Wykres EKG

Trzepotanie przedsionków

.. ...badania EKG. W celu wykrycia przyczyn arytmii wykonuje się także inne badania laboratoryjne i kardiologiczne wg schematu diagnostycznego ustalonego przez lekarza ( echo serca, holterowskie badanie EKG, stymulacja przezprzełykowa przedsionków ). Każdy napad trzepotania przedsionków wymaga..

Migotanie przedsionków

.. ...przedsionków może być wykryta za pomocą badania EKG. W EKG nie ma widocznych załamków P, a linia izoelektryczna składa się z wychyleń o małej amplitudzie ( migotania lub fal f ). Częstotliwość pobudzeń docierających do węzła AV waha się między 350 - 600/min., dzięki hamującemu działaniu..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...przebiega bezobjawowo i wykrywany jest przypadkowo podczas badania EKG. Bezobjawowy zespół WPW nie wymaga leczenia. Postacie kliniczne zespołu WPW. zdecydowana większość pacjentów z zespołem WPW ma prawidłowy zapis EKG; pacjenci z pojedynczymi skurczami dodatkowymi ( ekstrasystolie );..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...ponieważ 24 - godzinne wykrywa mniej niż 50% napadów nieutrwalonego częstoskurczu komorowego. Może być konieczne powtórzenie badania jeśli jest to możliwe, zaleca się wykonanie uśrednionego zapisu EKG. Konieczne są dalsze badania w cel potwierdzenia roli tego badania u pacjentów z HCM...

Kardiowersja

.. ...jest zsynchronizowany z wykresem EKG w ten sposób, by nie miał wpływ jedynie na aktywność elektryczną przedsionków, nie komór. Przed zabiegiem konieczne jest ustalenie, jak długo trwa arytmia. Nadkomorowe zaburzenia rytmu związane są z nieprawidłową kurczliwością przedsionków serca. Może..

Migotanie komór

.. ...i nie pompują krwi. Wykres EKG w przebiegu migotania komór jest poszarpany, nieregularny, załamki są nieobecne. Chory jest nieprzytomny. Jedyną szansą przerwania migotania komór jest natychmiastowa podjęcie resuscytacji i jak najszybsza defibrylacja. Przygodny świadek nie związany z..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać również, czy impuls dodatkowy jest pojedynczy, czy też tworzy jakiś powtarzający się wzorzec ( pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty (..

Bigeminia komorowa

.. ...jedno dodatkowe. Na wykresie EKG obserwujemy więc występujące na przemian dwa zespołu QRS o różnym kształcie - wąski zespół QRS jest pochodzenia zatokowego, szeroki jest pobudzeniem dodatkowym. Chory może odczuwać tego typu zaburzenia rytmu jako mocne uderzenia serca, nierówne bicie..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...sprzed okresu ciąży. Na wykresie EKG obserwujemy natomiast lewogram. Jest to efekt uniesienia serca przez powiększającą się ciężarną macice. Przyspieszenie rytmu serca oraz występujące czasami uczucie kołatania serca można więc uznać za normę, pod warunkiem że w zapisie EKG nie uchwycono..

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...zapisuje w swojej pamięci wykres EKG, kasując aktualny zapis co kilka minut. Pacjent jest wyposażony w specjalnego pilota. Przy pomocy odpowiedniego przycisku można kazać rejestratorowi zachować ostatni zapis EKG, a dokładniej, nie skasować ostatniego zapisu. Wystarczy więc, że chory..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...przewodzenia. Na podstawie wykresu EKG możemy wyróżnić blok prawej lub lewej odnogi pęczka Hisa. W przypadku lewej odnogi, blok może dotyczyć jedynie przedniej lub tylnej jej wiązki. Osobnym rozpoznaniem jest tak zwany blok trójwiązkowy, czyli współistnienie bloku prawej odnogi pęczka..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...rytmu niemożliwe do wykrycia podczas standardowego badania EKG. Zespół polskich badaczy: mgr inż. Artur Burtka i mgr inż. Zbigniew Kulesza pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Andrzeja Napieralskiego pracował nad wykorzystaniem wymiennej pamięci Flash w rejestratorze. Jak wyjaśniają..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...echo serca mozna to wykryc czy nie zawsze jest to widoczne na echo??? z góry dziekuję za odpowiedź Bardzo dziekuję Panie Doktorze za odpowiedż! Przepraszam za to że mnie trochę * poniosło * ANIU! - nie jestem lekarzem , ale wiem że wypadanie płatka raczej nie jest widoczne na EKG! -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...zaledwie 2 miesiące od wykrycia choroby.( Dodam, iż ablacje miałam robioną w szpitalu Jana Pawła II w Krakowie ).Lekarzom wystarczyło zaledwie jedno EKG aby postawić diagnozę i jedyne skuteczne lekarstwo( i nie mylili się ).Więc ze względu na wspaniałych specjalistów śmiało mogę polecić..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...tydzień i nigdy nic nie wykrywali. Zawsze mówili, że wszystko jest w porządku. Dopiero, kiedy pojechałem do Wrocławia lekarz powiedział mi, że to jest częstoskórcz. Dwa miesiące temu wypożyczyłem z Wrocławia tzn TeleEKG. Użądzenie pozwoliło mi nagrać mój atak ( gdyż nigdy nie udawało się..

Echo serca - Str. 24

.. ...czy echo je powinno wykryc bo mi kardiolog powiedzial ze te skurcze sa nie grozne.echo mam ok.czy nie mam sie czym martwic.w echo nic nie wychodzi.biore afobam na uspokojenie 1 tabletka wieczorem. Badaniem ktore diagnozuje zaburzenia rytmu jest holter ekg( poza spoczynkowym ekg..

Echo serca - Str. 26

.. ...służb mundurowych lekarz wykrył u mnie ekg miałem dobre inne badania także lekarz wykrył u mnie szmer i wysłał na echo serca , kilka lat temu miałem te badanie i stwierdzono: wymiary serca lewa komora: 5,9 lewy przed: 4,5 aorta: 2,7 prawa komora: 3,0 przegroda m - k 0,6/1,0 ściana tyl...

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...nadkomorowe, a ostatnio wykryto u mnie podczas EKG dodatkowe skurcze komorowe ( te są o tyle groźniejsze, że ich nie czuć, a ich seria może spowodować niedotlenienie mózgu i wtedy można zemdleć niewiadomo gdzie i kiedy ). Ostatnimi czasy straszne nasiliły mi się te wszystkie arytmie,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...Jedyną chorobą jaką mi wykryli jest dyskopatia i zwyrodnienie kręgów szyjnych .Pomóżcie mi przetłumaczyć sobie że zawał mi nie grozi. Do Gosi ja też kilka razy w panice biegłam do lekarza z objawami zawału zbadał mnie zrobił ekg wszystko ok to nerwy prosiłam o skierowanie na echo serca..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 26

.. ...nie boli w ogóle... Wykrakałam Witam: ) Kredeczka ma rację z tymi hormonami! Kiedy zaczynały się moje dolegliwości sercowe, a EKG niczego nie wykazało, mój lekarz z miejsca skierował mnie na badanie hormonów tarczycowych. W moim przypadku okazało się, że wszystko jest w normie, więc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 76

.. ...płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie okazało że to nerwica lękowa biore teraz leki i chodze do psychiatry i biore leki czasami mam cisnienie 118..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 602

.. ...tarczycy. Wszystko było ok, wykryto jedynie śladową niedomykalność zastawki mitralnej, ale z prawidłowym przepływem. Co prawda robiłam te badania ( ekg, echo ) trzy lata temu, ale w ubiegłym tygodniu zostałam osłuchana i też nie wykryto żadnych szmerów, niewłaściwych tonów. Pozdrawiam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...zastawki. Mi rowniez to wykryli. nigdy nie chorowalem az tu nagle pewnego wieczora przed snem zaczelo mi walic serce. pomyslalem ze kostucha po mnie przyszla wiec spokojnie lezalem i czekalem az mnie zabierze ale widocznie to nie byl moj czas. Poszedlem rano do lekarza ktory zrobil mi..

Interpretacja wyników EKG

.. ...QT: 330 ms QTc: 420 ms Osie: P: 4 o( stopnie ) QRS: 95o ( stopni ) T: 20o ( stopni ) Liczba zesp. QRS: 16 Uśredniono: 14 Ilość typów: 1 Ekag to taki wykres i myślę że to go Powinieneś zamieścić: ) pozdro..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...oczywiscie jest wrodzona, wykryta po urodzeniu, ale byłam za mała na leczenie. Oczywiscie byłam pod stałą opieką kardiologa ( Poradnia w Katowicach - tu mieszkam i CZD w Warszawie, dokąd mnie odesłano ). Leczenie polegało na okresowym ekg, echo i pomiarze ciśnienia : ) W wieku 17 lat w..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...rejestrowana jest praca serca ( wykresy podobne do tych, jakie widzimy na EKG ). Pora zacząć. Jasna sprawa jest, ze, aby wiedzieć, co wypalić ( groźnie brzmi, ale nie ma obaw ) należy na 100 procent upewnić się, ze nie jest to przypadkiem zdrowe miejsce. Tak wiec zaczyna się wywoływanie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 7

.. ...wszytskich. W zeszłym tygodniu wykryto u mnie zespół WPW. Był to szok o tyle, że lekarz w przychodni stwierdził po EKG, że miałem zawał i karetką wylądowałem w szpitalu. Na szczęście tam się okazało, że nie miałem zawału ( choć przy tej okazji mało nie wywołałem dwóch zawałów w domu -..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...droga przewodzenia ) wykryto u mnie na podstawie wyniku EKG jakieś pół roku temu, bo poszedłem na rutynową kontrolę zdrowia, czułem jakieś lekkie osłabienie, do napadów się nie przyznałem, lekarz sam zauważył no i już musiałem powiedzieć prawdę. Wtedy dopiero lekarz nazwał to po imieniu..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...Pozdrawiam. marzena Jak wykryc taki czestoskurcz o caly czas wychodzi na ekg czy tylko w czasie tego ataku. bo ja ostatnio tez takie cos miewam serducho wali jak szalone pare minut i pozniej spokuj i dziwne dusznosci przy tym podobnos mam jakies lek napadowy ale nie wiem czy to to samo..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...nieszcęsną przypadłość. wykryto ją u mnie 1,5 roku temu i wtedy życie obróciło się o 180 stopni. Nagle w jeden dzień czułam sie ok a nastepny dzień lekarka myślała że przyżąd do robienia ekg sie posuł gdy cały czas wskazywał 160 - 170 uderzeń na minute. Wtedy lekarz kardiolog do którego..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...badania zrobic zeby wykryc przyczyne? Witam, mam podobna sytuacje w czasie wysilku nic mi nie dolega na ekg wysilkowym mam wyniki prawie zawodowego sportowca, jaka to arytmia napisal Pan ze wystepuje przy pewnych arytmiach jakoch ? szukam diagnozy juz prawie 8 miesiecy...... pozdrawiam..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...usmiechem na twarzy jak wykrwawia sie na smierc..... Cześć. Ja akurat jestem po kołataniu serca. Przepłakałam przez to 15 minut. Mam już wszystkiego serdecznie dosyć, bo nie wiem co się ze mną dzieje. Miałam badane echo serca, robione kilka razy ekg i podobno nic złego się nie dzieje...

Szmery w sercu są groźne?

.. ...bylam u lekarza... no i wykryto u mnie szmery sercowe V stopnia.... bardzo szybko się męczę i zaczynam bac sie ze to cos powaznego..... dostalam skierowania na ekg i echo serca i jeszcze badanie krwi i moczu.... Czy to moze byc oznaka czegos powaznego?? napiszcie do mnie: gg..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 3

.. ...lekarza na bilansie i wykrył u mnie szmery serca... boje się... i nie wiem co mam zrobić.. mama powiedziała że ona też ma szmery serca .... co mam zrobić .?? mam iśc do specjalisty ?? jak cos to gg 11841340 U mnie jakieś dwa lata temu lekarz także wykrył szmery w sercu i kazał jechać..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...- latka pani doktor wykryła u mnie szmery serca. Dostałam skierowanie do kardiologa, do którego chodziłam co pół roku, aż do 18 roku życia. Przy każdej wizycie robiono mi EKG,a później szłam na konsultacje do pani kardiolog. Kilka razy miałam robione ECHO na którym nie wykryto u mnie..

Pytanie do specjalistów (kardiologów) EKG

.. ...nieprawidłowości.Czy można z tych wykresów EKG odczytać jakieś anomalia? Jest to wykres EKG mojej 57 - leniej mamy. Z góry bardzo dziekuję.Monika http://www.kuczus123.prv.pl/3.jpg http://www.kuczus123.prv.pl/4.jpg EKG witam. na moje oko wyniki sĄ dobre. Co jest parametr SV na wyniku echo..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...Mój syn ma 5,5 lat i wykryto u niego niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...Pozdrawiam! U mnie WPW wykryli po 1 zapisie EKG w trakcie trwania częstoskurczu : ) Najlepsze było to, że idąc pierwszy raz to lekarza ( rodzinnego ), nie potrafiłem wytłumaczyć do końca co mi się dzieje : ) Najgorszy jest pierwszy częstoskurcz ^^ ...kompletnie nie wiesz o co codzi :P..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...wątrobowe - wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej wizyty ciśnienie wciąż było wysokie zleci więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że podczas badania byłem zestresowany i niewyspany (..

Co to jest zaburzenie przewodnictwa śródkomorowego?

.. ...u mnie po EKG i nie wiem co to jest. Z góry dziękuję. To znaczy ,że jest jakies nieprawidlowe , niewielkie ognisko ,powodujące zaburzenia( sodkomorowe , a wiec nie spelniające kryteriów bloku odnogi )..

Prawostronna blokada serca

.. ...badanie krwi nic nie wykryło, ekg zwykłe wykryło niepełny blok prawej odnogi, co mam teraz robić ? co mam teraz robić ? chcę dalej uprawiać moje hobby, nie wiem co bym zrobił gdybym nie mógł ;/, narazie lekarze zabronili mi uprawiania kick boxingu i le parkour * u :( to prawdziwy koszmar..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...zarówno symbole jak i wykres ze wszystkimi * górkami i dolinkami * jak to ktoś na innym wątku zabawnie określił, a jak takich broszurek nie ma u waszego kardiologa to wystarczy poszukać tego typu książki w księgarni medycznej - choćby w medibooks.pl mają spory wybór - jakby co to obsługa..

Odczyt z EKG a leki

.. ...klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W moim pięknym mieście nie można też bez jakiegokolwiek skierowania wykonać nigdzie echo serca odpłatnie. Lekarz na podstawie EKG przepisał mi Concor Cor 1,25mg,..

Dodatkowe skurcze - Str. 32

.. ...czy echo i zwykle ekg wykrywa te skurcze dodatkowe. Tomku o ile w trakcie badania EKG masz te dodatkowe skurcze to napewmo sie zarejstrują ale najlepszym badaniem jest HOLTER zakłada sie go na 24 godz i wtedy jeżeli je masz to wyjdą napewno poproś lekarza o takie badanie i bendziesz..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...POZDRAWIAM. Witam.Echo wykrywa wszystkie wady serca.Wpw to juz ekg. A arytmia nie jest wadą serca? byłam zapisana na echo serca a oni zrobiłi mi usg i wmawiają że to to samo badanie! i wydałam 130 zl! Marto echo serca tak samo wygląda jak usg na monitorze masz obraz całego serca robią ci..

Dodatkowe skurcze - Str. 84

.. ...przedsionków czy zwykle ekg to wykrywa i z jakom silom bije serce. tom wychodzi na zwyklym ekg, jezeli w tym czasie wystapi ja mam napadowe migotania, roznie to bywa mialam przy pulsie 200 i przy malym pulsie, przy probie wysilkowej nastapilo w spoczynku. KOCHANI.Napiszcie mi proszę czy..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...potenjalki sercowe i tworzy wykres ekg dokladniejszy,przydatny do dokladniejszego okreslenie gdzie ktore dziadostwo sie tworzy, ze 150 - 170 prywatnie, ale ostatinego mialem panstwowego na brodnie w maju - niestety ze 120000 uderzen serca na dobe dalo sie odczytac tylko 80000 stad wielka..

WPW a ablacja

.. ...jakiekolwiek info. Miesiąc temu wykryto u mnie WPW ( na EKG ). Szybkie bicie serca ( być może nazywa się to migotanie ) mam bardzo sporadycznie tzn. może do 5 razu w roku. Czasami ołabienie, spadek aktywności - nie wiem czy to można też zaliczyć do objawów WPW. Jak na razie z w/w..

WPW a ablacja - Str. 5

.. ...serca i Holter na 100% wykryją * dodatkową drogę przewodzenia do serca * czy trzeba zrobić jakieś inne badania żeby to potwierdzić? lila, ekg lub holter wystarcza ale tylko wtedy gdy beda zrobione podczas napadu. W innym przypadku, nie wiem czy zawsze, ale u mnie tak bylo - te badania..

Niewinny szmer serca

.. ...jeszcze bardzo mała wykryto u mnie niewinny szmer serca, i do tego jakiś ubytek w sercu.. chodziłam raz w roku na echo serca dopóki...aparat do EKG się nie zepsuł..zaprosili mnie wtedy na badanie za 2lata... od tego czasu nie byłam na badaniach,minęło ok.10lat..nie mam jakiś konkretnych..

Lewa komora serca w dolnych granicach normy i niemowlaka

.. ...echo serca w Toruniu wykryto, iż lewa komora serca jest w dolnych granicach normy ( praca skórczowa uposledzona ). Wrady wrodzonej nie stwierdzono. Ale kardiolog zlecił wykonanie badania krwi - troponiny i CKMB oraz ekg. Trudno bedzie mi tu przedstawic wynik ekg, nie znam sie na..

EKG nic nie wykazało, a ataki są 2 razy

.. ...chorobę jest bardzo ciężko wykryć ale bo serii uciążliwych badań jest to możliwe. EKG podobnie nie wykazało nic u tej osoby dopiero chorobę wykrył bioenergoterapeuta! Proszę nie lekceważyć tych dolegliwości! W tym przypadku były to 2 ostre zapalenia osierdzia co powoduje gromadzenie się..

Serce z prawej strony

.. ...usg jamy brzusznej nie wykryto śledziony .... Kiedy byłam dzieckiem rodzice prowadzali mnie do kardiologa na kontrole kiedy rosłam I pamiętam 1 takie badanie lekarka nie wyczytała w karcie tego prawostronnego serduszka i zaczęła robić ekg podłączyła elektrody i wyszło wszystko odwrotnie..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...sobie echo serca. ekg wykrywa tylko powazne schorzenia.chyba ze zrobisz ekg calodobowe lub jeszcze lepiej 2 - tyg.z tego co piszesz to moze byc wypadanie płatka.na echo powinno wyjsc.powodzenia Ja miałam całe życie narwicę serca ,żołądka . Lakarze lekcewazyli moje dolegliwości i mówili..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...nas w wieku 6 wlasnie wykryto po raz peirwszy zrobiono wtedy echo i ekg nic nie moznabylo stwierdzic czy samo sie zrosnie...mozna jedynie bylo powiedziec czy cos zagraza czy trzeba operowac czy mozna dac czekac na reakcje organizmu co 3 meisiace lekarz osluchiwal i ekg teraz po prawie..

Blok Mobitza

.. ...17 lat, juz prawie 18 wykryto u mnie blok mobitza.. nie mam w organizmie, zadnych stanow zapalnych, wynik proby wysiłkowej jest dobry, ekg nic nie wykazało, echo serca - w porządku.. nie mam problemow w szkole, ani zadnych osobistych.. nie wiadomo co mi jest.,. moze ejst tu ktos, kto..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...niziutki mialam robione ekg wykryto arytmie Z tego co gdzieś wyczytałam w niektórych przypadkach może sugerować np. obniżone ST i inne. Nie można zdiagnozować w 100% na podstawie wyłącznie EKG, ale można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać patrząc na pacjenta, robiąc wywiad i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 16

.. ...taksowka. Pan dr cos tam wykryl w EKG ( co zostalo pozniej zignorowane przez mojego lekarza rodzinnego i drugiego kardiologa ) i kazal zrobic USG, co uczynilem tego samego dnia. Oprocz tego, ze wyszly tam jakies nieistotne nieszczelnosci zastawkowe wszystko zostalo zakwalifikowane przez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 39

.. ...lekarze nie mogli tego wykryc robili mi ekg caly czas a na ekg tego nie widac dopiero na ukg.Nie no napewno masz dobrych specjalistow i sie nie martw aha czyli ty nie masz wypadania platka?To co te ataki ci sie z nerwicy robia bo sa takie same jak moje PROSZE CIE OPISZ MI JE DOKLADNIE..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 50

.. ...typu ekg serca czy usg wykryto u was tą nerwice? czy z sercem macie wszystko okej a co ja moge powiedziec mam 16 lat i juz od 2 lat mam nierowne bice serca, dusznosci, kolotanie i czasami bule... :( U mnie w EKG na początku choroby tj.4 lata temu wychodziła tylko szybka akcja serca czyli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 84

.. ...płuca i serce złapał i wykręncał w lewo i prawo myslałem że zaraz umre ale pogotowie przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie okazało że to nerwica lękowa biore teraz leki i chodze do psychiatry i biore leki czasami mam cisnienie 118..

Analiza EKG (foto)

.. ...Martwi mnie to,że te wykresy są takie krzywe ! Do lekarza idę dopiero jutro wieczorem , dlatego taki niespokojny jestem. http://img54.imageshack.us/my.php?image=img0455rs3.jpg lub..

Badanie Holtera

.. ...dozywotnio :( Biore metohexal wykryli u mnie tez astm oskrzelową wiec trzeba isc do pulmonologa :/ ale nie martw sie bedzie dobrze musi byc pozdrawiam cieplutko trzymaj sie : * dzięki wielkie wczoraj znowu pogorszyło mi sie, musiałam zwalniać się ze szkoły bo ból okropny, a ekg tez nie..

Czy EKG wykaże niedomykalność zastawki?

.. ...Niestety po osłuchaniu wykrył u mnie wadę serca - niedomykalność zastawki ( tylko jakiej... ). Mam pytanie, czy badanie EKG powinno zobrazować tę wadę? Pozdrawiam powinno ja wlasnie mialam robione ekg tylko nie pamietam jakie to bylo podobne do badania usg i wlasnie ono mi wykrylo..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...dolega to czy badania wykryją to nawet jeśli nie mam tego ataku. Proszę napiszcie na gg 11617051. Witam Mam 23 lata i mam takie same dolegliwości jak Luk i Sy. Niedawno zrobiłęm EKG i nic nie wykazało, było czysto. Lekarz mi tylko powiedział że mam tendencję do nadciśnienia. Ból pojawia..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...poszłam do lekarza i wykryto w EKG, blok prawej odnogi serca, Chociaż u Was nie musi byc to samo, bo choroby serca i objawy mogą być naprawdę różne, mogą być też na płaszczyźnie nerwowej, ale można się zbadać, chyba nie zaszkodzi: )? Roxi...Lepiej powiedz rodzicom i idz do kardiologa...

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...komisji wojskowej lekarze wykryli u mnie * szmery w sercu * i skierowali mnie na badania( skierowali hmmmm i tak musiałem je robić za swoje pieniądze ) ekg i echo serca. Od dawna a właściwie od kiedy pamiętam odczuwam bóle w klatce piersiowej dokładnie w miejscu gdzie znajduje się serce,..

Bóle klatki piersiowej, drętwienie rąk, osłabienie - Str. 2

.. ...- latka pani doktor wykryła u mnie szmery serca. Dostałam skierowanie do kardiologa, do którego chodziłam co pół roku, aż do 18 roku życia. Przy każdej wizycie robiono mi EKG,a później szłam na konsultacje do pani kardiolog. Kilka razy miałam robione ECHO na którym nie wykryto u mnie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...doliczyć. To tylko na wykresie ekg. Pozdrawiam migaczy i im podobnych, życzę odpoczynku w święta i nowego roku bez migów. witam! Moj ojciec ma migotanie,dziś wychodzi z szpitala,chcialabym wiedzieć kiedy wystąpi atak,to jakie są objawy - żeby zawieś go szybko do szpitala,dziśaj z niego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...każde wybudzenie, ale na wykresie ekg w tych momentach nic nie wykazało. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie narośl na lewej komorze serca ( 43 mm ). Ponieważ wycięcie tej narośli przesuwa się ciągle na dalszy termin , a czytałam że ablacja może pomóc na migotanie ,chciałam..

Czy EKG wystarczy do wykrycia zapalenia mięśnia sercowego?

.. ...Czy EKG wystarczy do wykrycia zapalenia mięśnia sercowego? Czy skuteczność EKG w wykrywaniu ZMŚ jest zadowalająca? Jakie inne badania dają lepsze ( bardziej wiarygodne ) wyniki? http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci_zdrowie/porada/zapalenie - miesnia - sercowego,4248,4.htm Wykonaj..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...niedokrwiennych EKG spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie inwazyjna i znacznie tańsza. Wszystkim, którzy mają dolegliwości w okolicach serca a mieli zrobione jedynie EKG ( spoczynek, wysiłek lub holter ), które..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...no i sie okazało :( Wykryto u mnie blok przedsionkowo - komorowy MOBITZ II. Niestety dziś mam wszczepiony stymulator serca :( . Nawiązujac czy warto zrobic to badanie, dziś odpowiem ze TAK tylko lekarze musza miec większą wiedze o tych badaniach i o odczytywaniu ich. Proponuje Panu co..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...do dyspozycji oprócz wykresu kołowego wiele innych parametrów, które pozwalają mu właściwie ocenić stan zdrowia Twojego serca. Najważniejsze czy po tych zastrzkach czujesz się lepiej Bóle moga być spowodowane również nerwicą a jak widać bardzo się martwisz, Stres jest w/g mnie..

Czy to może być arytmia serca?

.. ...codziennie.Tak wiec trudno to wykryc.Od jakiegos czasu coraz czesciej mam podobna sytuacje:( Ja juz sam nie wiem co z tym wszystkim zrobic:( Prosil bym osoby ktore mialy( maja ) podobne dolegliwosci o rade.Pozdrawiam wszystkich. Ja też tak mam od wielu,wielu lat.Niejednokrotnie robiłam..

Bardzo wysokie tętno

.. ...zamieszczam linki do moich wykresów EKG z dnia: 26.10.2007 roku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fde8173007a11ac3.html 23.04.2007 ( badania szkolne ) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/659eccda6292ec16.html Prosze o szybką odpowied zmam nadzieje pozytywna : ) A i..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...podstawie EKG i szmer wykrył za pomocą słuchawek. Co mogę zrobić? Dagmara w jakim mieście mieszkasz? Jakie tabletki przepisał? Czy powiedział jakie planuje dalsze postępowanie a przede wszystkim czy był to kardiolog dziecięcy? Zmiany w EKG+szmer to juz cos czym warto się zainteresować...

Ostry ból - czy to serce?

.. ...serca - za każdym razem wykryto wyłącznie znikomą niedomykalność zastawki mitralnej. Mam lekkie nadciśnienie 130/90. Pare razy miałem wykonywane EKG i zawsze coś tam było nie tak jak trzeba. Nigdy nie badałem poziomu cukru, cholesterolu ani TSH. W dzieciństwie miałem początek choroby..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...organy... jednak wszystko wykryte wczesnie ma duze mozliwosci na pomyslne rozwiazanie. pozdrawiam i zycze powodzenia! Postacie kliniczne zapalenia mięśnia sercowego: * zapalenie mięśnia serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 898

.. ...ktoś złapał za organy i wykręcał w lewo i prawo !! karetka przyjechała EKG zrobili normalne cisnienie 120/80 idealne ale ja nigdy takiego cisnienia nie miałem ale to inna bajka panowie z pogotowia stwierdzili ze to załamanie nerwowe i powiedzieli żebym poszedł do lekarza niedługo potem w..

Ucisk klatki piersiowej a szmery serca

.. ...- latka pani doktor wykryła u mnie szmery serca. Dostałam skierowanie do kardiologa, do którego chodziłam co pół roku, aż do 18 roku życia. Przy każdej wizycie robiono mi EKG,a później szłam na konsultacje do pani kardiolog. Kilka razy miałam robione ECHO na którym nie wykryto u mnie..

Blok wiązki przedniej lewej odnogi pęczka Hisa

.. Mam wykryte przy badaniu EKG; blok lewej odnogi pęczka hisa.Lecze się na nadcisnienie używam leki Bisopromereck5 biore pół tabletki rano ; Triktace 5 pół tabletki rano Hydrochlirydiazydum1,25 mg rano. Nie wiem czym są u mnie spowodowane takie obijawy jak dygotanie lewej strony ciała aż po kolano i przytym są..

Echo vs EKG wysiłkowe

.. Czy jest cos co wykryje badanie wysilkowe serca a nie uchwyci tego echo serca? Jasne, pomoże w diagnozie choroby wieńcowej oraz pozwoli określić ryzyko nagłego zgonu sercowego w ciągu najbliższych 3 lat. Sprawdzi jak serce reaguje na wysiłek ( zaburzenia oraz ciśnienei ) przy zaburzeniach przewodzenia - czy..

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...odnogi tzw. prawo hisa wykryto to u mnie jakies 3 - 4 lata temu mialam kolatanie serca i dusznosci ale lekarze powiedzieli ze to nie zagraza zyciu teraz sie tylko martwie czy w przyszlosci nie beda mialy tego moje dzieci???odpoiedz Witam ! Podczas badania EKG było napisane : * Lewogram...

WPW EKG a praca w policji

.. ...pracy w policji jeżeli wykryto u mnie zespół WPW. Jest to narazie zespół bezobiawowy nie odczówam związanych z nim jakich kolwiek dolegliwości byłem już u kardiologa i powiedział mi żebym normalnie sobie z tym żył nie biorę zadnych lekarstw i nie stosuję żadnych innych form leczenia. mam..

Jak wykryć nerwicę?

.. ...badania są potrzebne aby wykryć nerwice. Nie ma badania - papierka lakmusowego, które jednoznacznie * wykrywałoby * nerwicę. Jeżeli masz objawy somatyczne, o których wiadomo, że często występują przy nerwicy, to badania serca ( EKG, ECHO etc ), krwi ( morfologia, jonogram ), tarczycy,..

Jaka jest przyczyna mojej arytmii?

.. ...piszesz. Arytmia często wykrywana jest w bólach - tzn mimo objawów i ciągłych prób - licznych holterów i ekg nie udaje sie złapać napadów. Są różne rodzaje arytmii i pewnie Zuu jakiś rodzaj ma skoro odczuwa dolegliwości. Zuu Masz za niski magnez, norma podawana jest nawet do 2,4, a potas..

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...pozdr da się w ogóle wykryć na EKG że się brało środki uspokajające albo coś w tym stylu? coś ty nic nie wykaże. no nie panikuj i tyle nie ma się czym stresować Zastanawiałam się właśnie nad czymś uspokajającym przed EKG ; - ) ale szybko rezygnowałam z tego pomysłu, bo usłyszałam już od..

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...odstepach 2tyg i wszystkie wykresy byly dobre az do przedwczoraj gdy zrobilem ekg moj lekarz rodzinny powiedzial ze mam powiekszona lewa komore serca a we wczesniejszym ekg nikt niedopatrzyl sie tego,dodam ze cwiczylem intensywnie zapasy przez 10lat i prowdze zdrowy tryb zycia,tylko..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi glownie o to czy moge uprawiac sport dosc intensywnie( cwiczenia silowe ) dodam ze mam 27lat niepale,niepije i prowadze zdrowy tryb zycia oraz przez prawie 10 lat cwiczylem zapasy dosc intensywnie i chcialbym dalej..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...albo w szpitalu nic nie wykryli, albo nie chcieli szukać bo to było w Anglii gdzie na każdym kroku nas spławiają. Jedyne co mnie samego skierowało na wlaściwsze tory było badanie krwi i ekg serca wg których bylem przykładem zdrowia że lepiej być nie może. Wtedy zacząłem szukać przyczyn w..

Prosiłbym o parę rad i odpowiedzi dotyczących mojej sytuacji

.. ...detoksie organizmu. Nie wykryto w moczu metabolitów narkotyków. Niestety nie potraktowali mnie zbyt poważnie i trafiłem na nefrologie, gdzie spędziłem dwa dni po czym nie wypuścili ciśnienie: 106/76 118/67 115/70 122/87 // norma Tętno : 76,80,77/min // norma EKG: Rytm zatokowy miarowy,..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...jestem zdrowa. Czy ekg wykryje obecność nieprawidłowości nawet gdy serce jest spokojne? EKG wykaże co się dzieje z serduszkiem( czy ma Pani w tym czasie czy nie * sensacje * )O ile lekarz chce sprawdzić inne czynniki,zleca badanie wysiłkowe.Może o ile ma podejrzenia zlecić badanie USG..