem się zmęczony nawet przez kilka dni i odczuwałem niewielki ucisk w..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...Hisa związane są z niewydolnościami serca i trzeba przeprowadzić dodatkowe badania po zakończeniu okresu dojrzewania ( tak było w moim przypadku - lekarze uznali, że po tym okresie może wszystko wrócić do normy ). Faktycznie po okresie dojrzewania częstoskurcze napadowe zdarzają się..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...badanie oceniające również wydolność serca. Wadami podobno lekarze nazywają wszelkie nieprawidłowości w budowie serca. Arytmia jest chyba raczej chorobą serca. Ewa: dzięki za miłe słowa. Na jednej z wizyt u lekarza usłyszałam * a co pani myśli to już ten wiek... * Mam nadzieję ze u..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...akcję serca ale z tą wydolnością to już raczej nie tak. Nie wiem jak Ty ale przy moich napadach które kiedyś miałem powyżej 150 uderzeń na minutę i za tym skokami ciśnienia to normowanie tętna do około ( średnio ) 70 to jest norma dla serca ( jakiś czas temu pisaliśmy sobie o tym )...

Powiększenie serca po zawale

.. ...powodowane jest nie wydolnością, moje jest wydolne( tak stwierdził kardiolog )bynajmniej narazie!!. Pozdrawiam Generalnie powinienes brac inhibitory ACE , czyli np. Prestarium , ktore zazywasz. Jaka jest frakcja wyrzutowa w echo? Wady serca , głownie te , ktore przeciązają * objętosciowo..

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...to podstawa poprawy wydolności układu sercowo - naczyniowego. To zapewne spowodowało, że po tych 4 - ch latach wydolność mojego serca /podczas badania echa/ nie zmniejszyła się, a i EKG wysiłkowe nie jest złe, choć wykazuje pewne cechy niedokrwienia. Nie potrafię natomiast cokolwiek..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...wpływu na czynność oraz wydolność serca, jednak może wywoływać szmer. Skąd się to bierze? Nie wiadomo - płatki zastawek są zawieszone na takich strunach i czasami w życiu płodowym może powstać ich nieco więcej niż zwykle. Przepływ krwi wprawia taką strunę w drgania, dające tzw. szmer..

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...poprawia także moją wydolnośc oddechową. Pozdrawiam: - ) ja mam normalnie identyczne objawy i równiez bede miała operacje skoliozy .Z tym biciem serca byłam u lekarza i stwierdził ze mam nerwice ,strasznie sie stresuje i denerwuje :( a dodatkowo czesto boli mnie serce Ja generalnie sama..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...Poza tym w 30 tyg ciąży wydolność serca może spaść i jest to dla przyszłej mamy najcięższy okres w całej ciąży. Jeśli macie nieoperowaną wadę serca poważnie zastanówcie się nad ciążą, w czasie której w organiżmie przybywa dodatkowych 2 l krwi, które musi przepompować wasze serce. Mimo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...ba, nawet bardzo dobrą wydolność fizyczną, lekarz po próbie wysiłkowej stwierdził - tylko uprawiać csport i to wyczynowo. Z medycyną mam na codzień do cynienia, jestem mgr farmacji i może trochę za dużo wiem. Dokuczają mi bóle w klatce piersiowej, i związany z tym niepokój, panika, że..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...większa pojemność, lepsza wydolnośc itp. Do dziesiątego lekarza z kolei nie mam zamiaru iść bo każdy ma swoje teorie jeszcze się okaże że nie powinienem wstawać z wyra. Te gadania lekarzy potrafią człowieka wykończyć, dlatego chodze do jednego który ogarnia chyba jako jedyny tą cała..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 54

.. ...straciłem cała moją wydolność, kiedyś biegałem po 10km bez problemu a teraz czasami nie mogę przejść 10 m. Jestem cały rozpalonuy od środka i mam zimne ręce. Męcze się strasznie ucisk w głowie, że jak wstaje to czuje jak by mi coś miało tam peknąć i do tego zawroty. Moje ręce są zalane..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 139

.. ...rok mam problem z nie wydolnością serca i strasznym lekiem. Bylem u kardiologa miałem wszystkie badania i wyszło ze serce zdrowe jak dzwon tylko jakieś mam strasznie szybkie tętno i za bardzo mi generalnie bije ale nie wiadomo czemu wiec usłyszałem ze to nerwica :/ mam napływy ciepła i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...zdecydowane pogorszenie wydolności serca * . Została z powrotem przewieziona na oddział pooperacyjny, gdzie podają jej zwiększone dawki leków, dopamina, adrenalina, insulina, furosemid itd. ponadto wykonano balonikowanie, nie znam się dokładnie ma w nodze jakiś przewód który do tego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...ogranicza dość znacznie wydolność fizyczną, następują też z czasem zmiany strukturalne serca typu powiększenia komór i przedsionków. Natomiast chory po pewnym czasie nie czuje już migotania. Z tego co wiem robi się ablację również przy utrwalonym migotaniu, ale tylko wtedy kiedy serce..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...kompleksowe badania pod kątem wydolności serca i jest super jak mówi mój kardiolog a i tak się czuję.Częstotliwość napadów się zmniejszyła oraz długość ich trwania . Wątroba ,trzustka,żołądek funkcjonują jak najbardziej prawidłowo i to jest zasługa mojego lekarza, który nie faszeruje..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...przyłączyła się równierz nie wydolność oddechowo krążeniowa miała moja mama.Lekarze w domu reanimowali ją ok 30 minut po czym zabrali ja do szpitala.Niestety to nic nie dało bo na Izbie Przyjęć ją stracili...Mam nadzieję,że twojej mamie się udało i wszystko jest w pożądku. Pozdrawiam Mój..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...krążenia krwi czy nie wydolności serca, tzw.,,RYZYKO GENETYCZNE * . Głównie chodzi tu o osoby palące papierosy, z nadwagą i z nadciśnieniem tętniczym. Musimy pomyśleć czy nasz styl życia, który prowadzimy jest dla nas zdrowy. Jeśli nie to trzeba wybrać, albo zdrowe serce lub problemy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...fizyczny ponad aktualną wydolnośc swojego serca, itp. Aktywność elektryczna serca ciągle się zmienia i jest zależna nie tylko od układu krążenia i samego serca ale mają na niego wpływ inne choroby jak np. tarczyca, refluks żołądkowo - przeł., czy wszelkie stany zapalne łącznie z..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...się jdynie na wysoką wydolność całkowitą ( kondycję ) serca i daje informacje o jego wytrenowaniu. Nie daje jednak podstaw do wyciągania wniosków o istnieniu lub nie choroby niedokrwiennej. Drugi Pański post rodzi podejrzenia, że jest Pan jednym z tych kardiologów kręcących głowami. To..

Zawał pooperacyjny serca

.. ...bajpasów.Przed operacją wydolność serca wynosiła 30% , po opercji spadła do 20%.Całe jego cierpienie ,okazało się bez sensu.Operacje miał w Olsztynie , 7 dni po opercji leżał w stanie ciężkim na OJOM - ie.Mam ogromny żal do lekarzy , że nikt nie uprzedził go o tym ,iż ta operacja nie..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy spadek EF poniżej 45 - 50%. Frakcja wyrzutowa poniżej 20% jest jednym ze wskazań do transplantacji serca. Niewydolność serca może być przewlekła, wywołana nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią czy chorobą niedokrwienną serca. Niewydolność..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...duszności i ograniczenia wydolności wysiłkowej. Zwężenie dużego stopnia prowadzi do niewydolności prawej komory i jeżeli wystepuje komunikacja międzyprzedsionkowa, do sinicy. Dzieki postepom w kardiologii inwazyjnej łagodne i umiarkowane zwężenie zastawki pnia płucnego nie wymaga obecnie..

Dieta dla osób z rozrusznikiem serca

.. ...operacja ma poprawić m. in wydolność mięśnia sercowego itp. A jesli nadal będzie się używać dużo cholesterolu itp to znowu pozatyka się odbudowane naczynia i kolejny zawał gotowy... Oczywiście pisząć o by - passach, mialam na mysli tez i rozrusznik: ). Chodzi tu o to, ze generalnie nie..

Słaba wydolność serca

.. Witam was. Mam lat 20. Moim problemem jest najprawdopodobniej slaba wydolnosc serca. Chodze na silownie od 2 lat, biegam na biezni 3 razy togodniowo z predkoscia 10.4km/h po 15 min od roku. Uwielbiam grać w pilkę ale niestety mam taki dziwny problem, ze mimo duzego wysilku fizycznego ktory wkladam ćwicząc..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...jego odstawienie stanem wydolności układu oddechowego, Witam, od lekarzy usłyszeliśmy, że encorton jest jedynym lekiem, który w tej chorobie jest podawany. Jednak jedni mówili, że spokojnie można go brać a drudzy, żeby raczej brać go jak najmniej albo wcale. Czy ten lek może mieć wpływ..

Zimne palce u prawej ręki

.. ...kilka możliwości : nie wydolność serca , lub problemy z krążeniem proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu on Ci powie co dalej. Mam podobvny problem - przy czym u mnie nie stało się to z dnia na dzień. Palce u obu rąk mi sinieją, potem stają się białe i w ogole nie mają czucia...

Omdlenia przy dłuższym staniu oraz problemy z krążeniem

.. ...przyczynę pogorszenia się wydolności i będziecie wiedziec co trzba dalej robić. * Na oko * albo przez internet to ktoś może głupotę palnąć, ty się tym zasugerujesz, a wyszystko odbije się na twoim zdrowiu. już raz miałam robione echo serca i to było 1,5 roku temu kiedy wykryli mi..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...to oznacza ze mam niewydolnośc serca 4 stopnia??? prosze o wyjasnienie!!! Może chodzi o niedomykalnośc kórejś z zastawek serca 4 stopnia ? Rozchodzi się o niewydolność serca. ela, a masz moze wyniki ECHO serca? Tak,mam.Po operacji FE - 37% po jakiej operacji??oraz czy jestes pod scisła..

Lek Ebivol

.. ...tętniczego, poprawienie wydolności serca, a także jest stosowany w leczeniu arytmii. Nie używaj tego ten lek może zabić... Bardzo dobry lek. Najnowszy beta - bloker 3 generacji. Odpowiednik NEBILETU 5mg x28 tylko w cenie ok. 20 pln !!! pozdrawiam Do Dr.dread.czy masz jakies konkretne..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...objawów przewlekłej niewydolności serca. W tym celu podaje sie leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor ) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. Enap ). Osttanio wykazano skutecznośc blokerów kanałów wapniowych ( np. Propranolol, Karwedilol ). Ze względu..

Amfetamina w dużej ilości i proboblemy z sercem

.. ...) i troszkę słabsza wydolność fizyczna co to może znaczyć?Cy coś mogło się wydarzyć strasznie nie korzystnego w sercu? przed użyciem amfetaminy też miałem problemy z sercem ale po zrobieniu Echo serca i ekg przeszło mi ( badania dobre wyszły ) * ( Przed tą chemią co wziąłem ) i dlatego..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...przepływu krwi oraz wydolności organizmu. Serce masz sprawne 57% EF, a lekka niewydolność jest ok. * 50% a czy echo serca wykryje czy ktoś pali papierosy?? Rzuc palenie kolego a zobaczysz efekty! Czy echo serca wykryje że ktoś pali???? - prosze o odp. - echo serca nie wykryje ,że ktoś..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...możlwości pod względem wydolności fizycznej są niższe niż przed zawałem. Natomiast komfort w spoczynku już odczuwałem na drugi dzień po zawale i zabiegu - otrzymywałem m.in. bisocard ( teraz 5mg /dobę ) i moje tętno jest w granicach normy zwykle 65 - 70/min a w nocy czasem spada do 46 -..

Bardzo szybkie tetno

.. ...oczywiście ograniczonej wydolności mięśnia sercowego - zmniejszona rakcja wyrzutowa. Tylko że to akurat nie ma związku bezpośredniego z pulsem który sobie REGULARNIE mierzyłem już parę lat PRZED ZAWAŁEM. Sportowcy mierzą sobie puls - choć są ludźmi w większości zdrowymi bez chorób serca...

Rozrost serca i siłownia

.. ...pewnym poziomie. Ponieważ zauważyłem przyrost mięśni ,wydolność i siłę organizmu oraz spadku ciśnienia krwi i tętna w spoczynku to czy serce/tętnice wieńcowe także sie powiększyły?Przy 176 cm mam 107kg...

Przestałem brać leki Bisocard 5 , Inhibace 5 i inne czy wrócić do leków

.. ...może to być początek niewydolności ?ale jakiej nie pamiętam!Czy po analizie EKG Lekarz może powiedzieć czy to wydolność czy niewydolność.Czyli jeśli miałem powiększenie lewej komory i upośledzenie relaksacj to te rzeczy teraz mi doszły ?! Pozdrawiam forum zdrówka jak to jakiej..

Bóle serca, problemy ze spaniem

.. ...nic, poza tym, że mam wydolność zawodowego sportowca a lekarz powiedział, że przy takim wysiłku gdyby coś było nie tak to bym już stracił przytomność. Jednakże ciągle mam te bóle, czasami nagle robi mi się gorąco i serce zaczyna bardzo mocno i szybko bić. Od jakichś dwóch tygodni pojawił..

Czy echo serca wykaże czy ktoś jest po zawale serca?

.. ...zawału ale lekarz robiący echo lub opisujący może się zorientować po wydolności serca ,ze coś jest nie tak.W innym miejscu pisałam ,ze ekg na 100% wykazuje przebyty zawał ale nie wyłapuje symptomów zawału...

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 19

.. ...organizmu pod kątem wydolności serca szczególnie , bo ja mam napadowe arytmie spowodowane nerwicą a teraz menopauzą i wierzę ,że to mi przejdzie. Nerwica jest chorobą , którą niestety nie da się wyleczyć ale można z nią żyć a i nawet,, zaprzyjażnić,,Na nerwicę się nie umiera. Moje..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 23

.. ...patologii , ,jaka jest wydolność serca a jak to badanie nic nie wykaże to i arytmia nie jest grożna. Holter plus echo serca to w/g mnie to są podstawowe badania serca i jeżeli jest wszystko w porządku to serduszko masz zdrowe. Hej! Sabciu, ja biorę miansec( mianseryna )już ponad dwa..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...żyjący w stresie polepsza wydolność organizmu wspomaga działanie antybiotyków ZNACZĄCO POLEPSZA DOTLENIENIE ORGANIZMU SZCZEGÓLNIE SERCA I MÓZGU. LASER ten nie ma skutków ubocznych żadnych ze względu na swoją moc. Występuje natomiast jedynie pare przeciwskazań a są one następujące: -..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. Mężczyzna, 34 lata, niepalący, czynny alpinista, praca w dużym stresie, w 2004/5 wyborna kondycja, z sukcesami w Himalajach, od tamtego czasu notuje stopniowy spadek formy ( mimo treningu ). 1. W czerwcu 2008 pojawił się obrzęk ( naczyniowo - ruchowy? ) w okolicy oczu i czoła. Przez minione 1,5 roku pojawiał..

Ból serca, duszności, uczucie zimna, zmęczenie.

.. ...lekarz mówi na temat wydolności serca? Ziółka pomogą jak umarłemu kadzidło. Tu trzeba konsultacji lekarza i badań a nie święconej wody, ziółek i innych pierduł z czasów średniowiecza. Mnie na senność pomogły multi - tabs omega 3 komplex, może właśnie brakuje Tobie kwasu omega 3? Ale..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...kłębuszków i spadek wydolności ), mikrokrążenie ( serce, mózg ), udary mózgu, pobrubienie ściany naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, uszkodzenie aorty ( rozwarstwienie aorty ). Dodatkowo ryzyko wzrasta, jeżeli w Twojej rodzinie ( rodzice, dziatkowie, wujostwo ) jest..

Blok prawej odnogi pęczka hisa

.. ...sercowego w okresie wydolności układu krążenia. 2. Wady wrodzone serca 3. Zaburzenia rytmu serca pochodzenia organicznego, potwierdzone badaniami elektrokardiograficznymi. Czy blok prawej odnogi pęczka hisa uznawany jest za: - chorobę serca ? - wadę wrodzoną serca ? - zaburzenie rytmu..

Nadciśnienie, napadowe- szybkie bicie serca, sterydy anaboliczne.

.. ...żadnych zmian w siłę wydolności itp. Proszę o wasze opinię. Dziękuję. . . Dodam, iż mam 184cm, 88kg, 24l. Aktualnie zmieniłem tryb życia, znowu sport bieganie, dieta na otrebach, kaszach dużo warzyw 4owoce dziennie, zero cukru zero wedlin herbata czerwoną woda mineralną bez gazu, w..

PROPRANOLOL WZF ( PROLAPS MITRALNY )

.. ...czynności serca, nasilenie wydolności serca, zjębienie głównie palców, uczucie oszołomienia,zmiany nastroju, omamy. Bardzo bym chciała aby ktoś kto się na tym zna pomógł mi z tym płatkiem ponieważ te bóle towarzyszą mi od szóstej klasy podstawówki. Wcześniejszy kardiolog u którego byłam..

Echo serca-proszę o interpretację - Str. 2

.. ...niedomykalność, jaka jest ogólna wydolność Twojego organizmu i pewnie od wielu innych czynników. Wydaje mi się, że samo echo to mało, trzeba by zrobić jakieś badania wysiłkowe i wtedy niech kardiolog to oceni. I jeszcze jedno: jeśli masz wadę organiczną zastawki czy czegokolwiek, to..